trawa

Autor Wątek: Gwiezdne refleksje  (Przeczytany 256641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:29:27 pm »
Szukając albumu z "Mrocznego Widma" znalazłem piękną mapę galaktyki dołączoną chyba do jakiegoś wydawnictwa D'Agostini. Przy okazji przypomniało mi się jak przerżnąłem zwycięstwo w konkursie o SW na jakimś konwencie, nie potrafiąc odpowiedzieć na pytanie jakie koordynaty ma Coruscant :P

A Wy trzymacie takie pamiątki ? :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:37:52 pm »
Heh, ja dwa miesiące temu sprzątając strych natknąłem się na album z naklejkami z Mrocznego Widma....  :)  Ileż wspomnień, naklejki można było kupić tylko w jednym kiosku w Pruszkowie  :D
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2006, 11:06:42 pm »
Ja pamiętam że pierwszą rzeczą jaką zbierałem były "Tazo", które znajdowało się w chipsach Rufflesach :D  Niestety już tych chipsów nie ma :-( Pamiętam że na moim pierwszym Tazo był Obi-Wan, który tak już został do końca ulubioną postacią ;]

Było to w okresie szału na punkcie odnowionej Trylogii, która właśnie leciała w kinach(96/97). I wtedy się zaczęło.. :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 11:10:37 pm »
HA! Ja też miałem Tazo! Pamiętam jak to chodziły ploty że za 3 znaczki z logiem Star Wars są nagrody  :lol:  I miałem taki fajny album, za 5 zł ze spożywczego, odłożony przez ekspedientkę specjalnie dla mnie (to prawie jak na zamówienie)Z tego co pamiętam miałem wszystkie albo prawie wszystkie. Ileż z tego było radości...
o Ty wiesz o Mitrilu?

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2006, 11:13:33 am »
Ja niedawno od kurzyłem swoje TAZO, uznałem że dużo z tych podwójnych egzemplazy przyda mi się do moich sesji do SW.  Jestem szcześliwym posiadaczem dwuch pełnych seri Tazo oraz ponad 300 luźnych  :D Moim peierwszym tazo było zdjęcie z Nowej Nadzieji w momencie ataku na Gwiazdę Śmierci z mysliwcami: TIE  oraz TIE-Advanced. :D

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2006, 11:42:56 am »
Cytuj
Ja niedawno od kurzyłem swoje TAZO, uznałem że dużo z tych podwójnych egzemplazy przyda mi się do moich sesji do SW.


SW RPG? Wreszcie ktoś grający się ujawnił :)


Moje ostatnie Tazo służy jako kostka do gitary ;]
Reszta gdzieś się zapodziała :(
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Sadow

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2006, 11:59:23 am »
Cały album Tazo,
Cały zeszyt w naklejkach z lizaków,
Całe pudło zabawek,
Cała półka książek.

:D

Swego czasu zrobiliśmy z Kweethulem (były forumowicz-prekursor armii pingwinów chaosu  8) ) karcianke bazując na magic the gathering - drukowaliśmy karty pisaliśmy instrukcje itp gdzies je jeszcze mam :D

Zrobiliśmy także bitewniaka z modeli z masy modelarskiej, które wglądały bardzo ładnie, tylko jakoś do dzisiaj nie pomalowane, część już zniszczona, część zgubiona.

Gra we własne systemy była przednia, tak samo jak osadzenie fabuły w świecie SW.

W RPG gralem dawno temu, jakoś nikomu się prowadzić tego nie chciało, jak byłem młodszy, ze słabą znajomością angielskiego (a tylko taki mieliśmy podręcznik, z hameryki)

Karty mam do dzisiaj - obrazki głownie z SW Rebellion, lub ręcznie rysowane, prawie jak Kinder Niespodzianki.  :D
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2006, 01:29:19 pm »
Cytat: "Ribald"
Cytuj
Ja niedawno od kurzyłem swoje TAZO, uznałem że dużo z tych podwójnych egzemplazy przyda mi się do moich sesji do SW.


