Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 54272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:13:27 pm »
A dlaczego ma stawać się wadliwe? Nie możemy poprzestać na niewykształconym? To jest właśnie budowanie teori na użytek poprzednich teorii. To cały czas kilka osób stara Ci się uzmysłowić.

Cytuj
To że nie ma powiedziane nie oznacza że tak nie jest, w końcu miało ich nie być.


i czy nie pasuje tu moja teza o budyniu? Mówią przecież w serii z czego składa się Eva (sam o tym wspomniałeś), a Ty ciągle się upierasz, że mogli pominąć S2 w szczątkowej formie (czy nie uważasz, że to zbyt ważny organ , by go pominąć?). Zrozum, że idąc tym tokiem rozumowania ja mogę stwierdzić, że pominęli budyń sojowy. Nie czepiam się samego S2 tylko zastosowanej przez Ciebie argumentacji.

I wiem, że mnie nie było przy temacie. Inni jednak przytaczają powtórnie swoje argumenty więc zrób to i Ty; przez wzgląd na innych Użytkowników, którzy tamatego tematu nie widzięli.

Powiem tak. Gdybym miał możliwość to broniłbym Cię przed ostrzeżeniem. Ani mi w głowie banowanie Ciebie. Nie mam nic przeciw, by dać się przekonać do tego, iż S2 to "kulka" i jest od początku w Evie jako szczątkowa forma. Tylko weź nie zachowuj się jak ksiądz nawracający pogan. On tylko werzy w to co mówi. Przedstaw logicznie spójne dowody, a będę pierwszym, który przyzna Ci rację.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:37:00 pm »
Zobacz Frey jaką mam fajną tezę na użytek tłumaczenia dlaczego taka argumentacja jest zła:

W NEG mówią z czego składa się Eva, jednakże dla nich budyń jest czymś tak oczywistym, że nie ma potrzeby o tym wspominać tak samo jak nie wspominają, że woda przy ciśnieniu 1 atm wrze w temp. 100 C. Wszyscy o tym wiedzą. Dlatego twierdzę, że Eva składa się w 5% z budyniu sojowego, bo gdyby było inaczej musieliby o tym wspomnieć.

Debilne, co? Ale gdyby ktoś mi takie coś walnął na serio to najpierw bym go wyśmiał, a potem nie wiedział jakie argumenty wytoczyć poza jednym, że gość piep*** głupoty.


Cytuj
Właśnie przypomniała mnie sie wypowiedź Ritsuko podczas walki w GF po tym gdy Eva 01 niszczy ograniczniki, powiedziała wtedy że : to nie jest zbroja tylko ograniczniki ktore mają blokować wrodzoną moc Evy.
Jak dla mnie oczywiste jest to o czym jest mowa, zastanawiam się tylko czy nie wyrożnić tego tagiem "[argument inside][/argument inside]" co by go Wilk nie "przeoczył" jak to ma w zwyczaju jeśli chodzi o moje posty...
to może być cokolwiek, serio. Tezę powinno się opierać na informacjach, a nie na braku informacji.

 Poza tym jeśli S2 jest wrodzone. To dlaczego oni próbują to montować? Nie starczyłoby przy tworzeniu nowej Evy nie dawać ograniczników? I to jest sensowne pytanie więc proszę mnie nie obrażać w PW tylko odpowiedzieć.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Organ S2
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 26, 2006, 01:09:16 pm »
Twierdzenie, ze EVA jest z budyniu jest błedne bo to by znaczyło, ze czowiek tesz jest w kaims stopniu z budyni bo podobięnstwo w DNA to 99.7%.

I moja teza, powiedzcie czy to mogło byc mozliwe.
Wybuch s2 w 04 został spowodowany przez ludzi. Seel niemogło sobie pozwolić, aby Genduo miał w swoim posiadaniu EVANGELION z silnikiem s2.
Niewiem czy ktos już miał taką teze, ale zawsze warto sprubować.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2006, 02:15:07 pm »
-.-
Ale po co wymyślać fakty, jeżeli mamy wersję z NGE, w której to był wypadek?

Tak powstają teorie spiskowe, opowieści o UFO i jeszcze głupsze rzeczy...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 26, 2006, 03:03:31 pm »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
Twierdzenie, ze EVA jest z budyniu jest błedne bo to by znaczyło, ze czowiek tesz jest w kaims stopniu z budyni bo podobięnstwo w DNA to 99.7%.


