trawa

Autor Wątek: Shaman King <Anime>  (Przeczytany 12372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rei_Ayanami

Shaman King <Anime>
« dnia: Wrzesień 27, 2006, 07:41:02 pm »
Shaman King jedno z moich ulubionych anime....Oglądałam japońskie anime z polskimi napisami...oraz  polskie -które jest totalną klapą ... A wy co sądzicie o tym anime??
ei Ayanami.Aged 14.The fist of the test subjects chosen in accordance with Marduk reports.The first child.Designed pilot for Evangelion Unit 00.Her past been eradicated.All of her person records have erased...

Offline Chemik89

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2006, 07:44:38 pm »
ja na to - nie znam :)

o czym to ?? jakis romans czy bijatyka ?? :P

Offline Ryba

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:26:49 pm »
Ach, Chemiku, prosze  :D http://www.shamanking.com.pl/

Offline Shirosama

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:27:53 pm »
A ja to znam i to bardzo dobrze.
I jak zwykle pasuje jedna reguła.
Amerykańskie wersję są żałosne w porównaniu z oryginalnymi.
Sam miałem okazję porównywać wersję Jetixową z oryginalnymi odcinkami.
Anime mi się spodobało ale nie oglądałem tego w całości na Jetix bo ta wersja jest denerwująca.
Cenzura różnego rodzaju i typu zastosowana przez amerykanów bardzo zniechęca do anime.

Offline Chemik89

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:28:48 pm »
heh a tak w paru słowach ... zeby mnie zachęcic do przeczytania tego czegos długiego :)

Offline @

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2006, 09:09:50 pm »
Pamiętam jak kiedyś oglądałem to z moim bratem [czytaj ja czytałem cuś, on twardo oglądał, tata okupował mój pokój...] i wolałbym byc w inym pomieszczeniu gdy to na jetixie leciało... :o

Offline Rei_Ayanami

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2006, 09:11:10 pm »
Cytat: "Chemik89"
heh a tak w paru słowach ... zeby mnie zachęcic do przeczytania tego czegos długiego :)


Szaman to ogniwo łączące nasz świat ze światem duchów. Widzi duchy, rozmawia z nimi a co najważniejsze, może jednoczyć się z nimi! Największym wyzwaniem dla szamana jest Turniej Szamanów. Zwycięzca turnieju zyskuje miano Króla Szamanów i jest w stanie nawiązać więź z Wielkim Duchem. Ten Cały tytuł Króla Szamanów jest po to że co 500 lat pojawia się gwiazda zjednoczenia<chyba tak się nazywa> oznaczająca rozpoczęcie Turnieju i jej bliżniacza gwiazda Zniszczenia...Tylko umiejętny Król szamanów
obroni świat przed gwiazdą Zniszczenia...poprostu Wielki Duch potrafi wszystko...chyba nie za długo ..co??
ei Ayanami.Aged 14.The fist of the test subjects chosen in accordance with Marduk reports.The first child.Designed pilot for Evangelion Unit 00.Her past been eradicated.All of her person records have erased...

Offline Chemik89

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:02:59 pm »
dzięki :)
sorka ze jestem taki leniwy - ... ale taki już jestem :P

moze kiedyś to obejrze ... ale nie w najblizszym czasie :)

Offline Rei_Ayanami

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:24:57 pm »
Cytat: "Chemik89"
dzięki :)
sorka ze jestem taki leniwy - ... ale taki już jestem :P

moze kiedyś to obejrze ... ale nie w najblizszym czasie :)


wiesz co jest najśmieśzniejsze?? Że głowny dobry i zły bohater to bracia bliżniacy ..i jesden zabija drugiego czyt. przecina na pól
ei Ayanami.Aged 14.The fist of the test subjects chosen in accordance with Marduk reports.The first child.Designed pilot for Evangelion Unit 00.Her past been eradicated.All of her person records have erased...