SW RPG? Wreszcie ktoś grający się ujawnił :)


Moje ostatnie Tazo służy jako kostka do gitary ;]
Reszta gdzieś się zapodziała :(


Prowadzę wszystkie rodzaje od narracji prze d20 do cudownego d6 :D

Ja oprócz tego że mam limitowany podręcznik: Revised Core Rulebook Star Wars D20 i kilka książek oraz albumów posiadam. Pierwsze wydanie "Heir to The Empire" autorstwa Timothy'ego Zahn'a które maiłem znaleźć szczęście : leżało koło kosza na śmieci.( jak dorwę tego heretyka co wyrzucił to arcydzieło to pozna co to zanaczy poddać się złu i ciemnej stronie :badgrin: ) Rogi okładki są troszkę zniszczone :cry:  ale ogólnie wnętrze nie ucierpiało  :roll:

Offline Rybb

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2006, 01:39:20 pm »
Mam w posiadaniu starą ksiązkę Imperium Kontratakuje, taka w niby złotej oprawie, nigdy nie wróciła do szkolnej biblioteki ( w podstawówce )  :badgrin:

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2006, 02:45:30 pm »
A ja kiedyś zwędziłem ze świetlicy figurkę szarego ewoka, tzn. wpadła mi do worka z butami i jakoś nigdy jej nie odniosłem  :lol:  stare dobre czasy
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Idaan

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2006, 05:17:36 pm »
Tazosy gdzieśtam się jeszcze kurzą, podobnie jak naklejki.

Pamiętam, jak kiedyś się wkurzyłem, bo kumpel znalazł nowiutką "Ciemną Stronę Mocy" Zahna pod siedzeniem autobusu...

Offline Pawłow

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2006, 06:54:05 pm »
hihi mialem gdzieś figurkę oficera imperialnego i starą trylogię na papierze ale gdzieś przedły w tak zwanym międzyczasie.
shit happens

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2006, 01:39:45 pm »
Cytuj
Swego czasu zrobiliśmy z Kweethulem (były forumowicz-prekursor armii pingwinów chaosu  ) karcianke bazując na magic the gathering - drukowaliśmy karty pisaliśmy instrukcje itp gdzies je jeszcze mam


Hłe hłe. Też przez to przechodziłem :)

Pamiętam że kiedyś stworzyłem nawet zaawansowany system erpegowy oparty na SW. Napisałem coś w stylu podręcznika z bogatymi ilustracjami :D  Opracowałem jakie atrakcje można spotkać na danej planecie, pełno profesji, współczynników itd. Niestety byliśmy wtedy młodzi i dla moich kumpli było to zbyt skomplikowane-idea padła :(

Z nowszych rzeczy napisałem po "Mrocznym Widmie" zarys scenariusza do Wojen Klonów(wtedy jeszcze nie był znany tytuł). Moja wizja była znacznie bardziej dynamiczna-od jednej bitwy do następnej- i bez wątku miłosnego :P

Z zabawek pamiętam takie miniaturowe żołnierzyki (które się łatwo traciły :( ) i większe AT-ST i AT-AT wraz z makietą Hoth [plus rzecz jasna-snowspeedery;]- to był kult !
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Sadow

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2006, 03:19:46 pm »
Cytuj
Z zabawek pamiętam takie miniaturowe żołnierzyki (które się łatwo traciły  ) i większe AT-ST i AT-AT wraz z makietą Hoth [plus rzecz jasna-snowspeedery;]- to był kult !


Nie mogliśmy uzbierac takowej armii więc skupiliśmy się na własnej produkcji do bitewniaka. Kweethul to srogi rzeźbiarz, więc figureczki tworzyliśmy hurtem i cieszyliśmy się własnym systemem bitewnem przez bagatela pół roku, później jakoś na 40k przeszliśmy, ach... te czasy

Cytuj
Z nowszych rzeczy napisałem po "Mrocznym Widmie" zarys scenariusza do Wojen Klonów(wtedy jeszcze nie był znany tytuł). Moja wizja była znacznie bardziej dynamiczna-od jednej bitwy do następnej- i bez wątku miłosnego :P


motyw miłosny musiał być, co by zachęcić młode hamerykanki do szturmu na kina. :p
Ja za młodu (jakies 6-7 lat temu) zacząłem pisać książkę, jako dziecko z wybujałą fantazją i wiedzą encyklopedyczną szło jak po maśle, ale i tak poprzestałem na bodaj 6 rozdziałach. Później pisałem opowiadanie które chciałem na jakąś witrynke podesłać, skończyło się jednak na kilku stronach.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:46:08 am »
Cytuj
30 lecie Gwiezdnych Wojen zaczyna się dla wydawców już 1 października . Właśnie wtedy światło dzienne ujrzy nowa seria zdjęć Official Pix o nazwie „Character Archive”. Każdy z nich będzie mierzył 5x7 cali i ma kosztować 2,99 USD. Przy zakupie wszystkich trzynastu cena wyniesie 29,99 USD. Poniżej prezentujemy zdjęcia.




Zwłaszcza to jest przyjemne :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam