trawa

Autor Wątek: Organ S2  (Przeczytany 54262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« dnia: Sierpień 20, 2006, 06:19:09 pm »
Albo inaczej, "Dlaczego Dread uważa, że czerwona kulka nie jest organem S2". Była dyskusja na ten temat w starym temacie, ale do konstruktywnych wniosków nie doszliśmy. Starego tematu nie ma, dlatego zapraszam do dyskusji tutaj.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

Re: Organ S2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2006, 06:43:47 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Dlaczego Dread uważa, że czerwona kulka nie jest organem S2


No to odpowiedz na to pytanie  :p

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2006, 07:51:03 pm »
Dread nie wiem po co to zaczynasz ale poczekam tym razem na Ciebie, wytocz swoją "wizję" pierwszy... ;)

Offline Miyamoto Hachimaro

Organ S2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2006, 08:35:31 pm »
IMHO słusznie, że zaczyna. Skoro lubi NGE, to chce omówić każdy jego aspekt, pociąłszy go wcześniej na małe kawałeczki i zanalizowawszy je wszystkie. Tak samo jak ja, chce dojść do consensusu poprzez dyskusje. I chwała mu za to. Amen.

Moim zdaniem ta czerwona kulka na klatce piersiowej Posłańców i Evangelionów to rdzeń. Pod względem ważności dla organizmu stanowi anielski odpowiednik wszystkich najważniejszych narządów wewnętrznych człowieka. Evie bądź Aniołowi można uciąć łeb lub przebić serce, ale nie zginie przez to - zregeneruje się chwilę potem, nawet jeśli będzie to związane z koniecznością podziału na kilka części (vide Israfel).

Sam S2 (super solenoid - owoc z Drzewa Życia) to pojęcie metaforyczne, tak samo jak owoc z Drzewa Wiedzy, czyli nauka. Żadne z nich nie jest namacalne, lecz daje wielką moc. To raczej właściwości ciała (S2) i umysłu (nauka), odróżniające, podobnie jak dusza, odpowiednio Anioły i Ludzi od zwierząt, roślin i przyrody nieożywionej.

Jest jednak pewien haczyk. Co się dzieje, gdy jakaś istota posiądzie obydwa? Zgodnie z NGE - staje się Bogiem, osiągając pełnię swoich możliwości. Ludzie nauczyli się produkować sztucznie S2 (udało im się - patrz Serieski), zaś Rei i Kaworu byli ludźmi, ucząc się ludzkiej nauki.

Kiedy Rei powróciła do Lilith, stały się jednością, łącząc w sobie S2 Lilith i wiedzę Rei. Innymi słowy: Lilith celowo oddała na pewien czas duszę Rei, by posiąść pełnię wiedzy o swoich dzieciach (ludziach) i stać się istotą doskonałą. Gdyby chciała oponować, z pewnością wystarczyłoby jej do tego mocy - zanim wbito w nią Lancę Longinusa, mogła bez najmniejszego problemu rozpuścić ludzi ją atakujących i nawet się przy tym nie spocić!

W tym samym celu Adam postanowił oddać swą duszę Kaworu, który od tamtego czasu poszukiwał jego ciała, nie wiedząc jednak, gdzie się ono dokładnie znajduje. Sprzymierzył się dla własnych korzyści z SEELE, nie zrozumiał jednak ich słów dosłownie, lecz przenośnie - pomyślał, że Adam znajduje się "w rękach" Gendou (czyli w Terminal Dogma), a nie że został wszczepiony w łapę szefowi NERV-u.

Kiedy Kaworu zorientował się, że na krzyżu wisi nie Adam, lecz Lilith, zrozumiał, że jest jeszcze zbyt wcześnie na 3I. Co prawda w Terminal Dogma znajdowały się trzy z czterech najważniejszych osób potrzebnych do jego przeprowadzenia, jednak brakowało oryginalnego ciała Adama (jego klon - Eva 02 - to za mało (ze względu na Limit Hayflicka)). Dlatego wybrał śmierć (dlatego jest nazywany Tabrisem - Aniołem Wolnej Woli).

Jego dusza oraz umysł powróciły w Endzie, łącząc się z duszą i umysłem Lilith i Rei. Powstały twór, znany powszechnie jako Wielka Goła Rei (GNR), posiadał ciało, umysł i duszę będące sumą tych należących do Lilith, Rei, Adama i Kaworu. Miał także oba owoce - z Drzewa Życia (zachowany w ciałach Aniołów, pozwalający na ignorowanie Limitu Hayflicka) oraz z Drzewa Wiedzy (naukę zdobytą przez Kaworu i Rei, przekazaną całości wraz z umysłami). Innymi słowy - był Bogiem.

