trawa

Autor Wątek: Całkowity poczatek wfb  (Przeczytany 2650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Siny

Całkowity poczatek wfb
« dnia: Lipiec 26, 2006, 11:56:44 am »
Witam chcialbym zaczac grac w wfb. To moje drugie podejscie do grania w  wfb. Wczesniej zrezygnowalem z wfb na rzecz konfrontacji (bardzo fajny system) jednak brakuje mi w konfrontacji duzej liczebnosci modeli (w sumie jest rag'narok) i tegoż klimaciku ktory zachwyca potencjalnego gracza przy przestudiowaniu armybook'ów. Przed rozpoczeciem przygody z wfb mam kilka pytan:

1# Jak wybieraliscie swoje armie

2# Ile zbieracie armii(ras) i jak sie zaczel zbieranie ''drugiej'' armii

3# Mam kilka ras na oku i nie moge sie zdecydowac ktora zbierac (najchetniej wszystkie chcialbym miec... no ale nie można tak :P)

4# Jak sie ma rozpoczecie zbierania armii przed wyjsciem kolejnej edycju (chyba 7)

5# Na poczatek lepiej kompletowac armie do 500 pts  potem do 1k(systematycznie rozwijac armie powiedzmy 500 pts na 2 miechy) czy odrazu kupywac figsow za 2k pts

Nie rozegralem ani jeden bitwy wfb w moim życiu jednak pozklejalem pare rospisek. Sa one czysto teoretyczne

IMPERIUM
Templar Grand Master + The mace of Helstrum + Helm of the Skaven Slayer 245 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Battle Wizard + 2x Dispel Scroll 145 pts

30x Flagelats + Prophet of Doom 342 pts

Hell Blaster 125 pts

5x Pistolers Marksman + repeater pistol 112

20x Greatswords + Comand Group 270 pts

Mortar75 pts

Mortar75 pts

7x Knightly Orders Inner Circle + comand group 222 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts

12x Free companies 72 pts

VC
V. Count L2 Mage+Ironsinews
+bat Form+Infinite Hatred (army general) 335 pts
Wight Lord + Banner of barrows 134

Necro L2 Mage + Power Familiar 150

Necro L2 Mage +2x dispel scroll 150

3x spirit Host 195

5x fell bats 100 pts

4x fell bats 80 pts

22grave guard+banner of doom+comand group+ shield
1 crypt keeper 379 pts

11skeletons + comand group +spear+ l.armour 157 pts
1captain

16 zombie + c.group 111 pts
16 zombie + c.group 111 pts

6 ghouls 48 pts
6 ghouls 48 pts
Te Quiero Puta!

Offline Afinor

Re: Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2006, 12:50:20 pm »
Cytat: "Siny"

1# Jak wybieraliscie swoje armie

2# Ile zbieracie armii(ras) i jak sie zaczel zbieranie ''drugiej'' armii

3# Mam kilka ras na oku i nie moge sie zdecydowac ktora zbierac (najchetniej wszystkie chcialbym miec... no ale nie można tak :P)

4# Jak sie ma rozpoczecie zbierania armii przed wyjsciem kolejnej edycju (chyba 7)

5# Na poczatek lepiej kompletowac armie do 500 pts  potem do 1k(systematycznie rozwijac armie powiedzmy 500 pts na 2 miechy) czy odrazu kupywac figsow za 2k pts

1. Pod względem klimatu i modeli.

2. Narazie tylko jedna armia, wkrótce druga. Drugi wybór padł na DE za klimat.

3. Przejrzyj figurki wszystkich ras (http://uk.games-workshop.com), jeżeli nadal nie będziesz wiedział wybierz 3-4 armię które Ci się najbardziej podobają i poczytaj ich historię.

4. Skoro przy wybieraniu armii będzie dla Ciebie najważniejszy jej klimat to możesz już zaczynać zbierać. Zasady się mało zmienią, a nowe booki mogą wychodzić w przeciągu kilku lat.

