trawa

Autor Wątek: Filmy na podstawie komiksów  (Przeczytany 37033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zamorano

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 07, 2003, 08:51:34 am »
A scenariusz napisać Szczerbic :D ?
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Jimmy

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 01, 2005, 09:24:28 am »
True, true...
Ta sama maniera grania, te same miny, te same gesty z giwerą w dłoni co w scenie odbijania Morfeusza w Matrix 1... nawet wygląda prawie identycznie jak Neo :?

Offline śmigło

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 01, 2005, 10:37:55 am »
ale czego spodziewac sie po aktorze, ktory w ogole nie ma mimiki twarzy?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 03, 2005, 09:32:24 am »
Cytuj
"Van Hellsing" (swobodna ale jednak adaptacja)

a czego to jest adaptacja?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline pookie

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 03, 2005, 09:50:22 am »
Niezniszczalny i tak jest najlepszy. Shamanalayalan zapowiedział zresztą kontynuację. Najbardziej komiksowy jest Dick Tracy, burtonowskie Batmany też dają radę. Kiedyś programowo zaliczałem każdą ekranizację komiksu (obowiązkowo w kinie), dziś z irytacją przekopuję się przez newsy wieszczące kolejne, coraz słabsze adaptacje.

A i jeszcze Najlepszy z najlepszych. I kiczowaty film o Spiderze z lat osiemdziesiątych.
 for Pookie

Offline turucorp

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 03, 2005, 10:01:52 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
"Van Hellsing" (swobodna ale jednak adaptacja)

a czego to jest adaptacja?

SWOBODNA adaptacja
film nawiazuje do postaci Abrahama Van Hellsinga znanego z "Drakuli" a jednoczesnie czerpie inspiracje pelnymi garsciami z japonskiego komiksu "Hellsing" .

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 03, 2005, 10:11:28 am »
Cytuj
film nawiazuje do postaci Abrahama Van Hellsinga znanego z "Drakuli"

ale to chyba postac z ksiazki a nie z komiksu?tzn z komiksu tez ale komiks w tym przypadku byl adaptacja

Cytuj
jednoczesnie czerpie inspiracje pelnymi garsciami z japonskiego komiksu "Hellsing"

czy bylo w tym filmie cos co jednoznacznie wiazalo go z japonskim hellsingiem?tzn:czy zapozyczono do filmu cos czego nie bylo w zadnej innej adaptacji draculi,cos co bylo tylko w hellsingu,np:chipy zamieniajace w wampira czy postac andersona(tak sie chyba ten ksiadz nazywal)

albo ewentualnie moze w materialach promocyjnych czy w czyms takim bylo wyraznie napisane ze van helsing swiadomie nawiazuje do hellsinga(cos w stylu "scenariusz na podstawie komiksu hellsing autorstwa..."),

bylbym wdzieczny za informacje
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline turucorp

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 03, 2005, 10:15:12 am »
Cytat: "pookie"
Niezniszczalny i tak jest najlepszy. Shamanalayalan zapowiedział zresztą kontynuację. Najbardziej komiksowy jest Dick Tracy, burtonowskie Batmany też dają radę. Kiedyś programowo zaliczałem każdą ekranizację komiksu (obowiązkowo w kinie), dziś z irytacją przekopuję się przez newsy wieszczące kolejne, coraz słabsze adaptacje.


eee, nie przesadzaj, a Sin City? 8) (nie ogladalem, cierpliwie czekam na legalna kopie w kinie :cry: )
aha, i jeszcze "Brenda Star"

Offline pookie

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 03, 2005, 10:17:30 am »
Sin City nie widziałem jeszcze, oczekiwania mam spore. Najbardziej jestem ciekaw, jak poradził sobie KoLeC.
 for Pookie

Offline turucorp

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 03, 2005, 10:46:32 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
film nawiazuje do postaci Abrahama Van Hellsinga znanego z "Drakuli"

ale to chyba postac z ksiazki a nie z komiksu?tzn z komiksu tez ale komiks w tym przypadku byl adaptacja

Cytuj
jednoczesnie czerpie inspiracje pelnymi garsciami z japonskiego komiksu "Hellsing"

czy bylo w tym filmie cos co jednoznacznie wiazalo go z japonskim hellsingiem?tzn:czy zapozyczono do filmu cos czego nie bylo w zadnej innej adaptacji draculi,cos co bylo tylko w hellsingu,np:chipy zamieniajace w wampira czy postac andersona(tak sie chyba ten ksiadz nazywal)

albo ewentualnie moze w materialach promocyjnych czy w czyms takim bylo wyraznie napisane ze van helsing swiadomie nawiazuje do hellsinga(cos w stylu "scenariusz na podstawie komiksu hellsing autorstwa..."),

bylbym wdzieczny za informacje[/quote]

w ksiazce byl Abraham (i mial swoje lata) w filmie jest Gabriel,
powiazania z komiksem to tajna organizacja koscielna zwalczajaca potwory (bo nie tylko wampiry), w komiksie protestanci i katolicy konkuruja (czy wrecz sie zwalczaja), w filmie jest to jedna organizacja, ale akcja dzieje sie o tyle wczesniej, ze rozlam mogl nastapic potem.
i dlatego napisalem SWOBODNA ADAPTACJA, bo mozna tu jedynie mowic o inspiracji. S.Sommers lubi sie inspirowac i siedzi w komiksach i to widac w jego filmach.
oficjalnie oczywiscie film nie jest zadna adaptacja.

Offline bagienny

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 03, 2005, 09:52:56 pm »
W poprzednich postach został wymieniony Hellsing jako podstawa do Van Helsinga. Sam serial Hellsing jest ekranizacją serii komiksowej. Jak jesteśmy przy japońszczyźnie to jeszcze jakiś Ghost In The Shell. O Immortel, kompletnie zapomniałem, bo zostały wymienione serie komiksowy a nie zamknięte albumy ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

N.N.

  • Gość
Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 04, 2005, 10:24:56 pm »
Cytat: "Greahtor"
głos poszedł na Flasha Gordona głównie za to, że ktoś się nie bał i sfilmował coś co już na papierze było niewyobrażalnie okraszone kiczem


Na papierze to nie był kicz, ale umowny świat narysowany prostą kreską (Zygmunt Kałużyński miał rację twierdząc, że w  Star Wars widać, że Lucasa zainspirował "Flash Gordon". Dopiero na ekranie wyszedł z tego kicz i coś, co żadną miarą do Gwiezdnych wojen podobne nie jest :?

Offline bagienny

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 27, 2005, 10:13:29 pm »
Cytat: "Kik"
ja osobiście raczej nie czytam komiksów...czasami jakąś mangę...

Ciekawe jak długo będzie pokutować, że jak japońskie to nie komiksy. Ma obrazki? Ma dymki? To jest komiks. Równie dobrze mógłbyś napisać, że nie lubisz malarstwa tylko kubizm (pozostajemy w świecie 2d;)
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Jimmy

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 01, 2005, 06:23:02 pm »
Wyniki forumowego plebiscytu na najlepszą ekranizację komiksu!!!

Zdecydowanym zwycięzcą został:
1. Batman Tima Burtona - 70 punktów (20,6%)

Pierwszą piatkę uzupełniają z bardzo dobrymi wynikami:
2. Sin City - 47 (13,9%)
3. Batman Returns - 32 (9,4%)
4. X-Men 2 - 29 (8,6%)
 -. Kruk - 29 (8,6%)

Pozostałe miejsca to:
6. X-Men 1 - 19 (5,6%)
7. Asterix i Obeliks: Misja Kleopatra - 15 (4,4%)
8. Hellboy - 14 (4,1%)
9. Hulk - 10 (2,9%)
10. Spiderman 1 - 9 (2,7%)
11. Constantine - 8 (2,4%)
12. Maska - 7 (2,1%)
 -. Cień - 7 (2,1%)
14. Liga Niezwykłych Dżentelmenów - 6 (1,8%)
15. Flash Gordon - 5 (1,5%)
 -. Batman Forever - 5 (1,5%)
17. Dick Tracy - 4 (1,2%)
 -. Daredevil - 4 (1,2%)
 -. Immortal - 4 (1,2%)
20. Spiderman 2 - 3 (0,9%)
 -. Blueberry - 3 (0,9%)
 -. Dobermann - 3 (0,9%)
23. Wojownicze żółwie ninja (seria) - 2 (0,6%)
24. Droga do zatracenia - 1 (0,3%)
 -. Fantom - 1 (0,3%)
 -. Punisher (z Lundgrenem) - 1 (0,3%)
 -. Superman - 1 (0,3%)

Głosowało 23 osób wymieniajac 27 filmów i rozdając 339 punktów.

Z ciekawostek:
- Sin City dopiero niedawno weszło na ekrany, być może uzyskałoby lepszy wynik (oddający głos później zwykle głosowali na SC na pierwszym miejscu - być może osoby, które oddały głos na początku nie zedytowały postów mimo zmiany zdania) - zdaje się potwierdzać to kolejne spostrzeżenie:
- spośród "wielogłosowych" filmów, Sin City miało najlepszy stosunek "pierwszych miejsc" do wszystkich głosów - 73% (dla porównania: Batman - 28%, a więc był raczej "ciułaczem" głosów)
- Batman otrzymał najwięcej głosów (nie wymieniło go tylko 5 spośród głosujących osób)
- wszelkie wpisy typu "Batman" szły na konto jedynie pierwszego filmu Burtona, jedynie wyraźne zaznaczenie, że chodzi o serię punktowało oba filmy (podobnie z innymi "X-Men", "Spider-Man" itp.)
- swoich wiernych fanów mają Flash Gordon i Batman Forever - oba te filmy wymieniło tylko po jednej osobie, od razu przyznając im w swoich zestawieniach pierwsze miejsca
- lubimy filmy nowe: z czołówki jedynie Batman sprzed więcej niż 15 lat
- nie lubimy sequeli: każdy następny Batman niżej od poprzedniego, podobnie Spider-Man, kolejne Kruki i Supermany w ogóle nie wymienione,  jedyne wyjątki to X-Men 2 (który IMHO w żaden sposób nie traci świeżości oryginału, fabularnie równie dobry, a ma lepsze efekty) i Misja Kleopatra (a tu śmiem twierdzić, że duża zasługa lepszej u nas promocji i znakomitego tłumaczenia i dubbingu)

Offline Kriss

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 01, 2005, 07:16:24 pm »
Mnie osobiście pomysl ekranizacji komiksów średnio przekonuje (trauma po AVP :? ). Jak dla mnie to medium jest po prostu  średnio przekładalne na język filmowy. Zresztą podobne odczucia mam co do adaptacji książek Te, na ktore sie natykalam do tej pory byly średnio udane. Jak dotad najbardziej z ekranizacji komiksów podobalo mi się to, co zrobił Burton z Batmanem.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


 

anything