trawa

Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 54261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miyamoto Hachimaro

Organ S2
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:31:34 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Cytat:
Ja teraz poproszę o argumenty, które miałyby na celu udowodnienie, że jednak s2 to czerwona kula.
Prędko ich nie otrzymasz...

A ja proszę o dowody że nie jest, nikt tak dokładnie nie wie jak S2 wygląda więc czemu by nie miała bycto ta czerwona kula?? No i czemu by miała ta czerowana kulka służyć??

Daruj sobie argumentum ad ignorantiam. Nie wiemy, jak wygląda S2. Z brzytwy Ockhama wnioskujemy, że jest równie metaforyczny, jak owoc z Drzewa Wiedzy i nie można go "zobaczyć" przy pomocy zmysłów. Tezę, że S2 jest tożsamy z rdzeniem, obaliłem na spółkę z Dreadem. Znieś onus probandi lub podaj logiczne uzasadnienie swoich racji.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
zrozumiał, że jest jeszcze zbyt wcześnie na 3I. Co prawda w Terminal Dogma znajdowały się trzy z czterech najważniejszych osób potrzebnych do jego przeprowadzenia, jednak brakowało oryginalnego ciała Adama (jego klon - Eva 02 - to za mało (ze względu na Limit Hayflicka)). Dlatego wybrał śmierć (dlatego jest nazywany Tabrisem - Aniołem Wolnej Woli).

Ja bym stwierdził że kaworu doszedł do wniosku że to ludzie powinni przeży ca nie anioły.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie wiesz, jaki był prawdziwy cel Trzeciego Impaktu. Pozwól, że Ci wyjaśnię: nie było to bynajmniej zniszczenie ludzkości, wręcz przeciwnie - wprowadzenie jej na wyższy poziom ewolucji. Anioły nie były wrednymi kosmitami starającymi się zniszczyć naszą cywilizację, lecz istotami zrodzonymi z Adama, dążącymi do wyznaczonych im przezeń celów. Kaworu, "nosiciel" duszy Pierwszego Posłańca, starał się zdobyć jego ciało, dlatego dążył do Terminal Dogma. Resztę mojej teorii masz u góry.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Jego dusza oraz umysł powróciły w Endzie, łącząc się z duszą i umysłem Lilith i Rei. Powstały twór, znany powszechnie jako Wielka Goła Rei (GNR), posiadał ciało, umysł i duszę będące sumą tych należących do Lilith, Rei, Adama i Kaworu.

Nie wiem skond to stwierdzenie, ale wydaje mi się ono błedne, jakoby Kaworu był potrzebny do zaistnienia GNR.

[list=1]W dużym uproszczeniu można przedstawić to następująco:

  • Trzeci Impakt = wprowadzenie ludzkości na wyższy szczebel ewolucji.
  • Istoty próbujące do niego doprowadzić:
  • Anioły - dzieci Lilith i Adama zrodzone z tego drugiego;
  • niektórzy ludzie (m.in. SEELE, Gendou) - dzieci Lilith i Adama zrodzone z tej pierwszej.
  • Warunki konieczne do przeprowadzenia 3I:
  • scalenie się dusz i ciał Adama i Lilith;
  • połączenie się owocu z Drzewa Życia z owocem z Drzewa Wiedzy.
  • zjednoczenie się umysłów ludzkich i anielskich.
  • Postacie posiadają odpowiednio:
  • Kaworu - duszę Adama i owoc z Drzewa Wiedzy;
  • Rei - duszę Lilith i owoc z Drzewa Wiedzy;
  • embrion Adama - ciało Adama i owoc z Drzewa Życia;
  • przybita do krzyża Lilith - ciało Lilith i owoc z Drzewa Życia;
  • wszyscy ludzie (w tym Kaworu i Rei): owoc z Drzewa Wiedzy, własne ciała i umysły;
  • wszystkie Anioły (w tym Adam i Lilith): owoc z Drzewa Życia, własne ciała i umysły
  • Skrótowy przebieg Trzeciego Impaktu:
  • Kaworu, Rei, Adam i Lilith łączą się w Boga (GNR);
  • pola AT całej ludzkości zostają zniszczone;
  • ludzie zlewają się w Lilima;
  • Eva 01 i Eva Series tworzą Drzewo Sefiry;
  • z pierwotnej zupy wyłaniają się następcy Adama i Lilith: Shinji i Asuka;
  • cykl zaczyna się od nowa.
Rozumiesz teraz?[/list:o]

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Bzdura. Tę herezję obalił najpierw Dread, potem haael, na koniec zaś ja.

