Autor Wątek: Bractwa od 14 lat?  (Przeczytany 68822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« dnia: Sierpień 05, 2006, 10:26:01 pm »
Są takie bractwa od 14 lat ?. Fajnie by było jakby były gdzieś jakieś w okolicy bielska-białej.

Offline Gotfryd

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2006, 08:15:38 am »
Witam.

http://bagrit.pl/bractwa/bractwa.php?lg=pl

na ww. stronie jest spis bractw rycerskich.

Pozdrawiam.
 prochu powstałeś,
w proch się obrócisz,
sięgnij po miecz,
a męki skrócisz.

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2006, 09:48:58 am »
Wiedziałem o tej stronce ,ale i tak dzięki

Offline Volgrim

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2006, 05:05:19 pm »
Są takie bractwa, ale ja nie jestem za przyjmowaniem tak młodych. Mimo wszystko to jest sport ekstrymalny. :?

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:13:12 pm »
Pomyśl logicznie przecież tacy ludzie mogą sie dopiero uczyc , niemuszą brać udział w turniejach. Mogą brać udziałw treningach.

Offline Hrackus

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:28:35 pm »
ja mam 12 lat ale jestem za tym zeby bractwa byly od conajmniej 16 lat i to za pozwoleniem rodzicow!! a co do treningow to moga (przynajmniej u mnie brac wszyscy byle tylko mieli wlasny sprzet ipozwolenie rodzicow albo rodzica.
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2006, 08:40:46 pm »
ja jestem już ze 2 lata w ruchu rycerskim
ale pozwolenie na walke (bojową) dostałem od dowódcy dopiero pół roku temu
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Solitaire

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2006, 08:54:34 pm »
A ja jestem za tym, żeby już noworodki się w grupach rekonstruktorskich bawiły.
Może wtedy dotrze do niektórych, że walka powinna byc tylko jednym z aspektów działalności takiej grupy i to bynajmniej nie najważniejszym. Próby odtworzenia kultury materialnej są dużo bardziej wciągające i pożyteczne niż uprawiany w większości polskich bractw sport, który coś tam ma z walką mieczem wspólnego, ale nie za wiele.
Przyjdź więc w wieku czternastu lat do grupy, wykaż się jakąś wiedzą o epoce, która Cię zainteresowała, spróbuj zrobić lampkę drewnianą, naucz się tańca a na pewno Cię nie wyrzucą. Jeśli zaś to zrobią, nie są wiele warci i zapewne cała ich zabawa sprowadza sie do okładania stalą i picia na wyjazdach.
Historia niejedno ma imię. Nie róbmy z niej "bractwowej" parodii według wciąż pokutującego modelu "rycerze i księżniczki".
Do tego dążcie. :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Roland

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:05:32 pm »
to wszystko prawda co mówisz  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:15:55 pm »
Tak dokładnie bractwa powinny być od jak najmniejsze i ilości lat , a od 16 mozna walczyć wcześniej atak jak powiedziałeś mozna uczyć sie tańczyć czy jakiego kolwiek żemiosła

Offline Gucio/Wojomir

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:16:52 pm »
Tak dokładnie bractwa powinny być od jak najmniejsze i ilości lat , a od 16 mozna walczyć wcześniej atak jak powiedziałeś mozna uczyć sie tańczyć czy jakiego kolwiek żemiosła

Offline Hrackus

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:45:33 pm »
ale zeby nauczyc sie czegos nie trzeba byc w bractwie(einsteina wyrzucono ze szkoly a prosze co wymyslil:)) wystarczy poprosic kogos kto sie tym zajmuje a przawie na pewno pokaze ci techniki wyrobu i wiecej
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2006, 01:07:36 am »
Cytat: "Solitaire"
A ja jestem za tym, żeby już noworodki się w grupach rekonstruktorskich bawiły.
Może wtedy dotrze do niektórych, że walka powinna byc tylko jednym z aspektów działalności takiej grupy i to bynajmniej nie najważniejszym. Próby odtworzenia kultury materialnej są dużo bardziej wciągające i pożyteczne niż uprawiany w większości polskich bractw sport, który coś tam ma z walką mieczem wspólnego, ale nie za wiele.
Przyjdź więc w wieku czternastu lat do grupy, wykaż się jakąś wiedzą o epoce, która Cię zainteresowała, spróbuj zrobić lampkę drewnianą, naucz się tańca a na pewno Cię nie wyrzucą. Jeśli zaś to zrobią, nie są wiele warci i zapewne cała ich zabawa sprowadza sie do okładania stalą i picia na wyjazdach.
Historia niejedno ma imię. Nie róbmy z niej "bractwowej" parodii według wciąż pokutującego modelu "rycerze i księżniczki".
Do tego dążcie. :)


O! Brawa dla tego pana  :D

Ramen!

Offline Lord Huor

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:09:56 am »
A ja właśnie nie rozumiem tego do końca...

Czy ograniczenie wiekowe jest.. z jakiś względów prawnych... czy z tego powodu, iż w wieku 14 lat... nie jesteśmy zbyt masywni a walczymy w turniejach z osobami dorosłymi... czy może, że nie uniesiemy zbroi. Wytłumaczcie mi to, bo nie za bardzo mi ktokolwiek chciał odpowiedzieć na stronach bractw rycerskich.
iłośnicy RPG i Fantasy!!!

WWW.DARKACADEMY.FE.PL

Offline Volgrim

Bractwa od 14 lat?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:53:56 am »
Zgadzam się z powyzszymi wypowiedziami. U nas w Bractwie jest kilku 14 i 15 latków i niestety nie wytrzymują kondycyjnie w blachach nawet na pokazach. A wydaje mi się, że nawet jak tu niektórzy mówią nie będą walczyli do 16 to jakoś mi się nie chce wieżyć, bo w pewnym momencie będzie tak zajawiony walką, że wystrzeli na pole bitwy jak torpeda i prędzej czy później namówi dowódców którzy nie zawsze są nieulegli :D

 

anything