trawa

Autor Wątek: True Combat: Elite  (Przeczytany 12600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***

  • Gość
True Combat: Elite
« dnia: Październik 01, 2006, 12:27:31 am »
Temat zakładam z okazji wyjścia wersji 0.49 TCE. Dotyczy wrażeń odnośnie gry, a nie naszej gry. Spora grupa użytowników wie już czym jest TCE. Ba! Część nawet regularnie gra. Pozostaje jednak ok. 10 000 osób na NG, które nie widzą czym jest True Combat ;)

Zrobię więc krótką powtórkę z mojej "Instrukcji". TCE jest modem do Enemy Territory, grę zmienia w sposób znaczny. Nie są to już realia II WŚ, tu toczą się walki między oddziałami specjalnymi, a terrorystami. System obrażeń/realizm na podobnym poziomie, jak we Flashpoint'cie. Gra, podobnie jak podstawka, do pobrania za darmo.

A teraz przejdźmy do meritum, czyli kwestii wersji 0.49. Muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia... Na tą 0.01 czekaliśmy dość długo, a wniosła właśnie tyle 0.01. Zmian niewiele... Pierwsze wrażenie tragiczne. Ustawienia rozdzielczości zmieniono w taki sposób, że na żadnych gra nie wygląda dobrze. Kiedy włączam TCE chcę grać, a nie oglądać film. Zarówno LetterBox, jak i WideScreen były według mnie pomysłem mocno chybionym. Może gdyby zostawiono normalny tryb... No dobrze, po kilku minutach można się przyzwyczaić, ale chyba nie o to chodzi.

W znaczny sposób zostały natomiast zmienione mapy. Są raczej ciasne i dodano trochę "tajnych" przejść. Prezentuje się to dość ciekawie i nawet Northport, który jak dla mnie na screenach wyglądał zbyt kolorowo, nie jest taki zły. Na mapach pojawiło się dużo "śmieci" za którymi można się chować. W ogóle mniej tu takich dużych wolnych przestrzeni, z jakimi mieliśmy mogliśmy się spotkać w 0.48.

Bardzo ładnie, według mnie, wygląda teraz Railhouse, zmiana bardzo na plus. Nie można już robić mojego ulubionego jumpa, ale za to panuje noc, co nadaje trochę więcej klimatu ;) Podobnie jeśli chodzi o Snow, tu też zmiana jest korzystna. Dodano też dwie nowe mapy, usunięto natomiast Hideout.  

Nowych broni nie ma, jakoś specjalnie nad tym nie ubolewam... Zauważyłem jedynie, że recon dostał dwa smoke'i zamiast jednego ;) Przy aim'owaniu broń lekko się porusza, nie tak bardzo jak w snajperce, ale jednak. Do tego nie jest się już bezgłośnym, gdy chodzi się z przycelowaniem, teraz trzeba kucnąć, dopiero wtedy można się bezszelestnie przemieszczać.

Jestem ciekawy, czy poprawiono bugi związane z kickowaniem. Ciekawie też wygląda, gdy granat rzucony w szybę odbija się od niej (niszcząc ją)... :| Na teraz to tyle, pogram więcej, to może coś jeszcze napiszę.

A co wy myślicie o nowej wersji?

Offline Hang Man

True Combat: Elite
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2006, 01:02:32 am »
Dla mnie zdecydowanie zbyt kolorowa i jasna (mam nieprzyjemne skojarzenia z q3). Plansze mimo iż wizualnie ładniejsze, nie mają już teraz zbyt wiele związanego z realnym polem walki (jeszcze raz podkreślę! za jaskrawo!)
Dużo śmieci, przesmyków itp = trudniejsze zadanie dla snipera  :?

Ale cóż, nie obrażę się na TCE i i tak bedę grał!
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2006, 07:41:15 am »
Dla mnie wymiata, nie ma to tamto  :lol:

Ale napisze o minusach:
- O wiele gorzej zre kompa niz 0.48
- Nie ma strzalek nad zawodnikami z druzyny
- Nie ma VoiceChatu ogolnego

Narazie to tyle, reszta mi sie podoba :)

gość1

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2006, 09:06:38 am »
Cytat: "Ryba"
Ale napisze o minusach:
- O wiele gorzej zre kompa niz 0.48


To możę HDR wyłącz? xD Z tego co pamiętam nieźle obciąża maszyne.

Offline fin

True Combat: Elite
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2006, 11:22:46 am »
Nie da się wyłączyć HDR'a ale tu akurat to tak bardzo nie żre kompa jak na przykład z Lineagem2.
Zawiodłem się że nie dodali ani nowych broni ani skinów.
Poprawiono bugi z granatem(mi wybijał szyby :O)i pare innych.
Cytuj
Dla mnie zdecydowanie zbyt kolorowa i jasna (mam nieprzyjemne skojarzenia z q3).

No nie wiem, miejscami tylko bardziej jaskrawe a tak to jeszcze bardziej przyszarzane.

Fajny bajer to free climbing ale strasznie zbugowany.