A i nikt tego nie obalił bo nie ma dowodow do dokonania tego...

Skoro nie ma argumentów świadczących przeciwko naszej teorii, są zaś niezbite dowody, że Twoja przeczy samej sobie, bluźniąc przy okazji brzytwie Ockhama, to uznaj onus probandi i przestań uparcie trzymać się swych błędów! Albo przytocz nowe (stare zostały już obalone) i przemyślane argumenty.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
że Evy mają niedorozwinięty organ s2 kłóci się z Brzytwą Ockhama

Dziwne nie rozumiem dlaczego...

To sprawdź w jakimś słowniku, encyklopedii czy czymś podobnym, co to jest brzytwa Ockhama. Jej ogólna zasada brzmi:

"Istnień nie należy mnożyć ponad potrzebę."

Poszukaj, poczytaj, pomyśl.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Bo tworzysz wtedy dodtatkową teorię, gdy mozliwe jest wytłumaczenie bez jej powoływania.

Cytuj
A ja proszę, byś udowodnił, ze nie jesteś wielbłądem. Nikt nie wie jak to wygląda, więc czemu nie może być to na przykład noga?

I to zapewne jest to twoje tłumaczenie...?? :lol:  :lol:  ;)
A czemu nie może to być ta czerwona kulka??

A dlaczego musi to być ta czerwona kulka, skoro mamy bardziej logiczne wytłumaczenia? Dlaczego trzymasz się teorii, którą już dawno obaliliśmy? Ja mogę powiedzieć, że moim zdaniem ta czerwona kulka to ani S2, ani rdzeń. Bo moim zdaniem to jest kisiel z żurawiny! Albo klucz dzikich gęsi odlatujący na południe w smutny, listopadowy poranek. Albo cnota utracona u źródła przez cycatą córkę młynarza. Albo bezczelny plagiat z Sapkowskiego, który właśnie popełniłem. Bez sensu, prawda? A więc przyjmij do wiadomości, że Twoja teoria też jest bez sensu i równie łatwo, jeśli nie jeszcze prościej, jest ją obalić. Powtarzam po raz trzeci: znieś pokornie onus probandi! Przyznaj się, że popełniłeś błąd, że Twoja culpa i skończmy już wreszcie tę bezsensowną dyskusję! Bo biedny Ockham przewraca się pewnie w grobie...

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
W Evach w kuli siedzi Entry Plug, który jest "duszą" dla unitu.

A to niby z czego wywnioskowałeś??

Wybacz argumentum ad personam, ale w tym wieku wypada już umieć czytać ze zrozumieniem. Żydzi twierdzili, że dusza znajduje się we krwi - wiadomo wszak, że gdy człowiek straci całą krew, umiera. Stąd takie frazeologizmy jak "wyzionąć ducha" oraz zakaz spożywania krwi przez żydów i chrześcijan. Odpowiednikiem krwi, a raczej serca, jest w organizmach Aniołów oraz Ev rdzeń. W nim znajduje się dusza. Kiedy rdzeń zostaje zniszczony lub poważnie uszkodzony, dusza opuszcza ciało. Istota umiera. Entry plug jest bezpośrednio podłączony do ww. narządu, co umożliwia synchronizację z Evangelionem poprzez uwspólnienie duszy. Wyjątek stanowi posiadająca już duszę Eva 01. Shinjiemu łatwiej jest się z nią zsynchronizować, bo dusza Yui jest mu przyjazna. Z tego samego powodu Kaworu nie mógł przejąć kontroli nad tą Evą - musiał wybrać istotę pozbawioną własnej duszy.

Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Reasumując: kula służy do wytwarzania pola AT i trzymania duszy. Pole AT może być wzmocnione przez S2 (co zrobiły Serieski w Endzie).

Czyli może to być czerwona kula.

Nie, ponieważ
Cytat: "Dreadorus Maximus"
-czerwona kula i s2 są w jakiś sposób ze sobą połączone, ale nie są tym samym
-czerwona kula nie może być s2, bo jak wiadomo Evy s2 z definicji nie mają, a czerwone kule jak najbardziej
-czerwona kula nigdy nie została nazwana organem s2
-twierdzenie, że Evy mają niedorozwinięty organ s2 kłóci się z Brzytwą Ockhama.


Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Dodam tylko, że w kwestii rozróżnienia core-S2 w 100% zgadzam się z Dreadem i bez wahania podpisuję się oburącz pod wszystkimi jego wypowiedziami w tym temacie. Jedną kwestię (położenie Entry Plugu w ciele Evangeliona) muszę jeszcze rozważyć, ale to nie o tym jest ta dyskusja - przemyślę ją kiedy indziej.

P.P.S. Wiem, wiem, długi post. Nie uniknąłem dydaktyzmu. Niemniej, moim zdaniem był on konieczny. Wszelkie obiekcje co do mojej gadatliwości proszę zgłaszać poprzez GG, PW lub dział powitań. Dziękuję.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Organ S2
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:48:58 pm »
Ten post Ci wybaczam: Shinjemu też długo tłumaczyli (chodzi mi o końcówkę serialu), mam nadzieję, że teraz (albo chociaż wkrótce) będziemy mogli bić Frey'owi brawo, jak ekipa NGE Shinjemu.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2006, 12:46:33 pm »
Cytuj
Z brzytwy Ockhama wnioskujemy, że jest równie metaforyczny, jak owoc z Drzewa Wiedzy i nie można go "zobaczyć" przy pomocy zmysłów.

Aż tak daleko bym nie poszedł. Wiemy, ze Eva zjdając anioła posiadła organ S2. Organ ma też zasady działania, można przeprowadzać na nim eksperymenty i tym podobne.

Cytuj
A czemu nie może to być ta czerwona kulka??

Wychodzisz z tezą pozytywną, więc ją bronisz. To tak, jakbyś przeciwstawił sobie zdania "Dread jest wielbłądem" i "Dread nie jest wielbłądem". Pierwsza teza (pozytywna) wymaga uzasadnienia, druga (negatywna) broni się sama.

Cytuj
A to niby z czego wywnioskowałeś?

Że EP siedzi końcem w kuli?
Ze schematu Evy 02 widocznego na monitorze laptopa Mayi w scenie, gdy Serieski konsumują unit. Po prawej stronie ekranu jest widoczny przekrój szkieletu osiowego Evy z zaznaczonym plugiem przechodzącym przez kręgosłup. Jak nałożysz sobie to na Evę, to zobaczysz, gdzie znajduje się koniec plugu.

Cytuj
Czyli może to być czerwona kula.

No, ale Evy nie mają S2 a kulę mają.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2006, 11:00:17 pm »
Cytuj
Bzdura. Tę herezję obalił najpierw Dread, potem haael, na koniec zaś ja.

To ciekawe stwierdzenie... Zastanawiam się skąd wiesz że ktoś to obalił skoro nie było cię wtedy (czyżbyś był czyimś klonem???). No powtarzam ci raz jeszcze nikt nie obalił tego, wiem bo pisałem tam o tym i teżdzieki mnie nikt tego nie dokonał i Tobie raczej też się to nie uda.
Cytuj
Z brzytwy Ockhama wnioskujemy, że jest równie metaforyczny, jak owoc z Drzewa Wiedzy i nie można go "zobaczyć" przy pomocy zmysłów. Tezę, że S2 jest tożsamy z rdzeniem, obaliłem na spółkę z Dreadem.

Niczego nie obaliłeś i z brzytwy Ockhama napewno nie wynika że S2 to nie jest czerwona kula. Nie wiesz jak wygląda to nie możesz niczemu zaprzeczyć.
Cytuj
wprowadzenie jej na wyższy poziom ewolucji.

Tego chciało SEELE i ludzie a nie anioły dlatego powstał Projekt Dopełnienia Ludzkości.
Cytuj
Anioły - dzieci Lilith i Adama zrodzone z tego drugiego;

Aniołow nie obchodziła ludzkość. Jak sam Kaworu powiedział albo my albo wy.
Cytuj
Warunki konieczne do przeprowadzenia 3I:

scalenie się dusz i ciał Adama i Lilith;

połączenie się owocu z Drzewa Życia z owocem z Drzewa Wiedzy.

zjednoczenie się umysłów ludzkich i anielskich.

To pierwsze i trzecie jest jakimś Twoim wymysłem.
Cytuj
że Twoja przeczy samej sobie, bluźniąc przy okazji brzytwie Ockhama

Ależ moja nie przeczy samej sobie bardziej niż wasza a już napewno nie jest sprzeczna z brzytwą, to WY wymyślacie przedziwne teorie a ja kożystam z najlepszego prawdopodobnego rozwiązania, wręcz oczywistego.
Cytuj
skoro mamy bardziej logiczne wytłumaczenia

Bez obrazy ale wasza logika jest podważalna.
Cytuj
Odpowiednikiem krwi, a raczej serca, jest w organizmach Aniołów oraz Ev rdzeń.

Gdybasz i to wszystko.
Cytuj
No, ale Evy nie mają S2 a kulę mają.

A ja uważam ze mają S2 w zaniku.
Cytuj
Pierwsza teza (pozytywna) wymaga uzasadnienia, druga (negatywna) broni się sama.

Czyli jeśli coś jest po twojej myśli a brak argumęntow to "broni się same". Dread trochękonsekwencji, jeśli żądasz od innych argumęntow to sam też je dawaj.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2006, 02:21:29 pm »
Po pierwsze, to dyskusja o Impaktach toczy się gdzie indziej. Hachi, mówię Ci to nie pierwszy raz.

Cytat: "Frey Ikari"
To ciekawe stwierdzenie... Zastanawiam się skąd wiesz że ktoś to obalił skoro nie było cię wtedy (czyżbyś był czyimś klonem???)

Hachi, my nawiązujemy jeszcze do rozmowy w starym temacie. Wiem, że czytasz forum od jakiegoś czasu, ale czy pamiętasz tę dyskusję?

Cytuj
Niczego nie obaliłeś i z brzytwy Ockhama napewno nie wynika że S2 to nie jest czerwona kula. Nie wiesz jak wygląda to nie możesz niczemu zaprzeczyć

Frey, to nie działa w ten sposób. Skoro nie mamy podstaw wprost, by coś twierdzic, to twierdzenia nie powołujemy.

Cytuj
Ależ moja nie przeczy samej sobie bardziej niż wasza a już napewno nie jest sprzeczna z brzytwą, to WY wymyślacie przedziwne teorie a ja kożystam z najlepszego prawdopodobnego rozwiązania, wręcz oczywistego.

Jak dla mnie najprostsze rozwiązanie to takie, które mówi, że kula to serce. Słychać bicie, gdy kula jest aktywna, jest umiejscowione na klacie, jest "tronem duszy" (nawiązując do monologu Rei). Ja nie znalazłem w serii potwierdzenia że kula to S2. Czekam na argumenty.

Cytuj
A ja uważam ze mają S2 w zaniku.

To jest własnie powoływanie nowej teorii, aby uzasadnić poprzednią. W tym miejscu powinieneś był użyć Brzytwy.

Cytuj
Czyli jeśli coś jest po twojej myśli a brak argumęntow to "broni się same". Dread trochę konsekwencji, jeśli żądasz od innych argumęntow to sam też je dawaj.

(argumentów)
Nie o to chodzi. Jesli wysnuwasz teorię pozytywną (czyli że coś jest, na przykład, że Misato kocha Kajiego) to jako pierwszy podajesz argumenty (Misato kocha Kajiego, bo się całują i uprawiają seks). Na tym polega każda dyskusja. Nie podajemy tez "z nieba".

Dobra, ale żeby nie było, że nie podaję argumentów, to jeszcze raz je przytoczę (trudno, będziemy udowadniać, że nie jestem wielbłądem).
-na początku 21 odcinka naukowcy odrózniają S2 od "explosive system". "ES" to core, ponieważ to ono zawsze wybucha.
-Evy mają kulę a nie mają S2*.
-Nigdzie w serii nie jest powiedziane, że kula to S2 - jeżeli się mylę, to poproszę o konkretny moment w serii.

*Frey, jesli uważasz, że organ jest w zaniku, to musisz to uzasadnić.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2006, 09:37:49 pm »
Cytuj
Frey, to nie działa w ten sposób. Skoro nie mamy podstaw wprost, by coś twierdzic, to twierdzenia nie powołujemy.

Co nie przeszkodziło Tobie wysunąć stwierdzenia że S2 to nie jest core...
Cytuj
Ja nie znalazłem w serii potwierdzenia że kula to S2.

