trawa

Autor Wątek: Age of Pirates: Opowieści z Karaibów  (Przeczytany 202894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gość1

  • Gość
Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« dnia: Sierpień 04, 2006, 11:03:08 pm »
Razem z karaibskim wiatrem, przybyłym do nas z filmem Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka, przybywa Age of Pirates. Nowa gra firmy Akella, będąca nieoficjalnie trzecią częścią Sea Dogs. Już 11 sierpnia będziemy mogli poczuć się niczym David Middleton, Dierick Ruyters, Nathaniel Butler czy Edmund Cook zwany Cooke. Całkowicie nieliniowy charakter gry gwarantuje całkowicie inną rozgrywkę dla każdego i niezapomniane wrażenia. Zapraszam do dzielenia się swoimi przeżyciami oraz opiniami dotyczącymi gry. Pytania również mile widziane.

Offline VegoSayan

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2006, 11:09:00 am »
Moglibyscie cos wiecej napisac o trybie multiplayer, czyli w kazdym wariancie o co dokladniej chodzi.

gość1

  • Gość
Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:45:42 am »
Cytat: "VegoSayan"
Moglibyscie cos wiecej napisac o trybie multiplayer, czyli w kazdym wariancie o co dokladniej chodzi.


Na chwilę obecną niewiele wiadomo o trybach rozgrywki wieloosobowej. Jeśli miałbym odczytywać specyfikę trybów po nazwach, wyglądało by to następująco:

Deathmatch - bitwa morska każdy na każdego, czyli zero litości dla napotkanych statków.
Team Deathmatch - bitwa morska z podziałem na, zapewne, dwie drużyny. W tym trybie będzie się liczyła gra zespołowa i umiejętność koordynacji ataków.
Defend the Convoy - rozbudowana opcja bitwy morskiej z podziałem na drużyny: jedna drużyna musi zatopić konwój, a druga nie może do tego dopuścić.
Capture the Fort - czyli bitwa o fort. Jeden z graczy lub grupa graczy będzie dowodzić fortem i flotą(?), której zadaniem będzie obrona przed nacierającymi siłami drugiej drużyny lub gracza. Zapewne w tym trybie zostanie umożliwiona walka w trybie trzeciej osoby i bitwy w twierdzy.

Przypominam, że są to moje prywatne przypusczenia, gdyż producent nie udostępnił jeszcze żadnych informacji związanych z trybem gry dla wielu graczy.

Offline Marc

...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2006, 12:59:31 am »
Ahoj

Dostałem grę wczoraj rano i zabrałem się za ostre granie. Moje pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Jest to godny następca Seadogs i Piratów z Karaibów.
Sama rozgrywka jest już bardziej rozbudowana od poprzednich części. Doszły motywy strategii ekonomicznej, rozbudowano opcje walki. Abordaże wyglądają znakomicie, bierze w nich udział po kilkanaście ludzi. Sterowanie wreszcie po odpowiednim skonfigurowaniu da się przeżyć.

Jeśli chodzi o questy dodatkowe to jest ich kilka rodzajów i powtarzają się. Głównej fabuły jeszcze nie zacząłem, więc nie wiem czy będzie tak ciekawa jak ta z Seadogs. Grafika podobna jak w PzK tylko jakby mniej kolorów, może przez to chcieli bardziej urealnić rozgrywkę.
Interfejs zarządzania postacią, statkami itp na wysokim poziomie, złożony, ale uporządkowany i wygodny w użyciu.
 Muzyka trzyma klasę, ale to niestety nie ten klimat co w Seadogs. Knajpy jakby też takie ciche i spokojne, lepsze klimat miały te w poprzednich częściach. Miasta są uporządkowane i mniejsze bez problemu można wszędzie trafić natomiast okrojono wyspy z terenów pozamiejskich. Kupowanie na straganach stało się czytelne i przyjemne, bo usunięto stertę niepotrzebnych przedmiotów, które zaśmiecały interfejs w PzK.

Poza tym to co dobre z poprzednich części pozostało między innymi: wspaniale zrobione bitwy morskie i ciekawe walki na lądzie oraz dowolność i swoboda w podbijaniu Karaibów.

A teraz o nieodłącznej części całej serii o piratach ze studia Akella ... czyli bugach

Grałem w to jeden dzień i już ich trochu naliczyłem. Jeden z nich jest szczególnie frustrujący. Mianowicie, podchodzę do kobiety i ona proponuje mi questa związanego z przewiezieniem jej do innego miasta. Mówi z męskimi końcówkami ( błąd w polonizacji) i proponuje mi przewiezienie jej do innego miasta w ciągu 0 dni i zapłaci mi za to 0 złota. Przyjąłem parę razy takie zlecenie to w żaden sposób się tego nie dało wykonać. Nie było by w tym nic frustrującego, gdyby to był bug jednorazowy. Ale jak dotąd chyba tylko raz mi się udało kogoś przewieźć a wiele razy pojawia się ten sam bug  w tego rodzaju queście nie ważne na jakiej wyspie. Na szczęście konwojowanie statków przebiega bezbłędnie.

Drugi bug mniej ważny przynajmniej dla fanów poprzednich części polega na tym, że zaczynając grę od nowa nie zawsze pojawiają się ludzie, którzy opowiadają nam o tajnikach pirackiego fachu. Czyli początkujący gracze mogą być pozbawieni przez to samouczka.

Chyba będzie konieczny patch do tej gry. Zadanie z przewożeniem osób jest schrzanione.

Jeśli chodzi o multiplayer to nie widziałem nikogo na serwerze. Na wschodzie gra wyszła w zeszłym roku, więc chyba ten serwer jest  polski.


Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Offline darkon14

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2006, 04:03:52 pm »
mam prośbe wie ktos, co zrobic żeby nei byc  miec wrogich stosonków, np.  z piratami :P?

Offline Jellyeater

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2006, 04:19:43 pm »
A ja jestem powiedzmy, że wkurzony. Chciałem ją dziś 11.08 kupić i pupa z dzika. Patrzyłem we wsi w dwóch empikach i nie ma. Cenega mogła by zadbać o dystrybucję. Albo nie dawać reklam w gazetach by nie robić ludziom smaku. :(

Offline Frey Ikari

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2006, 06:50:00 pm »
Ty to przynajmniej masz empik a ja nawet tego nie mam... :cry:  :?

Offline Marc

...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2006, 12:38:37 am »
Ja dostałem 10.08 przesyłką kurierską, bo zamówiłem przed premierą. Teraz przeważnie tak robię jak czekam na jakąś dobrą grę, bo w empikach i mediamarktach to mają opóźnienia.


cd odnośnie bugów :D  Jeśli chodzi o ten bug z transportem osób to dzisiaj zrobiłem dużo transportów bez kłopotów. Transportowałem samych facetów i nie było problemów. Tamtej kobitki na szczęście nie spotkałem.

Nowy błąd to nieprzetłumaczone komunikaty od gubernatora francuskiego, które dostałem dwa razy. Nie sposób się domyśleć, o co w nich chodzi, bo napisane w języku "krzaczastym" po rosyjsku.

 Prawdopodobnie raz to chodziło o to, że Anglia zaatakowała kolonie francuską, bo jedyne słowa w normalnym języku to były: "wiadomość od gubernatora" i między cyrylicą słowo "Anglia" a gdy przypadkiem zajechałem do portu Martinque to czekała tam na mnie eskadra angielska złożona z 3 statków pierwszej klasy i kilku towarzyszących. Ale zarobiłem doświadczenia wtedy. 2 zatopiłem jeden przejąłem a reszta padła od kul fortowych he he, jeden uciekł.


darkon napisał:
Cytuj
mam prośbe wie ktos, co zrobic żeby nei byc miec wrogich stosonków, np. z piratami :P?


Cały czas mam z nimi złe stosunki nie wiem czy się da poprawić. Po pewnym czasie grania z najgorszych polepszyło mi się o punkt i przestali mnie atakować, nie wiem za co. Może za to, że sprzedałem im raz zakazane towary.



Ps  Porada dla dla niewiedzących, że jest mapa papierowa. Wyświetla się ją klawiszem M a nie jak jest w instrukcji U. Ułatwia ona grę o, tyle, że klikając na daną wyspę wyświetla się nazwa portu, która nie zawsze pokrywa się z nazwą wyspy

Offline Firekage

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2006, 03:34:47 am »
Zakupilem.
Gra ma przyjemna grafike i poprawione sterowanie w stosunku do Piratow z Karaibow. Bede mial czas to zaglebie sie w to...(narazie Qwak 4 i drugi raz Fear).

