Autor Wątek: Paronomazja  (Przeczytany 18928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Paronomazja
« dnia: Wrzesień 19, 2006, 09:29:12 pm »
Zapowiedź cieszy, bo już zacząłem wątpić w to, czy ten album ujrzy światło dzienne.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/paronomazja/1
Ale tam jest błąd: Spanowicz ma na imię Aleksandra, a nie Joanna. Mam nadzieję, że w albumie jest tak, jak być powinno

Offline turucorp

Re: Paronomazja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2006, 06:32:54 pm »
Cytat: "N.N."

Ale tam jest błąd: Spanowicz ma na imię Aleksandra, a nie Joanna. Mam nadzieję, że w albumie jest tak, jak być powinno


spoko, jest tak, jak byc powinno (ale sie zestresowalem, ze to znowu ja cos  namieszalem przy skladaniu, a to Daniel jak pisal newsa).
pewnie sam przeprosi jak w koncu wejdzie na forum.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Paronomazja
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2006, 09:36:08 pm »
mam jakieś nieodparte skojarzenia ze "100 Nabojami"

N.N.

  • Gość
Re: Paronomazja
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2006, 09:42:06 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "N.N."

Ale tam jest błąd: Spanowicz ma na imię Aleksandra, a nie Joanna. Mam nadzieję, że w albumie jest tak, jak być powinno


spoko, jest tak, jak byc powinno (ale sie zestresowalem, ze to znowu ja cos  namieszalem przy skladaniu, a to Daniel jak pisal newsa).
pewnie sam przeprosi jak w koncu wejdzie na forum.


Jeśli to tylko błąd w newsie, to nie ma się czym przejmować. Ale swoją drogą wstydzić powinni się ci, co ten news puścili - wygląda na to, że go nie przeczytali przed puszczeniem.

Offline Rybb

Paronomazja
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2006, 09:58:33 pm »
trzecia z prezentowanych stron kojarzy mi się z akcją w filmie "rewolwer", ale po trzech stronach trudno ocenić jakość całego albumu. Jak uda mi sie przeczytać to się wypowiem. Plotka historii trochę mnie zaciekawiła (błysnął mi wlasnie "rewolwer' i 100naboi) Ciekaw jestem jak to wypadło.
do usłyszenia

Offline Memling

Paronomazja
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2006, 05:54:31 am »
informacja z pewnego źródła: Ola ma na drugie imię Joanna...  :D
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Re: Paronomazja
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2006, 03:11:25 pm »
Cytat: "N.N."
Jeśli to tylko błąd w newsie, to nie ma się czym przejmować. Ale swoją drogą wstydzić powinni się ci, co ten news puścili - wygląda na to, że go nie przeczytali przed puszczeniem.


Przeczytali i zastanawiali się (w bazie już była Aleksandra), ale nie pierwszy byłby to przypadek że w rodzinie np. młodsze rodzeństwo bierze się za podobny fach lub po prostu zbieżność nazwisk. Prawda?

Edit: Dokonałem generalnego sprzatania w kwestii "Spanowicz" :-) Usunąłem z bazy Joannę, odkryłem że jest wpisana jako Aleksandra oraz jako Aleksandra Czubek-Spanowicz :-) No nieźle. Teraz po sprzataniu jest już chyba jedyna słuszna Aleksandra Czubek-Spanowicz? Jeżeli się mylę to proszę o info.

Pozdrawialski
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Gilbaert

  • Gość
Paronomazja
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:59:04 pm »
Uch!
to moja pomyłka była przy pisaniu newsa. Przepraszam najmocniej.

Offline Maciej

Paronomazja
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2006, 10:16:47 am »
Okej, ja już przedpremierowo mam. Przeczytałem.
Chętnie podyskutuję, gdy komiks znajdzie się w dystrybucji.


Najbardziej spodobała mi się scena w wykonaniu Spanowicz i Szyłaka  :lol:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
Paronomazja
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2006, 11:25:12 am »
Cytat: "Maciej"
Okej, ja już przedpremierowo mam. Przeczytałem.
Chętnie podyskutuję, gdy komiks znajdzie się w dystrybucji.


Najbardziej spodobała mi się scena w wykonaniu Spanowicz i Szyłaka  :lol:


Ciekawe czemu?

Offline Maciej

Paronomazja
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2006, 12:40:45 pm »
Zdecydowanie i dowcipnie złamała schemat. Genialne w swojej prostocie.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
Paronomazja
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2006, 01:06:34 pm »
Cytat: "Maciej"
Zdecydowanie i dowcipnie złamała schemat. Genialne w swojej prostocie.


Ale gdyby ten schemat (reguła) nie został wczesniej skrupulatnie zbudowany, nie byłoby czego łamać, prawda?

Offline Maciej

Paronomazja
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2006, 01:10:06 pm »
Racja.

Pozwól że ewentualną dyskusję bedziemy kontynuować po premierze komiksu.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline graves

Paronomazja
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2006, 11:51:26 am »
Zakupiłem i już przeczytałem. Bardzo mi się podobał. Fajny pomysł na zbiorek - połączenie kręgu ze 100 nabojami ;) Wszystkie opowiadania spięte jedną osobą Moe i uciekającym czasem życia...
Świetne.
Zacząłem naturalnie od pierwszego opowiadania narysowanego przez Mateusza i ze scenariuszem Gilbaerta. Podobało mi się - nawet bardzo, ale czytając kolejne - nie potrafiłem znaleźć uzasadnienia, dla którego znalazło się ono w tym zbiorze. Po skończeniu całego zbiorku - nadal nie znalzłem żadnego powodu. Przeczytałem więc to opowiadanie jeszcze raz i pierwsze słowa "zostało mi około doby" - sprawę powinno wyjaśnić - poza tym, że zupełnie nie rozumiem końca tego opowiadania :roll: Trudno, trzeba będzie jeszcze pomysleć :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline repek

Paronomazja
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2006, 12:04:49 pm »
Ja to rozumiem tak, że on się żegna ze światem, jaki znał i w jakim żył dotychczas. Załatwia swoje sprawy, ostatni raz kosztuje wszystkich rozkoszy ciała. Potem staje się sługą Boga.

Może być też tak, że już jest księdzem i tylko postanawia uregulować swoje sprawy przed śmiercią. Przy takiej interpretacji komiks wydaje mi się płytszy.

Co do Paronomazji, to recka niebawem, ale bardzo mi się ten zbiór podobał. Oczywiście, są historie lepsze i gorsze, ale spajający pomysł, dzięki w miarę niewielkiej ilości scenarzystów, nie rozlatuje się i całość trzyma się kupy.

Pozdrawiam

 

anything