Ani tego że kula to nie S2.
Cytuj
Nie o to chodzi. Jesli wysnuwasz teorię pozytywną (czyli że coś jest, na przykład, że Misato kocha Kajiego) to jako pierwszy podajesz argumenty (Misato kocha Kajiego, bo się całują i uprawiają seks).

MOże i teraz siętroszkęprzyczepię ale to że się całują i uprawiaję seks nie oznacza że się kochają...
Cytuj
-na początku 21 odcinka naukowcy odrózniają S2 od "explosive system". "ES" to core, ponieważ to ono zawsze wybucha.

Trzeba by się było zastanowić co tam wybucha...(dalej dam odpowiedż na to)
Cytuj
*Frey, jesli uważasz, że organ jest w zaniku, to musisz to uzasadnić.

To co teraz napiszę jest odpowiedzią też na to dlaczego uważam że S2 to core. Dokładniej żecz umując uważam że w core znajduje się S2. Zauważ Dread że nie jest to sprzeczne z Waszymi twierdzeniami żę core to serce, że znajduje się tam dusza, ani że EP styka się z core. Uważam tak gdyż:
-w momencie generowania AT kula się zaświeca, czyli znajduje się w niej źrodło energii,
-Gdy core zostanie powawżnie uszkodzony dochodzi do wybuchu, a coś tam musi wybuchać, dlatego uważam że to S2 wybucha jako jedyne źrodło energii aniołow,
-podczas berserkow gdy odłączony jest kabelek evy kozystają z niewykształconego do końca S2 (bo ta energia musi mieć źrodło)
-evy mają specjalne ograniczniki ktore w normalnych przypadkach nie pozwalają sięgnąć do pokładow S2

Może jescze coś sobie przypomnę... ;)

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2006, 09:57:14 pm »
Cytuj
Co nie przeszkodziło Tobie wysunąć stwierdzenia że S2 to nie jest core..

Ani tego że kula to nie S2.

Skoro mówię "nie" to nie powołuję teorii ;)

Cytuj
MOże i teraz siętroszkęprzyczepię ale to że się całują i uprawiaję seks nie oznacza że się kochają...

To był tylko przykład argumentacji. Miał obrazować zasadę, a nie konkretne treści. A Ty ukazałeś sposób podważania argumentu i chwała Ci za to ;)

Cytuj
-w momencie generowania AT kula się zaświeca, czyli znajduje się w niej źrodło energii,

Żarówka się świeci, a wcale nie jest elektrownią. Owszem, zgadzam się z twierdzeniem, że kula generuje AT, ale nadal nie widzę powiazania z s2.

Cytuj
-Gdy core zostanie powawżnie uszkodzony dochodzi do wybuchu, a coś tam musi wybuchać, dlatego uważam że to S2 wybucha jako jedyne źrodło energii aniołow,

Primo: nie zawsze dochodzi do wybuchu. Secundo: to jest wybuch pola, a nie uwolnienie S2. Z uwolnieniem S2 mieliśmy do cztynienia w Endzie, gdy Serieski uwalniały swoje organy - wybuch pola był wtedy o wiele mocniejszy, niz w kazdym przypadku z aniołem. Podobny motyw zrobił też Adam. Siła wybuchu pola z udziałem S2 to siła 2Impaktu! Tertio: Core unitu 00 nie wytrzymał i wybuchł pochłaniając całe miasto (wybuch silniejszy od każdego anioła). 00 nie miał organu s2. Organ Armisaela znajdował się w Oceanie Diraca, więc on wybuchnąć nie mógł.

Cytuj
-podczas berserkow gdy odłączony jest kabelek evy kozystają z niewykształconego do końca S2 (bo ta energia musi mieć źrodło)

Nie. W serii jest mowa o "innate power". Mówiliśmy już o tym. Poza tym w serii nigdzie nie jest powiedziane o niedorozwiniętym S2, jest za to wyraźnie powiedziane, że Evy nie miały być wyposażone w s2.

Cytuj
-evy mają specjalne ograniczniki ktore w normalnych przypadkach nie pozwalają sięgnąć do pokładow S2

Znów jest mowa wyłącznie o "innate power", a nie o żadnym S2.


