trawa

Autor Wątek: Filmy na podstawie komiksów  (Przeczytany 36819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błendny Komboj

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 22, 2003, 11:56:34 pm »
Cytat: "Spajder"
Spiderman podejmuje akcję.

To był taki filmik, gdzie studenci wybudowali bombę atomową a Peter, Spider powstrzymuje ich. Psują mu się między innymi sieciosploty i ogólnie nie jest zbyt herlawy. Daje się przygodnemu mięśniakowi zrzucić z dachu. Badziewko takie.

Był taki filmik. Jeden z trzech filmów o "Spider-Manie", które powstały na przełomie lat 70/80 na fali sukcesu filmowego "Supermana". Dwa pozostałe to "Spider-Man" i "Spider-Man: Smok rzuca wyzwanie". Wraz z nimi tworzy badziewkową trylogię, która została wydana w Polsce wiele lat temu na wideo przez ITI. Jak wspominam to mi się serce kraje.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline dawidos

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 18, 2003, 10:30:12 am »
Co do ekranizacji komiksów zaznaczyłem doskonały pomysł. Kino już epatuje takimi gatunami filmów i wszelakimi obrazami będącymi mieszanką wielu typów kinematografii ,żę filmy na postawie komiksów mogą znaleźć w tym swoje miejsce i wykazać się. Niesety z tym wykazaniem nie jest tak do do końca dobrze. W zasadzie podobał mi się Batman 1 i 2 (mroczny ,ponury ,melancholijny nastrój , psycholgia bohatera , brutalność itp. co do pozostałych spuśćmy na nie zasłone milczenia) oraz Spiderman (dokładnie klimat zaczerpnięty z komiksu , fajne kreacja aktorskie , niezłe efekty , no i moja ulubuiona postać - Spiderman :) ). Natomiast kompletna chała to Daredevil (nudy i boże żenujące teksty). Zobaczymy jak będzie z Hulkiem .
Pozdrawiam
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

N.N.

  • Gość
Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 12, 2003, 10:29:39 pm »
Cytat: "Rhobaak"
 The Crow to genialny film (IMHO jeden z najlepszych jakie ogladałem), ale nie mogę porównać go z komiksem, bo nie jest on zbyt łatwo dostępny i nie wpadł jeszce mi w ręce.

Film "Crow" był dobrą adaptacją komiksu - w miarę wierną, utrzymaną w tym samym mrocznym klimacie. I również moim zdaniem  to jedna z lepszych adaptacji komiksów.
Najlepszą jest "Maska" - czemu nikt o tym filmie nie wspomniał.?

Cytat: "Rhobaak"
 
Co do ekranizacji Sandmana to modlę się, aby nigdy do niej nie doszło - nie ma na świecie człowieka który dobrze przeniósłby ten komiks na ekran.

Sam Neil Gaiman opowiadał o tym, że za każdym razem, kiedy czytał nową wersję scenariusza "Sandmana", była ona gorsza od poprzedniej. On też się modli,żeby do tej ekranizacji nigdy nie doszło.

Offline Voytek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 06, 2003, 06:00:32 pm »
"American Splendor"- na podstawie komiksów Joyce Brabner i Harveya Pekara.Opowieść o życiu Harveya Pekara, urzędnika pracującego w szpitalu i autora komiksu "American Splendor", w którym opisuje swoje codzienne zmagania z monotonią życia,(jest także zwycięzcą tegorocznego festiwalu Sundance.W filmie tym doskonale zmontowano sceny nagrane na potrzeby produkcji z ujęciami wideo prawdziwego Pekar oraz animacją.
ex, Drugs & CS!

Offline Kamelot

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 09, 2003, 01:01:06 pm »
witam! przyglądając się dyskusji chciałbym zaproponować 'Hydrozagadkę' jako polski pastisz 'zachodnich' komiksów na polską modłę. wyborna zabawa - gorąco polecam;)

Offline Voytek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:49:18 am »
Ale to chodzi o komiksowe adaptacje na ekranie a ja sobie nie przypominam  komiksu Hydrozagadka.
 :D
ex, Drugs & CS!

Offline Błendny Komboj

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 13, 2003, 11:04:20 pm »
Cytat: "N.N."
Najlepszą jest "Maska" - czemu nikt o tym filmie nie wspomniał.?

 "Maska" nie jest adaptacją komiksu. Komiks został wypuszczony równolegle z premierą filmu w charakterze materiału promocyjnego; Maska zadebiutowała w komiksie w tym samym momencie co w kinie.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kamelot

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 15, 2003, 01:35:15 pm »
Cytat: "Voytek"
Ale to chodzi o komiksowe adaptacje na ekranie a ja sobie nie przypominam  komiksu Hydrozagadka.
 :D

jasne tylko czy Ty przeczytałeś treść mojego posta? ja tylko luźno nawiązałem do pastiszu 'zachodnich' komiksów a wtrąciwszy swój wątek pewnie naruszyłem powagę tamatu przewodniego... no coż wybaczcie:) myślę, że polewka z komiksu jako odskocznia od poważnego traktowania tematu czasem jest potrzebna choć każdy może mieć w tym względzie odmienne zdanie. houk!