Offline Ryba

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2006, 06:16:50 am »
Cytat: "Rei_Ayanami"


wiesz co jest najśmieśzniejsze?? Że głowny dobry i zły bohater to bracia bliżniacy ..i jesden zabija drugiego czyt. przecina na pól


A zyja jeszcze potem?? Jak tak to jest S-F czyli nie dla Clayman´a_  :lol:

Offline BOGINS

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:27:22 am »
W sumie wdziałem wszystkie odcinki tego anime, a poza tym od casu do czasu jak przełanczam kanały i trafiam znowu na powtórkę to też lookne - czemu by nie. Jako że widziałem tylko wydanie jetixowe więc:
sama fabuła jest dość ciekawa, pomimo faktu, że to jedna z kolejnych serii  w których główni bohaterowie się trzaskają, czasem ktoś zginie, ale jest to o tyle dobre że po pierwsze: mamy tutaj niby realny świat, a bohaterowie mają takie a nie inne zdolności wyłącznie z powodu posiadanych duchów opiekunów, a nie jak to jest w przyapdku innych serii, że sie obudzili w wieku 12 lat i szlag ich trafił - od tej pory walą z piorunów na lewo i prawo.
Jest tutaj troszkę śmiechu, ale większość gagów jest przeciętna (*moze z powodu tłumaczenia). Mogę szczerze powiedzieć, iz jest to pierwsze anime -walka- od czasu Dragon Ball które mi sie podobało. Np naruto wytrzymałem tylko parę odcinków.
P.s. przed mistrzoswami świata jetix pokazał też serial Galactic Football i nie powiem podobał mi się również - dawno nic o piłkarzach nie widziałem heheehhe
Pozdro
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Rei_Ayanami

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:09:23 pm »
Cytat: "Ryba"
Cytat: "Rei_Ayanami"


wiesz co jest najśmieśzniejsze?? Że głowny dobry i zły bohater to bracia bliżniacy ..i jesden zabija drugiego czyt. przecina na pól


A zyja jeszcze potem?? Jak tak to jest S-F czyli nie dla Clayman´a_  :lol:


Tak żyją na dodatek ten dobry zabiera tą dobrą cząstkę duszy tego złego -czyli jego brata bliżnaka...<3 seria >
ei Ayanami.Aged 14.The fist of the test subjects chosen in accordance with Marduk reports.The first child.Designed pilot for Evangelion Unit 00.Her past been eradicated.All of her person records have erased...

Offline Miyamoto Hachimaro

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:19:04 pm »
Ech, te spojlery... Nie można było obyć się bez nich? Psują całą zabawę...

Mnie to anime jakoś niezbyt pociąga... Niby trochę widziałem (z dubbingiem, u przyjaciela), lecz nie przypadło mi do gustu. Kreska bardzo przeciętna, miejscami trochę groteskowa. Fabuła schematyczna i przewidywalna, jak w każdym shounen. Tyle że w Naruto mieliśmy wiele wątków, a tutaj... tutaj powiedzmy, że "niewiele". Takie jest oczywiście moje zdanie.

Pozdrawiam serdecznie.
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Nikolas

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2006, 09:22:20 pm »
hmm...miło się ogląda, jak chce się odprężyć.....ale na tym się kończy.
ogi nie ma nogi : (

Offline Beryl

Shaman King <Anime>
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2006, 10:05:03 pm »
Sympatyczne, niegłupie, ogląda się bardzo przyjemnie. I nawet zabawne, mimo, że polskie dialogi nieraz brzmią jakby starano się je uczynić śmiesznymi na siłę.
Ten kurdupel partnerujący głównemu bohaterowi był genialny. Jak i sam główny z tym jego wiecznie zaspanym wyrazem paszczy.

Nie byłam w stanie przeżyć tego wycia w openingu. Jak już oglądałam - to starannie przełączyszy już po te kociej muzyce.

Szkoda, że było mało popularne. Już słyszę te teksty o namawianiu dzieciaków do okultyzmu i prześmiewczym podejściu do religi katolickiej (chodzi mi o tego gostka z krzyżem-gitarą, w towarzystwie drugiego, ucharakteryzowanego na shinto bodajże...)
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

 

anything