Autor Wątek: czasopismo NEXUS  (Przeczytany 19350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrekh93

czasopismo NEXUS
« dnia: Październik 03, 2006, 05:46:16 pm »
Pewnie nie jedna osoba z tego forum kojarzy to pismo, a może i nawet czyta.     Co sądzicie o Nexusie?

Offline Kormak

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2006, 06:44:14 pm »
Kiedyś kupowałem regularnie, od jakichś 2 lat kupuję okazjonalnie. Najpierw chłonąłem wszystko co pisali, później poczułem rozczarowanie poziomem oszołomstwa, teraz jestem tym oszołomstwem zachwycony :) Chyba znowu zacznę kupować.

Do dziś pamiętam jeden artykuł, którego autor zaklinał, że HIV powodują... przywry.

Co ciekawe, na Zachodzie "Nexus" i jego klon "New Dawn" jest uznawany za skrajnie prawicowych świrów.

Offline piotrekh93

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2006, 11:03:26 pm »
Racja, po lekturze niektórych artykułów uczucie obcowania z nieźle napisanym SCI-FI bierze górę! Uważam jednak, że są też w Nexusie teksty naprawdę wartościowe, do których mógłby przekonać się niejeden sceptyk. Dużym plusem są adresy linków, bo jak się okazuje niejedna sensacyjna informacja pochodzi z "mainstreamowych" serwisów nie mających z tzw. new-age`owską retoryką nic wspólnego.  Ostatnio dali wywiad z szamanem, który - pod warunkiem rozpatrywania go w kategoriach szamańskiej umysłowości - jest po prostu arcyciekawy. No i fakt, że po stu latach badań laobatoryjnych z myszami odkryto u nich nowy organ (w 2006 roku!) też nie został chyba nigdzie indziej w Polsce podany.

Moim zdaniem Nexus wcale nie musi być traktowany jako pismo dla oszołomów... wystarczy sceptycznie filtrować informacje, sprawdzać inne źródła lub zdania oponentów, a okaże się, że można przez to pismo dotrzeć do interesujących faktów. Z dystansem podchodzę do tekstów, których nie jestem w stanie zweryfikować bo np. nie znam się na tyle na biologii lub chemii, co autor jakiegoś "odkrywczego" artykułu. A czy mam do czynienia z hohsztaplerką, czy silną hipotezą/ dowodem naukowym, mogę sprawdzić gdzie indziej.  Oczywiście, to wszystko robota iluminatów. Przysięgam, że ja nim nie jestem.

A tak zupełnie na marginesie, polecam wszystkim internetowy, darmowy magazyn w PDF Sub Rosa (w języku angielskim). Podobne klimaty, ale moim zdaniem trochę ciekawsze. Więcej informacji na www.dailygrail.com

Offline tumtor17

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2006, 08:40:38 pm »
System Ehelon, przekręty koncernów farmaceutycznych. Sporo informacji podanych w Nexusie potwierdza się. Czasami po miesiącach, czasem po dłuższym czasie. Myślę, że to niezłe pismo. Może wartoby było podyskutować regularnie na tematy z kolejnych numerów.

Offline piotrekh93

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2006, 10:12:06 pm »
Cytat: "tumtor17"
. Może wartoby było podyskutować regularnie na tematy z kolejnych numerów.


w razie czego... jestem za. Tylko chyba coś mało zainteresowanych dzieleniem się uwagami o Nexusie, jestem tym dość zaskoczony.

Offline Pawełek

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2006, 04:04:50 pm »
Rozumiem, że to anglojęzyczne pismo?

Gdzie można dostać aktualne bądz archiwalne numery?

Offline Kormak

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2006, 06:40:14 pm »
Oryginalnie jest anglojęzyczne, ale istnieje wiele wersji lokalnych, w tym polska. Dostać je możesz w większości kiosków i Empikach.

A tutaj oficjalna strona.

