Autor Wątek: Strachy, które nas straszą  (Przeczytany 25158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hajoo

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2003, 11:08:57 am »
Solidny wkład mają psychopatyczni mordercy. Są bezduszni i niepowstrzymani, potrafią powrócić nawet zza grobu, dzięki czemu przywiązujemy się do nich :)  . Sztandarowe przykłady to: Jason z "Piątku trzynastego", Freddy z "Nocnych Mar" itd. A już w ogóle odjazdowa to była rodzinka z "Tekszańskiej masakry piłą mechaniczną" (zwłaszcza w dwójce).
Życie jest jak pudełko czekoladek..."

Offline _Wychwethyl_

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2003, 09:18:59 pm »
Horror, ktory mnie najbardzie przerazil to byla "Laleczka Chucky". Wiem, ze to zabawne, ale jak ogladalem to mialem jakies 8 lat. Do dzisiaj pamietam jak sie wtedy balem  :wink:
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Daleth

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2003, 03:57:47 pm »
Moim ulubionym motywem w horrorach sa wampiry. Nie chodzi mi tu o to, ze sie ich boje tylko ich pojawienie sie czy w literaturze czy w filmach wprowadza element tejemniczosci, obcowania ze smiercia co jest bardzo fajnym motywem. Byc moze dlatego za najlepszy horror uwazam "Wywiad z wampirem", chociaz ksiazka jak to zawsze bywa jest lepsza od ekranizacji a A. Rice jest jedna z lepszych zyjacych tworcow powiesci grozy. Takie jest moje zdanie . Chociaz lubie tez rozne gdzie akcja toczy sie w jakis malych miasteczkach albo na wsiach :)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline Błendny Komboj

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2003, 08:03:22 pm »
Cytat: "hajoo"
Solidny wkład mają psychopatyczni mordercy. Są bezduszni i niepowstrzymani, potrafią powrócić nawet zza grobu, dzięki czemu przywiązujemy się do nich :).

Potrafią nawet uciec z psychiatryka, albo - co gorsza - wyjść ze świadectwem zdrowia, a potem gdy ludzie znów zaczynają ginąć nikt ich nie podejrzewa, bo przecież są wyleczeni i tak dobrze się zachowywali w szpitalu.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline High Elf

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2003, 01:49:27 pm »
Wampiry są z deka straszne - jedynie ich się bałem w dzieciństwie... Boję się też pedałów - są z deka inni a zarazem realni  8)


High Elf
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline mysz

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2003, 12:22:05 pm »
filmowym horrorem nie łatwo mnie przestraszyć, widziałam ich tyle że dostaję lekkiej znieczulicy, ale dlatego tak cenię muzykęw tych filmach, albo raczej zwracam na nią uwagę, bo o ile sceny często bywają łatwe do przewidzenia to muzyka zawsze mnie straszy, a własciwie jej brak bo lubi spadać na widza takim wielkim BAM! :shock:  :shock:  :shock: dlatego ile razy bym nie oglądała psychozy hitchockoka to zawsze się boję, podobnie jak w takim hiszpańskim horrorze(kręgosłup diabła) jest tylko jedna scenia gdy sie boję gdy duch zabitego chłopca santiego zagląda przez dziórkę od klucza..
w książkach, tylko jeżeli autor umie stworzyć element bardzo realistycznego zagrożenia.. :x

Offline Madcatter

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2003, 12:32:57 pm »
Cytuj
Boję się też pedałów - są z deka inni a zarazem realni


I zapadła krępująca cisza...
I dont necessarily believe there is a cure for this/so  I might join your century but only as a doubtful guest/I was too precarious removed as a caesarian/behold the worlds worst accident/I AM THE GIRL ANACHRONISM" Amanda Palmer, The Dresden Dolls

Offline Spajder

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 02, 2003, 09:16:00 pm »
Cytat: "High Elf"
Wampiry są z deka straszne - jedynie ich się bałem w dzieciństwie... Boję się też pedałów - są z deka inni a zarazem realni  8)


Może chodzi o drugą stronę twojej osobowości. Boisz się tego, kim możesz być.

