trawa

Autor Wątek: Jason  (Przeczytany 52744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 04, 2009, 01:41:38 am »
Powiem tak:
najnowszy Jason czyli Low Moon (http://www.fantagraphics.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1575&category_id=1&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62) kopie centralnie w wora.
Zbiorek zawiera 5 bardzo zroznicowanych tematycznie opowiesci. Od absurdalnych jak na przyklad o gosciu, ktory wraz z kochanka codziennie zabijaja jej męża, a on zawsze nastepnego ranka powraca jak gdyby nigdy nic, kompletnie nic nie pamietajac, po bardzo pokrecone aczkolwiek niesamowicie fajnie i powazne w swej puencie historie o milosci i sposobach na jej zdobycie tudziez ocalenie.
Wszystkie lyka sie bardzo sprawnie i szybko.
Ja to osobiscie padam plackiem przed tym komiksem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Jason
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 21, 2009, 11:58:26 am »
Właśnie przeczytałem Stój Jasona. Nie mam pojęcia jak on to robi, że za pomocą tych prościutkich obrazeczków z człekokształtnymi zwierzątkami, tak potrafi mną wstrząsnąć. Komiks o tym jak brutalna rzeczywistość gwałci marzenia. Tak potrafi tylko Jason.

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 21, 2009, 12:52:28 pm »
Komiks o tym jak brutalna rzeczywistość gwałci marzenia. Tak potrafi tylko Jason.

Swieta racja.
To imho NAJLEPSZY komiks Jasona ever.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Jason
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 02, 2009, 04:16:47 pm »
"Stój..."
A i po lekturze trudno się ruszyć... Rzeczywiście, to chyba najlepszy komiks Jasona wydany do tej pory w Polsce. Ten dogłębny smutek mógłby całkowicie przytłoczyć, gdyby nie wyrafinowany komiksowy język, którym autor przemawia do nas.

W moim egzemplarzu sporo plansz jest za mocno rozjaśnionych w porównaniu z resztą stron. Bardzo jest to irytujące.
Pamiętam, że w drugim tomie "Persepolis" podobna usterka psuła mi lekturę.
Uprasza się wydawców o większą dbałość o produkt wypuszczany na rynek.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Jason
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 07, 2009, 10:20:02 pm »
Zupełnie nie łapię tego Jasona - przeczytałem "Stój..." i ...hm.. to jest zupełnie bez sensu. Dla mnie poziom opowieści historyjki z gumy balonowej, na dodatek w środku nie było jeszcze gumy, więc zupełnie nie wiem o co chodzi....
Jasonowi mówię NIE.

Offline mica

Odp: Jason
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 07, 2009, 11:45:35 pm »
na okładce każdego komiksu powinno się zamieszczać krótkie polecenie: "1. Przeczytaj ze zrozumieniem".

nie odbieram ci zbójcerzu prawa do nielubienia Jasona, ot kwestia gustu. ale zanim napiszesz, że komiks jest bez sensu, spróbuj sensu poszukać. może zrozumiesz dlaczego nie dodali do niego gumy balonowej!

Offline Death

Odp: Jason
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 08, 2009, 01:02:16 am »
Ja tylko chciałem napisać że te historyjki z gumy balonowej nie były bez sensu. Do dziś mam sporą ich kolekcję. Dobrze, że do "Stój..." nie dodają takowej gumy bo od niej zawsze bolały mnie zęby, kupowałem ją tylko dla tych krótkich komiksów. Za około tydzień będę miał swojego pierwszego Jasona (Hitler). Mam nadzieję że dorównuje komiksom z gumy.

Pisane to było na serio, jeśli ktoś mi usunie tego posta rozpętam piekło :)

Offline mica

Odp: Jason
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 08, 2009, 01:33:46 am »
oczywiście, że nie były! przynajmniej w Donaldach. Jednak nawet jeśli donaldowe "historyjki" nie leżą w orbicie zainteresowań zbójcerza, to porównanie ich do komiksu Jasona jest oznaką ignorancji, albo chęci wzbudzenia kontrowersji.

Zbójcerzu, rozumiem że gdybyś na komiksowej maturze miał odpowiedzieć na pytanie:

"Czym się różnią zantropomorfizowane zwierzaki disneya od bohaterów Jasona?"

odpowiedziałbyś, że niczym. Jakie w takim razie wymieniłbyś podobieństwa?

Offline Przemek

Odp: Jason
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 25, 2010, 06:31:18 pm »
Ktoś wie czym różnią się te komiksy? ten sam tytuł, to samo wydawnictwo a okładki inne...?

http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=66592&pro=513719
Kocham komiksy! Szczególnie zafoliwane, pachnące farbą drukrarską :D Pozostałe też....

Offline Dembol_

Odp: Jason
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 25, 2010, 07:31:10 pm »
Może w multi jest stary projekt okładki?
Na amazonie jest ten z filmiku.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Jason
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 25, 2010, 07:38:27 pm »
Nie wiem, czy to co jest na multi, nie było promocyjną grafiką.

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 25, 2010, 08:17:19 pm »
Zawartosc jest taka sama.
To raczej stary projekt okladki, tyle.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Przemek

Odp: Jason
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:35:41 pm »
Zadałem pytanie wydawnictwu, ozobaczymy co odpiszą  ;-)
Oto co odpisali:
"Hi there-

It is the same book -- that website just has a preliminary version of the cover image. We changed the design, but not every site has the new cover artwork yet. If you order the book from that site, you will receive the book as it appears in the video"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 10:26:34 pm wysłana przez Przemek »
Kocham komiksy! Szczególnie zafoliwane, pachnące farbą drukrarską :D Pozostałe też....

Offline skil

Odp: Jason
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 21, 2011, 07:11:53 pm »
Odświeżam temat, ponieważ przedwczoraj ukazał się najnowszy komiks Jasona pt. "L'Île aux cent mille morts" (historię napisał Fabien Vehlmann i jest ona typowo "jasonowa"). Wspominam o tym, ponieważ u wydawcy można przeczytać 12 pierwszych stron, a cała "Wyspa..."  podobno zostanie również opublikowana za friko w sieci.
Jak dla mnie komiks zapowiada się wybornie: http://www.glenatbd.com/bd/l-ile-aux-cent-mille-morts-9782723476799.htm

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Jason
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 21, 2011, 07:38:05 pm »
Troche w stylu Wyspy Burbonow. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything