Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 120873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rokubungi

  • Gość
Odp: Natura pola AT
« Odpowiedź #300 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:41:01 pm »
Witam. Wlasnie wiem,ze to co napisalem w ostatnim poscie nie ma duzo wspolnego z NGE,i mialem(nadal mam)zamiar umiescic to tez w dziale popularnonaukowym.. Ale sytuacja wyglda tak,ze osobiscie uwazam,iz "w temacie" NGE mozna zawrzec wlasciwie wszystko.. Bo dla mnie jest to film(serial,manga)wlasciwie o wszystkim-oludziach,o zyciu,o nauce,o cywilizacji,i pragnieniach i instynktach.. Wlasnie dlatego tak mnie fascynuje ten tytul. Nie spotkalem sie jeszcze nigdy z tak rozbudowanym scenariuszm,fabula-a wlasciwie nie chodzi ani o scenariusz,ani o fabule-chodzi wlasnie o niesamowite oddanie,w sposob "brutalno-powsciagliwy"(typowy dla Dalekiego Wschodu)calego spektrum ludzkiej psyche. A co moze byc bardziej fascynujacego od poznawania siebie,swego gatunku,moze nawet swej przyszlosci?!. Tym razem tylko tyle z mojej strony,bo jestem padniety,i nie mam checi ani pomyslu,zeby sie rozpisywac. Ale jesli w ogole mozna mnie nazwac otaku,to tylko NGE-Sadamoto wymiata po prostu na maksa! ;-) Michio Kaku zreszta tez,ale to raczej inna historia.. :)

3ci raz poprawiam Ci posta. Plz, bez kolorów...
I.T.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 07:01:43 pm wysłana przez Ijon Tichy »

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Natura pola AT
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:19:03 am »
Takie tam moje przemyślenie (możliwe, że ktoś na to wcześniej wpadł). Jak wszyscy dobrze wiemy, wszyscy ludzie posiadają pole AT, które jest powodem samotności itd. W chwili, gdy pole AT człowieka zanika, ciało przemienia się w LCL. Zapytacie, po co to piszę? otóż doszedłem ostatnio do pewnego wniosku. Mianowicie, po śmierci ciało człowieka nie zmienia się w LCL, co by sugerowało, że pole AT pomimo zgonu dalej działa i trzyma ciało w ryzach. Wydaje mi się to dosyć dziwne, na logikę pole AT powinno znikać w momencie zgonu, a zatem ciało od razu po śmierci powinno przemienić się w LCL. Jak to możliwe, że jednak pole AT dalej działa pomimo tego, że dusza/świadomość opuszcza ciało? Da się to jakoś wyjaśnić, czy też może jest to zwykłe niedopatrzenie twórców?  :wink:
RIP Gildio...

Offline Shirosama

Odp: Natura pola AT
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 07, 2011, 02:48:07 pm »
Nigdzie nie mówili, że pole AT ludzi znika po śmierci. Pod koniec anime nastąpiło celowo zniszczenie pola AT wszystkich więc dlatego zamienili się w LCL.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 02:59:48 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Natura pola AT
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 07, 2011, 03:16:59 pm »
Pamiętam, że już były rozmowy na ten temat. Nie pamiętam na czym dokładnie stanęło, ale imo pole AT mają żywi ludzie i po zniknięciu pola AT "rozpływają się" ale ciągle są żywi. Natomiast po śmierci są martwą materią więc zanik pola AT na nich nie wpływa albo wpływa w takim samym stopniu jak na kamień. Podsumowując - zamienić się w LCL może tylko żywy człowiek.