Te 0.3% różnicy sprawiło, że Eva jest dużo większa od człowieka, nie musi jeść, działa na prąd, można jej włożyć kij w grzbiet i nic jej nie jest (entry plug), regeneruje się, ma czerwoną kulkę w sobie itp. itd. To dlaczego nie mogłaby zawierać trochę budyniu? :)  ;)

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 26, 2006, 05:45:28 pm »
Cytuj
A widziałeś może jak karmiono evę

Widziałem jak je anioła i że ma układ pokarmowy i trawienny. Chłopaki i dziewczyny z Gehirnu znaleźli jednak lepszy sposób, czyli kabelek. To chyba prostsze, niż karmienie Evangelionów toną żarcia dziennie i sprzątanie kup.

Cytuj
a nie, a coś w tej przemianie musi służyc za podstawę do wytwarzania energii

Prąd. Jakoś się nauczyli w jaki sposób podłączyć kabelek, by przekształcić energię elektryczną w energię potrzebną Evie.

Cytuj
Powołujesz terię że "nie" jest czerwoną kulką

Nie. Wypowiadam teorię negatywną, tak jakbym powiedział, że Eva nie jest z budyniu. Dlaczego tak uważam już napisałem.

Cytuj
Wybuch pola wygląda całkiem inaczej

Są różne rodzaje wybuchu pola. Czasem jest to krzyż, czasem skrzydła, czasami wygląda to jak wybuch bomby, czasem robi się na niebie wielkie Systema Sephiroticum, a czasem fala rozchodzi się po całej ziemi rozwalając wszystkich ludzi. Gdy Evy uwolniły swoje S2 nastąpiło wyzwolenie ukierunkowanego pola i megawybuch, który odsłonił Geofront.

Cytuj
Dlatego napisałem: poważnie uszkodzony

Takie same uszkodzenia i trzy różne zachowania anioła: Sachiel, Samshel i Sandalphon. Pierwszy wybucha krzyżem, drugi zastyga w bezruchu, a trzeci się rozpuszcza. Wszystkim trzem rozwalono kulę.

Cytuj
I niby skąd ta "innitate power" się bierze Dread?? Z pustego nawet Salomon nie naleje.

Spytam tak: żeby mieć energię jesz. Jeśli nie będziesz jadł przez długi czas, to umrzesz. Czy jeśli aktualnie nie jesz, to od razu padasz na pysk? Nie, funkcjonujesz normalnie przez pewien czas, a potem dopiero robisz się głodny. Eva jest wielka i ma inny metabolizm, żeby funkcjonować musi żreć cały czas. Ma założony ogranicznik, że po wyczerpaniu energii bieżącej (z kabla, albo baterii) się wyłącza. Niebezpieczne by było pozwolić Evie na pracę ciągłą, bo szybciej się zrobi głodna i szybciej się zagłodzi na śmierć.
Gdyby była w berserku przez dłuższy czas, to prawdopodobnie padłaby na pysk i zdechła z wyczerpania.

Cytuj
Evy nie miały mieć więć dlatego te ograniczniki ktore uniemożliwiły rozwoj tego organu.

nieprawda. Ograniczniki mają powstrzymywać Evę przed wykorzystaniem "innate power" a nie przed rozwinięciem organu. Tako rzekła Ritsuko. Zauważ, że Eva 01 najpierw posiadła S2, a potem dopiero zerwała kajdany. Gdyby ogranicznik miał powstrzymywać rozwój organu, to najpierw by pekł, a dopiero potem by powiedzieli, że Eva ma s2.
A Eva najpierw posiadła S2, a potem zerwała ogranicznik, by móc z niego korzystać - czerpała wtedy z innate power, która dzięki S2 była niewyczerpalna.

Acha, bo widzę lukę w argumentacji, w jaki sposób niby ogranicznik założony na barki ma powstrzymać rozwój kuli?

Cytuj
Nie no, Ty to jesteś irytujący, jednak jedna rzecz (albo wszystkie) prawdopodobnie jest prawdziwa...:
1. jesteś ślepy
2. nie czytas z zrozumieniem
3. masz gdzieś to co piszę
4. nie chcesz dostrzec argumęntow
5. tylko "rzucasz okiem" na to co pisze nie zagłębiając się w treść
6. prowokujesz mnie bym przez Ciebie dostał bana, bo jestem niewygodny

Znów wycieczka osobista? Zapomniałeś za co masz osta?

