Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Johnson

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:23:05 pm »
Moim zdaniem ta nowa edycja to dobry start. Wydania polskie faktycznie nie idą po kolei, tylko startują od runu Gartha Ennisa, ale nawet go nie kończą (brakuje zdaje się jednego tomu). Ten starszy Hellblazer jest w mojej opinii ciekawszy, dojrzalszy i bardziej obrzydliwy. Brałbym.

Offline maximumcarnage

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #436 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:38:30 pm »
Dobra, dzięki za odpowiedzi. W takim razie zaczynam od początku czyli od jedynki.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:01:46 am »
Ja zacząłem od wydanego u nas runu Ennisa i on trochę zniechęcił mnie do "Hellblazera". Na szczęście na Merlinie była kiedyś super wyprzedaż, gdzie każdy trejd jaki mieli był po 12 zł i dzięki temu poczytałem sobie innych scenarzystów.
Dlatego osobiście odradzam zaczynanie od polskiego wydania, choć to oczywiście kwestia gustu. U mnie wielcy magowie sprzedający duszę za studnię wódki i płytkie gadki o amerykańskości zwyczajnie wywoływały niesmak.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 14, 2014, 08:59:12 pm »
Run Azzarello jest niezly, mnie tez poczatkowo Ennis rozczarowal, bo po Shot spodziewalem sie czegos powazniejszego, ale jak juz sie czlowiek do tych diablow i demonow przyzwyczai, to na drugim planie tez fajne elementy mozna wypatrzec...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 09, 2014, 08:02:00 pm »
przeczytalem wlasnie tpb critical mass. bardzo dobrze ze zbierają niewydane jeszcze zeszyty hellblazera. jedyny minus to nowe okładki - constantine wyglada jak hipster a nie stary mag alkoholik.
jamie delano i paul jenkins - szkoda ze nie ma juz tak dobrych scenariuszy w vertigo. ludze sie tylko ze moze za kilka lat bede mial okazje spotkac ich w lodzi.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 13, 2015, 12:58:04 pm »
nowy/stary hellblazer last man standing - swietne zakonczenie runuseana phillipsa i paula jenkinsa. tak powinien byc wlaśnie rysiwany i pisany hellblazer. jest to mocno odświeżająca lektura bo mało pomysłowym zakończeniu serii przez milligana. jedyne co nie pasuje do tych nowych/starych komiksów to nowe okładki i cukierkowe logo, ale to tylko szczegół liczy się tylko to co jest w środku trejda.



"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline zielone_biurko

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #441 dnia: Maj 08, 2017, 09:30:16 pm »
Uszanowanie, odkopię w sumie z ciekawości.
Skąd tyle wyprzedaży Constantinów tomów głównie 1-3 na grupach facebookowych i na Allegro? Czyżby szykowała jakaś reedycja?

JanT

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #442 dnia: Maj 08, 2017, 10:30:30 pm »
Nie było żadnych przecieków z tego co może być z Vertigo w 2018.

Ale ucieszyłbym się gdyba dali koło bagiennika  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:45:48 am »
Skoro już wiemy, że Hellblazer powraca - link do francuskiej edycji runu Azzarello, od której ma zacząć Egmont:


https://www.bedetheque.com/serie-53773-BD-Hellblazer-Brian-Azzarello-presente.html


Szkoda, że znów trochę od dupy strony, no ale ważne, że dostanie drugą szansę.


Po Azzarello ma być Ennis, w tej edycji w trzech grubasach:


https://www.bedetheque.com/serie-46519-BD-Hellblazer-Garth-Ennis-presente.html




Gorzej, że ta edycja z podziałem na scenarzystów, zbiera jeszcze tylko dwa tomy Careya i jeden Ellisa. Ale na pytania "co dalej?" przyjdzie czas, jak już Egmont wyda te wszystkie tomy, a trochę tego jest. Może faktycznie to bezpieczniejszy sposób na ruszenie tak długiej serii, niż jechanie od początku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 11:52:51 am wysłana przez -gościu- »

JanT

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:49:03 am »
Dobrze jest  :smile: A na resztę może też przyjdzie czas.

Jak pisałem wczoraj http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40282.msg1463862.html#msg1463862  :biggrin:


JanT

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 03, 2018, 12:27:35 pm »
Te francuskie Hellblazery mają jeszcze wydania:

Jeden tom Ellis:  https://www.bedetheque.com/BD-Hellblazer-Warren-Ellis-presente-Warren-Ellis-presente-Hellblazer-257997.html

Dwa Careya https://www.bedetheque.com/serie-58330-BD-Hellblazer-Mike-Carey-presente.html

I to jeszcze nie koniec. Oby nam i te 3 (+ trzeci Carey i może dalej) tomy Egmont wydał  :smile:

Oni to wydają ładnie po kolei.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 03, 2018, 01:44:08 pm »
Oni to wydają ładnie po kolei.
Jakby to wydawali po kolei to powinni zacząć od Jamiego Delano. I chyba pomiędzy Warren Ellisem a Brianem Azzarello będzie w takich wydaniach dziura. Mieli gotowe nowe wydania zbiorcze, gdzie są także zebrane wszystkie specjale, to muszą kombinować.

Offline jolan13

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 18, 2018, 09:13:59 am »
Czy ktoś się orientuje, czy w tych tomach, które Egmont planuje wydać, będą zawarte wszystkie historie z wydanych u nas wcześniej pięciu tomów?

Offline -gościu-

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 18, 2018, 09:17:12 am »
Czy ktoś się orientuje, czy w tych tomach, które Egmont planuje wydać, będą zawarte wszystkie historie z wydanych u nas wcześniej pięciu tomów?
Tak. Plus pozostałe Ennisa, których u nas nie było.

Offline jolan13

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 19, 2018, 07:33:25 am »
Wielkie dzięki:)

 

anything