Autor Wątek: czy zaliczasz TECHNO do muzyki?  (Przeczytany 19745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnaoro

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« dnia: Kwiecień 20, 2003, 05:59:01 pm »
pewnie juz taki topic jest, ale trudno...
 niektórzy uważają, że techno nie moze nalezec do muzyki... znam wiele takih osob. ja np mysle ze coprawda to tandetne gowno, ale jednak muzyka... a co myslisz Ty? odpowiedz umotywuj..

Offline Kik

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2003, 06:10:38 pm »
oczywiście że to muzyka...znaczy nie mówię tu o samym bicie ale o podkładzie...przecież w techno są wykorzystywane motywy z muzyki poważnej czy na przyklad z jakiś pop hitów...jeśli nazywamy powyższe muzyką to nie ma wątpliwości że i techno możemy do niej zaliczyć...

Anonymous

  • Gość
czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2003, 08:42:23 pm »
Nie lubie techno. Ale ni emam zamiaru być dykryminantką. W końcu techo czsami też tworzą muzycy... (; d:

Offline Buckingham

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2003, 11:26:13 am »
kiedys myslano czy mozna zaliczyc rock do muzyki - teraz czy techno.. ja mysle ze skoro zaliczamy do muzyki hip hop do dlaczego techno nie? skoro jest tam jakas linia malodyczna, rytm itp...  Kiedys to bedzie logiczne, ze techno to muzyka a pojawia sie nastepne gatunki do ktorych bedziemy mieli watpliwosci  :)

Offline wste

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2003, 04:00:46 pm »
Jeśli już ktoś zalicza hh do muzyki to oczywiście, że techno też. Pytanie tylko mi się nasuwa czy chodzi tu o "muzyke" czy o "Muzyke" ? ? ?

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Ayers

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2003, 04:12:36 pm »
Techno raczej można zaliczyć do muzyki... Ale zależy również od tego jaki np. utwór mamy na myśli, bo techno  techno-wi nie równe :P
Jedhnakże w większość można zaliczyć do muzyki (mówię tu ogólnie, wiadomo przecież, że zawsze znajdą się wyjątki od reguły ;) ).
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Rex de Tenebris

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2003, 09:12:39 am »
Po pierwsze: DRECHNO - NIE; SPEEDCORE - TAK.
Po drugie: nawet mi się kiedyś jeden kawałek podobał, ale nie pamiętam tytółu. Coś kończyło się "... on the move", czy jakoś tak.
Po trzecie: techno to muza do tańczenia, i niewyobrażam sobie, by ktokolwiek mógł tego słuchać bez zaprawy (sporej).
Po trzecie: przepraszam wszystkich słuchaczy techno (drechno).

Offline Gollum

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2003, 10:21:26 am »
Cytat: "Rex de Tenebris"
techno to muza do tańczenia

Zdarzyło mi się być swego czasu w zachodnich Niemczech na spotkaniu z tamtejszą młodzieżą, zakończonym zabawą. Gdy leciało techno, nasi (a było to towarzystwo w rozpiętości wiekowej od 18 lat w górę) ani drgnęli. Przy piskach, zgrzytach i innych szmerach jakieś wygibasy uprawiali tylko Niemcy. Mieliśmy w grupie dwoje zawodowych niemal tancerzy. zapytałem, dlaczego nie podrywają naszego towarzystwa. Usłyszałem, że to się absolutnie nie nadaje do tańczenia, chyba że po pół litra

Offline Aves

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2003, 11:00:22 am »
Ja byłem parę lat temu na imprezie techno, o nazwie Baltic Noise Project (czy jakoś tak) :)  Hmmm... Pomimo że byłem już nawet dalej w promilach posunięty niż po pół litra, nie byłem w stanie wytrwać dłużej na parkiecie niż 3-4 minuty. W sumie to było to samo jakby się tańczyło przy transformatorze - buczenie, trzaski. To mnie przerosło. :D

Co do techno w potocznym tego słowa rozumieniu (Viva, MTV) - są kawałki które mi wpadają w ucho (bo taka jest też ich rola), na moje szczęście rozpoznaję dużo sampli wykorzystywanych w utworach. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale pomiędzy niektórymi gatunkami techno, a muzyką typowo taneczną (czyli z angielska zwanymi disco i dance`m) jest bardzo cienka granica?

