trawa

Autor Wątek: Maszin- zin komiksowy  (Przeczytany 41051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« dnia: Sierpień 04, 2006, 06:46:19 pm »
Własnie ukazał się numer pierwszy zina "Maszin" z wydawnictwa undergroundowego TKA :) na początek okladka http://img506.imageshack.us/my.php?image=okladkaminieh4.png i tekst propagandowy Piotra Te:
"Najmłodszy rednacz w kraju zaprosił do budowania tej komiksowej masziny doborową brygadę. Z pojawieniem się tego wydawnictwa pustka na polu zinów komiksowych będzie mniej doskwierać. Każdy numer dedykowany jest jednemu tematowi – tym razem są to ptaki. Przez kartki przewijają się papugi, bocianie mamy, flamingi, wróbale, gołębiarze oraz...koneserzy serów (skąd przyfrunęli ma się jeszcze okazać). Prace podane w formacie A4, choć w szarościach, mienią się wieloma barwami pomysłowości autorów."
A teraz szczegóły:
format: A4
stron: 36
cena: 7zl
okladka: papier 160g
wydawca: TKA (niezależny)
druk: offsetowy
ekipa Maszina:
Przemek "Surpiko" Surma
Arkadiusz Barankiewicz
Piotr "Pszren" Szreniawski
Maciek Banaś
Jakub "Jotpe" Paszko
Mikołaj "Tkachoz" Tkacz
Paweł "Shavel" Płóciennik
Tomek "Jim"  Kontny
Daniel "Degdeg" Gutowski
Tomasz "Asu" Pastuszka
Daniel "Gilbaert" Gizicki
Bartek "Kropkazent" Sztybor
Maciej "MaciejP Pałka
Leszek "Grubas" Wicherek
Piotr "Jaszcząb" Nowacki
+ techniczny Norbert "Rybb" Rybarczyk odpowiedzialny za layout tego numeru :)
Do każdego egzemplarza dołączone sa dwie naklejki, na których jest po jednym z ptasznych rysunków z okładki, a oprócz tego jeszcze taka mała niespodzianka :)
Zamówienia proszę składać na tka91@wp.pl
pozdrawiam
Mikołaj "Tkachoz" Tkacz
pozostaje mi jeszcze pokazac promocyjne strony zeby ktos sie skusil i zamowil :)
Przemek "Surpiko" Surma: http://img189.imageshack.us/my.php?image=surpikominiuw8.png
Tomek Kontny i Daniel "Degdeg" Gutowski: http://img356.imageshack.us/my.php?image=kontnydegdegminibu7.png
Bartek "Kropkazent" Sztybor i Maciej Pałka: http://img302.imageshack.us/my.php?image=sztyborpalkaminilr1.png

Offline Maciej

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2006, 09:01:49 pm »
Wspaniale!!!! Świetne komiksy  8)
Ale format, przyznam że nieporęczny...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline repek

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2006, 09:31:15 pm »
Zapowiada się bardzo ciekawie, layout na dole strony równiez przyjemny. Miejmy nadzieję, że pozostałe komiksy będą na tym samym poziomie - wówczas sukces gwarantowany.

Jak często chcesz zmuszać wszystkich do sprężenia się? :)

Pozdrówka

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:14:10 pm »
gratuluję !  :o
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2006, 11:57:50 pm »
dziekuje
a Titos tez ma maly wklad w Maszina :)
mam nadzieje ze na mfk wyjdzie drugi numer :)
jesli sa jacys chetni do wspolpracy to zapraszam ;)

Offline Jaszcząb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2006, 12:35:11 am »
Czuję, ze to bedzie mocne zinowe wydarzenie:) Gratuluje Tkachowi dociągniecia tego pomyslu do szczesliwego finalu.

Offline kingquest

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2006, 08:10:30 am »
Pięknie to wygląda.
Gratulacje!

Offline Marius Magnus

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2006, 10:53:06 am »
Bardzo ciekawa idea, choć przy tej ilości stron format mógłby być mniejszy.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2006, 11:07:30 am »
wszystko zaczelo sie od tego ze chcialem zrobic zina w A3 :D potem mi kilka osob odradzalo no i ze wzgledow technicznych zdecydowalem sie na A4 (kartki A2 na ksero sa juz liczone jako wielkoformatowe, i za jedna strone w maszinie placilbym wtedy 1zl) a do tego jeszcze pewnie na poczcie by skladali maszina na pol to juz w ogole zrezygnowalem.
pozostalo na A4 mysle ze ladnie sie prezentuje ja ogolnie jestem zadowolony z efektu. numer bylby o wiele grubszy a sklad redakcji byl dwa razy wiekszy ale wiele osob powiedzialo pare tygodni przed wydaniem ze nie moga nic zrobic ze wzgledu na prace i inne sprawy. moze sie uda z przyszlym numerem ;)

Offline Rybb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2006, 12:49:43 pm »
no i jest, chce to już miec w łapskach i poczytac  8)

Offline Maciej

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:05:31 am »
No i mam!
Lajałt fajny, format nieporęczny, stron trochę za mało.
Okładka (4strony) bombowa!!!!

Komiksy:
Surma - Na poziomie. Mocne otwarcie.

Kura - fajna kreska, żarcik absurdalny.

