trawa

Autor Wątek: plastikowe figurki?  (Przeczytany 9005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eBra

plastikowe figurki?
« dnia: Kwiecień 28, 2003, 07:22:21 pm »
Witam,

Nie wiem jak wy ale ja zdecydowanie wole modele plastikowe. Niestety gama modeli z plastiku ktore produkuje GW nie jest zbyt szeroka. Czy mozecie mi polecic inne firmy produkujace plastikowe modele? niekoniecznie fantasy...

Poznalem juz brytyjskie Call to Arms

Jankiel

  • Gość
plastikowe figurki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2003, 07:37:45 pm »
Czemu? Gorzej się je maluje i są mniej szczegółowe. Jedyną ich zaletą jest to, że łatwiej się je skleja i farba trudniej się zdziera.

Offline Bengthy

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2003, 08:15:20 pm »
Zgadzam się z Jankielem, na dodatek metalowe figurki przedstawiają zwykle kilka postaw tej samej osoby np: łucznicy leśnych elfów - w wersji plastikowej jest tylko jeden typ i do tego moim zdaniem biedny, zaś w metalowej już kilka (nie pamiętam dokładnie 4-5). Precz z monotonnością.
ożliwość podejmowania własnych decyzji jest jedyną oznaką wolności.

Offline Alchemik

Plastiki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2003, 08:26:45 pm »
Plastiki!? Herezja:) Ale na poważnie. Plastiki sa mniej trwałe, a najgorsze w nich jest ich cena:) Ktora w zaden sposob nie odzwierciedla kosztow produkcji:) Ja osobiscie nie cierpie wciskania takiego g... za koszmarne pieniadze. Gdyby plastikowy regiment mozna bylo kupic za polowe jego obecnej ceny to moze bym sie troche zastanowil nad kupnem plastikow.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline eBra

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2003, 10:18:51 pm »
Plastikowe modele maja wiele zalet pod wzgledem których przewyzszaja metalowe odpowiedniki... niech wymienie:

- sa lekkie wiec latwo je przenosic, dodatkowo ew. uszkodzenia mozna latwo naprawic

- sa bardziej roznorodne niz metalowe (wlasnie TAK - sklejane plastikowe modele moza zlozyc na setki sposobowi, Przy metalach jestesmy bardzo ograniczeni)

- latwiejsze w obrobce przy konwersjach (ponownie roznorodnosc...)

- kilka razy TAŃSZE

- Dla kogos kto tak jak ja nie maluje :) - dobrze wygadaja niepomalowane


Naprawde nikt nie zna innych producentow plastikow?  :roll:

Offline Alchemik

Plastiki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2003, 10:33:04 pm »
No jesli cie tak wzielo na plastiki, to poszukaj na allegro moze sie trafi polski system Attylla -  dwie plastikowe armie - barbarzyncy i samuraje. No i zawsze pozostaje przemalowywanie modeli do Mage Knight ;) ale to juz zupelnie inna bajka
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Bengthy

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2003, 10:42:45 pm »
Do eBra
W jednym poście znegowałeś wszystko co inni napisali na ten temat. No cóż przyznaję, że muszę oddać honor (patrzyłem głównie przez pryzmat oddziałów leśnych Elfów) , w pudełkach zawierających całe regimenty naprawdę znajduje się wiele różnych rodzajów kończyn, torsów itd... Co jednak nie oznacza, że przy niektórych kompletach z metalu też nie mamy wyboru poszczególnych części oraz ich ustawienia. Cóż jeśli naprawdę przeszkadza Ci różnica ciężaru figurek plastikowych i metalowych, to możesz policzyć to jako punkt dla tych pierwszych. Konwersje..... metal, używany do ich wyrobu można łatwo modelować (np: wyostrzyć miecz itd...). Zresztą jest możliwość łączenia obu typów figurek, a czasem nawet trzeba (np.: konnica). Cenny - dobra są tańsze, może nie kilkakrotnie, ale jest to faktem. Wygląd to kwestia gustu.....
ożliwość podejmowania własnych decyzji jest jedyną oznaką wolności.

