Autor Wątek: Staś i Nel / Pierwsza Brygada  (Przeczytany 35278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline c14

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« dnia: Październik 14, 2006, 12:17:35 pm »
wybaczcie, jeśli temat już był - szukałem, nie znalazłem.

otóż zaglądnąłem dziś po bardzo długiej przerwie na stronę http://republika.pl/steampunk/piechur/index.html i przypomniałem sobie, jaki to jest świetny pomysł. ponieważ jednak, jak wspomniałem, długo mnie tam nie było, to pytanie: czy cokolwiek dzieje się z tym projektem? na stronie data z czerwca - utknęło?
były chyba plany, żeby to wydać, prawda? wiadomo coś o tym? będę wdzięczny za informacje.

Offline empro

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2006, 12:36:20 pm »
no Krzychu, czytasz chyba forum więc do dzieła :)

wydać to ktoś na pewno by chciał, tylko czy jest materiał na cały album ? chłopaki coś tam chyba cały czas dłubią, ale po godzinach więc tempo nie jest pewnie imponujące :)
alefakt, że strzał to dobry by był :)
pożyjemy, zobaczymy :)

Offline c14

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2006, 12:54:57 pm »
myślę sobie, że gdyby w formie albumu zrobić stylizację np. na komiks wycięty z gazety - jak kiedyś I co dalej, kapitanie? było stylizowane na komiks podklejany taśmą itd. - zachować kolorystykę jak w tych odcinkach z netu, zachować patenty w rodzaju nieodnalezionego odcinka, naddartych kartek itp., to byłoby to coś.
sama opowieść jest ciekawa i diabelnie byłoby szkoda to porzucać. zwłaszcza, że - moim zdaniem - to rzecz zdecydowanie na album.

Offline empro

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2006, 09:24:48 am »
z pierwszej ręki słów kilka :)
w sumie Krzysiek nie prosił żeby tu wklejać, ale co mi tam raz ię zyje:

Cytuj
Właśnie przeczytałem odgrzany wątek na Gildii o Stasiu i Nel. Jakie
pożyjemy zobaczymy? Nic nie utknęło! Album się robi, a nawet kilka.
Zasuwamy ile fabryka dała, tylko że dała niewiele. A na stronie nic się
już nie dzieje, żeby nie spalić całego materiału.
Pozdrawiam,
Krzysiek


 :D

Offline kultura gniewu

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2007, 10:23:53 am »
"Pierwsza brygada" tom 1: "Warszawski pacjent" już w grudniu!

Wybuchowa mieszanina fantastyki, historii, opowieści przygodowej i bryku ze szkolnych lektur. Czyli krótko mówiąc - steampunk po polsku!

Petersburg, rok 1901. Więzień Józef Piłsudski snuje nieprawdopodobną opowieść o latających machinach, szalonym kozackim dowódcy i tajemniczym brytyjskim agencie. Czy czeka go powrót do warszawskiej cytadeli, czy leczenie psychiatryczne? A może bohaterowie jego historii - Stanisław Tarkowski i Kali to coś więcej niż rojenia osaczonego spiskowca?

Twórcy internetowego przeboju ,,Nowe przygody Stasia i Nel” przedstawiają zaskakujące i nieznane wcześniej losy swoich bohaterów. Od syberyjskiej tajgi po paryskie salony, w ogniu zbrojnych potyczek i w mrokach siedzib tajnych organizacji. Kto jeszcze dołączy do spisku: Maria Skłodowska-Curie, Karol Borowiecki, a może Feliks Dzierżyński? O tym dowiemy się w kolejnych tomach "Pierwszej Brygady".

Zapraszamy na stronę internetową:

www.1brygada.com

oraz do obejrzenia trailera:

ww.kultura.com.pl

Offline Anonimowy Grzybiarz

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2007, 02:14:56 pm »
Zwiastun wykozaczony w kosmos, jak o niektórzy mówią. Aż chce się biec do sklepu po album. Przynajmniej mnie naszła ochota. Chyba poproszę pod choinkę :)

Offline -paul-

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2007, 07:09:03 pm »
Jeden z lepszych polskich komiksów - cieszę się, że wreszcie na papierze.

