Autor Wątek: Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...  (Przeczytany 43956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« dnia: Lipiec 26, 2006, 09:57:39 pm »
Wydzielone z tematu "TOP 20 komiksów wydanych po polsku - LISTA"

Cytat: "Gashu"

Co do śmierci Supermana, to jeżeli dobrze pamiętam, to była to potwornie kiczowata historia. Jeżeli chcesz koniecznie coś z tego okresu, to zdecydowanie lepiej prezentuje się "Pogrzeb przyjaciela".


kiczowata może i była, ale na tamten okres bardzo dobrze się ją czytało (mi przynajmniej :)) i jeszcze to że wychodziło w zeszytach i czekało się miesiąc co staine się dalej dodatkowo wzbudzało emocje,

w swojej liści staram sie umieścić komiksy, które mnie osobiście porwały, niekoniecznie są wiekopomnymi dziełami, ale cos mnie w nich urzekło, tak że czytałem je z zapartym tchem,
dlatego też semikowe rzeczy są dość wysoko we wstępnej selekcji bo i człowiek młodszy był i mnie komiksów na rynku :)
dlateo też Blackot wydaje mi się dobrą historią (nie będę odświeżał bo nie chcę psuć sobie wspomnień), dlatego też Shadomasters, a nawet SpiderowA HISTORIA Z PORYWANIEM mARY jANE CZY WĄTPLIWEJ JAKOŚCI HISTORIE Z bATKA TYPU aNARCH W gOTHAM
cholera Capslock się włączył :)

zobaczym co tam jeszcze docisnę, miejsca na liście zostało sporo :)

Offline Gashu

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2006, 10:19:46 pm »
Ok, rozumiem. Z tym, że jak dla mnie historia z Doomsdayem, to nie jest nawet komiks "wątpliwej jakości", tylko gniot niemiłosierny który już w momencie wydania znudził mnie śmiertelnie.
A żeby nie było, że jestem taki mało sentymentalny  :lol: , to też podam kilka  wczesnych semiców, które na dobre wyryły się w mojej pamięci:
Kto pamięta świąteczną historię w której Spider i MJ zostają wyrzuceni z mieszkania... albo pierwsze pojawienie się Venoma... albo polowanie Nietoperza na Aborygena, który przebył do Gotham..
Mógłbym tak długo wymieniać. :)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2006, 10:28:11 pm »
Cytat: "Gashu"

Kto pamięta świąteczną historię w której Spider i MJ zostają wyrzuceni z mieszkania... albo pierwsze pojawienie się Venoma... albo polowanie Nietoperza na Aborygena, który przebył do Gotham..
Mógłbym tak długo wymieniać. :)


to były czasy :)
takie gnioty a cieszyły niemiłosiernie :)

a ten odcinek Batka w której Riddler mu jakies zadania wymyslał, kurde nie pamiętam numeru ani tytułu, sprawdzać się nie chce, ale był też cycus glancuś,
a Aborygen miał chyba finał dosć dramatyczny,
może warto wydzielic osobny temat dotyczący wspomnień o marnych komiksach, które czytało się z wypiekami na twarzy :)

Offline Maciej

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2006, 10:41:30 pm »
Cytat: "empro"

a ten odcinek Batka w której Riddler mu jakies zadania wymyslał, kurde nie pamiętam numeru ani tytułu, sprawdzać się nie chce, ale był też cycus glancuś,

Cudowne wspomnienia! Rewelacyjna historia, wspaniała grafika  :D !
I Batek robiący tracheotomię niemowlakowi  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2006, 10:46:03 pm »
Cytat: "Maciej"

I Batek robiący tracheotomię niemowlakowi  :shock:


też ten moment pamiętam :)
właśnie z tamtego komiksu się dowiedziałem o co chodzi z tą tracheotomią i do dzisiaj zawsze jak gdzieś wspominają o tym to mi się przypomina :)

Gilbaert

  • Gość
Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2006, 10:48:13 pm »
to był tytuł bodajże "Mroczny rycerz mrocznego miasta" czy jakos tak.

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2006, 10:54:01 pm »
Cytat: "Gilbaert"
to był tytuł bodajże "Mroczny rycerz mrocznego miasta" czy jakos tak.


dokładnie tak,
scen Peter Milligan, rys. Kieron Dwyer oryginal z Batman #452-#453 u nas jako numer 8/91 :)
oładkę machnął Mignola i pochodzi z numeru 454 :)

Offline Maciej

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2006, 11:08:49 pm »
Cytat: "empro"
Cytat: "Maciej"

I Batek robiący tracheotomię niemowlakowi  :shock:


też ten moment pamiętam :)
właśnie z tamtego komiksu się dowiedziałem o co chodzi z tą tracheotomią i do dzisiaj zawsze jak gdzieś wspominają o tym to mi się przypomina :)


Mam tak samo. Hehehe  :lol:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2006, 11:18:03 pm »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "empro"
Cytat: "Maciej"

I Batek robiący tracheotomię niemowlakowi  :shock:


też ten moment pamiętam :)
właśnie z tamtego komiksu się dowiedziałem o co chodzi z tą tracheotomią i do dzisiaj zawsze jak gdzieś wspominają o tym to mi się przypomina :)


Mam tak samo. Hehehe  :lol:


czyli nie tylko komiksy z Zin-Zinu uczą :)

Offline graves

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2006, 09:26:35 am »
Cytat: "empro"
Cytat: "Gilbaert"
to był tytuł bodajże "Mroczny rycerz mrocznego miasta" czy jakos tak.


dokładnie tak,
scen Peter Milligan, rys. Kieron Dwyer oryginal z Batman #452-#453 u nas jako numer 8/91 :)
oładkę machnął Mignola i pochodzi z numeru 454 :)

Mam do tego zastrzeżenie :roll: To był 3 zeszytowy numer, więc pewnie 454 też do niego wszedł.

Cytat: "empro"
a ten odcinek Batka w której Riddler mu jakies zadania wymyslał, kurde nie pamiętam numeru ani tytułu, sprawdzać się nie chce, ale był też cycus glancuś,

może warto wydzielic osobny temat dotyczący wspomnień o marnych komiksach, które czytało się z wypiekami na twarzy :)

A to, że wymieniacie go jako gniot, jest dla mnie nowością, bo do tej pory zawsze był wymieniany jako jedna z najlepszych historii Batmana z Semica :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2006, 09:45:06 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "empro"
Cytat: "Gilbaert"
to był tytuł bodajże "Mroczny rycerz mrocznego miasta" czy jakos tak.


dokładnie tak,
scen Peter Milligan, rys. Kieron Dwyer oryginal z Batman #452-#453 u nas jako numer 8/91 :)
oładkę machnął Mignola i pochodzi z numeru 454 :)

Mam do tego zastrzeżenie :roll: To był 3 zeszytowy numer, więc pewnie 454 też do niego wszedł.


racja 454 też,
późno było, a jeszce się dokopać do niego musiałem i oko pewnie już myslało o zamknięciu się a palce niekoniecznie chciały stukać w klawiature :)
czujnyś Grejwsie ;P

Cytat: "graves"

Cytat: "empro"
a ten odcinek Batka w której Riddler mu jakies zadania wymyslał, kurde nie pamiętam numeru ani tytułu, sprawdzać się nie chce, ale był też cycus glancuś,

może warto wydzielic osobny temat dotyczący wspomnień o marnych komiksach, które czytało się z wypiekami na twarzy :)

A to, że wymieniacie go jako gniot, jest dla mnie nowością, bo do tej pory zawsze był wymieniany jako jedna z najlepszych historii Batmana z Semica :roll:


może nie było to najtrafniejsze określenie, chodziło mi o to, że Semic ogólnie nie wydał wiele komiksów rewelacyjnych, wiele gniotów okropnych a i tak czytało się je z wypiekami na twarzy :)
chodziło o ogól a nie akurat o tę historię, którą też uważam za jedną z lepszych o Długouchym :)

Offline freshmaker

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2006, 07:56:01 pm »
ja pamietam jakis zeszyt batmana w ktorym kolesie krecili filmy na ktorych albo kogos bili albo gwalcilli, nie pamietam dokladnie. byl to dla mnie wtedy spory szok. no i pojedynek z wladca murow oczywiscie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline empro

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:12:38 pm »
Cytat: "freshmaker"
ja pamietam jakis zeszyt batmana w ktorym kolesie krecili filmy na ktorych albo kogos bili albo gwalcilli, nie pamietam dokladnie.


Video-przemoc :) na okładce taki tytuł dali :)
nr 3/91 :)

ostry był :)

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:40:08 pm »
Cytat: "freshmaker"
ja pamietam jakis zeszyt batmana w ktorym kolesie krecili filmy na ktorych albo kogos bili albo gwalcilli, nie pamietam dokladnie.


Hmm... ja pamiętam, że w jednym Punisherze Frank dopadł jakiegoś pułkownika (chyba czy majora) pedofila, co to kręcił filmiki z małymi chłopcami.
I Batman i Punisher, może to jakaś kampania wtedy była ;)

Offline Maciej

Tm-Semic - dawnych wspomnień czar...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2006, 10:03:31 pm »
Cytat: "Louise"
Cytat: "freshmaker"
ja pamietam jakis zeszyt batmana w ktorym kolesie krecili filmy na ktorych albo kogos bili albo gwalcilli, nie pamietam dokladnie.


Hmm... ja pamiętam, że w jednym Punisherze Frank dopadł jakiegoś pułkownika (chyba czy majora) pedofila, co to kręcił filmiki z małymi chłopcami.
I Batman i Punisher, może to jakaś kampania wtedy była ;)

Texierra rysował ten odcinek. Mój pierwszy komiks z Punisherem
który kupiła mi mama  :lol:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

 

anything