A zresztą jak ktoś chce, to nawet dźwięk wiertarki udarowej może być muzyką... Byle jej nie słuchał w mieszkanu obok w nocy ;)

Pozdrawiam

Aves

Offline dnaoro

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2003, 12:41:33 pm »
nie mówię tu o sobie, ale słyszałem od paru osób stwierdzenie, że skoro techno robi sie na komputerach i w jego tworzeniu nie bierze udziału człowiek (grając na instrumencie itp) i nie wklada przez to nic w te dzwieki, nie wklada w to swojej duszy i techno nie jest muzyka...

Offline Kik

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2003, 12:49:15 pm »
czy ja wiem...to jest bardziej skomplikowany proces...najpierw trzeba mieć pomysł, później chęci, następnie trzeba te parę dzwięków wrzucić na kompa(trzeba brać także pod uwagę umiejętność obsługi profesjonalnych programów), kolejnie trzeba to przerobić, przydałby się jeszcze jakiś mastering...to wbrew pozorom nie jest taka prosta sprawa, a i jak na każdym rynku muzycznym nie zawsze masz pewność że będziesz miał z tego jakikolwiek zysk...wiele takich kawałków tworzy się spontanicznie, a do tego trzeba już włóżyć trochę serca...

Offline Kormak

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2003, 02:04:05 pm »
dnaoro - można w muzykę robioną na komputerze włożyć całą duszę i mnóstwo emocji. A na "żywym" instrumencie można grać bezdusznie....  głupie to gadanie, że muzyka robiona na komputerze nie jest muzyka...
MUZYKE ROBI CZLOWIEK PRZY UZYCIU KOMPUTERA. Komputer za niego nie robi.

Offline rorkboy

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2003, 02:10:48 pm »
widze kolejny swietny post szkoda ze spozniony o jakies 10 lat termin techno nie ma juz racji bytu poniewaz ta muzyka ktora wyrosla z tego calego nurtu jest tak przerozna, wymieszona i naszpikowana tak wielka iloscia nurtu ze nie ma sensu jej jakkolwiek okreslac... w kregu tzw. nowej elektroniki tworzy niezliczona ilosc artystow ktorych muzycznie laczy tylko to ze wykorzystuja po czesci lub w calosci elektroniczne instrumentarium... terminem techno mozna okreslic bardzo waski wycinek tej muzycznej planety - czyli muzyke skupiona wokol labeli tresor, maurizio, chain reaction, syntax - czyli tzw. intelligent techno lub jak to nazwac minimal... a do tego jest tyle innych dzwiekow... po co wypowiadac sie o czyms na temat czego nie ma sie zielonego pojecia.
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline Kormak

czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2003, 02:16:12 pm »
w domyśle - pewnie jako TECHNO chodzi wam o coś w rpodzaju sieczki serwowanej przez niemiecka Vive - DJ Sash, Members Of Mayday i innie takie z Love Parade. Chociaz uwazam, ze to jest koszmar i beznadzieja, to nadal jest to muzyka.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
czy zaliczasz TECHNO do muzyki?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2003, 02:41:20 pm »
Techno to muzyka bez dwoch zdan. Tak jak death metal, hip hop czy eksperymenty Throbbing Gristle. W tej chwili ten gatunek ma mase rozmaitych nurtow i trzeba nie lada wiedzy, zeby sie w tym temacie poruszac.
A czy mozna sie przy tym bawic? A mozna! Ja co roku jestem na łódzkiej Paradzie Wolnosci i calonocnym Mega Party w Hali Sportowej. Po imprezie padam na twarz. W zeszlym roku w hali bawilo sie pewnie z 10 tysiecy ludzi. Mowie Wam - pyszna zabawa!

 

anything