Offline LordThom

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2003, 02:44:56 pm »
plastiki maja same zalety: tanie, lekkie, lepiej sie mauluje... szczegolow mnie wjecej co na metalach (a raczej aluminach)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glurk

Re: Plastiki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2003, 03:35:18 pm »
Cytat: "Alchemik"
No jesli cie tak wzielo na plastiki, to poszukaj na allegro moze sie trafi polski system Attylla -  dwie plastikowe armie - barbarzyncy i samuraje. No i zawsze pozostaje przemalowywanie modeli do Mage Knight ;) ale to juz zupelnie inna bajka


Heh o figurkach Attylli na pewno nie mozna powiedziec, ze sa plastikowe:)) Kupilem z kumplem to cudo...jesli lubisz gdy miecz Twojego wojaka przypomina te gumowe z bajek, to polecam...w innym przypadku lepiej sobie darowac:))
url=http://zadtrolla.prv.pl] Koszaliński Klub Gier Strategicznych "Zad Trolla"[/url]

Offline Cwany

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2003, 03:48:05 pm »
http://www.newwavegames.com/gw.html

tu masz naprawde duuuzo figurek i sporo plastikow
ja jestem za "metalami" i zawsze jak cos nie wyjdzie to mozna wyczyscic
no i fajno sie maluje plastki nie przemawiaja ale niestety musze na nich moja armie opierac do wfb (orki i goblinki):(

Offline Dracon2

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2003, 07:25:42 pm »
ja wole metale, bo z większą chęcią się je maluje (jak ja to mówię: "mają dusze"), a plastik to plastik, nie z za wielką chęcią maluje się 20 tego samego wojownika :(

Offline Pokpoko

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2003, 07:27:08 pm »
Cytat: "Dracon2"
ja wole metale, bo z większą chęcią się je maluje (jak ja to mówię: "mają dusze"), a plastik to plastik, nie z za wielką chęcią maluje się 20 tego samego wojownika :(

dlatego nie lubie metali...wbrew pozorom one częściej sie powtarzaja niż plastiki(GW)...

Offline KOOBA.84

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2003, 12:45:48 am »
MOim zdaniem plastiki to szmira - oprocz tego, ze nie schodzi z nich farba nie maja zadnych zalet. Niestety, z tego co wiem to GW dazy do tego, zeby wszystko bylo z tego G. a szkoda :( .
Jesli Ci eBra przeszkadza ciezar mtali to proponuje paes sesji na silowni :) . No i chyba nie grales w przeciagu - widziales jak fajnie wiatr przestawia plastikowe regony? Ja tak.
Natomiast co do monotonnosci metali... poprostu mamy ograniczony dostep (przez cene lub przez to, ze dany sklep tego nie prowadzi) do mailordera - a przy tej opcji jest dostepne mnostwo roznych metali, ktore mozna dowolnie konfigurowac i tworzyc rzeczy o ktorych niejeden gracz nie smie nawet marzyc. Z reszta niektore figsy maja mnostwo wzorow np. metalowy Squie Bretonni (jezdziec) ma ich... 18, Questing Knights rowniez maja podobna ilosc korpusow, podobnie Glade Guardzi Wood Elfow - cos kolo 10 (czy nawet wiecej) wzorow. Malo?
iech zyje krol!


Offline Jacoslaw

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:48:14 am »
Czy ktos moze mi pomoc , podac jakąs  stronke z zasadami do LOTRA czy nie wiem streścić je  [ jesli się da] i wysłac na mojego mAIla : jacoslaw@op.pl. Zgrubsza zasady i statystyki drużyny goblinów z morii i tlolla!! POMÓŻCIE!!! dzIĘKI !!!!!

Offline Udo Twardke

plastikowe figurki?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2003, 06:15:25 pm »
Cytat: "Bengthy"
Zgadzam się z Jankielem, na dodatek metalowe figurki przedstawiają zwykle kilka postaw tej samej osoby np: łucznicy leśnych elfów - w wersji plastikowej jest tylko jeden typ i do tego moim zdaniem biedny, zaś w metalowej już kilka (nie pamiętam dokładnie 4-5). Precz z monotonnością.


Odkąd weszły regimenty ilość póz dostępnych dla plastikowych figurek przestała być jakąkolwiek przeszkodą, plastik jest cierpliwszy przy konwersjach i powiem szczeże że nowe formy plastykowych modeli GW niewiele ustępują metalowi, ja osobiście preferuje żywice  :wink:
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

 

anything