Pytanie. Dlaczego też zawsze jest mowa o "wyposażeniu" Evy w S2? Albo, że Eva "posiadła" organ. Przecież gdyby był niedorozwinięty, to by powiedzieli "rozwinęła", albo "wykształciła w pełni".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2006, 09:57:31 pm »
-No ale Evy mogą czrpac energię na podstawie standardowej przemiany materii...  to są żywe organizmy więc...
-W serii nie jest powiedziane że EVA wykształca swój organ S2 ale że go przejmuje od anioła...

Cytuj
Ani tego że kula to nie S2.
 <emotikonta z GG - wali głową w ścianę>

Cytuj
MOże i teraz się troszkę przyczepię ale to że się całują i uprawiaję seks nie oznacza że się kochają...


Ale w większości przypadków to to oznacza, także w tym...

Cytuj
-w momencie generowania AT kula się zaświeca, czyli znajduje się w niej źrodło energii,

EVA ma zewnętrzne źródło zasilania...

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2006, 08:53:47 pm »
Cytuj
-No ale Evy mogą czrpac energię na podstawie standardowej przemiany materii... to są żywe organizmy więc...

A widziałeś może jak karmiono evę...??? Ja nie, a coś w tej przemianie musi służyc za podstawę do wytwarzania energii.
Cytuj
Skoro mówię "nie" to nie powołuję teorii

Powołujesz terię że "nie" jest czerwoną kulką.
Cytuj
Secundo: to jest wybuch pola, a nie uwolnienie S2. Z uwolnieniem S2 mieliśmy do cztynienia w Endzie, gdy Serieski uwalniały swoje organy

Wybuch  pola wygląda całkiem inaczej, a skoro Evy series uwolniły swoje S2 to dlaczego nie było wybuchu??
Cytuj
Primo: nie zawsze dochodzi do wybuchu.

Dlatego napisałem: poważnie uszkodzony...
Cytuj
Nie. W serii jest mowa o "innate power". Mówiliśmy już o tym. Poza tym w serii nigdzie nie jest powiedziane o niedorozwiniętym S2, jest za to wyraźnie powiedziane, że Evy nie miały być wyposażone w s2.

I niby skąd ta "innitate power" się bierze Dread?? Z pustego nawet Salomon nie naleje. Evy nie miały mieć ale mają np. series czy proba uruchomienia go w evie 3. Evy nie miały mieć więć dlatego te ograniczniki ktore uniemożliwiły rozwoj tego organu.
Cytuj
Albo, że Eva "posiadła" organ. Przecież gdyby był niedorozwinięty, to by powiedzieli "rozwinęła", albo "wykształciła w pełni".

wadliwej żeczy nie rozzwiniesz do orginału dlatego eva musi zdobyć nowy organ S2.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:07:54 pm »
Mi osobiście wydaję się, że gdyby Evy miały S2 w jakimkolwiek stadium rozwoju, to ktoś w serii by o tym wspomniał. Znany był tam ten organ, rozmawiano o nim, więc jeśli cokolwiek sugerowałoby, że wewnętrzna moc Evangelionów pochodzi od S2 to wątpię, by to przemilczano.

Jak narazie Frey dajesz nam tylko swoje domysły i życzenia, i nie przedstawiasz na poparcie ich żadnych dowodów. Jedynie "a dlaczego nie". Nigdzie w tym temacie nie podałeś żadnego dowodu na poparcie tego, że "kulka" to S2.

Mi tam to wisi czy to jest S2 czy nie, ale do jasnej cholery, wnieś coś więcej do tej dyskusji poza oślim uporem. Ty chcesz kogokolwiek tu przekonać do swojej racji czy tylko zrazić do siebie jako rozmówcy?

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:16:11 pm »
Cytuj
Jak narazie Frey dajesz nam tylko swoje domysły i życzenia, i nie przedstawiasz na poparcie ich żadnych dowodów. Jedynie "a dlaczego nie". Nigdzie w tym temacie nie podałeś żadnego dowodu na poparcie tego, że "kulka" to S2.