Ponoć niedługo mają wydać jakiegoś packa z brońmi,skinami i mapami - pożyjemy zobaczymy

***

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2006, 01:06:27 pm »
Cytat: "Ryba"
Ale napisze o minusach:
- O wiele gorzej zre kompa niz 0.48
- Nie ma strzalek nad zawodnikami z druzyny
- Nie ma VoiceChatu ogolnego

Po co ci ogólny Voice Chat? Większość osób i tak korzysta z TeamSpeak'a, więc przydawałby się on chyba tylko na treningach, żebyś mógł sobie pogadać z Ijon'em, jak jest w przeciwnej drużynie ;) To że nie ma strzałek nad zawodnikami z drużyny jest według mnie dużym plusem. Faktycznie ilość TK pewnie się zwiększy, ale będzie realniej. A "żre" kompa rzeczywiście bardziej :? Właściwie, gdyby moja karta graficzna działała poprawnie, to nawet by mi to nie przeszkadzało, a tak mi się musi przyciąć raz na 5 mintu :x

Ciekawe mogłby być "latarki" montowane przy karabinach, szczególnie, że efekty świetlne są w TCE całkiem dobre :) Śmiało można by zmienić mapy na nocne, a i rozgrywka byłaby ciekawsza :D Włączone światło- lepiej cię widać; wyłączone- mniej widzisz. Jako wyposażenie specjalne dodać np. noktowizor zamiast granatów. Już nawet w Battlefield'zie takie rzeczy były :p Chyba się zarejestruję na forum gry i rzucę kilka swoich pomysłów.

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2006, 01:15:59 pm »
Na VoiceChacie zawsze byly jaja  :lol:  :p

Rejestruj sie Norsie, to zobaczymy co wymysla
 :lol:

Co do koma, to az na piec minut sie nie przycina, gora kilka sekund  :badgrin:

Argh... 1 raz na 2/3 sekundy, co 5 minut- Norsefir

Edit:
Ach, sorry nie przeczytalem dobrze.

Dobra, problem z dwoma wersjami rozwiazany i na pewno dziala, bo juz przetestowalem i wszystko bylo wporzo.

A wiec instalujesz jedno ET i jakas wersje 0.48 lub 0.49. (w katalogu np. C:\Programme\Wolfenstein - Enemy Territory )

Potem w innym katalogu instalujesz drugie ET i i druga wersje. (w katalogu np. C:\Programme\Wolfenstein - Enemy Territory_2 )
Wy macie Program Files zamiast Programme, bo ja mam niemiecki system

I to koniec. Wszystko dziala. Przepraszam ze wczysniejsze wprowadzenie w blad  :(  ;)  :lol:

Offline Krova

True Combat: Elite
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2006, 05:47:29 pm »
Nie ma Hideoutu? Nie ma Hideotu! :D Wspaniała informacja!


 I tak wolę ET - przynajmniej można gdzieś się kulturalnie skampić ze Springfieldem i mieć spory rejon do obserwowania a nie jeden korytarz.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Niuniek

True Combat: Elite
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2006, 12:35:36 pm »
No i se popykałem, wyczesana gierka.
Ciężko porównać wersje graficznie, ale plansze zdecydowanie za duże i łatwo się zgubić.

Offline @

True Combat: Elite
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2006, 06:08:45 pm »
Cytuj
ale plansze zdecydowanie za duże i łatwo się zgubić.

tylko te dwie nowe ;) Ale z tymi nowymi przejsciami namiejszali, więc trzeba jakieś sensowne taktyki wymyślić

Cytuj
Faktycznie ilość TK pewnie się zwiększy, ale będzie realniej.

Grałem 4 h, zabiłem chyba swojego 4-5 razy, więc ostro się zwiększyło... Zwała jest z sytuacji że wybiegam na kogoś, i na TSie: Ryba, to ja, więc nie strzelaj przypadkiem! :lol:
Cytuj
A "żre" kompa rzeczywiście bardziej

No co ty? Nie dość ze z jakiegoś powodu stare TC coś długo wczytywało mapki, to teraz mi je ładuje śrenio jedną rundę!!! :evil:

***

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2006, 04:24:29 pm »
Mapy wcale nie są duże, ani specjalnie skomplikowane. Po kilku rundach już się wszystko pamięta. Normalka, w każdej grze na początku łatwo zabłądzić...

Jeśli chodzi o długość wczytywania map, to faktycznie jest trochę gorzej niż w wersji 0.48, do tego trzeba dodać pewien nieprzyjemny bug, który uniemożliwa wejście na serwer. Usunięto natomiast błędy związane z wyrzucaniem graczy (na 0.48 w ogóle to nie działało), ani razu też nie miałem nade-bug'a, który polegał na tym, że po próbie rzucenia granatem nie można było zmienić broni.

Ogólnie na nową wersji patrzę coraz przychylniej, ale wciąż uważam, że zabawa z "wyjątkowymi" ustawieniami rozdzielczośći wyszła grze na niekorzyść. Gra na LetterBox'ie, wygląda słabo, a na WideScreen również nie lepiej :?

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2006, 05:07:43 pm »
Mi sie podoba bardzo na tym Letterbox´ie i na Widescreen´ie tez.

Wczytuja sie wolniej, ale to mobilizacja do sprawienia sobie jeszcze lepszego kompka  :badgrin:

***

  • Gość
True Combat: Elite
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2006, 03:32:13 pm »
Co ci się podoba w tych trybach?! Na jednym masz wycięte dwa czarne pasy, przez co gra wygląda jakbyś oglądał film, a jednocześnie mniej widać- co mi np. przeszkadza... Na wide-screen wszystko jest z kolei rozciągnięte, dzięki czemu mamy cały ekran zajęty, ale wygląda to śmiesznie :| Drzwi przez, które, mogłoby się zdawać, nie da się przejść, bo są za wąskie w stosunku do wysokości. Rozciągnięte postacie...

Porażka. Czy da się to jakoś zmienić w pliku config?

Offline Ryba

True Combat: Elite
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2006, 04:15:10 pm »
Ech, nie jest źle. Może w wersji 0.50 to wyeliminują, albo dadzą jakiegoś Service Packa  :lol:

Offline fin

True Combat: Elite
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2006, 04:15:49 pm »
Nie da sie, jest to zrobione by ograniczyć jakoś pole widzenia.Zawsze możesz sobie kupić panorame.

 

anything