Autor Wątek: (ac)hajowie na 2500 sztuk złota  (Przeczytany 2362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosa_elf

(ac)hajowie na 2500 sztuk złota
« dnia: Październik 17, 2006, 12:13:10 am »
PRINCE: 548
-dragon
-dragon armour
-Vambrancess of Defenc
-Enchanted Shield
-Sword of Might
-Amulet of Puryfing Flame
-Pure of Heart

MAGE II: 192
-steed
-Seer
-Channaller
-Silver Wand
-steed

MAGE II: 180
-Dispel Scroll
-Dispel Scroll
-Channaller


20x SPEARELVES 258
-standard, muscian
-war banner

5x SILVER HELMS 115
5x SILVER HELMS 115
5x SILVER HELMS 115

14x SWORDMASTERS 262
-fcg
-Banner of Sorcery

2x Chariots 170
2x Chariots 170

5x Shadow Warriors 75

2x Great Eagle 100

2x Bolts 200



Dosc już mam arcymaga, postanowiłem wziąść smoka i on tutaj na epwno zostanie ale z magi rezygnować nie chce z wiadomych powodów więc nadal jest mocna. Mały arcymag, bierze sobie 3 najpotrzebniejsze czary z danego lora, który właśnie ejst potrzebny i czaruje na 3-4 kostkach, zapewne wykorzysta te 2 kostki za armie +d3 za sztandar, więc wszelakie popychaczki, pit of shade jest na jego głwoie. Dosiada wierzchowca aby był zawsze tam gdzie jest potrzebny. Drugi mag nosi te dwa scrolle dla ochrony i ma channallera po to aby rzucił coś mocnego jak da los, zresztą zawsze ma te swoje dwie kosteczki aby puscić jakieś d6 S4 zawsze cos albo pierwszy czar z metalu czy coś w ten deseń. Wracając do smoka: chciałem mieć jakiegoś pewnego "generała" co daje mi save na 3+ z re-rollem i ward na 4+ i dośc dobra ochrona przed czarami, jednak jest ten strach przed pitką bądz d6S10 z waagh a tak to amulecik nieco ostudza chęc rzucania dosć mocnych czarów w smoka. Ma tez słome chociaż nie wiem czy nie lepsza lanca ale jak gdzieś utknie to zawsze coś powalczy a tą siłę 6 daje smok.
Wziołem również spory klocek spearelfów, ktory generuje tutaj CR i przyjmuje na klate. Bazowo powinien mieć +6 jeśli będziemy mieć przewagę. Prawdopodobnie tam idzie mag ze scrollami więc chetnie popróbuje 3x7 w lini, cóz 21 ataków nawet z siłą 3 robi sporo oddziałą innej piechoty naweet z T4 tylko aby miały małego sava. Ogólnie taki klocek is very good. Aby spearelfy nie były osamotnione jako piechociarze jest i oddział 14 SM w 7 w lini z BoS, któy ma nabijać woundy. Do tego wszystkiego jest aż 4 rydwany aby trzymac przeciwnika w ryzach i rozpracowywać go taktycznie. Shadow warriorsi jak wiadomo, kasuja amrsz abym to ja się ustawił w lepszych pozycjach, ewentualnie blokują jakieś tam ogranki czy inną upierdliwą amszynę, wywabią fanoli, może zastrzela jakiegoś samotnego, szalonego maga?  :lol:  . Orzełki wyginanie szarż, maszyny etc. Bolce, musze mieć coś co zmiekcza duze cele, ewentualnie lekko przeżedza wrogie unity. Ogólnie to tyle, czy takie pomieszanie piechoty\jazdy\magi i do tego smok ma sens??


