trawa

Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 157381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2005, 08:46:02 am »
Cytat: "adro"
Tez chcialbym hellblazera , ale najpierw niech egmont zrealizuje zapowiedzi z zeszlego roku , chociaz teraz wchodzi film z constantinem i to mogloby wplynac pozytywnie na sprzedaz komiksu .pozdro


panowie z egmontu kupują hellblazery na allegro. to chyba coś wyjaśnia :roll:

Offline adro

tp hellblazer
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2005, 08:51:57 am »
CO???hyhyhy, fajnie, no to juz na pewno  nie doczekamy sie hella z egmontu, a szkoda  :cry: .
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Anonymous

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2005, 09:36:26 am »
Cytat: "adro"
CO???hyhyhy, fajnie, no to juz na pewno  nie doczekamy sie hella z egmontu, a szkoda  :cry: .
pozdro


bo pewnie decydenci E stwierdzili ze ten komiks jest stary zramolaly i smierdzi (okej w stosunku do H delano czy ennisa to sie zgadzam - glupawe to jest)

coz hellblazery azzarello to jedne z ciekawszych komiksow jakie oferuje vertigo
zaraz po human target :)

coz 100 naboi tez egmont przegapil
bo pewnie nikt nie zrozumial o co chodzi
a pzoatym lepiej angazowac sie w komiksidla ennisa o superhirolach prostytutkach
bo to dla doroslych niby jest


a z innej beczki
przeczytalem wlasnei all his engines
i msuze przyznac ze carey bardzo fajnie opowiada
rysunkowo tez ladnie
nie pottrafia co rpawda obaj autorzy straszyc tak jak azzarello ale...
no i wydane ladnie

Offline Jim

tp hellblazer
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2005, 10:02:18 am »
azzarello nie straszyl zwyczajna horrorowa menazeria i to mu sie chwali. a egmont moglby wydac chociaz pojedynczy trejdzik z opowiadaniami z johnem, setting sun czy cos. a noz by chwycilo?

pewnie tak jak transmetropolitan :roll:

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2005, 07:28:24 pm »
Panowie! ktore tpb hellblazera poecacie? czytalem poki co tylko original sins + goscinny epizod w sandmanie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Anonymous

  • Gość
tp hellblazer
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2005, 08:18:21 pm »
Cytat: "freshmaker"
Panowie! ktore tpb hellblazera poecacie? czytalem poki co tylko original sins + goscinny epizod w sandmanie.


polecam run azzarello i setting sun

Offline eviltutor

tp hellblazer
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2005, 08:39:24 pm »
polecam  "Hard Times"
historia więzienna , scen by Azzarello a rys by Corben ,
całościowo bardzo dobry komiks, jeśli komus podobało sie "Skazani na Szoszank" to ten komiks jest w podobnym klimacie tylko bardziej brutalny ale przez to chyba prawdziwszy

poza tym Constantine pokazuje jakim to jest zimnym draniem i rozwala całe wiezienie bo nie chcieli mu dac fajek ; co nałóg może zrobic z człowiekiem ;-)
You may go anywhwere you wish in the castle, except where the doors are locked, where of course you will not wish to go"
Count Dracula to Jonathan Harker

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2005, 08:45:12 pm »
a znacie moze tp tainted love?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline eviltutor

tp hellblazer
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2005, 09:20:33 am »
Cytat: "freshmaker"
a znacie moze tp tainted love?



znamy, zrobiony przez duet znany z Kaznodziei, Ennis & Dillon,
historia w której Constantine włóczy sie po ulicach Londynu jako menel i pijak,
spotyka króla wampirów (2:0 dla Constantine'a),
ma bliższe spotkanie z duchem pilota z 2 wojny światowej co otrząsa go z apatii
plus historia z lat młodzieńczych

dobre historie ale raczej jak przeczytało sie poprzednie tomy, jako osobna książka może miejscami być nie zrozumiała (np o co chodzi z First of the Fallen)
You may go anywhwere you wish in the castle, except where the doors are locked, where of course you will not wish to go"
Count Dracula to Jonathan Harker

Offline freshmaker

tp hellblazer
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 11, 2005, 09:06:27 pm »
no wiec, jestem swiezo po projekcji filmu i musze stwierdzic ze film mi sie nawet podobal. obawiam sie tylko ze w zestawieniu z komiksem wypadnie srednio.

poniewaz mialem stycznosc tylko z pierwszym tpb, wiec nie czuje za bardzo klimatu komiksu. keanu wypadl dosyc dobrze, jest kilka humorystycznych akcentow, kilka hollywoodzkich mykow ale nie czulem zazenowania jak w przypadku daredevila.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Jimmy

tp hellblazer
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2005, 09:28:16 pm »
Ja tez widzialem i jak dla mnie kicha straszna :?
Komiksu nie czytalem wiec nie wiem jak wypada jako ekranizacja, ale jako filma slabiutko...
- ciezko zalapac o co w ogole chodzi, jakie sa motywacje bohaterow itp. (komentarz kolegi: "jakies didaskalia by sie przydaly...")
- efekty nieodkrywcze, wszystko juz bylo
- Keanu non-stop kojarzyl mi sie z Neo, w ogole caly klimat i budowa tego bohatera, jego pewnosc siebie, jego gesty, zachowania... nie wiem, moze taki jest Constantine w komikscie ale IMO filmowi na lepsze by wyszlo gdyby gral go jakis inny aktor...
itp. itd. znaczy sie kiepski byl film...

Offline kas1

tp hellblazer
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2006, 10:50:49 am »
Jestem właśnie świeżo po lekturze "Hard Time" i komiks ten rozwalił mnie doszczętnie. Dawno nie czytałem czegoś tak dobrego (no może troszeczkę z tym przesadziłem ;)). Lektura świetna, tylko nie za bardzo skumałem czego wystraszyli się współwięźniowie Constantina pod prysznicem. Moja niewiedza może wynikać z faktu, że jest to mój pierwszy ale na pewno nie ostatni kontakt z Hellblazerem.

Offline tequira

tp hellblazer
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2006, 12:19:49 pm »
Zastanawiam się nad zamówieniem któregoś Hellblazera, ale za dużo ich jest. Którego polecacie? Słyszałem że pierwsze są słabiutkie?
Który jest zatem najlepszy???

Offline [robak]

tp hellblazer
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2006, 12:52:07 pm »
Otoz to. Tez w koncu bym tego sprobowal. Dolaczam sie do zapytania. Tequira, gdzie  zamawiasz ?

Offline tequira

tp hellblazer
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:16:08 pm »
Dopiero zaczynam zamawiac wiec nie mam ulubionego sklepu. Nie sprawdzalem cen, ale jak wyrobie karte to w amazonie, bo jeszcze inne pozycje chce. Nie wiem kiedy ta karte mi zrobia. Jesli nie uda sie jakos szybko to moze z 1 tpb w komiksy.com na probe.
Zamowilem tam i troszke juz czekam, dlatego wolalbym amazona.

 

anything