trawa

Autor Wątek: Filmy na podstawie komiksów  (Przeczytany 36817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 02, 2005, 09:37:49 pm »
Jestem zdecydowaną przeciwniczką filmowych adaptacji komiksów. To co widziałam do tej pory nie zrobiło na mnie wrażenia, wręcz przeciwnie - wywoływało śmiech i pożałowanie. Nie widzę na szklanym ekranie świata i postaci wykreowanych w komiksie. Może po prostu za ekranizację biorą się kiepscy reżyserzy. A może to wina zazwyczaj kiepskiej obsady.
Jedyny wyjątek to chyba dwa pierwsze Batmany.

Offline misio141

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 03, 2005, 12:23:38 pm »
Cytat: "Louise"
. Może po prostu za ekranizację biorą się kiepscy reżyserzy. A może to wina zazwyczaj kiepskiej obsady.
.

niewszystkie filmy na podst. komiksów miały słabych reżyserów np.  Chan-wook Park(to ten który nakręcił Old Boy) i Burton(ten od Batmanów)
Cytat: "Louise"
. A może to wina zazwyczaj kiepskiej obsady.
.

w samym Asterixie misji Kleopatra grały tacy aktorzy jak Monica Belluci, Gerard Depardieu, a w X-menie grała m.in Hale Berry

Cytat: "Louise"
. Jedyny wyjątek to chyba dwa pierwsze Batmany.

A "Old Boy", "Asterix i Obelix Misja Kleopatra" to raczej nie są słabe filmy, tylko wręcz przeciwnie
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Jimmy

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 03, 2005, 12:28:06 pm »
Cytat: "misio141"
Cytat: "Louise"
. Jedyny wyjątek to chyba dwa pierwsze Batmany.

A "Old Boy", "Asterix i Obelix Misja Kleopatra" to raczej nie są słabe filmy, tylko wręcz przeciwnie

No tu akurat kolezanka ma prawo miec inne zdanie...
Ale z Twoimi poprzednimi argumentami sie zgadzam - ekranizacje to czesto wysokobudzetowki z masa kasy, dobra obsada i niezlymi rezyserami.

Offline Dereq

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 03, 2005, 01:49:34 pm »
Cytat: "misio141"
A "Old Boy", "Asterix i Obelix Misja Kleopatra" to raczej nie są słabe filmy, tylko wręcz przeciwnie


BTW : Old Boy - Grand Prix w Cannes.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 03, 2005, 05:20:49 pm »
Cytat: "misio141"
i Burton(ten od Batmanów)


Przecież o Burtonie wspomniałam w pozytywnym znaczeniu.

Cytat: "jimmy"
ekranizacje to czesto wysokobudzetowki z masa kasy, dobra obsada i niezlymi rezyserami.


Wielki budżet i znane nazwiska nie gwarantują, że film będzie dobry.

Offline Jimmy

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 04, 2005, 04:19:14 pm »
Cytat: "Louise"
Wielki budżet i znane nazwiska nie gwarantują, że film będzie dobry.

Jeez, a czy ktos mowil ze gwarantuje? My tylko zbijamy Twoje stwierdzenie ze ekranizacje komiksow sa slabe bo
Cytat: "Louise"
Może po prostu za ekranizację biorą się kiepscy reżyserzy. A może to wina zazwyczaj kiepskiej obsady.

:roll:

Last Viking

  • Gość
Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 05, 2005, 10:55:18 am »
Odpowiedź nr.1 co potwierdził film Nolana: "Batman: Początek" - który świetnie oddaje atmosferę komiksu (DC COMICS) i klimat "Mrocznego Rycerza" :p

Hm, zastanówcie się czy "Batman" Burtona jest w klimacie komiksowego oryginału? :?

Śmiem wątpić, co nie znaczy że uważam film który wygrał w owej klasyfikacji za zły...ale Batman Nolana bardziej mi przypadł do gustu. :p

Offline Angelus

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 05, 2005, 12:54:23 pm »
Ciekawe jak by wyglądał sfilmowany ,,Thorgal"?
Tak mi przyszedł na myśl bo kiedyś był to mój ulubiony komiks...jak byłam piękna i młoda. ;)
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Manowar

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 12, 2005, 04:09:22 pm »
a jak ja byłem piękny i młody to zaczytywałem się w Batmanie... Ja także uważam, że film Nolana najbardziej ukazuje klimat "Mrocznego Rycerza".

N.N.

  • Gość
Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 13, 2005, 08:05:11 pm »
Cytat: "Louise"
Jestem zdecydowaną przeciwniczką filmowych adaptacji komiksów. To co widziałam do tej pory nie zrobiło na mnie wrażenia, wręcz przeciwnie - wywoływało śmiech i pożałowanie. Nie widzę na szklanym ekranie świata i postaci wykreowanych w komiksie.


Czy widziałaś "Drogę do Zatracenia"?
A "Ghostworld"?
Albo choćby i "Kruka"?
"Maskę"?

Uważam, że to znakomite adaptacje komiksów...

Offline steelie

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 19, 2006, 08:46:53 pm »
Z adaptacji komiksów najbardziej mi się podobało Sin City, mimo że było właściwie dokładnym odtworzeniem albumów "Sin City", "Big Fat Kill" i "That Yellow Bastard". Kolejność i wygląd scen właściwie identyczne, poza podzieleniem "That Yellow Bastard" na dwie części. Batmany Burtona i Oldboy też były dobre, chociaż do niedawna nawet nie wiedziałem, że ten ostatni jest na podstawie komiksu. Mam nadzieję, że nie zekranizują Sandmana. NA 80% to będzie baaardzo bolało (fanów i reżysera po przeczytaniu recenzji). Chyba że weźmie się za to specjalista od takiego onirycznego kina, a i tu sukces nie jest pewny.

Offline Roy_v_beck

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 19, 2006, 09:00:02 pm »
A co sądzicie o "Historii Przemocy"? Przyznam, że tytuł i screeny mnie zmyliły i myśląc że to jakiś film o patologicznej rodzinie nie poszedłem do kina. Teraz z niecierpliwością wyczekuje na dvd. Nie miałem pojęcia że coś takiego może być na podstawie komiksu. Dotychczas jeśli na podstawie komiksu, to o twardzielu w super kostiumie zawsze.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 19, 2006, 09:06:43 pm »
Cytuj
Dotychczas jeśli na podstawie komiksu, to o twardzielu w super kostiumie zawsze.

ghost world
american splendor



eee
garfield
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline veidt

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 22, 2006, 01:37:33 pm »
w ankiecie zaznaczona odpowiedz srodkowa - sa dobre i zle filmy na podstawie komiksow, nie ma tutaj raczej gotowej reguly.

Offline Jimmy

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 07, 2006, 07:35:07 pm »
Jest już trailer X-Men 3.
Zapowiada się smakowicie: Beast, Phoenix, Juggernaut, Shadowcat + starzy mutanci + znów Wolverine będzie chyba intensywnie używał swoich szponów (yeah!).
Martwi mnie jedynie to, że są tam fragmenty wielkiej rozpierduchy, z bardzo wieloma postaciami i wieloma efektownymi walkami, skokami... jednym słowem efektami specjalnymi... mam nadzieję, że nie będzie to za bardzo przekombinowane i sztuczne. Wolałbym jakiś konkretny pojedynek w mniejszej grupce albo one-on-one :D