Offline Radan

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2006, 06:24:10 pm »
Kiedyś przeczytałem jeden numer "Nexusa", ale wydał mi się trochę naiwny. Jeśli o mnie chodzi, wolę "Wiedzę i Zycie" i "Newsweek'a" (chociaż w tym ostatnim za dużo bełkotu o polityce :D ).

Offline piotrekh93

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2006, 07:56:43 pm »
jedno jest pewne - Nexus pod względem graficznym wygląda gorzej niż najbardziej obskurne polskie fanziny z początków lat 90tych.

Offline Kormak

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2006, 09:01:46 pm »
oldskul!

w końcu robią to ci sami kolesie co dali nam magazyn UFO, ale tam przynajmniej jakies ohydne czarnobiale foty byly.

Jednak dzięki tej skromnej szacie graficznej pewnie tna po kosztach, co i tak zastanawia, bo gazeta nie jest wcale tania, zwazajac na to co w srodku.
Ale ten argument z "Wiedza i Zyciem" zabawny :D

A z "Newsweekiem" jeszcze lepszy. Tak w ogole to ten magazyn jest w łapach CIA (o ile wierzyć ludziom, których teksty przeczytać możemy w Nexusie wlasnie ;) )

Offline piotrekh93

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2006, 06:57:46 pm »
akurat tak się składa, że pracuję w poligrafii i wiem z doświadczenia, że argumenty typu "prosta oprawa graficzna" = "cięcia w kosztach" to z reguły bardzo naciągane tłumaczenia. To się po prostu nie kalkuluje. Co tu kryć. Nexusowi brakuje porządnych grafików, choć są i tacy, którzy traktują to jako kolejny element manifestacji alternatywy. Może i tak, lecz bardziej komercyjne podejście do sprawy w tym względzie na pewno by nie zaszkodziło...w końcu teksty bronią się same, co nie?

Offline Kormak

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2006, 09:32:25 pm »
Ciekawi mnie ile płacą za licencję i za teksty.

A okładki rządzą - o ile pamiętam, to robi je jeden z wydawców? :D

Offline piotrekh93

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2006, 10:22:54 pm »
tak, okładki rysuje sobie w Corel Draw pan redaktor naczelny Ryszard Fiejtek... Za 2 miesiące 50 numer - ciekawe, co w związku z tym? Pewnie nic.

Ceny licencji to faktycznie ciekawe. Od razu mi przyszło do głowy, ile kosztowałoby robienie polskiej edycji np. Sub Rosa. Gdyby to rozegrać z głową, Nexus miałby POWAŻNEGO konkurenta ;-)

Offline Kormak

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2006, 11:07:39 pm »
Pomysł ciekawy, oczywiście chodzi ci o darmowego pdfa? Myślę, że polska edycja Sub Rosy przebiłaby wszystko co w Polsce się ukazuje.

To co, kiedy zaczynamy? :)

Offline Radan

czasopismo NEXUS
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2006, 05:14:25 pm »
Cytat: "Kormak"



Ale ten argument z "Wiedza i Zyciem" zabawny :D


Nie kumam :? .

Cytuj
A z "Newsweekiem" jeszcze lepszy. Tak w ogole to ten magazyn jest w łapach CIA (o ile wierzyć ludziom, których teksty przeczytać możemy w Nexusie wlasnie ;) )


Może i tak. Ale jedyne teksty w Newsweeku, które czytam, to teksty popularnonaukowe. Nie rozumiem, po co CIA miałoby zmieniać ich treść. A poza tym, jak wspomniałeś teoria, że CIA ma coś wspólnego z Newsweekiem, wywodzi się od ludzi tworzących "Nexusa", itp., a ja w swoim poprzednim poście uznałem ich "teorie" za naiwne. Tym mnie chyba nie przekonasz ;) .

Cytuj
To co, kiedy zaczynamy?

Jeśli o mnie chodzi, mogę zacząć od teraz :D .

 

anything