... :x  :evil:  Nie no, Ty to jesteś irytujący, jednak jedna rzecz (albo wszystkie) prawdopodobnie jest prawdziwa...:
1. jesteś ślepy
2. nie czytas z zrozumieniem
3. masz gdzieś to co piszę
4. nie chcesz dostrzec argumęntow
5. tylko "rzucasz okiem" na to co pisze nie zagłębiając się w treść
6. prowokujesz mnie bym przez Ciebie dostał bana, bo jestem niewygodny

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:21:06 pm »
Przedstawiłeś tylko swoje życzenia, żadnych dowodów zaczerpniętych z serii. Wnioski wysnute bez żadnego oparcia w faktach przedstawionych w NGE. Na dodatek dla poparcia tych życzeń tworzysz na poczekaniu teorię o niedorozwiniętym S2 :lol: A może ta teoria o niedorozwiniętym ma coś na swoje poparcie poza "bo nigdzie nie powiedzieli że tak nie jest"? Równie dobrze mogę powiedzieć, że Eva jest z budyniu, bo nigdzie w serii nie powiedzieli "Eva nie jest z budyniu" :lol:

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:48:03 pm »
Cytuj
Przedstawiłeś tylko swoje życzenia, żadnych dowodów zaczerpniętych z serii. Wnioski wysnute bez żadnego oparcia w faktach przedstawionych w NGE. Na dodatek dla poparcia tych życzeń tworzysz na poczekaniu teorię o niedorozwiniętym S2  A może ta teoria o niedorozwiniętym ma coś na swoje poparcie poza "bo nigdzie nie powiedzieli że tak nie jest"? Równie dobrze mogę powiedzieć, że Eva jest z budyniu, bo nigdzie w serii nie powiedzieli "Eva nie jest z budyniu"

Jednym zdaniem, cały czas piszesz dla samego pisania. W serii podali z czego jest zrobiona eva więc budyń to sobie zrob, zjedz i nie pisz więcej takich rzeczy. Argumenty z serii są. A teria o niedokońca wykształconym S2 nie została stworzona na poczekaniu (tak jak chyba twoje posty) tylko swoimi korzeniami sięga Tematu_Ktorego_Nie_Ma...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Organ S2
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:48:59 pm »
Cytat: "Frey Ikari"

I niby skąd ta "innitate power" się bierze Dread?? Z pustego nawet Salomon nie naleje. Evy nie miały mieć ale mają np. series czy proba uruchomienia go w evie 3. Evy nie miały mieć więć dlatego te ograniczniki ktore uniemożliwiły rozwoj tego organu.


Cytat: "Frey Ikari"

wadliwej żeczy nie rozzwiniesz do orginału dlatego eva musi zdobyć nowy organ S2.


przeczysz sam sobie w jedym poście. To jak to jest - S2 musiał być ograniczany czy jest wadliwy i sam z siebie się nie rozwinął? :lol:

EDIT: wskaż gdzie w serii jest choć słowo o tym, że Evy mają S2 w szczątkowej formie, i nie piep** o jakimś temacie. Wszyscy jakoś mogą sobie zadać trud, by na nowo przedstawiać swoje tezy tylko Tobie jakoś się nie chce.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:59:43 pm »
Cytuj
EDIT: wskaż gdzie w serii jest choć słowo o tym, że Evy mają S2 w szczątkowej formie, i nie piep** o jakimś temacie. Wszyscy jakoś mogą sobie zadać trud, by na nowo przedstawiać swoje tezy tylko Tobie jakoś się nie chce.

To że nie ma powiedziane nie oznacza że tak nie jest, w końcu miało ich nie być. Tezy zostały podane ale ty oczywiście ich "nie widzisz" co mnie zbytnio nie zaskakuje. Ten Temat_Ktorego_Nie_Ma , jest ważniejszy niż myślisz.
Cytuj
przeczysz sam sobie w jedym poście. To jak to jest - S2 musiał być ograniczany czy jest wadliwy i sam z siebie się nie rozwinął?  

Nie, nie przeczę, jak coś ograniczysz podczas rozwoju to staje się wadliwe, niby takie oczywiste ale niektorzy nie mogą tego zrozumieć...

Edit: Właśnie przypomniała mnie sie wypowiedź Ritsuko podczas walki w GF po tym gdy Eva 01 niszczy ograniczniki, powiedziała wtedy że : to nie jest zbroja tylko ograniczniki ktore mają blokować wrodzoną moc Evy.
Jak dla mnie oczywiste jest to o czym jest mowa, zastanawiam się tylko czy nie wyrożnić tego tagiem "[argument inside][/argument inside]" co by go Wilk nie "przeoczył" jak to ma w zwyczaju jeśli chodzi o moje posty...