5. To zależy, z czasem i tak będziesz mógł wystawiać wszystkie (prawie) kombinację rozpisek do powiedzmy 2k.


Rozpiska wampirów w miare fajna, sam też gram piechotnymi ;)
Do Imperium się nie wypowiem, bo się nie znam :)


Pozdrawiam

Offline Grand Admiral Thrawn

Re: Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2006, 02:27:54 pm »
Cytat: "Siny"


1# Jak wybieraliscie swoje armie

2# Ile zbieracie armii(ras) i jak sie zaczel zbieranie ''drugiej'' armii

3# Mam kilka ras na oku i nie moge sie zdecydowac ktora zbierac (najchetniej wszystkie chcialbym miec... no ale nie można tak :P)

4# Jak sie ma rozpoczecie zbierania armii przed wyjsciem kolejnej edycju (chyba 7)

5# Na poczatek lepiej kompletowac armie do 500 pts  potem do 1k(systematycznie rozwijac armie powiedzmy 500 pts na 2 miechy) czy odrazu kupywac figsow za 2k pts


IMPERIUM
Templar Grand Master + The mace of Helstrum + Helm of the Skaven Slayer 245 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Battle Wizard + 2x Dispel Scroll 145 pts

30x Flagelats + Prophet of Doom 342 pts

Hell Blaster 125 pts

5x Pistolers Marksman + repeater pistol 112

20x Greatswords + Comand Group 270 pts

Mortar75 pts

Mortar75 pts

7x Knightly Orders Inner Circle + comand group 222 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts

12x Free companies 72 pts



1) Poczytałem, poszperałem...wybrałem Imperium bo w zasadzie zawsze lubię grać ludźmi we wszystkich grach, nie żebym jakimś szowinistą był co reszty ras nie uznaje  :p

2) Jedna armia..nie ma kasy i czasu na drugą, chociaż podręcznik do High Elves sobie kupiłem bo mi się podoba  :p

3) klimat, klimat, zasobność portfela - jedne zbiera się szybciej, drugie wolniej i aspekt pienięźny też odgrywa ważną rolę. Ale kto powiedział, że to tanie hobby  :p

4) nijak, zmienią kilka zasad i wsio  ;)

5) pełna dowolność...pozbieraj na 1000 a potem dodawaj po trochu  ;)

Co do rozpiski Imperium. Słowa uznania..dawno nie widziałem Straży Elektorskiej w pełnej krasie. Inżynierów też mało kto wystawia ale tutaj są usprawiedliwieni - wziąłeś moździerze więc sięprzydadzą do przerzutek.
Graj, graj i jeszcze raz graj aż znajdziesz optymalne armie, które będą się Tobie podobały. Period!
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline Siny

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2006, 02:32:42 pm »
Straż elektorska ?? CO to jest ?? A te rozpiske tak skleilem zeby armia nie operala sie tylko na defensie badz tlko na offensie aha i jeszcze jedno zastanawiam sie cz nie lepiej wziasc ten artefakt bound spelowy co wylancza latanie (duzo na forum luda pisze o furiach, harpiach itp)

O i jeszcze pytanie o steam tanka jak sie tym czyms / przeciw temu gra, spłaca sie on w pts ??
Te Quiero Puta!

Offline Afinor

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2006, 02:38:11 pm »
Tak :)
Steam Tank jest świetny.


Pozdrawiam

Offline High Elf

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2006, 03:02:56 pm »
Steam Tank jest głupi, przegięty i jego zasady są porąbane bo musisz je przeciwnikowi tłumaczyć pół godziny.

Twoja rozpiska Imperium jest fajna bo nie jest spaczona przez turniejowe schematy. Zmieniłbym tylko to:
30x Flagelats + Prophet of Doom 342 pts na coś mniejszego. 24 powinno wystarczyć, wyluzuj ;)


1# Jak wybieraliscie swoje armie - Zacząłem HE bo czytałem ich fluff. Figurki mi się mniej podobały niż np. DE ale Druchii miało już kilku kolegów... jak wyszło po naszych pierwszych bitwach wybór wyszedł mi na korzyść.