Cytuj
A teria o niedokońca wykształconym S2 nie została stworzona na poczekaniu (tak jak chyba twoje posty) tylko swoimi korzeniami sięga Tematu_Ktorego_Nie_Ma...

Gdzie też została wyśmiana. No ale kiedyś napisałem
Cytuj
Zaczynamy od nowa.

więc teraz jest dobra okazja, by na nowo napisać, to co tam było. Bo starego tematu już nie ma. Zniknął.

Cytuj
Argumenty z serii są.

Zacytuj które.

Cytuj
Ritsuko podczas walki w GF po tym gdy Eva 01 niszczy ograniczniki, powiedziała wtedy że : to nie jest zbroja tylko ograniczniki ktore mają blokować wrodzoną moc Evy

Mówiła o "Eva's innate power". Wewnętrzna moc Evy. To, co się ogranicza, żeby nie korzystała z niej swobodnie, bo inaczej z głodu zdechnie.

O budyniu proszę się nie rozwijać. To był tylko przykład i nie ma co offtopować. Poza tym jest osobny temat o Evach.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 26, 2006, 07:12:46 pm »
Budyń miał pokazać do jakiego absurdu może doprowadzić tego sposobu argumentacja i z jakim powodzeniem można tego bronić - nic więcej. Poza tym można by założyć przyklejony temat o prowadzeniu dyskusji na forum.

Cytat: "Dreadorus Maximus"

Cytuj
Evy nie miały mieć więć dlatego te ograniczniki ktore uniemożliwiły rozwoj tego organu.

nieprawda. Ograniczniki mają powstrzymywać Evę przed wykorzystaniem "innate power" a nie przed rozwinięciem organu. Tako rzekła Ritsuko. Zauważ, że Eva 01 najpierw posiadła S2, a potem dopiero zerwała kajdany. Gdyby ogranicznik miał powstrzymywać rozwój organu, to najpierw by pekł, a dopiero potem by powiedzieli, że Eva ma s2.
A Eva najpierw posiadła S2, a potem zerwała ogranicznik, by móc z niego korzystać - czerpała wtedy z innate power, która dzięki S2 była niewyczerpalna.

Acha, bo widzę lukę w argumentacji, w jaki sposób niby ogranicznik założony na barki ma powstrzymać rozwój kuli?


Dokładnie to chciałem teraz napisać. Gdyby ograniczniki blokowały S2 to zeżarcie go nic by nie dało. A jak się okazało S2 właśnie pozwolił zyskać moc zdolną wyrwać się spod kontroli. S2 wydaje się czymś na zasadzie dopalaczy - co potrafi zwiększyć moc, ale sam w sobie nie stanowi źródła energii.

Cytat: "Dreadorus Maximus"

Cytuj
Nie no, Ty to jesteś irytujący, jednak jedna rzecz (albo wszystkie) prawdopodobnie jest prawdziwa...:
1. jesteś ślepy
2. nie czytas z zrozumieniem
3. masz gdzieś to co piszę
4. nie chcesz dostrzec argumęntow
5. tylko "rzucasz okiem" na to co pisze nie zagłębiając się w treść
6. prowokujesz mnie bym przez Ciebie dostał bana, bo jestem niewygodny

Znów wycieczka osobista? Zapomniałeś za co masz osta?


hehehe, dobrze, że PW nie widziałeś ;) Ja jako główny zainteresowany nie  czuję się urażony więc puki to jest do mnie proszę nie ingerować. Swoim postem zasłużyłem na takie potraktowanie - dopiero potem zacząłem pisać z sensem ;)

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:11:10 pm »
Cytuj
S2 wydaje się czymś na zasadzie dopalaczy - co potrafi zwiększyć moc, ale sam w sobie nie stanowi źródła energii.

Stanowi. Eva była w stanie zerwać kajdany, bo może swobodnie czerpać dowolną energię z S2, która to energia pewnie idzie przez ogranicznik. To jest tak:


Normalnie energia idzie strzałką niebieską (1) z kabla do EIP. Wiadomo, nie cała energia Evy jest wykorzystana od razu, część jest magazynowana w samej Evie i stanowi Eva's innate power (EIP). Normalnie Eva nie powinna z niej korzystać po wyczerpaniu baterii, bo to jest niebezpieczne, dlatego ma ograniczniki (te szare cosie). Podczas berserku* Eva działa czerpiąc ze zmagazynowanej w EIP energii, jednak nie jest to działanie nieskończone i Eva moze paść na pysk. Normalnie różowej strzałki (3) nie ma, ale Eva chce się przełączać na EIP, co blokują jej ograniczniki. W przypadku posiadania organu S2 energia idzie tą samą drogą, z tą różnicą, że przebudzona i wyzwolona Eva może swobodnie kierować swoją energią. Może zwiększyć przepływ energii z S2 i "przepalić bezpiecznik". W tym przypadku Eva może działać bez przerwy na pełnych obrotach. Z założonym kajdanem Eva nie będzie w pełni korzystać z S2 - dlatego Yui w Endzie zrywa kajdany, by zwiększyć moc pola AT. Z kolei takie Evy Series żadnych kajdanów nie mają, bo mają S2 i bez strachu mogą czerpać ze swego stale zasilanego EIP.

*tylko w przypadku berserków przy wyłączonym zasilaniu. Np. Eva w 2 odcinku była nadal podłączona do kabla i nie potrzebowała czerpać z EIP. Podobnie Eva 00 w berserku czerpała z baterii. Z kolei już 02 czerpał z tego, co mu jeszcze zostało.

Acha, mówiąc o EIP nie mam na mysli żadnego realnego bytu, czy organu, EIP to może być na przykład energia zmagazynowana w ATP, albo co tam Eva ma.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:18:09 pm »
Dobra, S2 jest źródłem energi :)

Ale tu sobie trochę przeczysz:
Cytuj
Eva była w stanie zerwać kajdany, bo może swobodnie czerpać dowolną energię z S2, która to energia pewnie idzie przez ogranicznik.


Cytuj
Z założonym kajdanem Eva nie będzie w pełni korzystać z S2


Chyba że ogranicznik to coś innego od "kajdan".

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:30:00 pm »
Cytuj
Widziałem jak je anioła i że ma układ pokarmowy i trawienny.

Anioła je z wyjątkowej potrzeby by zdobyC wpełni funkcjonujący organ S2.
Cytuj
A dlaczego ma stawać się wadliwe? Nie możemy poprzestać na niewykształconym?

Jeśli twoja noga nie rozwinie sie wpełni to cyż nie jest wadliwa w stosunku do tej drugiej??
Cytuj
I wiem, że mnie nie było przy temacie. Inni jednak przytaczają powtórnie swoje argumenty więc zrób to i Ty; przez wzgląd na innych Użytkowników, którzy tamatego tematu nie widzięli.

... Znowu..., zrobiłem to już przedtem.
Cytuj
Mówiła o "Eva's innate power". Wewnętrzna moc Evy. To, co się ogranicza, żeby nie korzystała z niej swobodnie, bo inaczej z głodu zdechnie.

Ta jasne a to moc wenętrzna to sama z siebie powstaje...
Cytuj
Zacytuj które.

Kolejny... :?
Cytuj
-w momencie generowania AT kula się zaświeca, czyli znajduje się w niej źrodło energii,
-Gdy core zostanie poważnie uszkodzony dochodzi do wybuchu, a coś tam musi wybuchać, dlatego uważam że to S2 wybucha jako jedyne źrodło energii aniołow,
-podczas berserkow gdy odłączony jest kabelek evy kozystają z niewykształconego do końca S2 (bo ta energia musi mieć źrodło)
-evy mają specjalne ograniczniki ktore w normalnych przypadkach nie pozwalają sięgnąć do pokładow S2
- Ritsuko podczas walki w GF po tym gdy Eva 01 niszczy ograniczniki, powiedziała wtedy że : to nie jest zbroja tylko ograniczniki ktore mają blokować wrodzoną moc Evy.

Cytuj
Gdzie też została wyśmiana. No ale kiedyś napisałem

I tu tkwi Dread pogrzebany..., nie została wyśmiana ani obalona(skończyło się remisem) a już napewno nie przez Ciebie.
Cytuj
Znów wycieczka osobista? Zapomniałeś za co masz osta?

Nie, ale jedno z tych twierdzeń jest prawdziwe bo cały czas pisze ze nie podaje argumęntow pomimo te że je napisałem. A mnie to już naprawdę irytuje.
Cytuj
Acha, bo widzę lukę w argumentacji, w jaki sposób niby ogranicznik założony na barki ma powstrzymać rozwój kuli?

