Autor Wątek: Maszin- zin komiksowy  (Przeczytany 41054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mazol

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 06, 2007, 11:56:52 pm »
Zakupiłem. Jest fantastyczny.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 10, 2008, 07:17:53 pm »
Prace nad trzecim "Maszinem" trwają. W ubiegłym roku nie udało się dotrzeć wydawcy na WSK i dystrybucja była prowadzona głównie przez sieć lecz w tym roku może się ukazać na czas, w końcu mamy jeszcze ponad miesiąc do terminu. Tematem przewodnim nowego numeru tym razem mają być "sklepy". Jeżeli chcecie by i wasze komiksy znalazły się w numerze, wstępnie zapowiadanym i praktycznie szykowanym na WSK, to kontaktujcie się z Tkaczozem, którego cytujemy:

"Ważne przede wszystkim, by komiks był oryginalny. Termin - do 24. lutego (czyli wielkiego piątku w niedzielę). Jeśli ktoś zrobi komiks to bardzo bym prosił też o podesłanie serii rysuneczków wielkości 2,9 cm (w poziomie) na 4,7 cm (w pionie), które będą przedstawiać różne sklepy i oprócz tego takiej samej wielkości swój autoportret jako sprzedawcy (np za ladą ;) ). Gotowe materiały lub pytania proszę słać na: tka91@tlen.pl".

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 20, 2008, 03:55:37 pm »
CD Jack- bardzo dziekuje za wklejenie tej informacji na forum.

dedlajn jest 5 marca, ale zawsze jesli ktos by nie mogl wyrobic to pisac i jakos uzgodnimy, bo do druku oddaje dopiero 12 marca.

zapraszam wszystkich serdecznie- jesli ktos ma czas i checi by narysowac komiks do nowego Maszina. jesli ktos jest chetny by narysowac komiks a nie ma scenariusza albo ma scenariusz a nie ma rysownika prosze pisac do mnie- bardzo mozliwe ze ktos znajdzie sie chetny do wspolpracy z redakcji.

pozdrawiam

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 09, 2008, 09:58:01 pm »
jesli ktos myslal o zrobieniu komiksu do nowego Maszina, to jeszcze jest czas do wtorku wieczorem, a tak ekstremalnie to nawet do srody, nawet nie bedzie wtedy jakiegos problemu, wystarczy napisac we wtorek ile miejsca potrzeba. a miejsca nie brak, wiec jesli o to chodzi to spokojnie. jesli komiks przypadnie mi do gustu to na pewno pojawi sie w nowym numerze.

poza tym jesli ktos nie ma czasu rysowac samego komiksu, a chcialby pomoc to bardzo chetnie przyjme miniaturki ktore ukladam na okladce. na obrazku powinien byc pokazany jakikolwiek sklep, a sam rysunek wielkosci 2,9 cm (w poziomie) na 4,7 cm (w pionie). za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny :)

pozdrawiam

Offline Tkachoz

Maszin nr3- premiera!
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 14, 2008, 07:25:59 pm »
UWAGA! WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI:

Maszin3 o tematyce sklepowej do dostania JUŻ JUTRO na WSKa, na stoisku Szawła (Hardkorporacja). Do nabycia również wysyłkowo- proszę pisać na tka91@tlen.pl

http://img511.imageshack.us/img511/1001/okladkaminiyh5.png

Format: A4
Liczba stron: 44
Cena:10zł

Jakościowo Maszin wygląda znacznie lepiej- jest na papierze 100g i poprzycinany, a poza tym przestał być kserowany- stał się drukowany. Miałem nadzieje, by były naklejki jako dodatek ale nie dało rady niestety. Za to jest inny tematyczny upominek ;) niespodzianka jak w numerze pierwszym.

Oto opis tego co znajdziemy w środku:
Po raz trzeci kilkunastu twórców spotkało się w komiksowej maszynie. Tym razem każdy podjął prywatną inicjatywę – otworzył własny sklep. Można w nich spotkać wielce nietypowych klientów jak Pan Mando (u Pastuszki), Macacz Bułek (u Świdzińskiego) czy Młody Pisarz (u Kozłowskiego). Mazol przegląda stare podręczniki i szuka w nich pomocy w walce z galopującą konsumpcją. U Micy i tandemu Sztybor-Pyzik sklep okazuje się frontem walki o kulturę wyższą i tą codzienną. Drugi duet Sztybora, z Pałką, znów zwodzi początkiem opowieści i zapewnia, że ciąg dalszy nastąpi (ale czy to pomoże?). Poetyckie wizje znajdziemy u Lobsterandscrimpa, który pokazuje, że apokalipsa może kryć się między kapustą a szamponem. Mała impresja, powrót do dzieciństwa w drugim towarze (ale nie drugiej świeżości) Świdzińskiego. Tkachoz daje nura w świat awanturniczej opowiastki o zapobieganiu powadze, a także w krainę ciemnych barw. A Hmmarlowe jak zwykle na tropie… Może nie wszystko na sprzedaż, ale asortyment spory.  Rozumiemy potrzeby klientów dlatego nie mamy nic przeciwko macaniu przed zakupem. Zapraszamy!

A oto spis treści, we własnej osobie:
s2 Jacek Świdziński- Kutang
s6 Przemek Surma- Jak gdyby nigdy nic
s8 Mica- Sklep ze sztuką
s9 Tomasz Pastuszka- Niesamowity pan Mando
s11 Leszek Wicherek- Bez tytułu
s12 Jarek Kozłowski- Oszust
s13 Michał Rzecznik- Czyścimy zęby  
s14 Bartosz Sztybor i Paweł Pyzik- Mechanizm Pomarańczy
s20 Jacek Świdziński- Garbata
s23 Bartosz Sztybor i Maciej Pałka- Modistillatizzle
s27 Gary Glue- Cukierkowa lawiracja  
s29 Mikołaj Tkacz- Sklepkomat
s34 Marcin Surma- Oceancen
s36 Lobsterandscrimp- Sklep
s40 Paweł Płóciennik- Półka ZOO
s43 Bartosz Sztybor i Piotr Nowacki- Sklepowe romansidło

plus trzy plansze ze środka:

http://img329.imageshack.us/img329/6272/s17minitp5.png

http://img245.imageshack.us/img245/8900/s20minice5.png

http://img120.imageshack.us/img120/3009/s27miniic8.png

Offline ljc

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2008, 02:46:47 pm »
Tkachoz - ile Ty masz lat?
(tylko pytam)
tamtam!

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2008, 06:46:39 pm »
odpowiedz jest w moich danych

poszlo cale 35 egzemplarzy na WSKa z czego jestem bardzo zadowolony i oczywiscie jesli ktos jest zainteresowany to prosze pisac na tka91@tlen.pl w sprawie zamowien. zorientuje sie jak to jest z dodrukami, czy nie trzeba bedzie poczekac az zbierze sie wieksza ilosc.

przy okazji moze ktos juz przeczytal trojeczke- jak wrazenia? :)

Offline lobsterandscrimp

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 16, 2008, 08:27:12 pm »
Komiks "Garbata" to miazga totalna, swietne.
http://mujrushoffyblogasek.blogspot.com/ - moj słitaśny pamietniczek! | http://img441.imageshack.us/img441/9642/brkslsz6.jpg |||UWAGA, ZUBAŻAM DYSKUSJĘ

Offline mazol

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 16, 2008, 10:13:36 pm »
przeczytałem i mam wrażenia. Oto i one:
Nowy Maszin idzie dalej w od początku obranym kierunku przedstawiając historie które upraszczając nazwał bym nietypowymi. Sam Pan Redaktor preferuje ten rodzaj komiksów i autorzy poszczególnych prac (w większości ) starają sie ów klimat utrzymać. W zamieszczonych komiksach dostrzec mozna wyrażna niechęć do podzialu na wstęp, rozwinięcie i zakończenie, nieraz pointy zostają mocno zawoalowane. Duzo tu zabawy zarówno w warstwie fabularnej jak i graficznej. W nowym Maszinie świetnie odnajdują sie starzy wyjadacze tacy jak Surpiko, Xulm, Asu, Grubas, Glowonuk (owacje) i Pan Redakor, jak i debiutujący w gronie Ploretariuszy maszina Lobsterandscrimp (owacje), Jarek Kozlowski, Gary Glue i Mica (Owacje na stojąco!!!).
Jedynym zgrzytem jest jak dla mnie polka zoo która po pierwsze jest przedrukiem znanych już wcześniej ze strony epizodów, po drugie zaś komiksy Szawlą zupełnie nie pasują do klimatu całości pisma (w przeciwieństwie do hardkorporacji o której w odpowiednim temacie....)

