Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 214776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 26, 2015, 07:42:49 pm »
A skąd masz takie informacje?

Żartuje oczywiście.

Wspominałem o tym wcześniej:

Ach, no i oczywiście wg. Pani z infolinii jest to start kolekcji, która dostępna jest w całej Polsce.

Specjalnie zadzwoniłem, żeby zapytać, choć wiedziałem, że taka odpowiedź padnie. Przykry standard Hachette.

To moja wina. Teraz widzę, że ja pierwszy pomyliłem Daisy Town i Dalton City. Oczywiście to ten pierwszy jest adaptacją filmu, a nie drugi. Biję się w pierś.

O, też nie zwróciłem na to uwagi...

Offline Holsten

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 26, 2015, 07:56:11 pm »
No to niech kupuje kto może to wydanie testowe, a może pojawi się w całym kraju.

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 26, 2015, 07:57:43 pm »
Już na Allegro. Doceniam. Zawsze fajnie jak ktoś kombinuje jak robić hajs. Zawsze lepiej mieć 35 zł po odliczeniu kosztów, niż nie mieć 35. http://allegro.pl/lucky-luke-kolekcja-nr-1-lucky-luke-dalton-city-i5212868949.html

Offline janjedlikowski

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 26, 2015, 08:41:20 pm »
A czy Hachette robi nowe własne tłumaczenie, czy (jeśli seria ruszy) będzie to samo co w Egmoncie? Jak to jest z Thorgalem? Chociaż tu jeśli seria ruszy, w krótkim czasie pojawią się komiksy, których Egmont nie wydał. Ciekaw jestem jaki ruch teraz zrobi Egmont ze swoim kieszonkowym Lucky Lukiem. Choć wciąż w przeliczeniu na jeden album Egmont będzie tańszy, no ale jeden tomik na rok... coś czuję, że najbliższy tomik może być ostatnim jaki wyda Egmont (o ile seria Hachette ruszy).

Offline DaryW

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 26, 2015, 09:09:33 pm »
a mnie to jedna rzecz interesuje, czy Hachette i Egmont nie mają coś wspólnego - zauważcie że nowe wydanie Asterixa jest sygnowane i przez Egmon, i przez Hachette,
Thorgale też bazują na tłumaczeniu Egmontu, choć zapewne prawo do tłumaczenia posiada wydawnicwo nie tłumaczący,
coś mi się wydaje, że Hachette i Egmont to jedna grupa wydawnicza,
szperaczy zachęcam do poszukiwań w  google, mnie się nie chce )

ale zacnie będze to na mej półce wyglądało

Offline Garf

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 26, 2015, 10:36:32 pm »
Już na Allegro. Doceniam. Zawsze fajnie jak ktoś kombinuje jak robić hajs. Zawsze lepiej mieć 35 zł po odliczeniu kosztów, niż nie mieć 35. http://allegro.pl/lucky-luke-kolekcja-nr-1-lucky-luke-dalton-city-i5212868949.html

Tyle dobrego, że dał przynajmniej fajne zdjęcia środka i tekturki. Te dodatki fajnie wyglądają. Choć z drugiej strony, jeśli - odpukać! tfu, tfu, tfu! - kolekcja zakończy się na serii próbnej, to może za jakiś czas taki egzemplarz jako unikat zyska na wartości?

W kwestii powiązań Hachette-Egmont: jeśli chodzi o Asteriksa, to nazwa Hachette jest w wydaniu chyba dlatego, że to to wydawnictwo publikuje teraz przygody Gala we Francji, przez co to od nich Egmont kupował prawa do polskiej edycji. Chodzi tu jednak o wydawniczą spółkę firmy, Hachette Livre, a nie o bardziej nas interesującą Hachette Partworks.

W "Thorgalu" użyte jest chyba tłumaczenie Egmontowskie. Ciekawe, czy to Egmont przygotowuje tego Luke'a dla Hachette. Jeśli tak, to już by mnie tak nie dziwiły ostatnie przychylne wypowiedzi pana Kołodziejczaka na temat partworków w wywiadzie dla Alei Komiksu i odpowiedziach :) Ale to już wydumana teoria spiskowa.

