trawa

Autor Wątek: (Kto tu zagląda?) Team_Say:  (Przeczytany 394900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2535 dnia: Styczeń 29, 2014, 06:22:23 pm »
Tylko, ze te prawa do Wiedzmina to raczej kosztowaly ich grosze w porownaniu do kosztow potencjalnej licencji Warhammera....

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2536 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:15:22 pm »
Tylko, ze te prawa do Wiedzmina to raczej kosztowaly ich grosze w porownaniu do kosztow potencjalnej licencji Warhammera....
Ale:
1. Ich budżet to też raczej grosze w porównaniu do tego, czym dysponują zachodni developerzy.
2. Rozpoznawalność (a więc i potencjalne zyski) Wiedźmina (szczególnie gdy zaczynali) a rozpoznawalność Warhammera, to też dwie różne rzeczy.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2537 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:32:08 pm »
Wszystko sprowadza sie do pieniedzy. Biorac pod uwage fakt jakie trudnosci maja znani developerzy na sfinansowanie ich gier ktorych wg duzych studiow nikt nie bedzie chcial kupic to sie nie dziwie (a pozniej bija rekordy Kickstartera).


Czemu mamy cale masy gier FPS? Bo sie sprzedaja i jest mniejsze ryzyko. Przy obecnych budzetach gier, sprzedaz miliona kopii moze byc uznawana za finansowa klape (vide http://www.destructoid.com/tomb-raider-hitman-sleeping-dogs-all-failed-square-enix-249692.phtml).


Ostatnio na kotaku byl artykul opisujacy budzety gier -> http://kotaku.com/how-much-does-it-cost-to-make-a-big-video-game-1501413649. Polecam zobaczyc o jakie sumy sie rozchodzi...


P.S. Tez z checia bym zagral w dobre RPG w swiecie Warhammer

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2538 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:50:31 pm »
Akurat to, że taki Tomb Raider stał się finansową klapą, niespecjalnie mnie dziwi...

A czy rzeczywiście mamy tyle FPS'ów?

Jak dla mnie trend jest właśnie odwrotny: mamy mniej FPS'ów (przynajmniej na PC) niż dawniej.
Mamy natomiast wysyp różnorakich gier akcji i czegoś, co nazywam "storytelling game" (wszystkie te gry z "mocną" fabułą i ograniczonymi elementami interakcji).

Natomiast wracając do Warhammera.
Ale poważnie, czy Mass Effect dawał radę jako RPG/gra akcji?
Zdecydowanie. Zupełnie nowy franchise, ryzyko wejścia w gatunek znacznie większe niż z jakąś marką.

Wiedźmin?
Gierka nieznanego studia napisana przez kolesi, którzy na co dzień mówią w trudnym słowiańskim języku.
Jakaś marka była, ale znana tylko w Polsce/Czechach/Rosji.

I znowu, czy RTSy zapowiadają jakieś znaczące zyski? Z pewnością mniejsze niż rzecz w stylu RPG/akcja.
A jednak dało się wydusić licencję do 40k na jakieś tam Dawn of Wary.
Także poważnie, zastanawiam się, czy pomijam jakiś element układanki w kontekście WFRP, czy po prostu ludzie z tej branży są aż tak głupi :razz:
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2539 dnia: Styczeń 30, 2014, 12:36:20 am »
Ponad 3 miliony sprzedanych kopii jest uznawane za finansowa klape? Zdaje sie nawet w erze PS2 sprzedaz miliona kopii uznawana byla za ogromny sukces.

Także poważnie, zastanawiam się, czy pomijam jakiś element układanki w kontekście WFRP, czy po prostu ludzie z tej branży są aż tak głupi :razz:
Nie wiem ile masz doswiadczenia zawodowego, ale z mojego wynika jasno ze w zdecydowanej wiekszosci menadzerowie (czy jak to tam jest po polsku) inteligencja nie blyszcza (najczesciej sa tak oddaleni od rzeczywistosci ze sami nie wiedza co sie dzieje).... wyniki finansowe Kickstartera Star Citizen czy Wasteland 2 (czy nawet Mighty No 9) pokazuja ze zarzad nie ma pojecia co ludzie chca kupic. Najprosciej skopiowac cos co odnioslo juz jakis finansowy sukces (CoD co roku sprzedaje sie w milionach egzemplarzy + dodatkowych subskrypcjach na mapy itp).


Przypomina mi sie to:
Cookie Monster chews over a new video game idea

P.S. Bioware faktycznie mogloby cos wykrzesac - zrobili kiedys gry w klimacie D&D to czemu nie Warhammer?
P.S.2 Tak na marginesie - wg wikipedi Warhammer DOW sprzedal sie w liczbie ponad 7M kopii (dane ze stycznia 2013) IMHO calkiem niezla liczba (oba Wiedzminy sprzedaly sie lacznie w liczbie ponad 6M - dane z pazdziernika 2013)...

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2540 dnia: Styczeń 31, 2014, 03:00:43 pm »

Offline Ribald

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2541 dnia: Luty 02, 2014, 12:42:26 pm »
Grać w to pewnie nie będę, ale trailer boski.


https://www.youtube.com/watch?v=DVMNQozxqos#t=472
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2542 dnia: Marzec 05, 2014, 02:50:21 pm »
Gra ktos w South Park Stick of Truth?


Jako fan serii musze powiedziec, ze dawno nie gralem w cos rownie smiesznego. Osobiscie nie mam pojecia czemu zdecydowano sie ocenzurowac gre w Europie... Tym bardziej, ze gra ma rating M...

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2543 dnia: Marzec 06, 2014, 08:50:07 am »
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline iselor

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2544 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:37:37 pm »
Hej, proszę, dawajcie suby, plusiki, komentarze itd.:)


Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2545 dnia: Maj 29, 2014, 09:02:35 pm »
RIP Gildio...

Offline Konik89

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2546 dnia: Wrzesień 18, 2014, 11:54:25 am »
Kocham te promocje na Originie :D jakieś pół roku temu kupiłem payday 2 za 40 złotych z dodatkami :D

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2547 dnia: Wrzesień 18, 2014, 12:38:14 pm »
Kocham te promocje na Originie :biggrin: jakieś pół roku temu kupiłem payday 2 za 40 złotych z dodatkami :biggrin:
Payday = niewykorzystany potencjał.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Ribald

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2548 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:46:00 pm »
Ktoś szarpie w nowego Wastelanda?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2549 dnia: Wrzesień 25, 2014, 05:16:02 pm »
Góral z MiA się zachwyca, a przyjaciel pograł i sobie odpuścił na rzecz czegoś tam innego. Trochę szkoda mi kasy, by przekonać się samemu, bo zarzuty w stosunku do WL2 zbyt często się powtarzają.

 

anything