Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 129804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 12, 2018, 08:19:46 am »
Też widziałem tą plansze :smile: właśnie dlatego klimat wydaję mi się trochę cięższy, poważniejszy i to mi się podoba.

W sumie taniutki jest, więc pewnie wezmę.

Jeden z moich ulubionych dzisiejszych rysowników.
Mały offtop, ale co polecasz od niego? Pewnie wszystko, ale może coś szczególnie :) Szybkie google i znalazłem tylko serię Esteban.

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 12, 2018, 08:44:43 am »
Tej akurat nie znam, bo po angielsku jest tylko na Kindle.
Ale polecam świetną serię The Marquis of Anon. Wysżło jeszcze po angielsku przyjemne William and Teh Lost Spirit, choć lżejsze i jeszcze nie widać tak jego stylu.
Z innych tytułow pozostaje mi czekać i ślinić się patrząc na francuskie plansze. Właśnie na Estebana, Texas Cowboys czy nową Chartotte. Są też chyba na comixology ale cyfrowych nie lubię :sad:
The Arab of The Future 3 
Inside Moebius 3 
Człowiek, Który Zabił Lucky Luke'a 
One Dirty Tree 

Offline tomb

• Czeladnik
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 12, 2018, 11:50:01 am »
To mnie zaskoczyliście. Ja bym powiedział, że ten komiks to zakup zwłaszcza dla fanów serii, a nie dla tych, co to LL kojarzą, ale nie są fanami. Ale może się mylę.

Edycja: Przy okazji - Egmont przedstawił trzy przykładowe plansze, w tym stronę 63, bodaj przedostatnią. Brawo.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, 11:56:24 am wysłana przez tomb »

Offline -gościu-

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 12, 2018, 11:57:55 am »
Mnie zaskoczyli, że nie interesuje ich Lucky Luke  :sad:  Najlepsze albumy Morrisa i Goscinnego to taka przednia rozrywka...

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 12, 2018, 12:22:38 pm »
Nie wątpię. Ale po prostu nie lubię takiej mocno cartoonowej kreski tylu LL, Spirou i podobnych klimatów.  :sad: 
The Arab of The Future 3 
Inside Moebius 3 
Człowiek, Który Zabił Lucky Luke'a 
One Dirty Tree 

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #455 dnia: Listopad 29, 2018, 02:32:16 pm »
"Człowiek, który zabił Lucky Luke`a" - Ale to jest petarda. Lucky Luke na poważnie, bez gadającego Jolly Jumpera i Bzika, atmosfera jest tu tak gęsta, że można ją kroić nożem. Cudowne rysunki i kolory. Nawet jak ktoś nie jest fanem Lucky Luke`a to dostaje kawał świetnego westernu a jak ktoś uwielbia tego kowboja to będzie zachwycony. Najbardziej urzekło mnie w tym komiksie wyjaśnienie dlaczego Lucky Luke
Spoiler: pokaż
przestał palić tytoń.
Wspaniały hołd dla postaci i jej twórców.

Przeczytałem ostatnio też "Kopalnie złota Dicka Diggera" i jestem zaskoczony. Komiks z 1947 roku a praktycznie wcale nie czuć jakiejś wielkiej ramoty. Paradoksalnie jest to zrobione bardziej na poważnie niż późniejsze tomy Goscinnego.