Wreszcie, wydaje mi się, ze jeśli kolekcja ruszy, to Egmont powinien dokończyć wydawanie integrali z Goscinnym (chyba jeszcze jeden został oprócz kwietniowego) i dać sobie na chwilę spokój z Lukiem. Fajnie by się to zamknęło: podręczne zbiorcze wydanie LL Goscinnego od Egmontu i "dzieła wszystkie" od Hachette.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 26, 2015, 10:43:14 pm »
Wreszcie, wydaje mi się, ze jeśli kolekcja ruszy, to Egmont powinien dokończyć wydawanie integrali z Goscinnym (chyba jeszcze jeden został oprócz kwietniowego)
Dokładnie tak. Jeszcze jeden. Więc to nie jest do końca tak, że oni wpieprzyli się Egmontowi między kanapkę a szyneczkę, tylko znowu zaczynają, kiedy Egmont już wydał/niedługo wyda wszystko co chciał wydać. Thorgala też już tylko dodruki były. Egmont pewnie na tym nie straci. Oni tam są dogadani, nie bójcie żaby.

U mnie Luke`a nigdzie nie ma. Cholera, kupiłbym sobie za dychę taki zestawik z plakatem i ulotkami za dychę. Tym bardziej, że tego konkretnego tomu nigdy nie czytałem.

Offline adro

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 26, 2015, 11:32:34 pm »
no ladnie, czyli haszet na dobre wchodzi w komiksy :razz:
100 tomow, 4 lata zbierania fajnie.
Cena tez calkiem dobra.
Kolejne komiksowe kolekcje od haszet sa IMO prawie pewne.  :biggrin:
ps a wiadomo kiedy bedzie oficjalny start tej kolekcji, chyba ze juz teraz wystartowalismy :razz: :lol:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Leyek

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 27, 2015, 10:54:13 am »
Do komiksu dołączona jest ankieta. Wypełniłem ją, głównie w celu odpowiedzi na 10 pytanie "W jaki sposób można Pana/i zdaniem uczynić kolekcję bardziej atrakcyjną", i tam opisałem, że komiksy powinny być tak wydawane, żeby w ostateczności po wydaniu wszystkich rysunek na grzbiecie powodował że komiksy będą ułożone chronologicznie. Jak ktoś zamierza odsyłać do nich tą ankietę to polecam rozważyć napomknięcie o tym. Może chociaż w kolejnych kolekcjach, jeśli wydadzą jakieś komiksy rozważą to, bo w tej już pewnie nic nie zmienią. Szczególnie, że w takiej kolekcji jak Lucky Luke nie jest to wielka rzecz, bo wszystkie tomy pewnie mają taką samą szerokość grzbietu, przy WKKM na pewno był to większy problem, choć w UK jakoś potrafili to ogarnąć. A takie ankiety mogą mieć większą siłę przebicia nawet niż petycja w stylu tej odn. WKKM, gdyż jeśli korporacja działa dość mało elastycznie to szybciej weźmie pod uwagę dane przekazane poprzez ich formularz, szczególnie że wyniki takich ankiet raczej są zliczane i jakoś tam ich wyniki analizowane.

Wiem, że ogólnie ta kolejność to nie jest jakaś wielka rzecz, ale jak już przyjdzie za kolekcję zapłacić te ponad 2 tys. łącznie to fajnie mieć to wydane w najwyższej możliwej jakości, szczególnie że na Zachodzie jest to możliwe.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 27, 2015, 11:15:41 am »
Wiem, że ogólnie ta kolejność to nie jest jakaś wielka rzecz, ale jak już przyjdzie za kolekcję zapłacić te ponad 2 tys. łącznie to fajnie mieć to wydane w najwyższej możliwej jakości, szczególnie że na Zachodzie jest to możliwe.
Jak dla mnie, to kolejność chronologiczna wzgl. tworzenia poszczególnych albumów jest - jak to określiłeś - dużą rzeczą, bo zawsze miałem takie nieco - nazwijmy to - badawcze zacięcie śledzenia postępów w rzemiośle twórców i rozwoju tworzonych przez nich postaci. Dlatego bardzo chciałbym, żeby kolekcja Luckiego rozpoczęła się od najstarszych rzeczy, nawet jeśli dziś uważa się je za przeciętne czy nawet słabe.