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Wiem, Dread, że w moim poście znajdują się liczne nawiązania nadające się lepiej do tematu o Impaktach niż do tego, jednakże gdzieś musiałem wypowiedzieć się najpierw. Za tamten temat wezmę się od razu, kiedy tylko obejrzę Enda i będę miał informację z pierwszego i najpewniejszego źródła. Dlatego proszę, Wielki Banatorze, nie pal mnie na stosie za ten post :cry:


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Organ S2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2006, 07:51:46 pm »
S2 to jest czerwona kula pod klatką piersiowa evy. Dzięki S2 Evangelion niepotrzebuje podtrzymania życia przez uządzenia, jak ktos oglądał w 19 odcinku podczas gdzy uruchamia sie s2 01 słychac bicie serca, eva ozyła wyzwoliła sie i dotego, stała sie drapieznikiem. Jak ktos czytał mange, lub mniał specjalne odcinki nielimitowane to wie że 01 została złapana przez ludzi, gdzy ta pustoszyła miasto.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Miyamoto Hachimaro

Organ S2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2006, 08:57:36 pm »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
S2 to jest czerwona kula pod klatką piersiowa evy.

Bzdura. Tę herezję obalił najpierw Dread, potem haael, na koniec zaś ja. S2 to nie to samo co rdzeń. Super Solenoid to owoc z Drzewa Życia i ma znaczenie metaforyczno-ezoteryczne. Jeśli chcesz z nami dyskutować, nie powołuj się na argumentum ad hominem i nie twierdź, że milion much nie może się mylić. Bo ja przytoczę argumentum ad auctoritate i skończy się na sofizmatach, nie prowadzących wszakże od consensusu. Znieś onus probandi. Lub przeważ go własnym dowodem.

Cytat: "Kaworu Nagisa"
Dzięki S2 Evangelion niepotrzebuje podtrzymania życia przez uządzenia, jak ktos oglądał w 19 odcinku podczas gdzy uruchamia sie s2 01 słychac bicie serca, eva ozyła wyzwoliła sie i dotego, stała sie drapieznikiem.

Nonsens. Kiedy Eva 01 wpadła w berserk, nie miała jeszcze organu S2. Zeżarła go dopiero po walce, dobijając tym samym Zeruela. Jej serce zabiło zaś dlatego, bo dusza Yui uwięziona w ciele Evangeliona zmusiła go do wyzwolenia swojej "inner power". Twoja wypowiedź jest niespójna wewnętrznie.

Cytat: "Kaworu Nagisa"
Jak ktos czytał mange, lub mniał specjalne odcinki nielimitowane to wie że 01 została złapana przez ludzi, gdzy ta pustoszyła miasto.

Manga jest niekanoniczna, zaś takie pojęcie jak "odcinki nielimitowane" nie istnieje. Chyba że masz na myśli wersje reżyserskie epków, ale powinieneś to wtedy ująć poprawnie. Natomiast fakt, że Eva 01 została później złapana przez ludzi, nie ma w tym wypadku nic do rzeczy, gdyż jest raczej oczywisty. Musieli ją złapać, gdyż zasilanie miała nielimitowane (S2), a na pustoszenie miasta / Geo Frontu / czego tam jeszcze pozwolić raczej nie mogli. I faktycznie tak się stało - wszak w następnym odcinku widzimy, jak Jednostka 01 stoi grzecznie w swej klatce.

Następnym razem przed napisaniem postu zastanów się nad chronologią zdarzeń. Oszczędzisz dzięki temu czasu i nerwów zarówno mi, jak i sobie oraz całej reszcie forum. Bardzo Cię o to proszę.

Pozdrawiam serdecznie
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Organ S2
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:05:29 pm »
To co napisałeś tłumaczyło by to, ze o1 zjabała S2, bo raczej "red ball" że tak się wyraże niebyło raczej tkanka organiczna, ale własnie z 4 anioła do niemczech został przetransportowany uszkodzony organ S2.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline @

Organ S2
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:09:40 pm »
To co widzimy wtedy to jest Core [rdzeń], gdzieś to tam w wypocinach tych fanatyków [Dread'a Haael'a i Tego z kaworu w avku jak to ja mówie] się znajduje... A uszkodzony rdzeń wybucha w Area51 [może]

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Organ S2
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:14:35 pm »
strefa51 leży w USA wybuch nastapił w niemczech.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline reizen

Organ S2
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:17:42 pm »
Cytuj
...gdzieś to tam w wypocinach tych fanatyków (...)  się znajduje...

Amen  :lol:

Cytuj
strefa51 leży w USA wybuch nastapił w niemczech.


Bzdura jakich mało!!! Litości... człowieku zastanów się co wypisujesz :roll: .
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:22:58 pm »
W skrócie:
-czerwona kula i s2 są w jakiś sposób ze sobą połączone, ale nie są tym samym
-czerwona kula nie może być s2, bo jak wiadomo Evy s2 z definicji nie mają, a czerwone kule jak najbardziej
-czerwona kula nigdy nie została nazwana organem s2
-twierdzenie, że Evy mają niedorozwinięty organ s2 kłóci się z Brzytwą Ockhama.

