trawa

Autor Wątek: Thorgalowi stukneła trzydziecha !  (Przeczytany 12496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline borg007

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« dnia: Lipiec 29, 2006, 11:22:56 pm »
Temat rozmyślnie umieściłem w tym dziale, czytajcie to się wyjaśni.

Nie wiem czy zauważyliście że w tym roku przypada okrągła rocznica urodzin Thorgala. Oczywiście mam na myśli początkowe publikacje w odcinkach a nie albumy zeszytowe.
Wiąże sie z tym taka moje refleksja - teraz sie wyjaśni dlaczego ten dział-
Co by nie mówić jest to rocznica dośc okazała i mam pytanie do forumowiczów i do organizatorów MFK 2006:
- Czy nie należałoby w jakiś sposób w Łodzi tego zaznaczyć ?

Wiem że wielu będzie marudzić że seria się kończy (mam na myśli pozoim a nie zamknięcie serii), że Rosiński wiele razy bywał w Łodzi, że pewnie będzie mówił to samo, że jest wielu którzy jeszcze tam nie byli, żę o Thorgalu to już wszytko wiemy etc.
Tylko to jednak nasz najwiekszy rysownik, prawie jedyny który coś osiągnął w świecie i za to mu sie należy szacunek. Może ma spadek formy, może już mu sie tak nie chce jak dawniej rysować w końcu ma juz jak by nie patrzeć 65 lat [ur. 1941] ...
Tylko drugiego takiego nie widać, co by nie mówić o Kasprzaku, także ukłony duży sukces ale czy na miarę Rosińskiego?
Młodzi Kowalski, Konior, Gawonkiewicz to dopiero zaczynają .
Sądze że należy mu się coś specjalego od nas czytelników, fanów, wydawców i wszystkich innych bo pokazał że można i nie wiem jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na podobną karierę kogoś z Polski.
Pokażmy ile dla nas znaczył i chyba dalej znaczy bo jakie wzbudza emocje.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

P.S.
Może takie spotkanie czy coś zmobilizuje Rosińskiego. Czasami tak bywa że w życiu czgoś zaczyna brakować - motywacji, bo czymś/ kimś się nudzimy i potrzeba jakiegos impulsu do działania a wszyscy wiemy co Grześ potrafi.
Tak na marginesie
 man's got to know his limitations !

Offline Rybb

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2006, 12:42:49 am »
sią zastanów jak mnie zmobilizować ;)
Kret Kretynowi i Pająkowi Edwardowi strzeliła SIÓDEMA !!! :shock:
 
uczczę to jajecznicą za moment, urodziny Thorgala rzecz jasna.
A na MFK pan Grzegorz powinien dostać thort i niezłą 'galę' z okazji.
Szacunek należy mu się, ale nie za to, że zrobił karierę, ale za to, że się jemu chciało, że znalazł siłę, żę się poświęcił przy tworzeniu legendy. ..
Ide bo się jajecznica przypala

Offline Maciej

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2006, 08:32:49 am »
Benefis w teatrze STU by się przydał
z okazji rocznicy.
Koniecznie transmisja w DWÓJCE TVP!!!   :idea:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ranta

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2006, 09:07:18 am »
ładny jubileusz. niemało zapału trzeba mieć, żeby rysować tego samego bohatera 30 lat...

Offline am666

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2006, 11:30:49 am »
Cytat: "ranta"
ładny jubileusz. niemało zapału trzeba mieć, żeby rysować tego samego bohatera 30 lat...


Panu Rosińskiemu to zapału starczyło na pierwsze 20 albumów, bo im pozniej tym gorzej. Smutne ale prawdziwe :(

Offline ranta

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2006, 12:16:24 pm »
nie zgodzę się. moim zdaniem wszystkie albumy z graficznego punktu widzenia trzymają poziom. natomiast w ostatnich odcinkach kuleje scenariusz, który nie jest wciągający, zaskakujący, po prostu fajny.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2006, 12:48:18 pm »
Jubileusz Thorgala należałoby, naturalnie, uczcić w jakiś sposób. Bądź co bądź, to jedna z najciekawszych serii fantasy/przygodowych jakie w ogóle powstały. Co prawda najlepsze albumy powstawały w latach 80-tych, a ostatnie przygody "gwiezdnego Wikinga" wyraźnie nosiły ślady zmęczenia serią zarówno scenarzysty i rysownika, ale nie umniejsza ( lub robi to w nieznacznym stopniu ) to legendy serii. Co więcej przyszłość "Thorgala" jawi się w jasnych barwach, wiele wskazuję, że Rosiński odżył po "Zemście Hrabiego Skarbka", Sente wydaję się być odpowiednią osobą do kontynuacji serii, a może i van Hamme zaskoczy nas pożegnalnym albumem.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline am666