Offline Leyek

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 27, 2015, 11:39:39 am »
Jak dla mnie, to kolejność chronologiczna wzgl. tworzenia poszczególnych albumów jest - jak to określiłeś - dużą rzeczą, bo zawsze miałem takie nieco - nazwijmy to - badawcze zacięcie śledzenia postępów w rzemiośle twórców i rozwoju tworzonych przez nich postaci. Dlatego bardzo chciałbym, żeby kolekcja Luckiego rozpoczęła się od najstarszych rzeczy, nawet jeśli dziś uważa się je za przeciętne czy nawet słabe.

Trochę za dużego skrótu myślowego użyłem. Dla mnie kolejność chronologiczna też jest bardzo ważna, lubię czytać w kolejności powstawania danego cyklu, wyłapywać odwołania do poprzednich wydarzeń itd. Chodziło mi o to, że nawet jak wydadzą to z grzbietem "pomieszanym" (gdzie albumy będą ułożone przykładowo: 34, 40, 3, 18, itd.) to jeśli nabędę tą kolekcję to sobie poradzę, bo w momencie wydawania będę czytał wybrane tomy, a po uzbieraniu wszystkich przeczytam wszystko we właściwej kolejności.
Zresztą na wydawanie chronologiczne jak w przypadku Thorgala to pewnie nie ma szans, jeśli historie są luźno powiązane i tak jak pisali poprzednicy wcześniejsze są słabsze od tych z udziałem Goscinnego. Dla mnie wystarczy żeby w ostateczności tomy były ułożone chronologicznie, żebym przy czytaniu jak już wydadzą wszystko nie musiał ciągle wyszukiwać kolejnego tomu, posiłkując się przy tym zewnętrzną listą.

WKKM chociaż kupuję w miarę na bieżąco, też raczej zaprzestałem, z niewielkimi wyjątkami, czytania tomów z głównego uniwersum 616, żeby jak jeszcze trochę się uzbiera polecieć z tym w miarę chronologicznie (i jeśli mielibyśmy wydawane tak jak w UK, byłoby to dużo prostsze).
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2015, 11:43:45 am wysłana przez Leyek »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 27, 2015, 11:58:51 am »
[...] Dla mnie wystarczy żeby w ostateczności tomy były ułożone chronologicznie, żebym przy czytaniu jak już wydadzą wszystko nie musiał ciągle wyszukiwać kolejnego tomu, posiłkując się przy tym zewnętrzną listą.
Pełna zgoda. Jeśli taka "przeplatanka" w wydawaniu spowoduje, że kolekcja będzie się sprzedawać i będzie kontynuowana (oraz jej sprzedaż wpłynie na wypuszczenie za jakiś czas jeszcze innych hachettowych kolekcji komiksowych), to niech będzie chociaż tak, jak napisałeś. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 27, 2015, 12:22:26 pm »
Testowy Lucky Luke dostępny również w Inowrocławiu, jakby kogoś interesowało.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 27, 2015, 12:26:02 pm »
ps a wiadomo kiedy bedzie oficjalny start tej kolekcji, chyba ze juz teraz wystartowalismy :razz: :lol:

Kolekcja już ruszyła. Zamawiałem dziś prenumeratę, pierwsze paczki będą wysyłane po świętach :)

Offline skil

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 27, 2015, 12:26:28 pm »
Przez chwilę rozważałem kupowanie tej kolekcji, bo lubię LL, ale zniechęcił mnie obrzydliwy obrazek na grzbietach. Dla mnie rysunki umieszczane na grzbietach są dyskwalifikujące, paskudne i dziecinne. Nie jest to żadna ozdoba. A szkoda, bo całość LL byłaby fajnym zestawem.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything