trawa

Autor Wątek: Neverwinter Nights 2  (Przeczytany 34341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Quake

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 16, 2007, 10:22:09 am »
a ile w nw2 może być osób w drużynie?

Offline Pandra

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 25, 2007, 03:04:40 pm »
Cztery osoby plus ty z tego co pamiętam. Ktoś się wcześniej pytał czy warto inwestować więc cóż.. ciężko jednoznacznie stwierdzić. Kupiłem oryginał i bardzo nie żałuję, chociaż też przez moment wydawało mi się, że jedynka była lepsza ale wystarczyła mi krótka retrospekcja żeby nie opowiadać głupot wśród znajomych. Fabularnie jest lepiej, potencjalni towarzysze są ciekawi więc można przyjemnie spędzić czas. Mi jednak pozostał trochę niesmak i będę się upierał, że Temple of Elemental Evil czy choćby ID1 i ID2 to dużo lepsze produkcje. Reasumując jeśli ktoś nie ma 70 dych na podjęcie ryzyka to można się obejść bo u mnie skończyło się ponowną instalacją BG II w ramach popitki.

Offline Dabi

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 25, 2007, 07:32:34 pm »
Gra bardzo przyjemna w sumie

Fabularnie zrobiona dobrze. Jedynie początek jest niemrawy ale potem jest coraz przyjemniej.

Liniowo jest to prawda ale akcja i tak parę razy miło zakręca.

To co produkcji podnosi bardzo ocenę to bardzo fajnie zrobieni BNi. Osobiście chyba bardziej przypadli mi do gustu niż postacie z BG 2 ! A to już naprawdę wyczyn.

Bardzo dobre spolszczenie gry (szczególnie podłożenie głosów może poza Deagunem) Bishop, Elanee , Neeshka , Kheglar to naprawdę kawał dobrej roboty
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Pandra

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 26, 2007, 12:30:10 am »
Szkoda tylko że głosy często o całe mile mijają się z ruchem warg. Ja wiem, że tak to już jest przy lokalizacjach kiedy mamy "najazdy" kamery na rozmawiających, no ale całe zdania wypowiedziane "brzuchomówczo" potrafią irytować i kompletnie wybijają z klimatu. Zresztą ja nie czaje co to za durna KoTOR'owska moda z tymi najazdami, i tak główny bohater wygląda na nich jak plastikowa kukła więc o co ten hałas? A tak przy okazji, chyba nigdy nie zdarzyło mi się, aż do ukazania się NWN2 czterokrotnie rozpoczynać przygodę od zupełnych podstaw jedynie z tak prozaicznego powodu jak kretyński wizerunek głównego bohatera, z którym utożsamić mógłby się jedynie ułomny syn żaby i gumowej lali, porażka.

Voiceacting w przypadku Neeshki jest zwyczajnie uber ;p

Offline Dabi

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 30, 2007, 07:41:23 am »
Cytuj
A tak przy okazji, chyba nigdy nie zdarzyło mi się, aż do ukazania się NWN2 czterokrotnie rozpoczynać przygodę od zupełnych podstaw jedynie z tak prozaicznego powodu jak kretyński wizerunek głównego bohatera, z którym utożsamić mógłby się jedynie ułomny syn żaby i gumowej lali, porażka.

Voiceacting w przypadku Neeshki jest zwyczajnie uber ;p


Faktycznie BNI wyglądają dużo lepiej niż własna postać wiekszości przypadków ;-)

Ja rozwiązałem kwestię odpowiednim hełmem spod którego mało mnie było widać oraz nieco dłuższym posiedzeniem przy kreacji ryjka bohatera.

Właczyłem z ciekawości angielską wersję językową i chociaż póki co tylko początek przechodziłem to nie umywa się imo do polskiej.
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Darkanian

Problem z NWN 2
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 04, 2008, 06:54:29 pm »
mam problem z Neverwinter Nights 2, a mianowicie: Mam udać się do ruin Arvahn, by wrócić do zachodniego portu w celu wykucia srebrnego miecza. Gdy przechodzę przez portal... gra wiesza się! Wyskakuje tylko: rozpakowywanie modułu. I niestety na tym się kończy. Wgrywanie patchy nie pomogło. Co mam robić? :/

Z góry dzięki za odpowiedzi
. Co wolno adminowi to nie użytkownikowi.
2. Patrz punkt pierwszy czego nie wolno adminowi.

Offline krawiec[PL]

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 16, 2008, 11:51:41 am »
Teraz powiem swoje zdanie na temat NWN. 1 chała dwa jeszcze większa.
Zacznijmy od jedynki. Fakt nie grałem na MP ale singiel...masakra. Paradoksalne jest to że odstraszało mnie to że jest grafika 3D. Miał to być rpg(?) więc porównywałem go do BG i Arcanum. Ale podobieństw nie znalazłem... 2 mało grałem tyle co czasami u kumpla ale jak już zagrałem to matko. Z tego co wiem jesteśmy praktycznie nieśmiertelni. Zabiją nas coś tam zrobimy i już wszystkich wskrzeszamy. Druga sprawa to ze spaniem i czarami i życiem. Jesteś w jaskini zabiłeś kilka potworów i zabrało to ci trochę życia i czarów. Co robisz? Śpisz! Logiczne. Ale dlaczego możemy spać w każdej jaskini. Wystarczy że odejcdziemi 2 metry i już. Nawet w Morrowind-zie było to bardziej utrudnione. Tyle to ode mnie :)
Życie to one man show.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Re: Problem z NWN 2
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 16, 2008, 05:09:47 pm »
Cytat: "Darkanian"
mam problem z Neverwinter Nights 2, a mianowicie: Mam udać się do ruin Arvahn, by wrócić do zachodniego portu w celu wykucia srebrnego miecza. Gdy przechodzę przez portal... gra wiesza się! Wyskakuje tylko: rozpakowywanie modułu. I niestety na tym się kończy. Wgrywanie patchy nie pomogło. Co mam robić? :/

Z góry dzięki za odpowiedzi


Chyba nikt nie miał takiego problemu - ja też nie. Próbowałes jak rozumiem zrobić save tuż przed wejściem do portalu, a potem odpalać ten moment z "czystego" systemu, żeby wyeliminować wszelkie śmieci w pamięci i tego typu sprawy.