Offline Pan Kozioł

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 19, 2008, 05:59:19 pm »
Nowy numer już przeczytany. Ogólnie mówiąc, to szybki numer jest... Po prostu historie szybko sie czyta. Numer zawiera przyjemne historie. Widać, że dużo jest tam zabawy... i o to chodzi.

Pan Kozioł poleca :D

Offline Maciej

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2008, 09:50:00 pm »
Drodzy Kochani!

Na moim szalonym blogasku popełniłem tekścik z wrażeniami z lektury.
Chętnych zapraszam do lektury =>TUTAJ.

Jednocześnie chciałbym podziękować dwudziestu czterem osobom (w większości będą to MASZINOWI autorzy), które klikną w podany przeze mnie lineczek i wydatnie podbiją mi statystyki!

Buziaki :*
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline karolk

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2008, 10:05:07 pm »
Maciej!
niestety jestem zmuszony zareagować w imię dbałości o jakość zamieszczonych postów, które wprost proporcjonalnie wpływają na jakość forum jako takiego, brak w nich merytorycznego wsadu oznaczać moze kryzys idei wg której ludzie ze soba rozmawiają i żyja dostatniej.
 
cytując, żadam i chciałbym przeczytać  "długie wnikliwe recenzje oraz właśnie elaboraty" a nie jakieś pierdnięte linki

z takimi postami jeszcze długo nie zobaczymy euro 2012 w rzeszowie, 7 tomu trustowego wiedźmina i znaku jakości ISO 90666

Żądam zatem satysfakcji!
a jak....

Offline Tkachoz

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2008, 10:11:17 pm »
dziekuje Macieju za recenzyjke :) z tym odzewem to masz racje i sam wlasnie sie zbieram by napisac o Jeju nowym.
co do komiksu Jaszcza i Sztybora poszedl na koniec by numer konczyl sie przyjemnym akcentem :)

i co do tego co pisala Aleja (http://komiks.nast.pl/nowosci/6464/Maszin-3-dodruk/) to drukuje sie kolejna partia i z dodrukami jakis problemow nie ma wiec nie ma co straszyc :) po swietach odbieram kolejne 20 egz, 10 pojdzie do Imago.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 22, 2008, 11:03:46 pm »
Cytat: "Maciej"
Drodzy Kochani!

Na moim szalonym blogasku popełniłem tekścik z wrażeniami z lektury.
Chętnych zapraszam do lektury =>TUTAJ.

Jednocześnie chciałbym podziękować dwudziestu czterem osobom (w większości będą to MASZINOWI autorzy), które klikną w podany przeze mnie lineczek i wydatnie podbiją mi statystyki!

Buziaki :*


A ja jestem niemaszinowy autor i też kliknąłem!

Offline mica

Maszin- zin komiksowy
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2008, 01:25:00 am »
Cytat: "Robweiller"
Cytat: "Maciej"
Drodzy Kochani!

Na moim szalonym blogasku popełniłem tekścik z wrażeniami z lektury.
Chętnych zapraszam do lektury =>TUTAJ.

Jednocześnie chciałbym podziękować dwudziestu czterem osobom (w większości będą to MASZINOWI autorzy), które klikną w podany przeze mnie lineczek i wydatnie podbiją mi statystyki!

Buziaki :*


A ja jestem niemaszinowy autor i też kliknąłem!


teraz ino kwestia pozostaje, czy maciej uwzględnił cię w tych dwudziestu czterech osobach.

jak sądzisz, karolu?

 

anything