Autor Wątek: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?  (Przeczytany 65720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 27, 2013, 04:00:14 am »
Niech ktoś udowodni, że tak nie jest. ; p



A z innej paki:

http://www.kreacjonizm.org/

Zabawne, że właścicielem tej strony jest Polski Serwis Ewolucyjny, który zajmuje się walką z ciemnotą.

EDIT:

Spoiler: pokaż
Ożesz, napisałem tego posta o 4 rano. Wyjdę na gigantycznego nolajfa. : 0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2013, 04:03:48 am wysłana przez Sajuuk' »
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Radan

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 27, 2013, 02:45:59 pm »
Cytuj
Najstarsze żyjące rośliny.

Najstarsze żyjące rośliny, sosna szczeciniasto-szyszkowa?? i rafy koralowe mają około 4500 lat. Jeśli ziemia istniałaby miliony lat, dlaczego nie ma starszych żyjących roślin.

Świat kreacjonistów jest nudny, smutny i bezbarwny...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Topola_osikowa
Cytuj
Znane są okazy liczące dziesiątki tysięcy ramet (pni) zajmujących ponad 17 hektarów powierzchni, osiągających łączną masę ponad 6,5 tys. ton (dla największego klonu zwanego Pando obliczono masę 6615 ton) i żyjących być może już od miliona lat.

Offline Serafin_angel

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:54:29 pm »
Nawet gdyby najstarsze rośliny miały te 4500 lat to co z tego? No przecież to są organizmy żywe, to chyba logiczne że nie są nieśmiertelne. No równie dobrze mogę powiedzieć, że skoro nie ma człowieka żyjącego od tysiąca lat to znaczy, że ludzie nie mogą istnieć tak długo :biggrin:

Swoją drogą to fanatyczni kreacjoniści potrafią wydawać kasę na bzdury. Ostatnio widziałem projekty  ulotek, na których były jakieś typowe bzdury na temat wyższości kreacjonizmu nad wszystkim innym i przestawiające to jako jedyną słuszną prawdę. Dziwię się, że chce im się tak szastac kasą, a spójrzcie sobie sami pod linkiem, że takie ulotki to tez trochę kosztują.

Niektórzy to nie mają co robić z pieniędzmi. Lepiej by mi na konto przelali zamiast tak w błoto wyrzucać. A potem to pewnie te ulotki rozdawali gdzieś na ulicach...

Offline Fezz

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 02, 2013, 11:09:55 am »
Tutaj taka przewaga ewolucjonistów, na szczęście w polskiej debacie i rządzie głosy są rozłożone po połowie. :)


Radan - nudny? Ile trzeba się namęczyć żeby obronić to stanowisko.


A tak już na poważnie, oczywiście siedzę po stronie ewolucjonizmu, chociaż czasami martwią mnie wulgarne interpretacje darwinizmu i jakiś "obiektywnych" praw natury, które mielibyśmy przenosić do naszego świata wartości.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 13, 2014, 01:29:37 pm »
Cejrowski o darwinizmie:

W. Cejrowski - Teoria Darwina
RIP Gildio...

Offline Piotr Rokubungi

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 24, 2014, 08:44:48 pm »
Witam.
Pytanie w wątku wydaje mi się zasadniczo źle sformułowane. Wynika to chyba m. in. z fragmentarycznego sposobu rozumowania i postrzegania świata przez większość ludzi. Osobiście, po pewnych przemyśleniach, uważam, że oczywiście kreacjonizm oraz jak najbardziej ewolucjonizm! Przytaczając najprostsze dowody: na ewolucjonizm- wystarczy uważnie obserwować przyrodę, kosmos; na kreacjonizm- a skąd wzięło się wszystko? otóż na początku musiała istnieć choćby WOLA natury do zamanifestowania się w jakiś sposób. I ta wola, pierwotna siła i przyczyna czegokolwiek jest tajemnicą istnienia, lub- jak ktoś woli- bogiem; "na początku było słowo"- jako pierwotna INFORMACJA zawierająca WSZYSTKIE dane.
Tak nieco na marginesie: jeśli tą praprzyczynę, zbiór wszelkich danych uznamy za boga- to oczywiste staje się, że bóg taki jest największą i wieczną tajemnicą, bo aby go zrozumieć, trzeba by było stać się nim samym.
shirei  Gendo Ikari

Offline Radan

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 27, 2014, 03:37:47 pm »
a skąd wzięło się wszystko? otóż na początku musiała istnieć choćby WOLA natury do zamanifestowania się w jakiś sposób

Musiała? Dlaczego? Skąd masz takie informacje? Nie mamy bladego pojęcia, co było przyczyną Wielkiego Wybuchu. Tłumaczenie istnienia świata bogiem to gonienie własnego ogona, bo i tak trzeba wtedy jeszcze wytłumaczyć istnienie boga.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 27, 2014, 06:22:28 pm »
Nie mamy wiedzy, by przyjmować jakiekolwiek założenia na temat przyczyny. W ogóle nie mamy wiedzy, by zakładać, że przyczyna była potrzebna. Nasza wiedza o fizyce w pierwszych milisekundach wszechświata jest czysto teoretyczna, więc tym bardziej nie mamy prawa przyjmować jakichkolwiek założeń na temat tego, co było przedtem. Jeżeli w ogóle termin "przedtem" ma tu zastosowania, bo choinka wie, jak wtedy było z pojęciem czasu.

Offline Piotr Rokubungi

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 27, 2014, 09:58:01 pm »
Może użyłem nieodpowiednich słów: zamiast "musiała", powinienem napisać, iż "powinna była zaistnieć"- moim zdaniem. Ale nie mieszajmy zasadniczych pojęć: nie tłumaczę powstania świata Bogiem w rozumieniu jakiejkolwiek religii (może poza buddyzmem- ale to nie religia, lecz filozofia właśnie); tłumaczę to INTENCJĄ, WOLĄ samej NATURY do "przybrania formy". A to, iż taką wolę rozumieć można szeroko, w tym podobnie jak opisują ją jedne z najstarszych pism "natchnionych" (czy to hinduizmu, islamu, judaizmu, czy chrześcijaństwa), jako wolę lub "tchnienie" boga- to może tym lepiej dla takiej właśnie "teorii".
Natomiast w tej sytuacji nie trzeba, nawet nie należy, tłumaczyć istnienia boga- bo bóg, w tej mojej "teorii", jest kompletnym zestawem danych (po BB manifestującym się jako funkcje falowe) [czyli fizyka], plus intencją tych danych do "wykonania zawartego w nich programu"- przy czym kod tego programu jest już zwarty w tych danych; brakuje jedynie woli samego programu do wykonania się- i to jest właśnie ta "iskra boża" [w ujęciu metafizycznym]. A tego już nie da się nijak wytłumaczyć- bo to jest ta pierwotna przyczyna "dokonania się" programu kosmosu, która dlatego jest tak metafizyczna, w cudzysłowie- boska, iż sama nie ma przyczyny; jest samoistną praprzyczyną. Ujmując to jeszcze inaczej, i może precyzyjniej: jest to immanentna cecha natury do zmieniania się, do przeobrażania co jakiś czas, do pojawiania się i zanikania.
A co do pojęcia czasu- pisałem już nieco o tym w innym wątku na tym forum. Dlatego ograniczę się teraz do przedstawienia hipotezy, że czas nie istnieje- ponieważ jest to jedynie abstrakcyjny konstrukt ludzkiego umysłu.
shirei  Gendo Ikari

Offline Sapere aude

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 01, 2014, 09:53:58 pm »
- Małpy, które piszą, rozpalają ogień i grają w Pac-Mana 1/2  -
 https://www.youtube.com/watch?v=YL_tLNDLBNw

 - Małpy, które piszą, rozpalają ogień i grają w Pac-Mana 2/2-
https://www.youtube.com/watch?v=FIl_hJDczak

Myślę, że warto na te stworzenia zwrócić większą uwagę i wyciągnąć stosowne wnioski.
Jakie? Cóż, myślę, że właściwe i jednoznaczne,  co do powyższych rozważań.

Offline gilun

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 28, 2014, 11:35:44 pm »
Jestem w ogóle zszokowany, że ktokolwiek na poważnie rozważa kreacjonizm

Offline annkowalczyk

Odp: Ewolucjonizm czy Kreacjonizm?
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 12, 2018, 10:13:28 am »
Nie mamy wiedzy, by przyjmować jakiekolwiek założenia na temat przyczyny. W ogóle nie mamy wiedzy, by zakładać, że przyczyna była potrzebna. Nasza wiedza o fizyce w pierwszych milisekundach wszechświata jest czysto teoretyczna, więc tym bardziej nie mamy prawa przyjmować jakichkolwiek założeń na temat tego, co było przedtem. Jeżeli w ogóle termin "przedtem" ma tu zastosowania, bo choinka wie, jak wtedy było z pojęciem czasu.

O i tu się z Tobą zgadzam :)