Autor Wątek: Goecja  (Przeczytany 16928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dhutirth

Goecja
« dnia: Kwiecień 23, 2003, 04:41:31 pm »
Czy nie wiecie, gdzie mogę znaleść porządne materiały na ten temat?
Jestem w posiadaniu minn. Greater Key of Solomon, Lesser Key of Solomon, Theurgia Goetia, Grimoirum Verum.
Jeśli ktoś wie skąd można ściągnąć inne dzieła ewentualnie podać tytuły będe wdzięczny. Najlepiej by były w PDF.
Jeśli natomiast trafiłem pod niewłaściwy adres to...
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline Kormak

Goecja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2003, 05:16:38 pm »
Najlepiej będzie jak kupisz polskie wydanie "Goecji", wydane przez FOX'a, w tłumaczeniu i opracowaniu Darka Misiuny.

Poszukaj też na http://www.avatarsearch.com - "okultystyczna" wyszukiwarka.

Szukasz różnych starych tekstów magicznych, czy konkretnie Goecji?
Jeśli to drugie - skoro masz Mniejszy i Większy Klucz Salomona - znalazłeś to  czego szukasz.

Szukasz samego tekstu czy opracowań, art. na ten temat?

Offline dhutirth

Goecja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2003, 07:24:45 pm »
Kąkretnie chodziło mi o to czy prócz wymienionych przezemnie tekstów są jeszcze jakieś godne uwagi, choć artykułami na ten temat też nie pogardzę. Problem w tym, że materiały jakie posiadam są w staroangielskim, co nie zawsze jest dla mnie zrozumiałe.
Stare teksty magiczne? Coś godnego polecenia? Nie mam tu na myśli nic kąkretnego.
Cytuj
Najlepiej będzie jak kupisz polskie wydanie "Goecji", wydane przez FOX'a, w tłumaczeniu i opracowaniu Darka Misiuny.

Czy nie nadwyręże nazbyt mojej sytuacji finansowej? Jednym słowem: ile?
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline Kormak

Goecja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2003, 08:48:02 pm »
Chyba 25 zł. Nie więcej. Możesz mieć kłopoty z dostaniem tej pozycji, chociaż w większej księgarni internetowej czy dobrze zaopatrzonej księgarni, gdzie mocno reprezentowany jest dział "ezoteryka" powinieneś to dostać. Naprawdę warto. To opracowana Goecja w wersji MacGregora Mathersa i Aleistera Crowleya.

Co do innych ciekawych magicznych tekstów... mam tego trocę w pdfach.
Zajrzyj też do linków na tym forum, jest tam kilka dobrych stron.

Offline dhutirth

Goecja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2003, 10:58:07 pm »
Dzięki. 25 PLN to nie jest wygórowana cena i z całą pewnością w tytuł ten postaram się zaopatrzyć.
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline dhutirth

Goecja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2003, 10:37:32 am »
Oj niełatwo było tą książke znaleźć, ale moje długie i męczące poszukiwania zpstały uwięczone sukcesem. Tylko nikt mi nie powiedział, że cena przesyłki jest aż tak wysoka! 30% ceny książki, rozbój w biały dzień. Mam nadzieje, że jest ona warta tej ceny, ale skoro to Aleister Crowley...
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline Klarkash-ton

Goecja
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2003, 10:28:57 am »
dhutirth: podaj linka do tej ksiegarni z ktorej ja zamowiles, jesli mozesz.

Offline dhutirth

Goecja
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2003, 07:37:46 pm »
Oczywiście, że mogę.
Niech no sobie tylko... http://wysylkowa.pl
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline Radan

Goecja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2006, 08:18:06 am »
A teraz pytanie na poziomie :D : Co to jest Goecja?

Offline Sadow

Goecja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2006, 10:12:27 am »
Goecja jest to....

super sprawa :P


A tak poważniej, książka o demonach, coś na styl kompendium wiedzy. Co, kto, kiedy, ile, jak wywołać.
wiecej nie wiem bo nigdy w swoich pazernych łapskach nie miałem, ale może już wkrótce?
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Radan

Goecja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2006, 10:21:51 am »
Aha... To brzmi ciekawie....

Offline Kormak

Goecja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2006, 01:53:36 pm »
Goecja, zwana także Lemegetonem bądź Mniejszym Kluczem Salomona.
Grimoire będący zbiorem imion, sigili i charakterystyk demonów, które można przywołać w konkretnym celu.

Tutaj mały fragment z polskiego wydania wersji Aleistera Crowleya i MacGregora Mathersa. A tutaj po angielsku, już z obrazkami.

A zanim się zada pytanie - warto samemu poszukać.

Offline kort

Goecja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2006, 11:09:57 am »
Przyznaję się, że jeżeli chodzi o tago typu rzeczy, a właściwie co do wiary w ich działanie, to jestem conajmniej sceptycznym ignorantem. Mam pytanie:
Czy tego typu ewokacje i inne zabiegi przywołujące duchy, demony, czy inne stworzenia spoza naszego świata, dzałają? Czy udało się komuś coś przywołać? CZY TO RZECZYWIŚCIE DZIAŁA?
Czy jest to po prostu silna wiara i autosugestia? Tzn. wierzysz, że wzywasz i Twój umysł sprawia, że staje się to prawdą?
Proszę o poważne potraktowanie tego pytania.

Offline Sadow

Goecja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2006, 01:40:48 pm »
Wiesz to wszystko zależy. Możemy przyjąć że cała rzeczywistośc wokoło nas jest bo tak ją widzimy, myślimy że jest tak jak jest, więc tak jest bo o tym myślimy. I tu tez jest pewne pytanie, czy wierzyć oznacza zobaczyć?
 doświadczyć namacalnie? czy wystarczy sama idea?

Czy duchów nie ma tylko dlatego ze 99% spełeczeństwa nigdy nie doświadczyło ich obecności, a nawet jeśli to zawsze można to sobie czymś wytłumaczyć. Sami tworzymy bariere przez którą przepuszczamy tylko to co jest zgodne z naszą wizją rzeczywistości. Daltego jeden powie ze widzi ducha, drugi powie ze jest to refleks świetlny. Jeden powie ze kogoś opętało, drugi ze to rodzaj padaczki.
Jednak są rzeczy na niebie i ziemi które sie nie śniły nie tylko filozofom. W końcu nic sie znikąd nie wzięło.

Zaufaj mi, jeśli dziewczyna wygadując coś niezrozumiałego chwyta Cie za gardło i podrywa Cie tym chwytem nad ziemie, przy okazji śliniąc się niemiłosiernie, to jesteś w stanie uwierzyć w wszystko.

Ja prosze o potraktowanie mojej odpowiedzi poważnie i mam nadzieje ze Cie satysfakcjonuje ;)
jesli nie to pisz, a coś tam bardziej konkretnego wyskrobie
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline kort

Goecja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2006, 05:06:31 pm »
Sadow, mam prośbę, czy mógłbyś rozbudować wątek dziewczyny chwytającej za gardło, czy jest to, ot tak rzucony przykład?

Jeżeli chodzi o samą ideę duchów, zjawisk paranormalnych, to nie jest powiedziane, że w nie nie wierzę. Tzn. skądś to się jednak wszystko wzięło, jak sam napisałeś. Chodziło mi o to, czy można w jakikolwiek sposób narzucić swoją wolę duchom, czystej energii, czy coby to tam nie było? Raczej w tym sensie pytałem....

Ale to z dziewczyną mnie zainteresowało... Skrobnij więcej ;)