Wydaje mnie się że to nie tylko na barkach były..., no i możliwe że było to oddziałowywanie elektromagnetyczne czy coś podobnego.
Cytuj
nieprawda. Ograniczniki mają powstrzymywać Evę przed wykorzystaniem "innate power" a nie przed rozwinięciem organu. Tako rzekła Ritsuko. Zauważ, że Eva 01 najpierw posiadła S2, a potem dopiero zerwała kajdany. Gdyby ogranicznik miał powstrzymywać rozwój organu, to najpierw by pekł, a dopiero potem by powiedzieli, że Eva ma s2.

Shrimp :roll:  No ale tego można się było spodziewać po osobie ktora uważa że energia (innate power) bierze się z niczego. Ogranicznik miał powstrzymać S2 przed rozwojem i spełnił swoją powinność,  co innego powstrzymać przed rozwojem i utrzymać go w tym stanie a co innego dać radę już od razu rozwiniętemu to jest najzwyczajniej "nie ta liga".
Cytuj
Spytam tak: żeby mieć energię jesz. Jeśli nie będziesz jadł przez długi czas, to umrzesz. Czy jeśli aktualnie nie jesz, to od razu padasz na pysk? Nie, funkcjonujesz normalnie przez pewien czas, a potem dopiero robisz się głodny.

Zeby mieć energię jem, piję , oddycham eva nie robi nic takiego. eva w przeciwieństwie do człowieka pobiera energie na bieżąco gdyż jest "przyzwyczajona do S2, człowiek robi zapasy z ktorych może skorzystać.
Cytuj
Ma założony ogranicznik, że po wyczerpaniu energii bieżącej (z kabla, albo baterii) się wyłącza.

Moj komputer ogranicznika nie ma a jak wyłączą prąd to wyłącza się szybciej niż zdąrze wcisnąć klawisz...
Cytuj
Takie same uszkodzenia i trzy różne zachowania anioła: Sachiel, Samshel i Sandalphon. Pierwszy wybucha krzyżem, drugi zastyga w bezruchu, a trzeci się rozpuszcza. Wszystkim trzem rozwalono kulę.

Obrażenie nie są takie same (i nie rozwalona kuli Sachielowi ani Samshelowi), no i Sachiel wybiera autodestrukcję a Sandalphona wykończyło ciśnienie (te żnie przypominam sobie by Asuka zniszczyła kulę...).
Cytuj
Dokładnie to chciałem teraz napisać. Gdyby ograniczniki blokowały S2 to zeżarcie go nic by nie dało. A jak się okazało S2 właśnie pozwolił zyskać moc zdolną wyrwać się spod kontroli. S2 wydaje się czymś na zasadzie dopalaczy - co potrafi zwiększyć moc, ale sam w sobie nie stanowi źródła energii.

...,eeee...., LOL??

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:44:07 pm »
Cytat: "Frey Ikari"

Cytuj
Dokładnie to chciałem teraz napisać. Gdyby ograniczniki blokowały S2 to zeżarcie go nic by nie dało. A jak się okazało S2 właśnie pozwolił zyskać moc zdolną wyrwać się spod kontroli. S2 wydaje się czymś na zasadzie dopalaczy - co potrafi zwiększyć moc, ale sam w sobie nie stanowi źródła energii.

...,eeee...., LOL??


I tym różni się rozmowa z Dreadem od rozmowy z Tobą. Dread przedstawił argumenty (przekonujące) a Ty wyśmiałeś. ;) Zmień to, proszę.

Zeby nie było tak pusto:
Cytat: "Frey Ikari"
-w momencie generowania AT kula się zaświeca, czyli znajduje się w niej źrodło energii,


a ja uważam, że zaświeca się, bo przechodzi przez nią energia z kabla, z której tworzy się AT

Cytat: "Frey Ikari"

-Gdy core zostanie poważnie uszkodzony dochodzi do wybuchu, a coś tam musi wybuchać, dlatego uważam że to S2 wybucha jako jedyne źrodło energii aniołow,


Czy możemy wziąć pod uwagę tezę, że anioły są trochę inaczej zbudowane od Ev? Anioły mogą mieć S2 w Core, Evy nie muszą (a przynajmniej nie ma po temu żadnych przesłanek).

