trawa

Autor Wątek: Gwiezdne refleksje  (Przeczytany 256621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 27, 2007, 07:41:46 pm »
Cytat: "Norsefir"
Z filmów, z filmów, książki mimo wszystko nie są tak dobrze znane :) Gry są nasze :p
Popieram podział na Starą i Nową Trylogię.


Zrobię tak:
Podział Stara i Nowa Trylogia oraz zastanawiam się czy nie odrzucić Main bohaterów ale tych najbardziej głównych.

W każdym bądź razie Ribald jutro dostaniesz 3 listy:
1. listę wszystkich  bohaterów
2. listę z podziałem na Stara i Nową
3. listę z moja sugestią ;)

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 27, 2007, 10:20:56 pm »
Cytuj
Podział Stara i Nowa Trylogia oraz zastanawiam się czy nie odrzucić Main bohaterów ale tych najbardziej głównych.


Nie skumałem tego zdania :P

Pojawia się pytanie czy dublować bohaterów. Ale sądzę że tak, w końcu nawet obaj Yodowie(?) się różnią. Nie mówiąc o Obi-Wanie. Czyli w jednym survi byłby Kenobi jako Ewan Macgregor a w drugiej jako Alec Guiness.
Zaczynamy od starej czy nowej? :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 28, 2007, 07:12:07 am »
Chodzi o to żeby np. w starej odrzucic : Pana solo, Skywalkera i Paną Organę

W Nowej: Anakina i Amidalę.

Odrzucić te osie ;)

Edit: Ja bym wolał od starej. W końcu to głównie jej święto :P Po za tym lista do starej jest gotowa.  8)

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 01, 2007, 11:05:50 pm »
Pamiątkowe medale z Celebration :D

mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 06, 2007, 07:24:21 pm »
Cytuj
Opis produktu: Dawno dawno temu w odległej galaktyce Zło czaiło się głośno i groźnie kwacząc (no dobrze, może brzmi to mało demonicznie, ale wiemy o co chodzi z tym groźnym kwakaniem...). Złowieszczo świecąca Kaczuszka Duck Vader to ucieleśnienie tego właśnie Zła lub (co brzmi o wiele bardziej prawdopodobnie) wspaniała i oryginalna zabawka do kąpieli.

Rozmiar tego sithyjskiego kaczora to dokładnie 11x8,5x7,5 centymetrów, ale jak zapewnie dystrybutor zabawka nadaje się dla wszystkich dzieci powyżej 3 roku życia.



B
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ziemniakento

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:58:47 pm »
I znów kaczuchy...i coraz bardziej przerażające...

Strach się bać z takim w jednym wannie przebywać ;O

Offline Szimek

"Ukryta forteca" Kurosawy w ArtBemie
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 13, 2007, 02:27:15 pm »
14 czerwca (jutro!!!!) o godz. 20.00 w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu "Ukryta forteca" FILM KTÓRY ZAINSPIROWAŁ LUCASA PRZY TWORZENIU "GWIEZDNYCH WOJEN" (reż.: Akira Kurosawa). Wstęp wolny!!! Szczegółowe informacje na stronie: www.artbem.pl
oshiro

Offline Zielony

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 19, 2007, 03:38:36 pm »
ma ktos fotke obi wana kenobi( 1 cz.) z tyłu głowy bo potrzebuje widzeć gdzie on ma ulokowany ten warkoczyk. Ścinam włosy i postanowiłem zostac jedi.  :shock:
IMP  :O

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 19, 2007, 04:00:17 pm »
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Zielony

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 19, 2007, 04:06:18 pm »
to jest tył... boze kto daje moda tym ce#$m. :shock:
IMP  :O

Offline Anonimowy Grzybiarz

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 19, 2007, 04:18:52 pm »
Ma go tuż za uchem, no!

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 20, 2007, 12:20:10 pm »
Świat SW jest czasem tak spójny, że po prostu można się zastrzelić. Szukając informacji o Dooku znalazłem najpierw, że jego mistrzem był Sifo-Dyas, potem że Thame Cerulian, a w filmie Yoda mówi doń per "mój dawny padawanie".
Nie mówiąc o tym że jest tysiąc i jeden teorii jak właściwie i z czyjej inspiracji powstała armia klonów.

Bądź tu mądry i pisz wiersze.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 22, 2007, 12:11:31 pm »
Cytat: "Wikipedia"
Podczas wyborów prezydenckich w Polsce w roku 2005 w niektórych miastach kraju pojawiały się stylizowane na ogłoszenia wyborcze plakaty, zachęcające do głosowania na Palpatine'a oraz jego listę nr 66. Był to komentarz do ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, w szczególności do odczuwanej przez szerokie rzesze społeczeństwa potrzeby ukrócenia korupcji w urzędach i instytucjach państwowych.


 :o
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

J.K. Gordon III

  • Gość
Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 22, 2007, 01:12:33 pm »
Nie wspominając o ulicy Obi Wana Kenobiego w Grabowcu http://pl.wikipedia.org/wiki/Grabowiec_%28powiat_toru%C5%84ski%29

pozdrawiam

Offline Ribald

Gwiezdne refleksje
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 23, 2007, 02:34:09 pm »
Pierwotna wersja napisów, lecących na początku NH:

Cytuj
Morze gwiazd służy jako tło dla napisów początkowych. Słychać echo wojennych bębnów w tle i przewijają się napisy, znikające gdzieś w nieskończoności:

"Trwa wojna domowa. Statki rebeliantów atakujące z ukrytej bazy, odniosły swe pierwsze zwycięstwo nad złowrogim Imperium Galaktycznym.

Podczas bitwy, szpiegom Rebelli udało się skraść tajne plany straszliwej broni Imperium, Gwiazdy Śmierci, uzbrojonej stacji kosmicznej z siłą ognia mogącą niszczyć planety.

Ścigana przez znienawidzonych agentów Imperium, księżniczka Leia udaje się do domu na pokładzie jej okrętu, przewożąc skradzione plany, które mogą ocalić jej lud, i przywrócić wolność galaktyce...."


Ciekawostki:

Cytuj
W napisach w pierwszej wersji scenariusza jest wspomniany konflikt pomiędzy wojownikami Jedi Bendu, a Rycerzami Sithów, ale potem zmienia się to w kierunku mniej ukazującym historię galaktyki, a bardziej koncentruje się na „aktualnych wydarzeniach”.

George Lucas: „Sam pomysł przewijanych napisów pochodzi z koncepcji serialu, chciałem aby tym stała się ta seria filmów, a nie tylko jeden film. Napisy na początku były bardzo długie i się ciągnęły. Pokazałem to moim przyjaciołom – Brianowi De Palmie, Jayowi Cocksowi, Glorii Katz czy Willardowi Huyckowi, a potem to uprościliśmy, by było łatwiejsze do czytania.”

We wcześniejszych wersjach, można to jeszcze znaleźć w komiksach Marvela, napis „Gwiezdne Wojny” był częścią napisów płynących, a nie osobną kartą.

Tytuł Część IV Nowa Nadzieja dodano do napisów dopiero w 1981, podczas re-edycji. Nie było go w wersji oryginalnej.


Bastion


Ciekawe czy nazwę Bendu gdzieś wykorzystano, sam nie zlokalizowałem
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam