trawa

Autor Wątek: Broń w NGE  (Przeczytany 42337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miyamoto Hachimaro

Broń w NGE
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2006, 05:18:16 pm »
Powiedziałem, co powiedziałem i wyjaśniać dalej nie będę, bo paskudny offtop się tu zrobił (może wydzielić temat o N2?). Niemniej, pragnę dodać, że powstanie grzyba atomowego nie ma żadnego związku z tym, czy sama bomba jest atomowa czy nie. Grzybek (pozdrawiam ;) ) ten jest efektem podnoszenia się rozgrzanego wybuchem powietrza. Przy zastosowaniu odpowiednio silnego ładunku konwencjonalnego również powinien powstać (ale tylko powinien - w sumie nie zastanawiałem się zbytnio nad tym). Ponadto, użycie bomby jądrowej nie jest gwarancją jego powstania - podczas odpowiednio głębokich wybuchów podziemnych nie uświadczy się go.

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Może moje posty źle się czyta, ale Kaworu przekracza wszelkie granice :roll: Te wypowiedzi wyglądają jak tłumaczone na polski z chińskiego przez translator mający wyraźne problemy z ortografią...


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:10:00 am »
Cytuj
Ale C4 niewytważa podczas wybuchu "grzyba". Więc odpada

Grzyb nie jest zarezerwowany dla wybuchu jądrowego, tylko dla każdego wybuchu o sile bomby atomowej.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Broń w NGE
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:10:20 am »
dziwne. Ktoś napisał [Dread chyba], że w endzie używają N-bomby. Gdzie to jej powiedziane?

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:16:04 am »
W rozmowie w gabinecie premiera. Jest tam mowa o wybuchu nuklearnym i o "zapieczętowaniu jak stare Tokio". Tokio rozwalili bombą N. Poza tym porównując siłę wybuchu i tak dalej doszedłem do wniosku, że Geofront został odsłonięty bombą atomową, a nie bombą NN.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:23:58 am »
Jagbyscie się znali na pirotechnice to byscie wiedzieli, ze kazdy wybóch w wodzie jest kilkakrotnie silniejszy, to dlatego wydaje się, że to była rakieta z głowicą Atomową. Tak wogule to w stolicy (Tokyo 2) jest tylko powiedziane, że rakiety balistyczne spadły na cel niepowiedziano jakiego ładunku uzyto. I napewno nie N-bomb bo tam przeciez byli, żołnierze, a niemogli sobie pozwolic na skarzenie skoro chcieli przejąc orginalny system magi oraz evangeliony.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Broń w NGE
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:25:49 am »
...eee...
A czemu wybuch w wodzie ma być silniejszy...? :?

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:27:01 am »
Odpowiedz jest jasna gazy się nierozpraszają i dlatego wybóch jest silniejszy całośc koncentruje sie w jednym punkcie.
Niby masz 17lat, a takich rzeczy nie wiesz.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Broń w NGE
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:29:01 am »
A z mojego punktu widzenia to wygląda tak:

Woda jest gęstrza niż powietrze - zatrzyma więcej i szybciej wiec wybuch ma mniejszy obszar.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:33:15 am »
No mniejszy obszar czyli wieksza siła. Jak sie wysadza mosty czy tamy to ładunki umieszcza się pod woda, aby zwiekszyc zniszczenia. Wybuch bedzie napierał na te strony gdzie jest mniej wody, czyli w tym wypadku na drno jeziora po neo Tokyo 3.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Broń w NGE
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:37:32 am »
nie.
Wyobraś sobie że z tego co pamiętam skała jest gęstsza od wody , wiekszośc energi ucieknie

A bomba zapewne albo wybuchła w skale bezposrednio albo w wodzie [przed skała jakiś kawałek] bo jaki by miała zapalnik.
A woda ogranicza energię wybuchu [pochłania] bardziej niż powietrze więc mnie energi będzie na zniszczenie celu...

A jeżeli cos wybucha centralnie w tym samym punkcie co cel, to w czym to wybucha to nie ma różnicy.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 29, 2006, 10:44:58 am »
Zrozum wszystkie gazy jakie powstaja podczas wybuchu zostaja w nim bo woda niepozwala im sie wydostac, zwiększa sie siła wybuchu. Wybuch wytważa potężne cisnienie kture rozrywa skały i wyzuca poteżne ilości wody w powietrze.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Broń w NGE
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2006, 03:19:28 pm »
Rozumien na czym polega twoja koncepcja, ale woda nie ma aż takiej gęstości, aby "sprężyć" wybuch.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Broń w NGE
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 29, 2006, 05:55:09 pm »
Tak, ale woda to wodur i tlen a przy temperatuze wybuchu powsteje w wodzie więcej gazów. Woda jest gęstrza od gazów zatrzymuje je na tyle długo, że one tez sie zapalaja siła wybuchu jest wieksza.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Faith

Broń w NGE
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 29, 2006, 06:36:01 pm »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
wodur i tlen a przy temperatuze sie zapalaja siła

człowieku jak ty mnie juz zaczeles razic ortografia to juz naprawde.....
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Broń w NGE
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 29, 2006, 06:48:41 pm »
Cytuj
wodur...gęstrza...

Ty chcesz kolejne ostrzeżenie?

Z innej beczki. Czy wiecie, że w NGE w większości przypadków broń nie jest wymyślona tylko ma prawdziwe odpowiedniki?
JSSDF w Endzie uzywa dla przykładu H7K g11 jako broni podstawowej i Browingów jako broni bocznej, pistolet z którego mieli zastrzelić Shina). Pukawa Misato to H&K USP, Gendo ma CZ 75. Hyuga z szuflady wyciągnął Glocka 17. Gwardia NERVu na Steyry MPi 69. O ile wzrok mi się nie popsuł to Aoba strzela z czegoś identycznego. Nawet to dziwne coś w łapkach pani Akagi ma swój odpowiednik, jest to rewolwer P 92.
Jesli chodzi o Evy, to "pallete gun" używany w większości akcji przez Shinjiego jest gigantyczną wersją Steyra ACR. W 16 odcinku miał za to wielgachnego Desert Eagle'a. Snajperka Rei do złudzneia przypomina mi AW Covert.

No a prog knife unitu 02 to wielki nóż do tapet :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.