Autor Wątek: Heroes of Might and Magic...  (Przeczytany 73005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ayers

Heroes of Might and Magic...
« dnia: Kwiecień 22, 2003, 06:39:23 pm »
Która z części jest waszym zdaniem najlepsza?
Moim zdaniem ciekawa jest trójka ale The Shadow of Death.
Ostatnio grałam w Herosów czwórkę, trochę mi zajęło zanim połapałam się w zasadach walki. Trzeba przyzanć, że jest ciekawa, ładna, trochę dzikie kolory ;), ale ogólnie to fajna. Jednak bardziej wolę trójkę. Do trzeciej części był jeszcze dodatek ale nie zapamiętałam nazwy coś z Armagedon., dalej nie pamiętam.
Jestem ciekawa co wy o tym sądzicie.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Kik

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2003, 06:54:19 pm »
jedynki szczerze mówiąc już nie pamiętam(wiem że grałem), dwójka miała najlepszą muzykę z całej serii, trójka byłą fajna a czwórka już mnie tak nie wciągnęła jak poprzednie...ogółem fajna seria ale niestety z tendencją spadkową, czyli im nowsza częśc tym gorsza ;] ale ile lat można przerabiać tą samą giercę...

Offline Yoghurt

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2003, 06:58:29 pm »
Bezapelacyjnie trójka- w jedynkę grałem małym brzdącem będąc, dwójkę katowałem niemiłosiernie, ale trójka dostarczyła mi, co nieprawdopodobne, jeszcze wiecej radochy niż dwójka. Miała nieziemską grywalność i prześwietny klimat...

czego o czwórce powiedzieć nie mogę...
obody's perfect but I'm pretty f**kin' close

Offline Kormak

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2003, 11:06:02 pm »
Czwórka jest krokiem w tył... mniej wyraźna grafika, brzydsze postacie, trudno się połapać w zasadach walki i czarów.

Moim zdaniem III to niedościgniony ideał. Część V powinna być już w 3D - coś jak Warcraft III

Offline wiśnia

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2003, 07:57:31 pm »
jak to nie pamietasz Armegeddon's Blade? ja sie waham miedzy AB a SoD, ale z braku pierwszego wybiore drugie. podoba mi sie mozliwosc laczenie artefaktow. IV nie jest zla ale to juz nie to samo co III. III is the best :!:
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Ayers

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2003, 08:17:29 pm »
Cytat: "wiśnia"
jak to nie pamietasz Armegeddon's Blade?


Pamiętam grę, ale nie zapamiętałam całej nazwy, stąd brak możliwości wyboru tej wersji w ankiecie.
Trójka jest nie do przebicia. Czwórka jest na dłuższą metę nieco wkurzająca (szczególnie chodzi mi o kolorystykę).
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Solitaire

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2003, 08:32:49 pm »
Najlepsza jest trójeczka, choć przyznać muszę, że najdłużej bawiłem się w dwójkę.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline wiśnia

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2003, 08:56:11 pm »
dosc denerwujace w IV jest tez fakt, ze jezeli ktos chcial pograc w multi to mial duzy problem, poniewaz bylo to mozliwe dopiero po zainstalowaniu dodatku. byl chyba jeszcze patch w sieci, ale tego nie jestem pewien
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Rhobaak

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2003, 04:03:50 pm »
IV jest najbardziej rozbudowana, ale najwięcej grałem chyba w II (później z dodatkiem PoL). I oczywiście czekam na V (ale 3D wcale nie jest mi do szczęścia potrzebne) :)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Iberales

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2003, 04:07:18 pm »
Wybrałem dwójkę bo byłem wtedy młody i piękny...
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline Janek Pietkiewicz

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2003, 07:16:19 pm »
Jedynka i dwójka są dla mnie zbyt zabytkowe, a czwórka jest jakimś nieporozumieniem. SoD.

Offline Ayers

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2003, 03:43:57 pm »
Cytat: "Kormak"
Część V powinna być już w 3D - coś jak Warcraft III


W 3D? Nie sądzę że tak jak cały zcas było było dobrze, i jeśli piątka miałaby być podobna bardziej do czwórki, to ja już wole zostać przy trójce The Shadow of Death.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline wiśnia

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2003, 07:53:15 pm »
sadze ze mozna by sprobowac 3D + wiekszosc III + z IV mozliwosci bohaterow. jezeliby bylo dobrze zrobione, wedlug mnie gra bylaby super.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Kik

Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2003, 07:54:13 pm »
byłaby inna - a to właśnie tej serii jest potrzebne...

Offline dune

Re: Heroes of Might and Magic...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2003, 03:20:45 pm »
Najlepsza część to 3, dwójkę też dość ciepło wspominam. Na 4 nie mogłem się doczekać ale długo w nią nie grałem ( można dostać oczopląsu ). Główny zarzut to zbyt cukierkowa grafika i przeładowanie ekranu - nie wiadomo co jest tylko ozdobą a co można użyć. Co do trójki świetny był dodatek Armageddon Blade.

 

anything