2# Ile zbieracie armii(ras) i jak sie zaczel zbieranie ''drugiej'' armii
Pierwsze były High Elfy, z wyżej wymienionych powodów. Następnie przerzuciłem się na Druchii (DE), po części dlatego bo koledzy krzyczeli, że HE są przegięte, na forach była moda na nazywanie figurek i graczy HE pedałkami po drugie kupiłem sobie cytadelki farby i sitwerdziłem, że malowanie nimi jest dużą przyjemnością i wychodzi o wiele lepiej niż jakimś shitem za 3 złote. Zacząłem więc nową armię i plewy z Ursusa jechałem bez najmniejszego problemu ( ;) ) Jednak po pewnym czasie pojechałem na turniej i dostałem takie wciry, że potem długo nie mogłem się pozbierać (3 od końca, wyszły na jaw ogromne braku w doświadczeniu z nieklimatycznymi rozpiskami i znajomości szczegółowych zagrań i zasad). Po drugim podjeściu, niewiele bardziej udanym, stwierdziłem że czas zacząć armię od nowa, fajnie ją pomalowac i jeździć spokojnie na turnieje. Zbliżała się dużymi krokami Bretonia, były już Lizaki, które niespecjalnie przypadły mi do gustu i dlatego nie brałem ich nawet pod uwagę. Kiedy zobaczyłem figurki Man-at-armsów do bretki stwierdziłem - to jest to, pomaluję ich tak, jak to widziałem w książkach A. Michałka na temat krucjat. Byłem ostro napalony na tą armię i i kiedy już wyszła okazało się, że chłopstwo to plewa. Zacząłem grać standardem, z postanowieniem że kiedy dojdę do 2000pts. zacznę zbierać także te mniej grywalne jednostki. Jednak ludzie widząc bretkę krzywią się i kręcą nosami, nie rozumiejąc, że ludzi do bretki przyciąga nie tylko przegiętość ale fajny rycerski klimat. Przez to kręcenie nosami przymierzam się do Imperium, jestem w trakcie malowania greatswordów brata (zapraszam do galerii na górze) i na gwiazdkę mam zamiar skończyć z bretą.
 
3# Mam kilka ras na oku i nie moge sie zdecydowac ktora zbierac (najchetniej wszystkie chcialbym miec... no ale nie można tak :P) - wypożycz z biblioteki kilka książek black library. Najlepiej antologii bo tyczą się róznych armii.

4# Jak sie ma rozpoczecie zbierania armii przed wyjsciem kolejnej edycju (chyba 7) z orkami jest problem bo na dniach wychodzą nowe figurki i zasady. Imperium wyjdzie na gwiazdkę, ale przecież stare modele nie negują nowych zasad, można zacząć już teraz.

5# Na poczatek lepiej kompletowac armie do 500 pts potem do 1k(systematycznie rozwijac armie powiedzmy 500 pts na 2 miechy) czy odrazu kupywac figsow za 2k pts  - zdecydowanie lepiej po trochu. Nie wyrobisz się nigdy z malowaniem, nie będziesz miał siły ani ochoty. Poza tym po przetestowaniu jednostek będzie Ci łatwiej wybrać kolejne, a tak jest ryzyko kupienia czegoś co stwierdzisz potem że jest beznadziejne.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Siny

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2006, 05:54:21 pm »
Co do rozpy postanowilem zmienic liczbe flagelantow (zgodnie z zaleceniami) wywalilem tez free companies i wstawilem za odzsyskane pts 2 odzial po 10 h.gunnersow
teraz to wyglada tak

IMPERIUM
Templar Grand Master + The mace of Helstrum + Helm of the Skaven Slayer 245 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Battle Wizard + 2x Dispel Scroll 145 pts

24x Flagelats + Prophet of Doom 256 pts

Hell Blaster 125 pts

5x Pistolers Marksman + repeater pistol 112

20x Greatswords + Comand Group 270 pts

Mortar75 pts

Mortar75 pts

7x Knightly Orders Inner Circle + comand group 222 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts
Te Quiero Puta!

Offline Malkavian

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2006, 06:06:44 pm »
Ja wiedziałem, że muszą to być Elfy ;]
Tylko nie byłem pewien jakie. Zaowocowało to tym, że mam modele wszystkich trzech ;P
High i Wood mam po oddziale wojowników/łuczników, grupie dowódczej i bohaterze na koniu.
Ale moją główną armią są Darki. Wygrał klimat i wygląd figurek. Nie mam ambicji wygrywania każdej bitwy i nie tego szukam w tym hobby.