Offline Raven

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 18, 2008, 07:41:39 pm »
Cytat: "krawiec[PL
"]Z tego co wiem jesteśmy praktycznie nieśmiertelni. Zabiją nas coś tam zrobimy i już wszystkich wskrzeszamy. Druga sprawa to ze spaniem i czarami i życiem. Jesteś w jaskini zabiłeś kilka potworów i zabrało to ci trochę życia i czarów. Co robisz? Śpisz! Logiczne. Ale dlaczego możemy spać w każdej jaskini.
Ale to chyba miało usprawnić rozgrywkę po sieci? Na singlu rzeczywiście wygląda to śmiesznie. Stąd w Masce Zdrajcy jest już normalny system spania.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline krawiec[PL]

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 20, 2008, 07:00:31 pm »
Cytat: "Raven"
Cytat: "krawiec[PL
"]Z tego co wiem jesteśmy praktycznie nieśmiertelni. Zabiją nas coś tam zrobimy i już wszystkich wskrzeszamy. Druga sprawa to ze spaniem i czarami i życiem. Jesteś w jaskini zabiłeś kilka potworów i zabrało to ci trochę życia i czarów. Co robisz? Śpisz! Logiczne. Ale dlaczego możemy spać w każdej jaskini.
Ale to chyba miało usprawnić rozgrywkę po sieci?


Mianowicie jak? Nie znam kompletnie trybu MP w NWN2 ale mi się wydaje że powinni zrobić raczej jakieś chaty z miejscami do odpoczynku, karczmy itp. A takie rozwiązanie raczej to kiepski pomysł choć może i się sprawdza...
Życie to one man show.

Offline Raven

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 21, 2008, 10:20:11 am »
Cytat: "krawiec[PL
"]
Mianowicie jak? Nie znam kompletnie trybu MP w NWN2 ale mi się wydaje że powinni zrobić raczej jakieś chaty z miejscami do odpoczynku, karczmy itp. A takie rozwiązanie raczej to kiepski pomysł choć może i się sprawdza...


Usprawnia w ten sposób, że nie musisz wracać, po każdej trudniejszej walce do tej karczmy:) Tylko odpoczywasz w loszku i mag jest znów gotowy do rzucania czarów. Podobnież ze śmiercią. Byłoby frustrujące dla drużyny, gdyby za każdym razem kiedy ktoś umiera trzeba było wracać do świątyni po wskrzeszenie. Ale tak naprawdę to wszystko zależy od ustawień modułu. Można ustawić taką opcję podczas tworzenia nowej lokacji, żeby każdy odpoczynek przerywali wrogowie, zresztą jest tak tuż pod koniec Oficjalnej Kampanii w tych lochach- jak idziesz spać to odpoczynek przerywają wielkie pająki albo jacyś nieumarli.
Czemu nie jest tak w całej kampanii? Bo byłoby za trudno dla wielu ludzi:)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline krawiec[PL]

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 24, 2008, 05:53:20 pm »
Cytat: "Raven"

Czemu nie jest tak w całej kampanii? Bo byłoby za trudno dla wielu ludzi:)


No dokładnie gra dla 14 letnich dzieci z USA które muszą zawsze wygrywać. A co do tego powrotu do karczmy no to właśnie cały trud. Jesteś cienki umierasz idź do miasta wskrzesić a na drugi raz nie zadzieraj z tym jak masz niski lvl. W BG albo w Arcanum nie było tak łatwo a ludzie grali ;)
Życie to one man show.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:48:35 pm »
Cytat: "krawiec[PL
"]
Cytat: "Raven"

Czemu nie jest tak w całej kampanii? Bo byłoby za trudno dla wielu ludzi:)


No dokładnie gra dla 14 letnich dzieci z USA które muszą zawsze wygrywać. A co do tego powrotu do karczmy no to właśnie cały trud. Jesteś cienki umierasz idź do miasta wskrzesić a na drugi raz nie zadzieraj z tym jak masz niski lvl. W BG albo w Arcanum nie było tak łatwo a ludzie grali ;)


W Arcanum, od jednej trzeciej gry, w całym świecie była tylko jedna postać, której nie mogłem zabić w jedną turę i jedna (w sensie, że inna), która była w stanie zabić w jedną turę mnie (jak jej pozwoliłem).
To tyle jeśli idzie o poziom trudności.


NWN2 to po prostu kiepska gra.
Bez względu na poziom trudności.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Raven

Neverwinter Nights 2
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 25, 2008, 06:28:20 pm »
Cytat: "Ibrahim_ibn_Erales"

NWN2 to po prostu kiepska gra.


Ee tam. NWN2 to naprawdę dobra gra, tylko nie można kończyć przygody na oficjalnej kampanii. A jesli chodzi o Maskę to jest naprawdę fantastyczna. Miasto sądu pod koniec gry jest prawie tak tromentowe jak sam Troment :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874