Autor Wątek: Zjawisko zwane ORBS  (Przeczytany 27150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« dnia: Wrzesień 13, 2006, 03:59:23 pm »
Od pewnego czasu zainteresowałem zjawiskiem zwanym ORBS (ang. kule). Polega to na tym że na zdjęciach pojawiaja sie jasne kule nieznanego pochodzenia. Na samym początku myślałem że to tylko ktoś sobie jaja robi, że wymyślił kolejną bzdurną chistoryjkę żeby zwrucić sensacje. Ale poten z czystej ciekawości wziołem album ze zdjęciami i okazało sie że na moich zdjęciach nawet sprzed 10 lat też sa takie orby. Ostatecznie okazało się że na co 5 z moich zdjęc można znaleść taką kulę.
Poza tym nie ma znaczenia czy zdjęcie było robione aparatem cyfrowym, czy tym na klicze kule wychodzą na każdym.

Powidzcie my co o tym sądzice, czym mogą być te kule? osobiście spotkałem się z kilkoma teoriami* ale chcem poznać wasze opinie

Ps: Przejżyjcie swoje zdjęcia a na pewno też to znajdziecie

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2006, 05:27:39 pm »
Ja kiedyś o tym czytałem i okazało się, że podobno jest to wada aparatów i obiektywów. Udało się to z tego co pamiętam wyjaśnić. Nie ma to związku z nichym nadprzyrodzonym. Kiedyś jakiś facet twierdził, że są to duchy, ale szybko go zdementowali
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline zaciekawiony

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2006, 12:36:11 pm »
na nautilusie dużo o tym piszą.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:23:27 pm »
Fakt n a nautilusie troche jest na ten temat, ale nawet jak sie w google wpisze orbs to pełno tego wyskakuje. Zapodam tu kilka linków do zdjęć z netu kture znalazłem:

http://www.drakesvision.com/orbs/Image9.jpg

http://www.sjpr.org/Cases/Photographs/Judy&Orbs%20MtPeace%2010-07-00.jpg

http://www.houstonghost.com/reports_photos/misc_photos/orbs.jpg

http://www.menphis75.com/images/foto_txt_mistery/orbs.JPG

To tylko kilka fotek, ale w necie jest tego pełno.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2006, 03:45:18 pm »
Niesamowite! Na moich zdjęciach też to jest! Ale nigdy mi nie przyszło do głowy, że ma to związek z siłami nadprzyrodzonymi!
Obejrzyjcie sobie "Janosika" - tam też się pojawiają w różnych miejscach i są różnych rozmiarów. Myślicie, że poruszają się losowo?

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2006, 06:08:28 pm »
Faktyczne w Janosiku też występują takie orby, a wcześniej wogule nie zwracałem na nie uwagi. Jednak w tym filmie (a raczej we wszystkich starszych filmach) powody występowania tych kul magą być dwa: po pierwsze albo to jest to błod na taśmie filmu, albo dawniejsze kamery mające mniejszą ilość klatek na sekunde były w stanie wychwycić takiego orba.

Offline Kormak

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2006, 07:51:36 pm »
Na moich fotach też są orby, szczególni dużo ich na jednym z imprezy, gdzie wszyscy są już zdrowo nawaleni. Raczej optuję za tym, że to jest efekt świetlny, pyłki w powietrzu itd.
Albo orby są emanacją energii ludzi, a my na imprezie wytwarzaliśmy duuużo pozytywnej energii :)

Taka ciekawostka, znajomy buddysta pokazywał mi zdjęcie pewnego tybetańskiego lamy zrobione podczas wykładu, i obok niego widać sporego orba, ale nie takiego jak na wszystkich zdjęciach, tylko o wiele większego, a w środku można było dostrzec kształty, symbole itd. - jednym słowem wyglądało to na mandalę.

