Autor Wątek: Lucky Luke  (Przeczytany 214737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DaryW

Lucky Luke
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2007, 01:55:46 pm »
Cytuj
LL już chyba nie, bo opuścił ten padół drugi z jego ojców,
ale się mylić mogę bo nie sprawdziełm nigdzie


a LL wychodzi nadal, różni scenarzyści, różni graficy, różny poziom

Offline empro

Lucky Luke
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2007, 02:06:07 pm »
Cytat: "DaryW"
Cytuj
LL już chyba nie, bo opuścił ten padół drugi z jego ojców,
ale się mylić mogę bo nie sprawdziełm nigdzie


a LL wychodzi nadal, różni scenarzyści, różni graficy, różny poziom


ciekawa sprawa, muszę zatem poszperać, bo ciekawią mnie ci "różni graficy" :) jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tak klasycznego tytułu w innym ujęciu graficznym :)

Offline Death

Lucky Luke
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2007, 05:19:06 pm »
Zakupiłem wczoraj nowego Luke`a.
"Billy Kid" to jedna ze zdecydowanie najlepszych przygód dzielnego cowboya.
Oczywiście tych wydanych w naszym kraju... Naprawdę się uśmiałem:)
Wyżej cenię tylko "Dyliżans" i "Wrażliwą Stopę", nie czytałem tylko "Mamy Dalton" a to podobno też najwyższa Lakilukowa półka:)
Sam Billy jest-można by rzec-postacią nietuzinkową. Śpi zawsze z lufą rewolwera w ustach :lol: , je karmelki i nie pije piwa (wow) tylko kakao:) Chłopczyk terroryzujący miasto, kakao podawane zamiast piwa w saloonie, Lucky Luke jako Desperado- kilka naprawdę fajnych i oryginalnych pomysłów-ten album trzeba przeczytac! Szczerze polecam!
Najlepszy motyw to 3 rysunki z pewnym indianinem, któremu Luke odstrzeliwuje pióra z pióropusza hehe
Świetnie pokazana jest rywalizacja Billy`ego i Luke`a  o miano największego desperado na dzikim zachodzie.
Ps. Tylko ta różowa okładka... Okropna. "Spadek dla Bzika" też miał taką różowo-pedalską okładkę. Albo to ja jak zwykle się czepiam;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Lucky Luke
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2007, 01:47:27 pm »
Różowo-pedalską?! :shock:  Oj, nieładnie, Death... :?

Co do "Billy'ego Kida" zgadzam się - udany album. Mój ulubiony motyw to upuszczanie karmelków. :) Jedyne, co mi się nie podoba, to Jolly Jumper odsunięty na tak daleki plan...

Zdaje się, że "Lucky Luke" nie sprzedaje się zbyt dobrze w Polsce, dlatego podziwiam Tomasza Kołodziejczaka, że jednak wciąż próbuje... Gdyby tak jeszcze chciał to samo zrobić z "Iznogudem" i kilkoma innymi seriami...

Offline OOllaaffeekk

Lucky Luke
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:26:49 am »
Ciekawe co byś powiedziała Death gdyby na okładce Billy był z gołym tyłkiem (tak jak pod koniec komiksu).  ;)

Album również przypadł mi do gustu. Prawie  przez cały czas poziom żartu jest taki sam - świetny.

Offline DaryW

Lucky Luke
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2007, 07:51:21 am »
Cytuj
Zdaje się, że "Lucky Luke" nie sprzedaje się zbyt dobrze w Polsce, dlatego podziwiam Tomasza Kołodziejczaka, że jednak wciąż próbuje... Gdyby tak jeszcze chciał to samo zrobić z "Iznogudem" i kilkoma innymi seriami...


Taki mały offtop:
ostatnio przejazdem byłwm w Austrii, wchodzę na ichszą stację paliw i po 4,00 EUR sporo LuckyLuków (i Asteriksów)  na pięknym standzie zaraz koło wejścia tak, że prawie każdy musi na nie spojrzeć i sporo dzieci namówi rodziców na kupno.

Wydawca niemiecki Egmont, wydanie edytorsko identyczne z polskim.


Dlaczego u nas komiksy są pochowane na dolnych pólkach i mało kto wie, że LL (i inne ) jest w sprzedaży.

Dlaczego u nas komiksy sprzedają się tylko  w wybranych księgarnach a niepróbuje nikt wcisnąć je na np. stacjach.

Ciekawe dlaczego Niemcy mają po 15 zł LL i zarabiają kilka razy więcej.

Ciekawe dlaczego łatwiej rodzicom wydać na komis kasę...

