Autor Wątek: Siedmiorog i jego komiksy  (Przeczytany 23897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 03, 2004, 02:38:26 pm »
Siedmiorog wydal nowy komiks. Jakos nie spotkalem sie wczesniej z jego zapowiedziami, moze cos przegapilem... W kazdym badz razie "Wiezien" Jaroslawa Zukowskiego jest juz w moich rekach.

Offline chlopak-z-M

Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 03, 2004, 03:01:13 pm »
Zapowiadane było jako "Podkop".

I jak ten "Więzień" wygląda?
bierz co chcesz i płać za to"

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 03, 2004, 03:29:57 pm »
Porzadnie wydane, cena niewygorowana (dalem 15 pln). 48 stron plus okladka (miekka), ladne kolory. Do kreski zdarzylem sie juz przyzwyczaic, bo przeciez historyjki z Wiezniem byly juz publikowane. Zabraklo nazwiska autora na okladce. Nie wszystkie opowiastki sa najwyzszych lotow, ale po "Gwidonie" Kielbusa to kolejny przyzwoity humorystyczny album-debiut krajowego autora.

Offline burberry

Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 10, 2004, 09:41:52 pm »
Siewka. Jestem na ich stronie, ale jakaś taka nieczytelna jest. Możecie zarzucić linkiem, w którym miejscu można kupić ich komiksy za pół ceny? Może się skuszę :)
Dzięki.
Bóg Cię kocha

Offline krytyk

Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 11, 2004, 07:04:00 am »
http://siedmiorog.pl/?sid=0d5dc8fda9&pg=grupa&idgrupa=18&start=20&start=0

Tanie są teraz tylko: "Alvin Norge" (2.5 zł x2)
"Mikropolis" (8zł)
"XIII" i "Koda" były chyba kiedyś tańsza, teraz 15 zł. Tyle samo
"Aldebaran". Jak dla mnie warto, ale to ty musisz podjąć decyzje.

Offline burberry

Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 11, 2004, 10:36:11 am »
Hm, Mikropolis po 8 pln.... świetnie, świetnie. ;-) Porównać to teraz do Punishera z Mandry.  :x
Hm, a Blacksad I? po 19 pln, a dwójka już po 32.50 pln, więc B. też jest chyba tańszy.
Bóg Cię kocha

Offline krytyk

Siedmiorog i jego komiksy
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 13, 2004, 07:26:24 am »
Cytat: "Filarecki"
Hm, a Blacksad I? po 19 pln, a dwójka już po 32.50 pln, więc B. też jest chyba tańszy.

Co do "Blacksada" nr 1 to wyobraź sobie że to zwykła cena, tak kiedyś kosztowały komiksy Siedmiorogu (w twardych okładkach), to były piękne czasy. Szkoda że juz nie ma tak dobrze.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 29, 2014, 03:30:58 pm »
Szkoda właśnie, że tyle fajnych serii zostało porzuconych i nikt dotąd nie pokusił się o ich kontynuację. Praktycznie z każdego zamkniętego wydawnictwa dało by się wygrzebać kilka pozycji wartych uwagi.Teraz np. zamówiłem sobie z Siedmiorogu takie rzeczy jak "Niklos Koda" czy "Alvin Norge". Niewiele opinii słyszałem na ich temat ale za taką śmieszną cenę grzech nie spróbować.

@Max i jak przeczytałeś już? Ja jestem świeżo po lekturze i napisaniu skromnej recenzji (w poniedziałek publikacja  :wink: ), ale musze powiedzieć, ze ta cena jest moim skromnym zdaniem najlepszym podsumowaniem tego tytułu... Wynudziłem się przednio podczas lektury. Scenariusz ma wiele dziwnych rozwiązań i hmm...błędów, a rysunki są na mój gust słabe. Nie dziwi mnie fakt, że wydano tylko dwa tomy. Zaskoczeniem jest natomiast to, że autor chce stworzyć szóstą część tego komiksu  :neutral:
 
Ktoś z Was w ogóle to czytał? Jakieś opinie?
 
Ja natknąłem się podczas przeglądania czeluści sieci na jedną i to pozytywną. W tekście jest kilka błędów, ale nie o tym chciałem heh
 
Cytuj

Właśnie jestem po lekturze pierwszej części komiksowej serii Alwin Norge pt.: @pieklo.Zcom. Wrażenia mam jak najbardziej pozytywne - miałem je zresztą od momentu wzięcia komiksu do ręki. Twarda, lakierowana oprawa, papier wysokiej jakości, kolor bez przebarwień - życzmy wszystkim wydawcom takiej formy jaką trzyma Siedmioróg.
Scenariusz i rysunki do komiksu zrobił francuski grafik Chris Lamquet. Na język polski przetłumaczył Arno.
Może kilka słów o fabule. Akcja komiksu rozgrywa się w New York City i traktuje o hakerze Alvinie Norge, który pada ofiarą wirusa komputerowego Kimberley, którego nieświadomie sam stworzył. Wirus, o którym mowa powyżej jest naprawdę potężny - nie dość, że potrafi złamać zabezpieczenia giełdy czy banku, może nawet spowodować katastrofę samolotu we Francji lub schodzącego z obity wahadłowca. Jak z nim walczyć? Tego niestety w tym albumie się nie dowiemy. Na szczęście Siedmioróg zapowiada wydanie w najbliższym czasie następnej części serii pt.: Gorzki Morphing.
Reasumując komiks jest naprawdę wart polecenia. Już od dziś zaczynam śledzić newsy na internetowej stronie Siedmiorogu wyczekując z niecierpliwością na rozwiązanie tej zagmatwanej zagadki ze świata internetu.