Offline Kormak

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:49:09 pm »
Na moich fotach też są orby, szczególni dużo ich na jednym z imprezy, gdzie wszyscy są już zdrowo nawaleni. Raczej optuję za tym, że to jest efekt świetlny, pyłki w powietrzu itd.
Albo orby są emanacją energii ludzi, a my na imprezie wytwarzaliśmy duuużo pozytywnej energii :)

Taka ciekawostka, już tu chyba kiedyś o tym pisałem: znajomy buddysta pokazywał mi zdjęcie pewnego tybetańskiego lamy zrobione podczas wykładu, i obok niego widać sporego orba, ale nie takiego jak na wszystkich zdjęciach, tylko o wiele większego, a w środku można było dostrzec kształty, symbole itd. - jednym słowem wyglądało to na mandalę. Według buddyjskiej tradycji taka świetlista mandala pojawia się nad głową każdego oświeconego lamy.

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2006, 09:27:30 am »
Cytat: "potworek"
Ja kiedyś o tym czytałem i okazało się, że podobno jest to wada aparatów i obiektywów.

Ja spotkałem się z teorią że orbs powstają kiedy jakiś pyłek czy coś znajdzie się pomiedzy obrazem a obiektywem aparatu.
Ale z tą teorią nie mogę się zgodzić bo na czterech z moich zdjęc robionych jednego dnia w przeciągu paru godzin w rużnych miejscach domu można zauwarzyć identycznego orba (ten sam kształt, kolor i wielkość). Czy to możliwe żeby jeden, ten sam pyłek podążał za mną po całym domu.

Jak tylko naprawią mi skaner to postaram się zeskanować te zdjęcia i pokazać je na forum.

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2006, 09:35:08 am »
Z drugiej strony
Cytat: "Kormak"
Na moich fotach też są orby, szczególni dużo ich na jednym z imprezy, gdzie wszyscy są już zdrowo nawaleni.

Ja kiedyś czytałem że orby można przywołać, a szczegulnie dużo ich jest w miejscach gdzie coś się dzieje i jest dużo ludzi.
Chyba na Nautilusie jest artykuł jak grupa ludzi przywoływała orby przy pomocy mantr tybetańskich. Zanim zaczeli nie sfotografowali ani jednego orba, ale potem po puszczeniu mantr zleciało ich się całkiem sporo.

jak puzniej znajde ten artykuł to dam link

Offline Solitaire

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2006, 11:23:34 am »
Cytat: "Charlie86x"
Ja spotkałem się z teorią że orbs powstają kiedy jakiś pyłek czy coś znajdzie się pomiedzy obrazem a obiektywem aparatu.
Ale z tą teorią nie mogę się zgodzić bo na czterech z moich zdjęc robionych jednego dnia w przeciągu paru godzin w rużnych miejscach domu można zauwarzyć identycznego orba (ten sam kształt, kolor i wielkość). Czy to możliwe żeby jeden, ten sam pyłek podążał za mną po całym domu.

Tak. Zabrudził Ci obiektyw.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2006, 11:30:27 am »
Cytat: "Solitaire"

Tak. Zabrudził Ci obiektyw.

Jakby mi sie obiektyw zabrudził to orb byłby zawsze w tym samym miejscu, a na jednym zdjęciu był w dolnym rogu, w innym po środku kadru, a na reszczie zdjęc jeszcze gdzieś indziej. A pozatym jakby obiektyw był brudny to to by było na każdym zdjęciu a nie tylko na czterech.

Offline Lunn

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2006, 09:22:26 am »
Zabrudzenia obiektywu.
Albo coś podczas wywoływania zdjęć było nie tak i porobily się plamki.

Offline Charlie86x

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2006, 02:09:16 pm »
Cytat: "Lunn"
Zabrudzenia obiektywu.
Albo coś podczas wywoływania zdjęć było nie tak i porobily się plamki.

Zabrudzenie obiektywu odpada. A pozatym orby są też na negatywach, wiec nie powstały podczas wywoływania filmu.

Zresztą to nie są wyłącznie nieruchome plamki, czasami na sdjęciach widać tor ich lotu:



To raczej nie jest pyłek ani rosa, zabrudzony obiektyw też chyba nie, więc co?

Offline Sadow

Zjawisko zwane ORBS
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2006, 06:43:56 pm »
Latające roztocza! :p 8)
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.