Offline Zafael

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2006, 07:19:08 pm »
1) Fluff armii, wyglad figurek
2) rożnie
3) da sie ale musląbys spać na kasia
4) jak chcesz zaczać gre to poczekaj troszkę do nowej ED. na zbieranie regimentów kupuj po trochu herosów
5) kup Army Deala taniej Ci wyjdzie a potem zbieraj :D


W rozpisce imp brakuje działa - nie dlatego ze jest świetny(a jest)  ale dlatego ze w każdej dobrej armii imperialnej powinien byc 1 działo .

rozpiska bardzo mi sie podoba niesztampowa, niespaczona i powiem ze wielu graczy moglaby mieć z nia problem - bo hohlandy czekaja na tych głupich magów ;)

powodzenia w podbojach Starego świata
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline Siny

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2006, 07:59:34 pm »
A jakie to sa te rozpiski powergamer'owskie. Dzialo ?? chodzi tu o great canon ?? mam dwa mortary i hellblastera mi sie zdaje ze powinno wystarczcyc (moge sie mylic :P jestem poczatkujacyy ;d)
Te Quiero Puta!

Offline High Elf

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2006, 08:55:38 pm »
Powergamerska jest tzw. górka. Max magów, max handgunnerów, dział i hellek, knightly orders do trzymania tego co dojdzie i scouci.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline kosa_elf

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2006, 12:19:04 am »
ad.1

wydaje mi się, że mamu do czynienia z gościem, który zna się na fantasy więc musisz sam wybrać to co Ci się podoba. W mym przypadku to było tak: ach ten Tolkien i jego elfy ;) Po przeczytaniu Władcy i Sillmariliona bardzo ta rasa mi się spodobała więc zaczełem wybierać między trzema armiami elfów. Daraki odpadły bo złe i nie pasowały mi do wizji moich elfów ale się wachałem bo figurki i jednak fluuf przeświętny. Leśne mi podchodziły ale to była wtedy V edycja i figurki jakoś nie bardzo więc padło na Wysokie. Spodoabał mi sie siła elity w tej armi. Mało jednostek ale wyćwiczonych na maksa. Wszystko w zbrojach, lasy włoczni, śnieżnobiałe rumaki etc. etc. Ogólnie to przez tolkiena zbieram HE, który spaczył mą dziecięcą psychikę jak poczytałem jego ksiązki ;) . Wybierz to co Ci się podoba i tyle.

ad.2
Jedna armia od zawsze. Dozbierałem się w przeciagu 4-5 lat HE na sporo ponad  10k. I tak też polecam. to potrwa ale widok takiej armi jest przepiękny i nawet nie trzeba nią grać aby było miło. Wystarczy wyłożyć wszystko i patrzeć, patrzeć. Ale po 10k pasuje pomyśleć nad czymś jeszcze i cały czas się zastanawaim jaka to armia ale teraz chyba nie będe na razie kompletował nowych (kasy zupełny brak :( )

ad.3
patrz w ad.1. Ale ja Ci podpowiem, że zbieraj HE :P ;)

ad.4
zaczynaj już teraz ale jak wybór padnie na zieloną horde to odczekaj te kilkadziesiąd dni

ad.5
wyjdzie w praniu. Na początek najlepiej abyś kupił od razu coś na 1k abyś miał czym smiało grać nie uzywając proxów za bardzo. Ale jak masz okazje kupić dużo figurek za małą cenę kupuj od razu rzecz jasna

Co do rozpisek są fajne, świeże, nieokiełznane ;) zero power gammerstwa ale swą moc też maja i to niezła

P.S. popyaj kumpli, którzy grają. A najlepszym sposobem będzie wybranie się do jakiegoś sklepu z warhamcem i poproszenie sprzedawcy aby pokazał Ci wszystkie army booki i abyś sobie je spokojnie przejżał, poczytał fluuf. Możesz na przykład jednego dziennie czytać i wtedy łatwo Ci będzie podjąć decyzje

pozdrawiam i powodzenia w młoteczku bitewnym :D
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Maximilian