Na dwa pozostałe odpowiedział Dread

Cytat: "Frey Ikari"

-podczas berserkow gdy odłączony jest kabelek evy kozystają z niewykształconego do końca S2 (bo ta energia musi mieć źrodło)


Cytat: "Frey Ikari"

-evy mają specjalne ograniczniki ktore w normalnych przypadkach nie pozwalają sięgnąć do pokładow S2


Zignorowane też totalnie zostało moje pytanie:

- po co montować w Evach (tych nowych) S2 jak starczy nie montować im ograniczników?

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:47:17 pm »
Cytuj
I tym różni się rozmowa z Dreadem od rozmowy z Tobą. Dread przedstawił argumenty (przekonujące) a Ty wyśmiałeś.  Zmień to, proszę.

....,eeee..., lol??
Jak zwykle nie zauważyłeś że podałem je jeszcze raz!!! Prawdopodobnie jak napiszę je JESZCZE RAZ to i tak je pominiesz i stwierdzisz że ich nie podałem... Mogę się o wiele założyć że gdyby to co ja napisałem napisał Dread to byś też swierdził że przekonał Cię z miejsca...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:55:32 pm »
To po co wyśmiewałeś, jak zdążyłem zgodzić się, że S2 to źródło energii?

Poza tym przekonujesz mnie jak narazie, że u aniołów S2 i Core mogą być połączone, lub być tym samym. Patrząc czysto od strony praw akcji i reakcji Core nie powinno tak wybuchać. Przeciw są fakty, że czasami zniszczenie Core nie powodowało w ogóle wybuchu.

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 26, 2006, 09:14:41 pm »
Fray, czemu powołujesz kolejną tezę żeby utrzymać się na tej tonącej łodzi?

Cytuj
Wydaje mnie się że to nie tylko na barkach były..., no i możliwe że było to oddziałowywanie elektromagnetyczne czy coś podobnego.


Jakoś przeczytałem twój post 2 razy... i nie znalazłem argumentów.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 26, 2006, 09:16:58 pm »
Cytuj
Chyba że ogranicznik to coś innego od "kajdan".

To samo. Chodzi mi o to, że kablem idzie określona energia, która nie jest w stanie zerwać kajdan. S2 to mała prywatna elektrownia, w dodatku sterowana przez Evę. Eva jest w stanie podkręcić sobie moc do stopnia gdzie jest możliwe zerwanie kajdana. Ogranicznik nie blokuje całej energii, on ją tylko ogranicza do bezpiecznego (dla sterowanej kablem Evy) poziomu.

Cytuj
Anioła je z wyjątkowej potrzeby by zdobyć wpełni funkcjonujący organ S2

Eva ma anatomię bardzo zbliżoną do ludzkiej. Ma układ pokarmowy - ma paszczę, zęby, język, jelita, ma nawet coś co wygląda mi jak żołądek i wątroba. Chyba nie służy jej to do ozdoby.

Cytuj
-w momencie generowania AT kula się zaświeca, czyli znajduje się w niej źrodło energii,
-Gdy core zostanie poważnie uszkodzony dochodzi do wybuchu, a coś tam musi wybuchać, dlatego uważam że to S2 wybucha jako jedyne źrodło energii aniołow,
-podczas berserkow gdy odłączony jest kabelek evy kozystają z niewykształconego do końca S2 (bo ta energia musi mieć źrodło)
-evy mają specjalne ograniczniki ktore w normalnych przypadkach nie pozwalają sięgnąć do pokładow S2

Ja na te argumenty odpowiedziałem, więc powinieneś albo przedstawić kontrargumenty dla moich kontrargumentów, albo jeden drugiemu musi przyznać rację i żyć długo i szczęśliwie.

Cytuj
nie została wyśmiana ani obalona(skończyło się remisem)

ja przedstawiłem swoje argumenty, a Ty pokazałeś tylko "ośli upór", mówiąc
Cytuj
Dla mnie kula to S2 i nic tego nie zmieni

Potem nastąpiło moje wyśmianie, bo parodiując Ciebie powiedziałem, że dla mnie jest to kapsel Pivangeliona i po rozbiciu popłynie piwo.

Cytuj
Wydaje mnie się że to nie tylko na barkach były

Tylko. Widac to wyraźnie w Endzie, gdy 01 zrywa je sobie po raz wtóry.

Cytuj
No ale tego można się było spodziewać po osobie ktora uważa że energia (innate power) bierze się z niczego.

