trawa

Autor Wątek: Heroes of Might and Magic...  (Przeczytany 72995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pandora

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 13, 2014, 04:27:09 pm »
Ja najczęściej wracam do trójki, ale w czwórkę i piątkę też zdarza się zagrać. ;)

Offline Tomasz Bochiński

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 14, 2014, 08:04:44 pm »
Pogrywam obecnie w dwójeczkę. Ma swój urok. W czwórce przeszkadzały mi mgły wojny a wkurzały jednostki piechoty, które poruszały się jakby cały czas miały w majtach pampersy. Piątka jest niezła.

Offline Hollow

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 14, 2014, 10:25:39 pm »
Jakiś czas temu zacząłem grać w serię od pierwszej części i zauważyłem, że mimo, że każda się różni od siebie ma jeden, jedyny wspólny szczegół - Nekromantę Sandro. W 1, 2, i 4 części jako bohaterowie. W 3 i 6 miał własną kampanię. W 5 nie występował bezpośrednio, ale za to z biografii bohaterów można było wyczytać, że uczył sztuki nekromancji Markala i Lukrecję. Tak więc to jedyna postać, która przewija się przez całe uniwersum HM&M. No i moim zdaniem najlepszy bohater w zamku Nekropolis.

Offline Fezz

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 30, 2014, 11:45:26 am »
Ale mieli bijących herosów w IV. To chyba jedyna taka zmiana. I ciekawe też było, że naprawdę można było różnicować wojska.

Offline Hollow

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 30, 2014, 06:01:14 pm »
Tak, ale jeśli miało się dużą ilość jednostek bohater był bezsilny. A dodatkowo jeśli ginął traciło się możliwość rzucania czarów. Moim zdaniem najlepiej rozwiązali problem bohaterów w 6 części. Niby uczestniczy w walce (atakuje, czaruje, używa zdolności specjalnych ale nie można go zabić).

Offline Fezz

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 01, 2014, 12:04:59 pm »
To przecież żadna różnica skoro nie można go zabić. Jest tak jak zwykle. :)

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 01, 2014, 12:45:00 pm »
Moim zdaniem najlepiej rozwiązali problem bohaterów w 6 części. Niby uczestniczy w walce (atakuje, czaruje, używa zdolności specjalnych ale nie można go zabić).
Zdaje mi się, że to samo było już w 5 części. :)
RIP Gildio...

Offline Hollow

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 01, 2014, 01:29:11 pm »
Tak, tylko że tam bohater mógł albo skorzystać ze zdolności specjalnej albo czarów. Teraz może robić to i to. No i może jeździć po planszy bez żadnych jednostek.

Offline Fezz

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:39:24 am »
Muszę w końcu obczaić szóstkę. Wygląd nekropolii mnie odstraszał. Jakby sobie po prostu zaczęli kopiować necronów z warhamera.

Offline Hollow

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 02, 2014, 09:59:06 pm »
Poza Kobietą-Pająkiem i Lamasu (martwa chimera) wszystko jest po staremu. Największym minusem Nekropolii jest to, że teraz zdolność nekromancji nie służy do wskrzeszania jednostek po walce, a podczas walki. Plusem za to jest, że w zamku można wybudować specjalny budynek, w którym można wskrzeszać jednostki stracone w czasie walki.

Offline janina1916

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:31:58 pm »
Dla mnie trójka jest i będzie niewestionowanym klasykiem. To gra w którą możesz zagrać z każdym i zawsze. Nie paliłabym jednak stosów pod czwórką, bo to część równie ciekawa i rewolucyjna, poza tym mój ulubiona forteca pozostała tam w praktycznie niezmienionej formie. :biggrin:
Co do dalszych części, to niestety jest to po prostu profanacja tak pięknej serii, szkoda słów....
:)

Offline gosia33

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 28, 2014, 12:05:00 pm »
Uwielbiam w to grac.

Offline Snifkot

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:59:24 am »
moim zdaniem najlepsza jest 5tka - bo tak naprawdę jest po prostu zbalansowaną 3ką ;)
6 była by ciekawsza gdyby nie błędy gry które porobili przez co nie da się grać...

Offline Hollow

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:38:49 pm »
Gra ktoś w Might and Magic Heroes Online?
Jeśli tak to jakie wrażenia?

Offline Konik89

Odp: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 23, 2014, 12:11:53 pm »
Gra ktoś w Might and Magic Heroes Online?
Jeśli tak to jakie wrażenia?
Grałem w betę, słabizna trochę.

 

anything