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:09:59 am »
Cytat: "Siny"
Co do rozpy postanowilem zmienic liczbe flagelantow (zgodnie z zaleceniami) wywalilem tez free companies i wstawilem za odzsyskane pts 2 odzial po 10 h.gunnersow
teraz to wyglada tak

IMPERIUM
Templar Grand Master + The mace of Helstrum + Helm of the Skaven Slayer 245 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Master Engineer + Hochland Long Rifle 77 pts

Battle Wizard + 2x Dispel Scroll 145 pts

24x Flagelats + Prophet of Doom 256 pts

Hell Blaster 125 pts

5x Pistolers Marksman + repeater pistol 112

20x Greatswords + Comand Group 270 pts

Mortar75 pts

Mortar75 pts

7x Knightly Orders Inner Circle + comand group 222 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts

10x Handgunners 80 pts


Imperium to swietny wybór... Gram nim od 10 lat i wcale się nie nudzi...
Poczytaj trochę o tej armi a następnie zdecyduj, jaki region będzie reprezentowała Twoja armia. I może my ciągnąć dyskusję...
A propos rozpiski:
- za dużo strzelców. Będziesz miał trudność z logicznym ich wystawieniem. Skończy się na tym, że połowa z nich nie będzie strzelać.
2 oddziały są ok, 3 to absolutnie maks.
- zastanów się nad inżynierami. Ich alternatywa są kapitanowie lub kapłani, którzy bardzo wzmocnią armię. Jeśli zależy Ci na snajperkach, możesz je wykupić marksmenom w oddziałech strzlców.
- jak ktoś słusznie zauważył, zamień jeden moździeż na działo. Imperium często ma problem z dużymi, twardymi celami (smok, gigant). Działo (lub dwa) to remedium na ten problem...
- "Macka" Helstruma to kontrowersyjny wybór... Przedmiot jest bardzo drogi, nieużyteczny przeciw zwykłym modelom. A Wielki Mistrz jako jedyny w Imperium ma 4 ataki... Lepiej, by z nich korzystał... Daj mu Sword of Power albo po prostu lancę.
- Oddział flagellantów nadal jest za duży... Oni i tak nikogo nie zabiją, mają tylko przytrzymać... 15 w zupełności wystarczy (znam takich co z powodzeniem używają 5-10)
- rozważ jakieś sztandary magiczne dla rycerzy lub/i greatswordów
- ósemka rycerzy to minimum, ja zazwyczaj używam dziesiątek. Dłużej mają bonus za szereg (czytaj nie traca go wraz z pierwszym nieudanym testem pancerza), łatwiej też o bonus za liczebność...
Tyle mojego, życzę powodzenia,
Piotr

Offline MariuszGGG

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2006, 12:29:41 pm »
Witam,
jakbyś zdecydował sie na zbieranie Imperium (miło będzie przywitać kolejnego imperilanego generała) to na początek radziłbym zakupić, aby mozna było spokojnie pograć.

1. Herosa na koniu (elektora lub GM)
2. 1-2 magów na piechotę (kup na Allegro, raczej unikaj blisterków, bo tam są konnii, których nikt nie używa)
3. 10-20 handgunnerów
4. oddział piechoty - polecam swordsmenów - na poczatek są tansi niż greatswordzi, a od biedy na początku możesz ich zamiast nich wystawic
5. oddział rycerstwa
6. jakies maszynki - hell, działo i mortar.

W ten sposb bedziesz mial armie, ktora mozesz wystawiac spokojnie na ponizej 1000 pkt. Pozostanie tylko grac i uczyc sie i po nauce dokupywac kolejne jednostki.
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline MysteryMan

Całkowity poczatek wfb
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2006, 01:01:03 pm »
Cytat: "MariuszGGG"
Witam,
2. 1-2 magów na piechotę (kup na Allegro, raczej unikaj blisterków, bo tam są konnii, których nikt nie używa)


No akurat tutaj myślę, że zmiany w 7 edycji będą, i magowie na koniach wróca do łask...

Primo: no proximity, więc w armiach kawaleryjskich trzeba ich bedzie ładować do oddziałów,
Secundo: duzo czarów o krótkim zasięgu, działających w HtH lub dających popychaczkę...

 

anything