Offline Jellyeater

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2006, 03:59:13 am »
W Piratach z Karaibów był upierdliwy bug, którego chyba w końcu nie poprawiono. Nie działało przyśpieszanie czasu. Czy tu działa?

Offline Fenris

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2006, 10:21:58 am »
Tak kilkasz Ri masz wszystko szybciej. Bo czasem bitewka morska może trwać w nieskończoność. Chociaż bardzo fajna opcja jest szybki rozkaz płyń do. Który natychmiastowo teleportuje twój statek w pobliże danego celu. Chociaż czasami zanim się zorientujesz z której jego strony się pojawiłes to on juz dawno odpływa z wiatrem, ale tak czy siak miła sprawa.

Z bugów, czesto pojawiająsię te same questy które już wykonałeś.  Raz odwiozłem typa do jakiegos portu. Wracam do miejsca startowego a ten sam typ stoi i prosi o przewiezieni go z powrtem do tego smaego posrtu.

Pojawiające się od czasudo czasu jakieś rosyjskie newsy - dla mnie nieczyelne zupełeni , no ale cóż w przypadku Cenegi dobrej polonizacji to ze świecą szukać.

Abordaże niby wygladają fajnie ale tych ludziów jakoś tak mało. W sumie to trochę śmiesznie wygląda jak poweidzmy zderzają się 2 galeony każdy ma na pokładzie ponad 700 ludzi a na pokładzie bije się ze 20 hehe.

Fabuła hmmm jakośtak wolno się rozija. Jak na raize skompletowałem sobie mapkę  z której i tak narazie nic nie wynika. Poczekamy zobaczmy co będzie później, narazie nie porywa.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Marc

...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2006, 01:16:41 pm »
Fenris, jeśli chodzi ci o przewożenie tych samych typów to nie jest bug. Po prostu misje generują się losowo a rodzajów postaci jest nie wiele. Więc często wozimy tak samo wyglądające osoby.
Jestem przeciwnikiem losowo generowanych misji, bo te w każdej grze są schematyczne, bez klimatu i nużą, bo robimy w kółko to samo. W Sea dogs było mnóstwo misji, i zazwyczaj się nie powtarzały, a niektóre były skomplikowane. Teraz questy wyglądają jakby je robili pod 8 letnich graczy.

Faktycznie fabuła nie chce ruszyć do przodu. Mam dwa kawałki mapy, której nie da się powiększyć, odczytać mogę jedynie dziwny napis.

Offline Zimoch

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2006, 07:51:05 am »
Chciałem i dalej chce kupić tę grę ale też nie było jej w sklepie Empik - i to w Łodzi! Uważacie że warto wydać 30 zł?
y Zimoch

Offline cinekMMM

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2006, 10:44:25 am »
Kupiłem w media markt tą grę. Zainstalowałem ją, włączam ją oglądam filmiki firm tworzących grę po czy gra mi się ładuje i nic. Wyskakuje bład że system wykonał nieprawidłową opereacje. Wszystkie wymagania mój komputer spełnia. Dobra... Pomyślałem że ja źle zainstalowałem, zrobiłem reinstalke i dalej gucio. Poszedłem do kuzyna zainstalowałem u niego dalej to samo(ten sam błąd). Spróbowałem więc zadzwonić do działu pomocy technicznej telefony nieodbiera. Niemam pojęcia co robić. Czy miał ktoś podobny problem?? Jeśli tak to jak go naprawiliście??

Offline Darth Bor

Age of Pirates: Opowieści z Karaibów
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2006, 01:01:35 pm »
Gra jest super lepsza od Piratów z Karaibów, wszystko mi działa wykonuje misje poboczne itd, ale mam problem - gram facetem jako anglik na początku dostaje tą połówkę mapy od kuriera, pytam się wszysthich ludzi tzn. przechodze prowizorycznego tutoriala i nie wiem jak ruszyć fabułe do przodu  w dzienniku pisze coś tam o siostrze której nie widziałem itd. w każdym razie nie wiem jak ruszyć główną fabułe do przodu HELP !!!!!  
z góry dzięki za szybką odpowiedż  :D

 

anything