Autor Wątek: Strachy, które nas straszą  (Przeczytany 25167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błendny Komboj

Strachy, które nas straszą
« dnia: Kwiecień 26, 2003, 02:28:01 pm »
No właśnie. Jakie są wasze ulubione horrorowe tematy? Głosujcie i motywujcie wybór.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Clayman_

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2003, 05:46:18 pm »
jedyna rzecz ktora naprawde mnie przerazila,a takze wywarla pietno na jak dotychczas cale zycie to miasteczko twin peaks,bob i reszta postaci z czerwonego pokoju
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline surmik

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2003, 05:56:14 pm »
Na mnie wielkie wrazenie sprawila scena z Kregu przedstawiajaca wyjscie dziewczynki ze studni. Jest niesamowita! Jedyna filmowa scena, ktora snila mi sie po nocach, i po której spacerujac pod wieczor czulem niepokoj... :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Kormak

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2003, 11:35:50 am »
wampiry, zombiaki i inne ścierwo zupełnie nie straszy. no może jak się jest w podstawówce.

Mnie najbardziej przerażąją pozornie normalne rzeczy. Dlatego Twin Peaks było tak niesamowite, do dzisiaj jak sobie przypomnę Boba wychodzącego zza kanapy...

Ring faktycznie mocno mnie "przeorał" - scena ze studnia i telewizorem jest straszna za każdym razem i robi mi sie nieswojo. Jak wychodze w nocy z psem, to...

Ostatnio na kompie obejrzalem sobie jeszcze raz samo nagranie wideo z "Ringu" i tuz po tym zadzwonil telefon! Serio. :D

Offline Błendny Komboj

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2003, 02:02:06 pm »
A ja wybrałem zombie. Porusza się to jak w transie, ma niby cechy ludzkie - bo było człowiekiem - ale tak naprawdę nie ma żadnej, czuć od niego ziemią i zgniłym mięsem. Poza tym występuje zazwyczaj w liczbie mnogiej, rzuca się człowiekowi do gardła i zaraża. Wampir w sumie też zaraża, ale wampir myśli, można się z nim zaprzyjaźnić, i jest wieczny - a zombie to odrażający obraz rozkładu. Bezwładny, ale się porusza, nie widzi, nie czuje, ale chce mięsa.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kik

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2003, 02:20:04 pm »
ja się boję wszelkiego rodzaju robactwa w nadmiernych ilościach...jak sobie wyobrażam kilkaset tysięcy czy kilka milionów nieszkodliwych zazwyczaj mrówek pędzących w moją stronę to mnie ciarki przechodzą...brrr

Offline dnaoro

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2003, 11:02:56 pm »
w horrorach mało rzeczy mnie przeraża, a ja już - to to, co najbardziej realne.

Offline Błendny Komboj

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2003, 01:59:25 pm »
Cytat: "dnaoro"
w horrorach mało rzeczy mnie przeraża, a ja już - to to, co najbardziej realne.

To współczuję, bo w takim razie nie masz po co oglądać horrorów :?  Najbardziej realne? Zwierzęta ludojady, mordercy, zombie są tak samo realne, bo strach który wzbudzają jest realny i konkretny: jest to strach przed zamordowaniem i byciem zjedzonym.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Taclem

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2003, 11:25:05 am »
Wampirki (a moze zwlaszcza wampirzyce) sa fajne :) Jak jeszcze czlowiek pomysli, ze sa choroby podobne do objawow wampiryzmu, no i ze sa pscholoe, ktorzy wierza ze sa wampirami, to sie robi calkiem ciekawie ...
ARPE NOCTEM

Offline Piotr Witkowski

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2003, 02:53:34 pm »
Trzy rzeczy, które mnie przeraziły tak, ze nie mogłem spać spokojnie w nocy, to:

1. Demony z Hellraisera
2. Dziewczynka z Kręgu (zwłaszcza przy wychodzeniu ze studni)
3. Mamuśka z Carrie (pod koniec, gdy się czaiła na biedną córeczkę...)

A poza tym, wszystkie zeschizowane sceny/odgłosy/obrazy bardzo wyprowadzają mnie z równowagi - np. te wszystkie wizje z Twin Peaks, video z Kręgu, szmery w słuchawce z tegoż ostatniego, czy też nieludzkie głosy w Przepowiedni...

Offline Gollum

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2003, 03:32:34 pm »
Za każdym razem włos mi się jeży, gdy przez ekran przemknie mgiełka udająca ducha. A do tego poruszające się przedmioty z "Zemsty po latach".

Offline ^v^

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2003, 04:46:58 pm »
Wybralem wampiry, pomimo iz skonczylem juz podstawowke i liceum:). Najbardziej starsznym stworem w horrorach pozostanie dla mnie zawsze sam czlowiek.
PS. Czy ktos wspominal cos o psycholach uwazajacych sie za wampiry?;)
v^

Offline Spajder

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2003, 11:15:55 pm »
Odcisnąłem Swe Piętna na Inne...
Straszą mnie dobrze nagrane, klimatyczne sceny, w których na przykład ni stąd ni zowąd wyskakuje drący się w niebogłosy kot. Reszta to atrakcje. W książce ciężko mnie przestraszyć.
Coś, co przyprawia mnie o zgrzytanie zębów, to pokazywanie złamań rąk, nóg, palców. Przerażające.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Caenneth

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2003, 02:02:52 pm »
Nie należę może do najbardziej obeznanych w temacie, ale do listy zupełnie słusznych spostrzeżeń dorzuciłbym jeszcze obłęd. We mnie osobiście największe przerażenie (i fascynację) wzbudza widok osoby, której doświadczenia złamały psychikę- jest to chyba najmocniejszy dowód siły zagrożenia...
Powiadasz, że nie ma nadziei? Więc będziesz walczył bez niej. Padniesz, będziesz pełzał, krawił i konał bez nadziei. Bowiem jesteś Asur i niech Wieczysta Ciemność nas pochłonie jeśli oddamy jeden krok ziemi Ulthuan bez beznadziejnej walki." -Anonim

Offline GoregiasH

Strachy, które nas straszą
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2003, 12:14:11 am »
Moze nie bede orginalny jesli powiem ,ze owady , ale glownie skupilbym sie na osach pszczolach i innych tego typu wynalazkach za ktorymi nigdy nie przepadalem (mozna nawet powiedziec ,ze mam fobie na tym punkcie , nie wiem jak sie to to nazywa - specem od laciny nie jestem :-)
a na drugim miejscu stawialbym glupote ludzka , mysle ze to najwieksza i najpotezniejsza bron ...... a skrajnie niebezpieczni sa ci bezdennie glupi i bez wyksztalcenia (wlasnie dlatego, ze sa tacy glupi hehe :-) mysle, ze wszyscy wiedza co mam na mysli - a jak nie to wystarczy przejsc sie wieczorem po "czystej dzielni" albo udac sie na mecz wisly hehehe :-)
pozdrawiam @ll :-)

 

anything