źródło: gildia.pl
 
Zastanawiam się czy jestem w mniejszości czy wręcz odwrotnie, ze świecą szukać osób, którym ten tytuł przypasował.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 29, 2014, 04:32:27 pm »
ja lata temu dostałem Alvina (razem z Niklosem) jako GRATIS do jakiś zakupów na allegro (XIII z Siedmiorogu?) a i tak uważam,że to za drogo...
nie podobał mi się... nie wciągnąłem się... główny bohater i jego losy nic mnie nie obchodziły... rysunki mnie nie porwały, dialogi nie pasjonowały... po zakończonej lekturze miałem poczucie straconego czasu...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 29, 2014, 04:56:24 pm »
ja lata temu dostałem Alvina (razem z Niklosem) jako GRATIS do jakiś zakupów na allegro (XIII z Siedmiorogu?) a i tak uważam,że to za drogo...
nie podobał mi się... nie wciągnąłem się... główny bohater i jego losy nic mnie nie obchodziły... rysunki mnie nie porwały, dialogi nie pasjonowały... po zakończonej lekturze miałem poczucie straconego czasu...

Dzięki Fragsel, odbudowałeś wiarę w mój komiksowy gust  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 29, 2014, 05:17:07 pm »
Napiszę później co sądzę, bo na razie przeczytałem tylko pierwszy tom. Pragnę tylko zauważyć, że wydano 2 tomy nie dlatego, że seria była słaba, a dlatego że wydawnictwo miało problemy finansowe (prawdopodobnie za sprawą przeszacowania nakładu). Gdyby posługiwać się takimi argumentami, to trzeba by było napisać analogicznie, że "Jeremiaha" też wydano tylko 2 tomy bo był zbyt słaby, a "Blacksada" Siedmioróg przestał wydawać z tego samego powodu. Nie jest to jednak zgodne z prawdą.Po prostu wiele wydawnictw w Polsce brało się za długie (często niedokończone) serie, a później tracił na tym czytelnik.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 29, 2014, 05:26:17 pm »
Być może była to kwestia przeszacowania nakładu, ale i tak patrząc na poziom akurat tej serii, wydaje mi się, że każdy nakład byłby przeszacowany i za duży. Nie generalizuje, mówię tylko o tym jednym przypadku. Zresztą to co wcześniej napisał choćby N.N., może być potwierdzeniem moich słów. Jeśli za tytułami takimi jak Blacksad czy Jeremiach słyszeć można wzdychania i żale (w pozytywnym znaczeniu słowa), że nie wydano całości tak w przypadku Alvina nie dość, ze nie ma żadnych recenzji czy tekstów to jeszcze nikt o nim nie wspomina w ogóle. Wydaje się wieć, ze za tytułem tym nikt nie tęskni :)
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 29, 2014, 05:26:26 pm »
Niklosa Kodę dało się czytać. Niezłe rysunki. Podobały mi się takie afrykańskie zwierzęta, które (jeśli dobrze pamiętam) latały po mieście jak w filmie Jumanji.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 29, 2014, 05:36:43 pm »
Wydaje się wieć, ze za tytułem tym nikt nie tęskni :smile:

Zbyt daleko idące wnioski. Trzeba zauważyć kiedy komiks został wydany i ogólną tendencję braku dyskusji o starszych komiksach. Gdy dopiszesz jakiś post do starych dyskusji, dotyczących komiksów które teraz przeczytałeś, to odezwie się co najwyżej parę osób i wątek znowu umiera. Powiem więcej. Gdy założy się nowy wątek o jakimś nowym tytule to też często jest kilka postów i na tym koniec. Dużo komiksów, a mało chętnych do dyskusji. To martwi. Weź pod uwagę, że sporej części osób, które to czytały, dawno już nie ma na forum.
Pamiętam, że przeglądałem kiedyś stare opinie na forum o tych 2 seriach z Siedmiorogu i były raczej pozytywne. Musisz poszperać. Są rozsiane w starszych wątkach. Dlatego zawsze jestem za zakładaniem wątku dla konkretnego tytułu czy serii bo po latach ciężko się w tym wszystkim połapać.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Pytania i ogłoszenia...
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 29, 2014, 05:55:26 pm »
Zbyt daleko idące wnioski. Trzeba zauważyć kiedy komiks został wydany i ogólną tendencję braku dyskusji o starszych komiksach. Gdy dopiszesz jakiś post do starych dyskusji, dotyczących komiksów które teraz przeczytałeś, to odezwie się co najwyżej parę osób i wątek znowu umiera. Powiem więcej. Gdy założy się nowy wątek o jakimś nowym tytule to też często jest kilka postów i na tym koniec. Dużo komiksów, a mało chętnych do dyskusji. To martwi. Weź pod uwagę, że sporej części osób, które to czytały, dawno już nie ma na forum.
Pamiętam, że przeglądałem kiedyś stare opinie na forum o tych 2 seriach z Siedmiorogu i były raczej pozytywne. Musisz poszperać. Są rozsiane w starszych wątkach. Dlatego zawsze jestem za zakładaniem wątku dla konkretnego tytułu czy serii bo po latach ciężko się w tym wszystkim połapać.

Pewnie jest coś na rzeczy w tym co napisałeś. No nic. Jak przeczytasz daj znać czy Tobie się podobała.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything