trawa

Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 120886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2006, 09:19:34 pm »
Cytuj
te z kolej nie posiadając duszy rozpuściły się bo były już zbędne.


Czemu ciała ludzi, którzy umarli, nie rozpływają się? Przecież ich dusze odchodzą...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 21, 2006, 09:36:36 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
Czemu ciała ludzi, którzy umarli, nie rozpływają się? Przecież ich dusze odchodzą...

Czyli jak kopniesz w kalendarz to w trumnie Twoje truchło będzie takie samo do końca świata?! Chyba ni...
Ten tłumek Rei <marzyciel> ;) co rozpływa każdego pokolei poprostu przyspiesza ten proces. (Wg mnie, nie wiem jak Frey by na to odpowiedział, a to jego cytowałeś.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 21, 2006, 09:40:48 pm »
Jest różnica między rozkładem komórek, a zamienianiem się w "pierwotną zupę/LCL/ inny sik :roll:

Cytuj
Ten tłumek Rei

Rei się pokazuje każdemu pokolei, przed śmiercią, nie rozpuszczeniem, bo Misato się raczej ugotowała/usmażyła/wyparowała :roll:

Cytuj
Wg mnie, nie wiem jak Frey by na to odpowiedział, a to jego cytowałeś.

:|

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2006, 10:24:59 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
Jest różnica między rozkładem komórek, a zamienianiem się w "pierwotną zupę/LCL/ inny sik :roll:

Bo te komórki to niby na co się rozpadną?

Cytat: "Monkey10_PL"
Rei się pokazuje każdemu pokolei, przed śmiercią, nie rozpuszczeniem

1. Z rozpuszczenia wynikina smierć.
2. No zabiera duszę by je razem zlać w tę całość, a ciała bez duszy się rozpływają. (W pierwotną zupę/LCL/ inny sik.)

Cytat: "Monkey10_PL"
:|

Jakie pytanie aka odpowiedź:
:?:
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Devik Crazystar

Natura pola AT
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2006, 10:44:41 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:40:01 am wysłana przez Devik Crazystar »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 21, 2006, 11:33:23 pm »
Cytat: "Devik Crazystar"
Na tej samej stronie nawet :roll:

A no włanie na tej szukałem. :)

Cytat: "Devik Crazystar"
Mówisz, że komórki rozpływają się w LCL?

W ciele jaet najwięcej wody, więc to, na co może się rozpłynąć- w najgęstrzym wypadku- będzie czymś kiślo-podobnym.

Cytat: "Devik Crazystar"
Że jak otworzę trumnę, to będzie tam kilka litrów jakiegoś płynu?

No o ile robactwo & ska tego nie zje. ;)

Cytat: "Devik Crazystar"
I po co Rei ma przyspieszać ten proces?

Niebieskowłosą pytaj. ;)
A poważniej, to wynika z założeń: dusza ucieka z ciała- ciało się rozpada.

Cytat: "Devik Crazystar"
Jaki to ma cel?

A no chyba zrobienie HCP.

Cytat: "Devik Crazystar"
Jak pole AT znika po śmierci, to proces trwa miesiącami, a jak dusza znika (więc niby też pole AT) w wyniku działania pola AAT, to proces jest natychmiastowy?

A no tak- chyba widać, nie?

Cytat: "Devik Crazystar"
Z jakiej przyczyny?

O ile kojarzę jeszcze NGE, to chyba był tam taki motyw, że dusza po śmierci (nie z przyczyny wyssania duszy, czyli np naturalnej, zastrzelenia...) zostawała po śmierci jakiś czas w/przy ciele.


"Jakie masz  przesłanki (chociaż), na potwierdzenie tego poglądu?" odnosi się do "Jaki to ma cel?"?


Chyba kumam juz o co Wam chodzi:
Cytat: "Frey Ikari"
Jest niemożliwością by pole AAT rozpuszczało ciało ludzkie tak samo jak by pole AT łączyło je razem.

Po przeczytaniu tego i kolejnych postów Frey'a, uważa, że w tym cytacie Frey użył skrótu myślowego; chodzi o to, że pole AAT nie rozpuszcza ciał, tylko znosi pole AT(, które trzyma dusze zdala od siebie), co powoduje rozpłyniecie (a nie rozpuszczenie) się ciała (bo dusza już nie jest w ciele).

Natomist pole AT nie trzyma ciała w kupie, tylko dusze zdala od siebie.
Jeśli jest tu coś nie tak, to niech Frey* wyjaśni.

*- No poprostu on, a nie ktoś inny. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2006, 01:02:16 pm »
Cytuj
O ile kojarzę jeszcze NGE, to chyba był tam taki motyw, że dusza po śmierci (nie z przyczyny wyssania duszy, czyli np naturalnej, zastrzelenia...) zostawała po śmierci jakiś czas w/przy ciele.

Ta teza się gdzieś tam pojawiła, nie pamiętam gdzie, w filmie nie ma o tym mowy


Cytuj
A no chyba zrobienie HCP.

Cytuj
No zabiera duszę by je razem zlać w tę całość, a ciała bez duszy się rozpływają. (W pierwotną zupę/LCL/ inny sik.)

Cytuj
Ten tłumek Rei <marzyciel> Wink co rozpływa każdego pokolei poprostu przyspiesza ten proces.

Przypomnę, że II Impact nie był HCP, a wypadkiem przy pracy, a pole AAF rozpuściło innych, i Rei nie miała z tym nic wspólnego :roll:



Cytat: "Tichy"
Natomist pole AT nie trzyma ciała w kupie, tylko dusze zdala od siebie.

Cytat: "Tichy"
Cytat: "Devik Crazystar"

de facto, [pole AT] utrzymuje ciało w całości.


No a nie?



To którą teze popierasz w końcu? :|



:idea:
A na koniec taki o to cytat:

Cytat: "Frey"
W momencie gdy Rei wytworzyła pole AAT znikły bariery odzielające ludzkie dusze ktore opuściły ciała, te z kolej nie posiadając duszy rozpuściły się bo były już zbędne.

Tworzysz nowość - bariery, a po co jeżeli może być:
W momencie gdy Rei wytworzyła pole AAT znikły bariery odzielające ludzkie dusze - ciała - które rozpuściły się

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 22, 2006, 07:15:45 pm »
Cytuj
Natomist pole AT nie trzyma ciała w kupie, tylko dusze zdala od siebie.

Echhhh.
Cytat: "Około 50 minuty Enda Gendo do Rei"
Nie ma juz czasu. Twoje Pole AT nie moze juz utrzymac twego ciala w calosci.

Wystarczy za tłumaczenia?



Cytuj
O ile kojarzę jeszcze NGE, to chyba był tam taki motyw, że dusza po śmierci (nie z przyczyny wyssania duszy, czyli np naturalnej, zastrzelenia...) zostawała po śmierci jakiś czas w/przy ciele.

Moja bardzo stara i robocza teoria, z której dawno się wycofałem, gdy odkryłem, że chodziło o zastrzelonych ludzi z Geofrontu, a nie zastrzelonych w ogóle. Kiedyś wiązałem to z teorią "zamknięcia niebios", ale z tego też się wycofałem, bo jest prostsze wytłumaczenie.

Cytuj
W ciele jaet najwięcej wody, więc to, na co może się rozpłynąć- w najgęstrzym wypadku- będzie czymś kiślo-podobnym

LCL nie zachowuje się jak sok z trupa. Jest żadszy od wody, a biomasa jest gęstsza. W LCLu można mówić, płyną łzy i krew. Przemiana w LCL może wiązać się z biblijnym przemienieniem ciała (wg. Pisma Świętego osoby po powszechnym zmartwychwstaniu ciał mają mieć ciała przemienione i uwielbione).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 22, 2006, 09:40:55 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
To którą teze popierasz w końcu?

Cytat: "Monkey10_PL"
Tworzysz nowość - bariery, a po co jeżeli może być:
W momencie gdy Rei wytworzyła pole AAT znikły bariery odzielające ludzkie dusze - ciała - które rozpuściły się

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Wystarczy za tłumaczenia?

Nie. Pole AT POŚREDNIO trzyma ciało w kupie:
Pole AT oddziela dusze od siebie, a dusze są w ciałach. :roll:
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 22, 2006, 09:58:24 pm »
Cytuj
Nie ma juz czasu. Twoje Pole AT nie moze juz utrzymac twego ciala w calosci.

+
Pole AT neguje Pole AAT

=

Ciała oddzielają dusze od siebie, AT utrzymuje ciało,
 ==> Nie ma AT --> Nie ma ciała, bo sie rozlewa --> dusze są jednością...

Nie tworzę tutaj żadnej teori
-o jakiś barierach
-o tym że Rei podczas III Impactu przyspiesza proces rozkładu
-o tym że ciało bez duszy się ropływa

Cytuj
Po przeczytaniu tego i kolejnych postów Frey'a, uważa, że w tym cytacie Frey użył skrótu myślowego; chodzi o to, że pole AAT nie rozpuszcza ciał, tylko znosi pole AT(, które trzyma dusze zdala od siebie), co powoduje rozpłyniecie (a nie rozpuszczenie) się ciała (bo dusza już nie jest w ciele).

To powinno wyglądać tak:
chodzi o to, że pole AAT rozpuszcza ciała, znosząc pole AT(, które trzyma ciało w kupie /patrz cytat/), co powoduje rozpłyniecie (a nie rozpuszczenie) się ciała

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 22, 2006, 10:33:00 pm »
Ijonie, zlituj się. W momencie, gdy Rei łapa odpada żadna część duszy nie opuściła jej ciała, bo dusza jest bytem prostym i niepodzielnym. Spowodowane jest to zwyczajnym osłabieniem pola, nie ma sensu mieszac w to duszę. Tłumaczenie Małpy jest prostsze.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 22, 2006, 10:55:06 pm »
Cytuj
Odpowiedź nawet logiczna, ale płytka.

... Dodaj następnym razem "według mnie płytka"..., takie ogólnikowe stwierdzenie nie jest poprawne gdy wyrażasz swoje zdanie.
Cytuj
Pomijając w tej chwili słuszność którejkolwiek z nich, przeczysz sam sobie zupełnie.

Może po prostu to Ty źle zrozumiałeś...
Cytuj
No i piękne zdanie: "Dlaczego Rei odpadła ręka..., bo jej pole AT zaczeła znikać i jej dusza dążyła już do zjednoczenia się z ciałem Lilith,", które obrazuje, że nawet jeśli masz rację i pole AT robi jakieś cosie z duszami (znaczy, w Twojej wersji), to i tak, de facto, utrzymuje ciało w całości. Sam to napisałeś.

Dobra napewno źle zrozumiałeś.
Cytuj
Devik Crazystar napisał:
Frey - ble... ble... ble...

Mam trochę wątów do wypowiedzi Devika, ale z większością poczekam na Frey'a, bo to do niego właściwie.

Nie widzę gdzie to napisał, pewnie skasował...
Cytuj
Tworzysz nowość - bariery, a po co jeżeli może być:

Nie tworze nowości bo AT jest barirą bo niby czym według Ciebie jest, jeśli mnie pamięć nie myli to to określenie pada też w serii TV.
Cytuj
Tłumaczenie Małpy jest prostsze.

I błędne...
Cytuj
AT utrzymuje ciało,

Hahahahahaaha..., ale dżołk..., ech.., przepraszam Monkey ale nie mogę..., to po prostu jest zbyt zabawne...
No dobra konkrety, Pole AT trzyma ciało w całości...-tak? No to ja się pytam jak to możliwe że ktoś tam w NGE umarł... Skoro ciało jest utrzymywane przez pole AT to każdy tam jest rowny aniołom i jest prawie że nieśmiertelny bo można pole albo zneutralizować albo przebić włócznia Longinusa, potężna wiązka energii tez jest dobra. Każdy człowiek ma pole AT, to pole ma oddzielać jego duszę od dusz innych ludzi, ma bronić miejsca do którego żaden obcy człowiek nie powinien mieć dostępu, tylko dusza jest takim miejscem. Ciało można spenetrować z łatwością gdzie jest więc ta obrona...??
Pole AAT ma ściągnąć pole AT by wyzwolić i umożliwić scalenie ich, rozpuszczenie ciał jest jakby efektem ubocznym.
Cytuj
Nie tworzę tutaj żadnej teori
-o jakiś barierach
-o tym że Rei podczas III Impactu przyspiesza proces rozkładu
-o tym że ciało bez duszy się ropływa

To nie są nowe teorie tylko fakty z NGE.

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 23, 2006, 12:23:08 am »
Freyu drogi, nie stawiaj znaku równości między mistrzami w posługiwaniu się polem (aniołkami) a lokalnymi słabiakami w tym względzie (ludźmi). Ludzkie pole AT jedyne co robi, to:
-oddziela dusze od siebie (z czym nie polemizujesz, dlatego odrzucam to z wywodu)
-trzyma ciało w kupie

Gdy pole słabnie ręce opadają. Gdy pole znika cielsko rozpada się na lcl. To wynika wprost z serii.