Offline Death

Lucky Luke
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2007, 04:36:18 pm »
OOllaaffeekk napisała:

Cytuj
Ciekawe co byś powiedziała Death gdyby na okładce Billy był z gołym tyłkiem (tak jak pod koniec komiksu). 
Śmiem twierdzić, że nie "powiedziała Death" tylko POWIEDZIAŁ DEATH!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 01:59:20 am wysłana przez Death »

Offline OOllaaffeekk

Lucky Luke
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2007, 09:24:14 pm »
:oops: Wybacz. Jakoś tak mnie naszło. Często się łapie, że duży wpływ ma na mnie nie nick, tylko avatar i  często bez zastanowienia pod jego wpływem oceniam płeć. Jeszcze raz sorry.

Offline Death

Lucky Luke
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 17, 2007, 11:01:59 am »
OOllaaffeekk napisał:

Cytuj
:oops: Wybacz. Jakoś tak mnie naszło. Często się łapie, że duży wpływ ma na mnie nie nick, tylko avatar i często bez zastanowienia pod jego wpływem oceniam płeć. Jeszcze raz sorry.



Spoko. Nic się nie stało. (To był mój pierwszy-jak to mówią na tym forum-"durny jednolinijkowiec" :D )

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 19, 2008, 01:11:45 pm »
Wyszła Karawana z Egmontu, a tu cisza... Co jest? Aż tak źle?
Być może, ale o tem zaraz.

Ostatnio bardzo polubiłem twórczość Goscinnego, więc i po Lucky Lukea musiałem kiedyś sięgnąć. Przeczytałem na razie 4 albumy - reszta czeka w kolejce. Ale po kolei.
Dyliżans - najlepszy album jaki czytałem - bomba humorystyczna, ciekawie poprowadzona fabuła, bandyci :D i brak dłużyzn. Wielki plus. Nie wiem czy cokolwiek go przebije. Muszę dorwać "Mamę Dalton"...
Wrażliwa stopa - mój drugi ulubieniec. Czyta się z zapartym tchem a humor też wyśmienity!
Spadek dla Bzika - fajny pomysł na fabułę, śmieszny, lecz nie rzuca na kolana. czasami sie dłuży i troche nudzi. na plus bardzo dobry występ Daltonów.
i wreszcie nowa Karawana:
chyba najgorszy album z całej 4
niby śmieszny, i kilka momentów się pamięta, ale to nie dużo. Było kilka momentów, gdzie liczyłem strony do końca. Ale nie jest źle. 4- w skali szkolnej :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 03, 2008, 08:46:23 pm »
Surowyś, Grzybiarzu... Ja dałbym "Karawanie" 5. W każdym razie bardzo dobrze się bawiłem w trakcie lektury.
Jak napisałeś, "wyszła Karawana z Egmontu", a ja ciągle się zastanawiam, dokąd ten biedny Lucky Luke w Polsce zmierza? Od kilku lat Egmont wydaje jeden album rocznie. Lepsze to niż nic, ale nie mogę się nadziwić, dlaczego taki "Asteriks" schodzi w naszym kraju bez problemów, a "Lucky Luke" nie...
Chętnie bym się też dowiedział, na jakiej zasadzie Tomasz Kołodziejczak dobiera kolejne tomy serii do edycji... Oczywiście pomijając tę podstawową i chyba ulubioną, czyli "przyprawiający o dreszczyk brak chronologii"... :-?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2008, 06:52:59 am »
Możem i surowy, ale takie wrażenie odniosłem, po przeczytaniu albumu :)
Przeczytałem Narzeczoną dla Lucky Lukea. Album na podobnym poziomie Karawana, ale to może dlatego, że nei pisał go Goscinny. Generalnie nie był zły, ale nie zachwycał.

Cytuj
Jak napisałeś, "wyszła Karawana z Egmontu", a ja ciągle się zastanawiam, dokąd ten biedny Lucky Luke w Polsce zmierza? Od kilku lat Egmont wydaje jeden album rocznie. [...] Chętnie bym się też dowiedział, na jakiej zasadzie Tomasz Kołodziejczak dobiera kolejne tomy serii do edycji... Oczywiście pomijając tę podstawową i chyba ulubioną, czyli "przyprawiający o dreszczyk brak chronologii"...
A ja takie samo pytanie zadaję w temacie Batmana (no może bez tego dreszczyka i braku chronologii).

ramirez82

  • Gość
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 22, 2009, 08:53:17 am »
W związku z zapowiadanym przez Egmont na listopad, zbiorczym wydaniem Lucky Luke'a, postanowiłem nadrobić trochę zaległości. Właściwie nie czytałem Lucky Luke'a od początku lat 90-ych kiedy to ukazały się Dyliżans, Jesse James, Wrażliwa stopa i Cyrk Western, oraz jeśli mnie pamięć nie myli, jeden album w odcinkach w Świecie młodych. Po które albumy z tych wydanych przez Egmont w ostatnich latach, warto sięgnąć, a które lepiej sobie odpuścić?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 22, 2009, 04:03:16 pm »
Billy Kid jest bardzo ok  :)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Lucky Luke
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2009, 11:43:19 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything