trawa

Autor Wątek: Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie  (Przeczytany 24495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ranta

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« dnia: Sierpień 01, 2006, 09:28:06 am »
zapewne nie każdy zna miejsca, gdzie można zakupić starsze komiksy po rozsądnych cenach - nie wirtualnie, a zatem odpada Allegro.
niech zatem ci, którzy takie miejsca znają, podzielą się z innymi swoją wiedzą.

podług schematu:
miasto, jaki sklep i gdzie, jaka oferta, jakie ceny

 8)

Offline True_Nuriel

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:07:14 am »
Hyhy.. ja się zasanawiam, czy się tą wiedzą podzielić :>. Ale niech będzie, co chciałem, to kupiłem.

SZCZECIN:
- księgarnia Tania Książka
ul. Obrońców Stalingradu
Wisi spory, podświetlany szyld, schodzi się schodami w dół. Ciężko przegapić, bo to nie jest długa ulica :)
Asortyment: trochę TM-SEMIC: Batman, Superman, X-Men w cenach 2-3zł/zeszyt. Kilka zeszytów Spider-Mana, ale w kiepskim stanie. Te ładne wykupiłem ja ^^. Do tego sporo komiksów DK bodajże po 3zł, trochę staroci, przedruki Kapitana Klossa, pojedyncze mangowe tomiki w cenie 5-10zł, pojedyncze numery Znakomiksu, Świata Komiksu, AQQ i tym podobnych. Ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie (no chyba, że szuka Spider-Mana ;))

- antykwariat
al. Wojska Polskiego
Z Placu Sprzmierzonych idziemy lewym chodnikiem w kierunku Bramy Portowej. Między pirwszymi a drugimi światłami znajdziemy metalowe drzwi. Jak zwykle, schodzimy w dół.
Miesięcznik Czarodziejka Z Księżyca wyd. TM-SEMIC, kilka pojedynczych numerów innych serii, ale ostatnio ktoś większość wykupił. Jest jeszcze chyba kilka tomów DB za 6zł/sztuka. Plus trochę staroci i kilka komiksów zagranicznych, ale nic ciekawego

- antykwariat
targowisko Turzyn
na samym końcu, pomiędzy stoiskami z antykami
Mostly TM-SEMIC, w dobrym stanie, ale odstrasza cena 3zł/zeszyt. Jeśli ouś potrzeba konkretnego numeru, można spróbować szczęścia, bo wybór jest spory. Czasem trafiają się też mangi, ale natychmiast się sprzedają (i co się dziwić, przy cenach 4-6zł/tom)

- antykwariat
pod Żabką obok deptaku Bogusława (nie od strony mozaiki, tylko z drugiej strony)
TM-SEMIC, trochę DB. Generalnie nic ciekawego, ale jest rzut kamieniem od ksiegarni na Obrońców Stalingradu, więc można się przejść.

- księgarnia/antykwariat
targowisko na os. Słonecznym, rzut kamieniem od przystanku autobusowego na ul. Jasnej (linia 65)
Superman, Batman, sporo komiksów z KAWu, mangi, Giganty. Wszystko w rozsądnych cenach, dobrym stanie i obsługa jest miła.


Mam nadzieję, ze pomogłem i że są w moim mieście jakieś antykwariaty, o których nie wiem :/
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline ranta

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:32:39 am »
kul. kto następny? może Wawa? 8)

Offline empro

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:38:01 am »
w Warszawie jest buda pod Halą Mirowską, czasem coś można było trafić za rozsądną cenę i w eleganckiej jakości,
ale niestety panu co prowadzi interesik odbiło i komiksy zaczął trzymać jak Witnamczycy więźnów Amerykańskich, czyli do dupy, ale i wtedy jeszcze coś wygrzebać się dało, ale ostatnio, przy okazji wpadłem i chciałem sobie pogrzebać ;P, wchodzę, patrzę, a tam miejscówka z komiksami tak zawalona innymi książkami, że nic nie widać, więc pytam "czy do komiksów to się dostać można", a na to pan biznesmen odpowiedział "nie"
więc kij mu w dupę, więcej tam nie pójdę :)
ale może ktoś będzie miał więcej cierpliwości :) i wyprosi pana kierownika o możliwości kupienia czegoś u niego :)

kiedyś też można było sporo komiksów kupić pod Halą Banacha, ale to chyba już wspomnienie :)

Offline ranta

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2006, 01:40:28 pm »
a ten koleżka, co kiedyś stał z ksiązkami i komiksami na Placu Konstytucji, to jeszcze jest?

Offline empro

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2006, 01:56:10 pm »
Cytat: "ranta"
a ten koleżka, co kiedyś stał z ksiązkami i komiksami na Placu Konstytucji, to jeszcze jest?


chiba nie,
jak odnowili placyk to mu chyba podziękowali za "uatrakcyjnianie"  nowego designu :)

Offline spidey

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2006, 02:17:04 pm »
A zna ktoś jakiś antykwariat w Piotrkowie Trybunalskim w którym można znaleźć komiksy TM-Semic??

Offline ranta

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2006, 02:18:09 pm »
u, to dawno tam nie byłem.  :lol:

ej, a w komikslandii na metrze centrum są jakieś tm-semiki? bo przyznaję, że bywam tam często, ale na krótko - zawsze jakoś tylko po drodze zaglądam i zgarniam nowe rzeczy. jakie mają ceny?

Offline nayroth

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2006, 02:46:04 pm »
Katowice.
W Imago jest osobne pomieszczenie z używkami (taki muj neologizm). Tm-Semikowe zeszytówki po 3-5 bodajże, a "białe kruki" w stylu Kontraktu na Bouga po 15. Thorgale od 10 zetów. Masa tego jest i w niezłym stanie, ale jakiejś cenowej mega okazji tam nie uświadczysz. Niektóre starocie do obejrzenia na ich stronce, ale nie wszystkie.

Na parterze dworca PKP. Różne, z tm-semica, Amberu, francusczyzna egmontu. Usagi i inne Gorny po 10. Stare Batmany po 2-3. Tony mandragorskich zeszytówek za pół ceny, czyli po 2,5. Wszystko upchane na chama w kilku pudłach.

To wszystko tak z pamięci, nie dam sobie nogi uciąć, że wciąż tak to wygląda, ale raczej gwarantuję, że większość dostanie się na Allegro za mniejsze pieniądze.

Offline empro

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2006, 03:21:47 pm »
Cytat: "ranta"


ej, a w komikslandii na metrze centrum są jakieś tm-semiki? bo przyznaję, że bywam tam często, ale na krótko - zawsze jakoś tylko po drodze zaglądam i zgarniam nowe rzeczy. jakie mają ceny?


to se kawałek dalej metrem pojedź i w Centrum Komiksu masz chyba wszystko w zeszytach co wyszło,
nawet Goliata chyba tam widziałem :)

Offline ranta

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2006, 04:09:54 pm »
w CK byłem może ze dwa razy.  :oops:  nie po drodze mi nijak po prostu.
ale jak mówisz, że spory wybór, to chyba warto zajrzeć. a cenowo jak? bo to w sumie najistotniejszy czynnik.

Offline empro

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2006, 05:00:24 pm »
Cytat: "ranta"
a cenowo jak?


a cenowo to pojęcia nie mam, vo wszystkie Semiki od dawna w szufladkach leżą :) i CK jescze nie było jak się komplecik uzbierał :)
więc tutaj nie pomogę :)

Offline OOllaaffeekk

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2006, 08:54:43 pm »
Obleciałem wszystkie antykwariaty w Szczecinie jakie podał True_Nuriel.
Zakupy nie były specjalnie owocne, ale i tak, WIELKIE DZIĘKI!

Offline Drakonis

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2006, 06:59:21 pm »
Wawa

Pomiędzy Narbutta a metrem pole mokotowskie.
Mały komis ale zdaje mi sie wyposarzony :D
ż..

Offline empro

Komiksowy antykwariat/komiks w antykwariacie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2006, 08:09:56 am »
Cytat: "Drakonis"

Pomiędzy Narbutta a metrem pole mokotowskie.


a konkretniej ??
bo to moje rewiry a nie wpadłem jeszcze :)