Jedno nie wyklucza drugiego, pole ma szerokie zastosowanie.

Powiedz wprost dlaczego pole AT nie może trzymac ciała w kupie? Bo człowiek miałby supertarczę? Bzdura, pole wystarczające do utrzymania w kupie nie musi zaraz równać się nieśmiertelności - człowiek zwyczajnie nie potrafi posługiwac się superpolem. Bo utrzymuje dusze? Czemu w takim razie nie może utrzymywać obu, skoro w przypadku aniołów oprócz trzymania dusz umie także chronić przed bombami?
No i co Gendo miał na mysli, gdy mówił, że osłabione pole Rei nie jest już w stanie utrzymać jej w kupie?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Natura pola AT
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 23, 2006, 02:31:48 pm »
Cytat: "Frey Ikari"

Cytuj
Devik Crazystar napisał:
Frey - ble... ble... ble...

Mam trochę wątów do wypowiedzi Devika, ale z większością poczekam na Frey'a, bo to do niego właściwie.

Nie widzę gdzie to napisał, pewnie skasował...

XD Poprostu nie chciałem prawie całego postu mieć w cytacie. ^^

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Tłumaczenie Małpy jest prostsze.

Ale prostrze nie znaczy leprze. :roll:

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Freyu drogi, nie stawiaj znaku równości między mistrzami w posługiwaniu się polem (aniołkami) a lokalnymi słabiakami w tym względzie (ludźmi). Ludzkie pole AT jedyne co robi, to:
-oddziela dusze od siebie (z czym nie polemizujesz, dlatego odrzucam to z wywodu)
-trzyma ciało w kupie

 :roll: Człowiek też mógłby zrobić z pola taką osłone jak aniołki... ale trza umieć. Zauważ, że to zrobienie kuku ciału, a nie zniesienie pola AT zabija. (I ludzi i anioły.)

Cytat: "Monkey10_PL"
Nie tworzę tutaj żadnej teori
-o jakiś barierach
-o tym że Rei podczas III Impactu przyspiesza proces rozkładu
-o tym że ciało bez duszy się ropływa

Cytat: "Frey Ikari"
To nie są nowe teorie tylko fakty z NGE.

Amen. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Natura pola AT
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 23, 2006, 02:45:46 pm »
Cytuj
H: Odpowiedź nawet logiczna, ale płytka.
F: ... Dodaj następnym razem "według mnie płytka"..., takie ogólnikowe stwierdzenie nie jest poprawne gdy wyrażasz swoje zdanie.

Na wszelki wypadek dodam też, że "moim zdaniem logiczna" :).

Moje zdanie jest trochę podobne do jednego z argumentów Frey'a. Pole AT zarówno oddziela dusze jak i utrzymuje ciała w całości. Robi to jednak bezpośrednio, tzn. nie twierdzę, że oddziela dusze a dusze utrzymują ciało czy coś takiego. Celem włączenia AAT przez Lilith było połączenie dusz, rozpad ciał był skutkiem ubocznym.

Ciekawe jest, czy "sama śmierć wystarczy" do HCP. To znaczy, czy wystarczy zabić człowieka, a jego dusza sama połączy się z resztą dusz, czy też dusze po śmierci dalej są oddzielone. Jedną ręką, i to lewą, popieram tą drugą tezę. Wydaje mi się, że duch Misato rozmawiający z duchem Ritsuko w odcinku 26 nie był skomplementowany i zachował indywidualność. Ciała Misato i Ritsuko były jeszcze wtedy całe. Dopiero kiedy się rozpuściły i AAT rozłożyło także osłonę wokół dusz Misato i Ritsuko, zaczęła się właściwa komplementacja.

Wpływ pola AT na kształt ciała widać bardzo wiele razy, przykładem może być regeneracja Ev, Aniołów i Rei a także wielokrotne zmiany kształtu Aniołów oraz Ev seryjnych. Kształt ciała wynika z wyobrażenia jednostki o swoim ciele, dlatego Lilith przyjęła piękne kształty Rei. A siłą zmieniającą kształ ciała jest właśnie pole AT.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

 

anything