Tego się można spodziewać po osobie, która nie czyta postów, tylko je przegląda, zarzucając to samo innym. Co ja niby napisałem posta wczesniej? O tutaj, to:
Cytuj
Wiadomo, nie cała energia Evy jest wykorzystana od razu, część jest magazynowana w samej Evie i stanowi Eva's innate power (EIP)


Cytuj
Ogranicznik miał powstrzymać S2 przed rozwojem i spełnił swoją powinność

To po co jest tam dalej, skoro swe zadanie spełnił? Nie mów, że po to, by organ nie rozwinął się dalej, albo utrzymał w takim stanie jaki jest bo sam mówiłeś, że z upośledzonego organu nie rozwinie się w pełni sprawny.

Cytuj
Zeby mieć energię jem, piję , oddycham eva nie robi nic takiego.

Eva w berserku je i oddycha. Zjada anioła i leci jej para z gęby.

Cytuj
eva w przeciwieństwie do człowieka pobiera energie na bieżąco gdyż jest "przyzwyczajona do S2, człowiek robi zapasy z ktorych może skorzystać.

Eva też robi takie zapasy, tyle, że taki gigantyczny kolos potrzebuje o wiele więcej energii niż człowiek i o wiele szybciej mu się ona wyczerpuje. Po prostu mamy inny metabolizm, ale zasadę działania taka samą.
metabolizm Evy przyrównam do metabolizmu rzęsorka, albo ryjówki aksamitnej. Te zwierzątka muszą jeść co 2 minuty, by nie paść z głodu, bo ich materia przemienia się błyskawicznie. Tak samo jest z Evą, tylko u niej jest to spowodowane utrzymaniem gigantycznego cielska w jakotakiej kondycji, a nie utrzymanie stałej temperatury ciała. I bardzo dobrze zauważyłeś, że Eva jest przyzwyczjaona do S2. Z tego powodu chce bez ograniczeń czerpać ze swojego EIP, co jest dla niej niebezpieczne, gdyż nie am S2, który by ją zasilał na bieżąco.

Cytuj
Moj komputer ogranicznika nie ma a jak wyłączą prąd to wyłącza się szybciej niż zdąrze wcisnąć klawisz...

Bo komputer ma błyskawiczny metabolizm (o ile możemy mówić o metaboliźmie komputera). Eva to żywy organizm, a nie komputer (komputery Evy mają alternatywne zasilanie) i do żywego organizmu go porównuj. Jak przestajesz jeść to wstajesz od stołu i idziesz dalej, a jeśli nie jesz dłuższy czas to padasz na pysk. U Evy ten "dłuższy czas" jest inny niż u człowieka, bo metabolizm jest o wiele szybszy.

Cytuj
Obrażenie nie są takie same (i nie rozwalona kuli Sachielowi ani Samshelowi), no i Sachiel wybiera autodestrukcję a Sandalphona wykończyło ciśnienie (te żnie przypominam sobie by Asuka zniszczyła kulę...).

Sachiela kula pękła, bo mu ją Eva rozbiła żebrem. Samshelowi Shinji wraził nóż w kulę po rekojeść, a u Sandalphona Asuka najpierw nie mogła użyć noża w tej temperaturze, a następnie rurą schłodziła kulę, którą potem przebiła nożykiem Shinjiego. Nie widzę różnicy pomiędzy tym uszkodzeniem kuli a np. Saquishela, czy Israfela, którzy wybuchają z hukiem.

Cytuj
Poza tym przekonujesz mnie jak narazie, że u aniołów S2 i Core mogą być połączone, lub być tym samym. Patrząc czysto od strony praw akcji i reakcji Core nie powinno tak wybuchać. Przeciw są fakty, że czasami zniszczenie Core nie powodowało w ogóle wybuchu.

Z tego co ja zrozumiałem Frey mówi, że to S2 wybucha, bo jest źródłem energii
Cytuj
uważam że to S2 wybucha jako jedyne źrodło energii aniołow

Ja mówię, że core i s2 są podłączone (21 odcinek) i że wybucha wyzwolone pole AT, które jest "produkowane" przez core (dlatego swieci).

Cytuj
Czy możemy wziąć pod uwagę tezę, że anioły są trochę inaczej zbudowane od Ev? Anioły mogą mieć S2 w Core, Evy nie muszą (a przynajmniej nie ma po temu żadnych przesłanek).

Powołujemy nową teorię, by uzasadnić teorię już istniejącą. Brzytwa się kłania.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything