trawa

Autor Wątek: Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie  (Przeczytany 11609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gucio/Wojomir

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« dnia: Sierpień 05, 2006, 05:50:05 pm »
Zapraszam do rozmów ,o robienu zbroi , szyciu ubrań dla woi. Serdecznie ZAPRASZAM!!!!!!!!

Offline Gucio/Wojomir

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2006, 05:55:43 pm »
ZApraszam do pisania na tym temacie postów,ZAmieszczajcie linki jak macie o jakiś wykrojach koszuli dla wojów spodni bótów.

JJ

  • Gość
Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2006, 06:20:21 pm »
1- Staraj sie nie pisać postów jeden po drugiem.
2- Butów. Butów.
3 - Przenoszę temat do stosownej gildii.
4 - Przepraszam za oschłe powitanie. Miłego korzystania z Gildii.  :)

Offline SkeezaPhrenyak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał W. Orkan
    • www.orkan.f-log.pl
Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2006, 08:49:04 pm »
A co to są zbroje łatowe?  :shock:

Ramen!

Offline Gucio/Wojomir

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2006, 09:43:58 pm »
uuuuupppppsss... Sorki ale sypa była . Płatowe
Jak jest to możliwe zmieńcie to w temacie prosze:)

Offline Roland

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2006, 02:12:08 pm »
jak jest mozliwość to proponowałbym usunąc ten temat, gdyz są też inne tematy odpowiadajace na te pytania

robiąc zbroje miej na uwadze to ze rośniesz
i zleksza jestes jeszcze na moje oko za młody na walke
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Gucio/Wojomir

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2006, 07:18:19 pm »
Jestem tylko o rok młodszy od ciebie , ale żeś dojebał jak uszy słonia

Offline Roland

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2006, 08:37:35 pm »
w następnym tygodniu mam 16
w bractwie jestem juz 2 lata

a trenuje dośc sporo w blachach ( 3 razy w tygodniu)  i wydaje mi się że wiem troszkę więcej na ten temat niz ty

i nie przeklinam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Gucio/Wojomir

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:22:13 pm »
Niemusisz mi sie chłopcze spowiadać , nieinteresuje mnie o mozesz nawet 10 razyw tygodniu trenować

Offline zaciekawiony

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2006, 05:06:02 pm »
Gucio Gucio, jak dalej będziesz tak po hamsku na forach, to zaraz dostaniesz bana i pa pa. A ta płatowa to chyba płytowa się nazywa.
Uspokój się ty
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Roland

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2006, 08:02:00 am »
proponuje po prostu ignorowac jego wypowiedzi gdyż nic nie wnosza do tematu
jest coś takiego jak zbroja płytowa
ale jest tez zbroja zbrojnikowa, czesto umylnie nazywana płatową

to jest mniej więcej coś takiego
http://members.lycos.co.uk/obr/forum/download.php?id=215

tutaj nogi i rece sa zbrojnikowe  
jedynie na korpusie ( czesto mylony z płatami) jest widoczny kirys kryty

:)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Gucio/Wojomir

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2006, 02:21:30 pm »
Acha widzeze że dużo ,mozna poglądać :D

Offline Dzwonsson

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2006, 03:10:01 pm »
Coz...Gucio,prosze Cie nie obrazaj moich przyjaciol,bo kiedys w jakiejs wczesnej bojowce,a uchowaj Cie Thorze bitwie,trafisz na mnie i dowiesz sie co to jest "kontakt III stopnia z Dzwonkiem"(Jesli nie wierzysz w moja berserkerska nature to spytaj Rolanda lub CZysa,oni wiedza jak walcze toporkiem).Co prawda walke do 18stki rzucilem,ale przeca na wszystko przyjdzie czas,a ja jestem pamietliwy.Druga sprawa,przestan uzywac niecenzuralnych wyrazow.To nie jest forum dla "meneli spod budki z piwem" tylko dla kulturalnych zagorzalcow danych dziedzin.Co spraw moralnych to koniec.
Teraz czas na sedno tematu.
Zbroja platowa we wczesnym sredniowieczu nie byla stosowana.Mogles pomylic ja z lamelka,ktora wykonuje sie ze skorzanych lusek lub stalowych zbrojnikow.
Jezeli chcesz wykroje to okresl konkretnie na co.Spodnie czy szarawary?Koszula,jaka?Tunika,jaka?Kaftan?Buty,slowianskie trzewiki czy skandynawskie buty z cholewami?Chcesz wiazac gacie onucami czy nie?Jakie wieki i zycie z ktorych rejonow swiata wikinsko-slowianskiego odtwarzasz?I prosze nie nazywaj sie wojem,bo za przeproszeniem wszystkich,"w d***e byles,g***o widziales",pewnie nawet srebrnego topora,jako symbola walki nie masz.
Napisz do mnie na PW to udziele rad na temat uzbrojenia wczesno sredniowiecznego i stroju.
Na stronie Roberta znajdziesz linki do rzemieslnikow(bagrit.pl),w sprawach stroju polecam Janette ale pomysl o wlasnej robocie,jak umiesz recznie szyc.Bizuteria-Bartek z Wolina(bizuteria-srebrna.com),Nordulf(nordulf.com) albo Grzesiek Pilarczyk (pilarart@onet.pl).Jak chcesz zobaczyc porzadna druzyne to wdepnij na stronke Druzyny Grodu Trzyglowa,mozesz nawet sie skontaktowac z Igorem,ale on Cie pewnie oleje.Jest jeszcze masa innych porzadnych ekip z Polski i nie tylko,ale to juz na PW jak cos.
Przepraszam jak kogos urazilem pierwsza czescia wypowiedzi.

Offline Roland

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2006, 07:53:47 pm »
Cytuj
Przepraszam jak kogos urazilem pierwsza czescia wypowiedzi.


w sumie nie musiałeś pisac tych przeprosin gdzyż opisałes cała prawde, co nie powinno podlegać dyskusji
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Dzwonsson

Wykuwanie zbroi łatowych ,robienie kolczug,bractwa rycerskie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2006, 09:32:57 am »
Coz,mimo zem Wareg,czlek prosty i nie do krolewskich sal stworzony,to jednak szlachecka krew sie odzywa i kultura zaprezentowac trza:D.
A tak na prawde,to prawda jest czesto brutalna i moze kogos razic.