Wróbal Pszrena i Banasia - niezłe, ale znowu wraca ambiwalencja w moim odbiorze rysunków Banasia. Są na poziomie niższej średniej Jaszczembia. Banasia jednak stać na więcej.

Szybki przechwyt -szybkie, fajna grafa, Anegdotka pretekstowa.

Gołębiarz - bardzo fajnie narysowane, ale za szybko się kończy. Przydałby się ciąg dalszy

Szaweł - jak zwykle Big Cyc. Średniawa.

Flaming Kontnego i Gutowskiego - graficznie świetne. Scenar z potencjałem, ale spodziewałem się czegoś więcej niż śmiesznej anegdotki.

Papuga Asu i Gila - Asu śmisznie, Gil abstrakcyjnie
bardzo

Bękart - Grubasa rysunki lubię, ale tu mi coś nie podeszło

Dziewięć żyć Tkachoza i Jaszcza - Jaszcz wspomagany szarościami Tkachozowymi na poziomie (jest progres). Scenar sympatyczny-makabryczny.

Cadeceus - to my z Kropkazentem ograniczyliśmy się z bluzgami, a tu co kadr "k***a" :shock:  Niezły gag, rysunki fajne.

Bajeranckie dodatki masakryczne!!! Naklejki i coś jeszcze  :lol:

Jak na 1 numer jest bardzo dobrze. Najważniejsze że jest pomysł na to pisemko. Ogólnie polecam.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2006, 12:51:20 pm »
moglo byc lepiej wiadomo :) nastepnym razem bedziemy sie starac jeszcze bardziej i moze bedzie lepiej :)
jezeli do Macieja juz doszlo to do paru innych osob tez powinno juz dojsc :) jezeli ktos jest juz po lekturze i czyta te slowa to prosze o wypowiedz ;)

Offline Jaszcząb

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2006, 11:22:12 pm »
Maciej trafnie zauważył - od początku do końca czuje się to, że Tkachoz wiedział jak chce, żeby wyglądał jego zin. Oczywiście na to jakie będą komiksy wpływ miał mniejszy ale czuje sie wlasnie ta spojnosc i pomysl. Layout ładnie to wszystko skleja i przyjemnie sie brnie przez calosc. Cztery strony okladki robia wrazenie i zachecaja, zeby zobaczyc co jest w srodku. A tam:

Na dzien dobry mocno z buta uderza Surpiko ze swoim dziwacznym detektywem Hmmarlow'em. Jest baaardzo dobrze.

"Kura" Barankiewicza - lubię takie wykręcone poczucie humoru. Smakuje.

Wróbal - rysunkowo mi weszło, widać, że Maciek kombinuje z kadrowaniem i na Muczku wyszkolił sobie rysowanie uczłowieczonych zwierzaków. Historyjka ciekawa ale mnie nie porwała jakoś.

Szybki przechwyt - dla mnie za szybki. Lubie tego rysownika i chciałbym zobaczyc cos wiecej spod jego cienkopisow niz dwa calostronnicowe kadry.

Golebiarz - podoba mi sie kierunek, w ktorym idzie Tkachoz rysunkowo. Kilka kadrow wrecz swietnych (np. ten  z golebiami na pierwszym planie). Historyjka przyjemna, tkachozowa:)

Chlebowy beret - wole Szawła w półce zoo. Znudzily mi sie moherowe berety.

Flaming - podeszło mi. Fajna dwuplanszówka. Daniel Gutowski moze jeszcze zaszumiec:)

Papuga - kilka lepszych, kilka słabszych paskow. Ogolnie sympatycznie.

Komiks Maćka Pałki i Bartka Sztybora - powiem tak:dobrze, że tych dwóch nienormalnych panow sie spotkalo. Bardzo dobrze. Ten komiks jest chory począwszy od tytułu na napisie c.d.n. kończąc. Mini kadry Macieja wgniatają w fotel. Chłopaki, kiedy i gdzie c.d.?

Bękart - ciekawy szort.

Caduceus - krecha troszeńku Śledziowa, bluzgi nie rażą. Jest OK.

Wrażenie ogólne Maszin pozostawił u mnie bardzo dobre. Polecam.

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2006, 01:27:28 am »
no to bardzo mi milo :)
gdy Maszin byl gotowy ze wszystkimi bajerami to gdy go przegladalem i patrzylem na okladke to az w kolko chodzilem od kuchni do swojego pokoju powtarzajac ze jest dokladnie tak jak sobie wyobrazalem. no niemal dokladnie bo wyobrazalem sobie ze Maszin bedzie mial jakies 50 pare stron albo i wiecej ale i tak moim zdaniem jak na poczatek jest ok :)
prosze nie pomyslec sobie ze popadam w samozachwyt ze tak super wyszlo (bo az tak super nie wyszlo). po prostu ja sobie realistycznie myslalem jak to bedzie wygladac i tak to wyglada i z tego tak sie ciesze :) ciekawe kiedy ktos sie wypowie spoza redakcji :)

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:05:07 am »
Wypowiedziałbym się jako osoba spoza redakcji, gdybym miał szansę się z nim zapoznać. A będzie można go nabyć w warszawskim Centrum Komiksu? Albo chociaż na MFK?