Ja teraz poproszę o argumenty, które miałyby na celu udowodnienie, że jednak s2 to czerwona kula.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline reizen

Organ S2
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:30:59 pm »
Cytuj
Ja teraz poproszę o argumenty, które miałyby na celu udowodnienie, że jednak s2 to czerwona kula.

Prędko ich nie otrzymasz...
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2006, 10:03:15 pm »
Cytuj
Cytat:
Ja teraz poproszę o argumenty, które miałyby na celu udowodnienie, że jednak s2 to czerwona kula.

Prędko ich nie otrzymasz...

 A ja proszę o dowody że nie jest, nikt tak dokładnie nie wie jak S2 wygląda więc czemu by nie miała bycto ta czerwona kula?? No i czemu by miała ta czerowana kulka służyć??
Cytuj
zrozumiał, że jest jeszcze zbyt wcześnie na 3I. Co prawda w Terminal Dogma znajdowały się trzy z czterech najważniejszych osób potrzebnych do jego przeprowadzenia, jednak brakowało oryginalnego ciała Adama (jego klon - Eva 02 - to za mało (ze względu na Limit Hayflicka)). Dlatego wybrał śmierć (dlatego jest nazywany Tabrisem - Aniołem Wolnej Woli).

Ja bym stwierdził że kaworu doszedł do wniosku że to ludzie powinni przeży ca nie anioły.
Cytuj
Jego dusza oraz umysł powróciły w Endzie, łącząc się z duszą i umysłem Lilith i Rei. Powstały twór, znany powszechnie jako Wielka Goła Rei (GNR), posiadał ciało, umysł i duszę będące sumą tych należących do Lilith, Rei, Adama i Kaworu.

Nie wiem skond to stwierdzenie, ale wydaje mi się ono błedne, jakoby Kaworu był potrzebny do zaistnienia GNR.
Cytuj
Bzdura. Tę herezję obalił najpierw Dread, potem haael, na koniec zaś ja.

A i nikt tego nie obalił bo nie ma dowodow do dokonania tego...
Cytuj
że Evy mają niedorozwinięty organ s2 kłóci się z Brzytwą Ockhama

Dziwne nie rozumiem dlaczego...

Offline Dreadorus Maximus

Organ S2
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2006, 10:36:31 pm »
Cytuj
A ja proszę o dowody że nie jest, nikt tak dokładnie nie wie jak S2 wygląda więc czemu by nie miała bycto ta czerwona kula??

A ja proszę, byś udowodnił, ze nie jesteś wielbłądem. Nikt nie wie jak to wygląda, więc czemu nie może być to na przykład noga?

Cytuj
No i czemu by miała ta czerowana kulka służyć??

Kula to serce Evy (nawet nazwy podobne - core i kokoro - rdzeń i serce). Serce jest wg. Rei tronem duszy (tamashi no za), co koresponduje z przekonaniem o przebywaniu duszy we krwii (tak uważali Żydzi). Gdy rozbije się kulę anioł umiera - rodzielenie duszy od ciała to smierć. W Evach w kuli siedzi Entry Plug, który jest "duszą" dla unitu.
AT Field to "bariera duszy", widzimy aktywność kuli, gdy generowane jest pole AT. Zgadza się to z twierdzeniem, że S2 i "explosive system" są powiązane (wybuchy są spowodowane AT).
Reasumując: kula służy do wytwarzania pola AT i trzymania duszy. Pole AT może być wzmocnione przez S2 (co zrobiły Serieski w Endzie).

Cytuj
Dziwne nie rozumiem dlaczego...

Bo tworzysz wtedy dodtatkową teorię, gdy mozliwe jest wytłumaczenie bez jej powoływania.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Organ S2
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2006, 09:09:39 pm »
Cytuj
Bo tworzysz wtedy dodtatkową teorię, gdy mozliwe jest wytłumaczenie bez jej powoływania.

Cytuj
A ja proszę, byś udowodnił, ze nie jesteś wielbłądem. Nikt nie wie jak to wygląda, więc czemu nie może być to na przykład noga?

I to zapewne jest to twoje tłumaczenie...?? :lol:  :lol:  ;)
A czemu nie może to być ta czerwona kulka??
Cytuj
W Evach w kuli siedzi Entry Plug, który jest "duszą" dla unitu.
 
A to niby z czego wywnioskowałeś??
Cytuj
Reasumując: kula służy do wytwarzania pola AT i trzymania duszy. Pole AT może być wzmocnione przez S2 (co zrobiły Serieski w Endzie).

Czyli może to być czerwona kula.

 

anything