Ja w filmach prócz złamań boję się wszelkiego rodzaju psychozy. Jeżeli ktoś umarł a jednak żyje. Na przykład topielec, który wychodzi z wody. Brrr...
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline jareks

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2003, 08:57:08 am »
Ja wybralem nawiedzone domy i duchy ze wzgledu na nastroj.
Samotnosc, cisza, oddalenie od ludzi, sad albo las i stara chata.
Zwlaszcza noca przy pelni ksiezyca, chmury na niebie, moze lekka mgla.
Swietne.  Cos jak w prozie Waltera De La Mare, jego "Katedra wszystkich swietych" jest niezla, inne opowiadanka tez.
Duchy to jako zjawiska, zdarzenia, nie jako cos inteligentnego co lazi i
przeszkadza.  Jednym z uklubionych horrorow to jest "Lsnienie" (ten hotel
jest swietny, o dziwo wole ta druga ekranizacje, z 1998 bodajrze, najlepsza
jest oczywiscie ksiazka), Amitywile i podobne ("Czerwona roza" Kinga tez moze byc jako sceneria, reszta kiepska, widzialem na razie tylko film).
arekS

Offline jareks

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2003, 09:14:01 am »
Cytat: "Kik"
ja się boję wszelkiego rodzaju robactwa w nadmiernych ilościach...jak sobie wyobrażam kilkaset tysięcy czy kilka milionów nieszkodliwych zazwyczaj mrówek pędzących w moją stronę to mnie ciarki przechodzą...brrr


Opowiadanie "Piaseczniki" George R.R. Martina polecam (a jaki horror filmowy by z tego wyszedl) ;))
arekS

Offline Adam Waśkiewicz

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2003, 05:29:05 pm »
Cytat: "jareks"
Opowiadanie "Piaseczniki" George R.R. Martina polecam (a jaki horror filmowy by z tego wyszedl) ;))


 Opowiadanie zostało sfilmowane jako jeden z odcinków serialu "The Outer Limits", ale akurat nie był to najlepszy epizod. Swoją drogą kolejna seria jest emitowana w TVP1 w nocy z piątku na sobotę około 1:30 - 2:00 w nocy.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline khele

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2003, 06:30:43 pm »
Mnie wlasciwie potwory nie ruszaja. Moze troche niepokojaco dzialaja na mnie klasyczne ufoki, z tymi gruszkowatymi glowami i wielkimi, czarnymi oczami. Ale to tez ledwie, ledwie. Bardziej trafiaja do mnie wszelkie opowiesci (czy filmowe czy ksiazkowe) obierajace sobie za temat degradacje i rozpad rzeczywistosci albo nagle odkrywanie ukrytych, koszmarnych jej aspektow. Mistrzem tego typu fabul byl P. K. Dick. Niby bardziej SF niz horror, ale to podczas czytania jego ksiazek bylem momentami najblizszy odczucia czegos co moznaby nazwac groza.
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline dawidos

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 07, 2003, 11:04:28 pm »
Gdy byłem mały bałem się głównie Frredego Kruegera i Laleczki Chucky. Teraz najlepszym dla mnie motywem w horrorze są psychopatyczni mordercy ,choć filmy z ich udziałem zaliczają się raczej do thrillerów , miejscami zbliżających się do horrorów (vide Piątek Trzymastego). Oczywiście pierwsze miejsce zajmuje Michael Myers. Co do innych motywów to potrafią mnie wystraszyć maszkary podobne do tego w Smakoszu (który traci klimat po godzinie oglądania) , niektóre zombi ,ale taki poważni ,nie paralitycy w Powrót Żywych Trupów ;).
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline darksphere

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2003, 01:08:55 pm »
Wybrałem satany - dlaczego? Nie jestem głęboko wierzący, ale satany to rodzaj tego strachu jaki odczuwamy będąc w zupełnie ciemnym pokoju, w całkowitej ciszy... bicie serca niby z pozoru równe zaczyna się rwać ... nic nie widać ,nic nie słychać... skrzypnięcie podłogi staje się złowieszcze ... satany siedzą najgłębiej i nie zawsze są to upadłe anioły... strach jest jak fala na jeziorze - wystarczy rzucić mały kamyk, aby po chwili fale strachu spotęgowały się... ciemne jezioro powstałe z łez małych dzieci zamkniętych w ciemnym pokoju....

Offline Seth

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 26, 2003, 11:15:59 pm »
Najstraszniejsze według mnie jest to czego nie widzimy. Na tym polu oczywiście dominują duchy i demony. Do dziś po seansie z niektórymi filmami o duchach boje się zasnąć :?
Podczas oglądania horroru boje sie także elementu zaskoczenia, który nie zawsze jestem w stanie przewidzieć
Nowhere to hide, nowhere to run, you've got to kill to stay alive"

 

anything