Offline tranway

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2007, 09:54:50 am »
Tylko po co komiks mający 48 stron "uzbraja się" w twardą oprawę?
Bynajmniej nie martwię się o drastyczny wzrost kosztów zeszytu*, tylko (jak już ktoś to powiedział) rubasznie wyglądają komiksy, których okładka jest - praktycznie rzecz biorąc - grubsza od samego komiksu.

Pomijając to, informacja naprawdę świetna. Już nie mogę się doczekać....

* no właśnie, wiadomo coś o cenie?

Offline kultura gniewu

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2007, 01:18:06 pm »
na początek odpowiemy:

tranway napisał:
Cytuj
Tylko po co komiks mający 48 stron "uzbraja się" w twardą oprawę?
Bynajmniej nie martwię się o drastyczny wzrost kosztów zeszytu*, tylko (jak już ktoś to powiedział) rubasznie wyglądają komiksy, których okładka jest - praktycznie rzecz biorąc - grubsza od samego komiksu.


Też uważamy praktycznie cały frankofoński rynek komiksowy za rubaszny.

Cytuj
* no właśnie, wiadomo coś o cenie?


32.90

A teraz jeszcze świeże info:

Dosłownie przed chwilą trafił do sprzedaży nowy numer miesięcznika "Nowa Fantastyka". A w nim, totalnie ekskluzywnie, 3-stronicowy szort "Przygody wiernego Kalego" autorstwa Janusza Wyrzykowskiego, Krzysztofa Janicza i Tobiasza Piątkowskiego. Wydarzenia w nim przedstawione bezpośrednio poprzedzają akcję pierwszego tomu "Pierwszej brygady", czyli "Warszawskiego pacjenta", który trafi do księgarni już na początku grudnia.

Do lektury tej krótkiej opowieści zapraszamy do grudniowego numeru "Nowej Fantastyki". Najlepiej go kupicie i weźcie udział w konkursie, organizowanym przez nas i redakcję, w którym można wygrać egzemplarze "Pierwszej brygady". Szczegóły oczywiście w miesięczniku.

pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline tranway

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2007, 01:50:13 pm »
Cytat: "kultura gniewu"
Też uważamy praktycznie cały frankofoński rynek komiksowy za rubaszny.

Co prawda stwierdzenie te jest szeroko posuniętą nadinterpretacją moich słów, jednak cieszę się, że jesteśmy podobnego zdania.

Dzięki wielki za odpowiedź w kwestii ceny. Co prawda moim zdaniem jest ona trochę wygórowana, ale i tak kupię "Warszawskiego pacjenta"....

Offline Gashu

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2007, 04:00:44 pm »
Przeczytałem "Warszawskiego pacjenta". Co tu dużo pisać - podobało mi się. Co prawda póki co - trochę zbyt dużo tu akcji (strzelaniny, wybuchy, pościgi), ale mam nadzieję, że to tylko wstęp do jakiejś większej fabuły.
Plus - kilka niezłych pomysłów oraz świetne dialogi ("Jakaś ruska kriegsmachina, psia mać!"  :D ).

Podsumowując bardzo dobre czytadło - polecam wszystkim, wyznającym teorię, że Polacy to tylko "andergrandy" siakieś robić potrafią.

Mam nadzieję, że  autorzy nie dadzą nam długo czekać na kolejny tom.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline kultura gniewu

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2007, 12:31:33 pm »
ww.kultura.com.pl

Offline Raf Fariszta

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2007, 11:03:44 am »
To i ja napiszę:
Jest bardzo dobrze: akcja, historia, ciekawe postacie.....Dobry punkt wyjścia.....
Jeden minus: za mało.....dawać więcej!
Nocy Matko Dnia

Offline freshmaker

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2007, 07:31:45 pm »
doskonała rozrywka. jestem po dużym wrażeniem. najbardziej meczy oczekiwanie an kolejny album, ale mysle ze kazdy komiksiarz jest do tego przyzwyczajony. dla mnie wyjatkowy tydzien bo oprocz pierwszej brygady dotarlo do mnie czarne dossier lxg.

swoja droga zastanawiam sie kto bedzie w drugim sezonie brygady. moje typy: papiez, walesa, malysz i tony halik.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline gunman

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2007, 11:05:00 pm »
Tomek Wilmowski, Nikodem Dyzma i detektyw Bednarski.
No news in the truth and no truth in the news.