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2006, 12:52:15 pm »
Wszystko zaczeło sie psuc od Gigantow-zarowno fabula i rysunki zaczely sie staczac po rowni pochyłej. Porownujac np. Wilczyce z Krolestwem pod piaskim nie mam zadnch watpliwosci ze Rosinskiemu chcialo sie kiedys bardziej. Szacunek oczywiscie jest bo Thorgal obok komiksow Tm-Semic to czesc mojego dziecinstwa.

A jezeli chodzi to uczczenie rocznicy to moze specjalny koncert dla Rosinskiego/Van Hamme, zaproszeni artysci Ich Troje i Mandaryna. Takie podziekowanie za to co robia z Thorgalem w nowszych albumach.

Offline ranta

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2006, 02:03:18 pm »
no ale co to za psucie? z poziomu doskonałej kreski na poziom kreski świetnej? chciałbym, żeby chociaż 3% polskich rysowników potrafiło tak kapitalnie rysować jak Rosiński w swoich najsłabszych albumach.

w każdym razie to nieprowadząca do nikąd rozmowa, bo spierać się można w nieskończoność. a i tak najważniejszy jest fakt, że Thorgal ma 30 lat.

Offline wilk

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2006, 08:10:42 am »
Cytat: "am666"
Wszystko zaczeło sie psuc od Gigantow-zarowno fabula i rysunki zaczely sie staczac po rowni pochyłej.

Zaczelo sie psuc juz wczesniej. Przynajmniej jesli mowimy o Rosinskim. Dla mnie takim albumem jest "Pietno wygnancow".

Cytuj
no ale co to za psucie? z poziomu doskonałej kreski na poziom kreski świetnej?

Sorry, ale np zez rozbiezny u Thorgala i Aaricii w "Klatce" to nie jest dla mnie doskonala kreska. Niezaleznie od tego od Pietna wygnancow Rosinki rysuje inaczej. Aarricia jest niepodobna do samej siebie - wiekszy nos, wieksze usta no i implanty powiekszajace piersi. To samo tyczy sie tez Kriss.

Rosinski stracil delikatnosc i precyzyjnosc rysunku. Teraz dobrze wychodza mu komiksy ktore maluje. Ale jesli chodzi o rysunek to niestety zal patrzec.  :(

Offline asu_swing

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2006, 07:45:26 pm »
mnie jednak trapi czy Thorgal to komiks polski czy nie?? :?
bo jak nie, to może używają innego kalendarza

dziś chyba nie zasnę :?

Offline graves

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2006, 09:52:23 pm »
Cytat: "asu_swing"
mnie jednak trapi czy Thorgal to komiks polski czy nie?? :?

A dlaczego miałby być Polski :?:
Ze względu na rysownika :?:
To ze względu na scenarzystę, nie jest ważne :?:
Moim zdaniem Polski to on nigdy nie był.
Scenariusz Van Hamme'a pisany dla młodego polskiego rysownika od razu na rynek zachodni... To że wyszedł później w Relaxie to prawie cud był :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2006, 10:13:30 pm »
Cud nad Wisłą.

Najlepsze w relaxie kolory - klimacik  :D  Lepsze niż te śliskie thorgale fu. komercha.
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline asu_swing

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2006, 08:55:18 am »
teraz już mogę spokojnie zasnąć:)

Offline Buttman

Thorgalowi stukneła trzydziecha !
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2006, 09:46:42 am »
Cytat: "wilk"
Sorry, ale np zez rozbiezny u Thorgala i Aaricii w "Klatce" to nie jest dla mnie doskonala kreska. Niezaleznie od tego od Pietna wygnancow Rosinki rysuje inaczej. Aarricia jest niepodobna do samej siebie - wiekszy nos, wieksze usta no i implanty powiekszajace piersi. To samo tyczy sie tez Kriss.


Dokładnie. I  czasem mam smętne wrażenie, że pan Rosiński zaczął pracować z "ghostem", robiąc za producenta wykonawczego w swoim studiu. No chyba, że po latach stał się epigonem własnego stylu.
Kościół Logiki Rozmytej / Church of the Fuzzy Logic