Offline Zamorano

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 21, 2003, 11:18:20 am »
Zdecydowanie najbardziej lubię Batmany Tima Burtona. Nie znoszę filmów Schumachera , zwłaszcza 4 jest totalnym dnem , więcej mającym wspólnego z klimatami ala marvel niż z Mrocznym Rycerzem. Sympatyczny był "Dick Tracy" -bardzo komiksowy w klimacie IMO. Szkoda ,że Arfonsky nie zrobi "Year One". Aha jeszcze ten amatorski filimik "Batman:Dead end" bodajże - genialny. Ciekawy jestem Batmana w wersji Nolana , Kaznodzieji i Bluberry'ego,no i Hellboya, Trylogii Nikopola. Njabardziej chciałbym zobaczyc na ekranie "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" - musiałoby być więcej pieniędzy niż na LOTR IMO, i reżyser czujący klimat , z ciekawą wyobraźnią wizualną ( krzyżówka Jeuneta, R. Scotta i Jacksona  :) ). W roli Bragona - Sean Connory ,a w roli Pelissy- to sam nie wiem.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline 007

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 21, 2003, 11:29:33 am »
No, Blade tez mozna obejzec  :wink:

Offline Voytek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 21, 2003, 03:59:48 pm »
A kiedy AMERICAN SPLENDOR trafi do naszych kin?A moze odrazu na video lub C+ or HBO.W sieci jeszcze nie ma... :(


p.s Kormak twoj avator wyglada jak Maciej Śliesicki(autor "boskiego" SHOW , TATO, SARA i jeszcze "zajebistego" 13 posterunku)
ex, Drugs & CS!

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 21, 2003, 05:36:12 pm »
Voytek... bardziej obrazić mnie i Billa Hicksa nie mogłeś!

Offline Voytek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 29, 2003, 11:56:51 am »
Stopklatka wrote:

"Wonder Woman" - trwają prace nad scenariuszem

Rozpoczęły się prace nad scenariuszem "Wonder Woman", filmu, który będzie ekranizacją komiksu Williama Moultona Marstona. Produkcję pierwszej kinowej ekranizacji "Wonder Woman" sfinansuje studio Warner Bros. Pictures.

Nad fabułą filmu pracuje Laeta Kalogridis, scenarzystka i producentka serialu "Birds of Prey", która uczestniczyła także w tworzeniu fabuły "Krzyku 3". Kalogridis jest również autorką materiału literackiego, który posłużył Oliverowi Stone'owi i Christopherowi Kyle'owi jako podstawa scenariusza "Aleksandra". W realizacji "Wonder Woman", którego akcja działa się będzie w czasach współczesnych, uczestniczyli będą między innymi Joel Silver i Leonard Goldberg.

Wonder Woman, to niezwyciężona Amazonka z Rajskiej Wyspy, wysłana przez królową Hipolitę, by zaprowadzić pokój na świecie. Komiks zadebiutował w styczniu 1942 roku i od tego czasu doczekał się kilku telewizyjnych adaptacji. Pierwszą zrealizował w 1967 roku Bill Dozier. Utrzymany w tonacji komediowej film przyjęto z mieszanymi uczuciami. Zupełnie nie spodobał się nakręcony w 1974 roku obraz Vincenta McEveety'ego, a prawdziwym sukcesem okazał się dopiero zrealizowany w 1975 roku "New Original Wonder Woman" z Lyndą Carter w roli głównej.

Voytek wrote: zauwazylem ze nie ma praktycznie dnia zeby na stopklatce nie informowano o nowej ekranizacji  jakiegos komiksu, czy to sa  dopiero plany , czy juz kreca druga czesc , a to scenariusz koncza , a to zdjecia sie rozpoczely itp, itd...
Jakas obsesja. :? Co za duzo to niezdrowo.Zostawcie te biedne komiksy!!!
ex, Drugs & CS!

Offline Voytek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 29, 2003, 10:48:21 pm »
Stopklatka wrote:

"Alien vs Predator" na Antarktyce. Henriksen w obsadzie

Rozpoczął się casting do oczekiwanego z wielkim zainteresowaniem filmu pt. "Alien vs Predator". Zdjęcia do obrazu realizowane będą od października w Pradze.

Pierwszym aktorem, który podpisał kontrakt na rolę w filmie jest Lance Henriksen aktor znany z serialu "Millennium" oraz filmów "Obcy: decydujące starcie" i "Obcy 3".

W "Alien vs Predator" Henriksen wcieli się w rolę milionera, który finansuje wyprawę na Antarktykę. Celem ekspedycji, w której mężczyzna zamierza wziąć udział, jest odkrycie starożytnych budowli. Po przybyciu na miejsce badacze napotykają dwie rasy obcych toczących zaciekłą wojnę.

Za kamerą w czasie realizacji filmu stanie Paul W.S. Anderson, twórca "Mortal Kombat", "Ukrytego wymiaru", "Galaktycznego wojownika" i "Resident Evil". W produkcję zaangażowani są natomiast Joel Silver, John Davis, David Giler, Lawrence Gordon i Walter Hill, którzy uczestniczyli także w realizacji dwóch powstałych do tej pory filmów o niebezpiecznym Predatorze - "Predator", "Predator 2: Starcie w miejskiej dżungli" oraz serii "Obcy".

Premiera "Alien vs Predator" w USA zapowiadana jest na 6 sierpnia 2004 roku, w Polsce obejrzymy go, prawie dokładnie za rok - 1 października 2004 roku

Voytek wrote:
bez komentarza :roll:
ex, Drugs & CS!

Offline Silencer

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 07, 2003, 01:45:28 am »
Ja bym chciał zobaczyć dobrze zekranizowanego "Just a pilgrim" Gartha Ennisa.... ech... Marzenie ściętej głowy, zreszta nawet jesli to holiłudziacy dorobili by mu babkę, ciężkie dzieciństwo i gromadkę sierot do opiekowania się...  :D

PS. A Thorgala powinien nakręcić Brodzki  :wink:  :wink::dead:
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]