P.S.
Zastanwaim się jeszcze nad opcją aby dać 5 Dragon Princes z fcg i banner of ellyrion zamaist jednej piatki silverków i shadowów, niestety tracę unit i takie princeski są z deczka przydrogawe ale tez mogą narobić i bardzo bym je chciał bo jest smok tylko jakoś taka piatka za prawie 200 pkt mnie nie przekonuje.
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline kosa_elf

(ac)hajowie na 2500 sztuk złota
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2006, 01:00:09 am »
po przemyśleniach zrobienia czegoś dziwnego i niestandardowego ale dalej dobrego wyszło coś takiego: ;)



PRINCE: 539
-dragon
-lance
-dragon armour
-Vambrancess of Defenc
-Enchanted Shield
-Amulet of Puryfing Flame
-Pure of Heart

MAGE II: 180
-Seer
-Channaller
-Silver Wand


MAGE II: 170
-Dispel Scroll
-Dispel Scroll




5x SILVER HELMS 115
5x SILVER HELMS 115
5x SILVER HELMS 115

15x spearelves  171
-muscian

15x spearelves  171
-muscian


12x SWORDMASTERS 236
-fcg
-Banner of Sorcery

2x Chariots 170
1x Chariots 85

5x Dragon Princes 130


2x Great Eagle 100

2x Bolts 200


teraz styl grania się zmienia mam 4 kawy i 3 rydwany oraz 3 jednostki piechoty, doprawdy mało liczne ale nie boje się o ich anhilacje ze strzelania gdyż przeciwnik ma inne rzeczy na głowie, praktycznie 10 rzeczy, które mu moga zjesć artylerie\strzelanie wiec sobie tą piechotę raczej odpuści.

ta piechota w żadnym wyapdku nie ma przyjmować szarż chyba, że czegoś lekkiego jak gobliny, zombi, skavy to ich pomłoci a raczej to ja mam nimi szarzować albo uciekać ;) i kontrszarżować 5 kawy i rydwanami. Co powiecie na taki dziwny styl?? I która rozpiska lepsza nr 1 czy też 2??

P.S. a maiełm się całą noc historii uczyć a robie rozpsiki i kombinuje ;) ;)
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Drwal

(ac)hajowie na 2500 sztuk złota
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2006, 08:29:21 am »
troche bezsensu ta piechota zrób z tych 2x15 np 1x22 i podpakuj tych swordmasterów. Wogóle wyrzuć tych swordmasterówi dopakuj zamiast nich tych dragonów a mianowicie daj im FCG i podpakuj ich do 6. Daj im wtedy ten BoS i za resztę punktów jakiś łuczników możesz wstawić albo SH. I wogóle daj SH muzyków.

I pytanko. Czy te SH mają chociaż pełne uzbrojenie?
No i z czego się cieszysz? I tak umrzesz!" ;)

Offline lith

(ac)hajowie na 2500 sztuk złota
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2006, 10:28:48 am »
Wstaw ta 5 z ellyrionem FCG, jezeli na niej nie grales to jestem pewien ze sie przekonasz. Mi sie nie splacila raz, na wszystkie bitwy, w ktorych jej uzylem. Co do samych rozpisek, to sa ciekawe, chociaz ja raczej bym sie nastawial, ze to kawaleria jest supportem dla piechoty a nie odwrotnie :) Chociaz ta druga rozpa to w sumie sam support i smok :P IMO obie sa warte, zeby niektore rozwiazania sprawdzic, ale raczej na oszalamiajace efekty bym sie nie nastawial.
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Belaner

(ac)hajowie na 2500 sztuk złota
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2006, 03:54:01 pm »
1 rospalepsza,co prawda magów w niej inaczej bym poskładał,ale sprawy magii(jak sam stwierdziłeś)to sprawa gustu,a niewielkie jednostki piechoty,to nie to co trzeba(mówie o drugiej)no i w 1 masz4 rydwany.A co do dziwnego stylu gry,no cóż mój też jest dziwny najlepiej 1 i drugą rospe przetestój,spójż co dobre,zrub przeróbkę i wreszcie osiągnij świetną i zabójczą rospe