trawa

Autor Wątek: Filmy na podstawie komiksów  (Przeczytany 36816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 20, 2003, 03:44:01 pm »
ha,zapowiady jest hellblazer,a skoro jest zapowiedziany to mozna sie spodziewac ze ktos go w ciagu najblizszego roku postanowi wydac u nas
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline pookie

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 20, 2003, 07:25:38 pm »
Egmont się przymierza.
 for Pookie

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 20, 2003, 07:58:05 pm »
albo egmont albo nikt,tylko zdziwila mnie troche ich wypowiedz na ten temat:nie wiedza kto ale napewno ktos to kiedys wyda
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 22, 2003, 07:13:05 pm »
halle berry jako catwoman,tu juz nie widze wytlumaczenie jak w przypadku czarnego kingpina,sa setki aktorek ktore mogly ja zagrac,jak ja nienawidze politycznej poprawnosci,jeszcze tylko brakuje zeby potwierdzily sie plotki o czarnym punisherze
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wste

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2003, 07:38:28 pm »
Punisher Eskimosem ? ? ? Batman Pigmejem ? ? ?

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 22, 2003, 10:50:18 pm »
Halle Berry jest za mało drapieżna jak na Catwoman. Michelle Pfeiffer była ok.
Angelina Jolie byłaby dobrą kocicą...

Offline Kurczaczek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 22, 2003, 11:21:56 pm »
Nie wiem czemu, ale jakos najbardziej mnie tu przekonuje Nicole Kidman!!!
...

Offline Voytek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 23, 2003, 10:11:15 am »
Kidman juz grala w BATMANie Forever inna postac wiec glupio tak teraz zeby zagrala Catwoman :roll:
Ja tam widze Monice Belluci jako Catwoman a jeszcze bardziej jako Elektre!!!!Spieprzyli ta postac i spieprza po raz drugi w osobnym filmie o Elektrze!!Jennifer Garner czy jak tam sie ona nazywa to porazka , cukierkowa laleczka nadajaca sie do  BAYWATCH !!!
Monica Belluci to urodzona Elektra!!I zeby tak jeszcze sie trzymali pierwowzoru z komiksu - a tu nie ten stroj , nie ta fabula i w ogole bleeee.
ex, Drugs & CS!

Offline Błendny Komboj

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 23, 2003, 01:49:23 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "Clayman_"
a moim zdaniem sin city to dobry material na film,oczywiscie czarno bialy,a duza ilosc mordobicia nie musi oznaczac od razu sieczki,przyklad pierwszy z brzegu:fight club

Dobra, moze i z tymi mordobiciami to masz racje. Ale to nie zmienia faktu ze przelozyc ten komiks na jezyk filmu byloby trudno. Po pierwsze zauwaz jakie wielkie sa tam przerysowania. Marv jest dwa razy szerszy i wyzszy niz przecietny mezczyzna (doslownie) i ma dlon jak nie przymierzajac cala glowa. Po drugie w Fight Clubie nie ma tyle brutalnosci ile byloby w Sin City. Wyobraz sobie filmowa scene przedstawiajaca np. zyjacego jeszcze Kevina bez rak i nog lub Marva trzymajacego jego glowe... brrrr...

Film wymagalby niemalego talentu od rezysera zeby odpowiednio oddac klimat tego komiksu i zeby ta brutalnosc nie przeslonila calego jego sensu.

OT
Clayman - do Robocopa 3 scenariusz tez napisal Miller :P


Były plany nakręcenia Sin City ale tylko jako filmu animowanego. Inny styl zresztą do niego nie pasuje, bo cała moc tego komiksu tkwi w jego szacie graficznej.
A Thorgala mógłby grać Daniel Day Lwis czy ktoś taki. Reżyserować może jakiś frajer od komedii romantycznych, może ta pani która machnęła "Bezsenność w Seattle"?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 23, 2003, 02:26:27 pm »
Cytat: "Voytek"
Kidman juz grala w BATMANie Forever inna postac wiec glupio tak teraz zeby zagrala Catwoman :roll:

z zapowiedzi wynika ze "catwoman" nie bedzie miala absolutnie nic wspolnego z batmanem czy gotham,to tlumaczy halle berry w tej roli,ale czemu film nazywa sie "catwoman" i twierdzi sie ze jest ekranizacja komiksu?nie wiem
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline dnaoro

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 23, 2003, 04:06:44 pm »
w Catwoman pozostaje tylko postać, obdarta z histori, nie ma nic wspólnego z batmanem ma inną przeszłość, inny strój. nie wiem co z tej znanej nam catwoman zostanie... jeszcze kolor skory zmienili...
zrobia po prostu kiche pelna akcji i feminizmu, a postac wzieli tylko, zeby sciagnac fanów do kin.

Offline wilk

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 23, 2003, 05:30:31 pm »
Halle Berry jako Catwoman to totalne nieporozumienie. Podpisuje sie w tym wzgledzie pod postem Claymana. Kidman tez mi nie pasuje. Zawsze obstawialem dwa ewentualne typy - Ashley Judd lub Charize Theron - mniam, mniam :D

Offline adiego

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2003, 01:00:55 pm »
Niestety "The Punisher" i "Daredevil" nie ogladalem. Za to ogladalem:

X-men - calkiem przyjemny film, zwlaszcza w wydaniu DVD;o

Spiderman - szczerze mowiac najbardziej mi sie podobal, jak ogladalem go w kinie. Jak przypomnialem go sobie na DVD, moja ocena z 4 zjechala do 3;(

Superman - stary najlepszy, jedynka i dwojka bardzo dobre. Mimo, ze fabula czysto Hollywoodzka, to dalo sie obejrzec;-)

Batman - Tutaj chyba kazdy wie, ze kazdy kolejny Batman to dno;(
Dla mnie liczy sie tylko jedynka i trojka. Dwojeczki nie trawie jakos (Pingwin nie wkurza;( ), zas batma i Robin, to czysta bajka dla dzieci (puscili na VHS nawet z dubbingie, co jest lekka przesada;( )

A jaki film chcialbym zobaczyc na podstawie komiksu?
Sam nie wiem... Zdaje sie chyba tylko na "widzimisie" tworcow z Hollywoodu.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Rhobaak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2003, 04:33:49 pm »
Dotychczas chyba najlepszą ekranizacją komiksu był X-Men. The Crow to genialny film (IMHO jeden z najlepszych jakie ogladałem), ale nie mogę porównać go z komiksem, bo nie jest on zbyt łatwo dostępny i nie wpadł jeszce mi w ręce. Stare Batmany były też całkiem przyzwoicie zrobione. Co do Spidermana to całkowita porażka i jeden z najgorszych filmów jakie oglądałem (nie tylko jeśli chodzi o ekranizacje komiksów) No, Wiedźmina na pewno nie pobije, ale... A, zapomniałbym o Ghost in the Shell - film na podstawie komiksu, choć znacznie od niego odbiega, to w niektórych aspektach nawet przewyższa. Co do ekranizacji Sandmana to modlę się, aby nigdy do niej nie doszło - nie ma na świecie człowieka który dobrze przeniósłby ten komiks na ekran.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Błendny Komboj

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 26, 2003, 02:01:37 pm »
A mnie X-Men zupełnie nie przekonał; bardzo chaotyczny, głupawy i nastawiony głównie na bijatyki. Taki teledysk, ma swój styl, ale trafiający tylko do określonej grupy odbiorców, która rozumie MTV.
Natomiast "Spider-Mana" uważam za jedną z lepszych adaptacji, najwierniejszą poetyce komiksu i świetnie obsadzoną. Diamencik.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

 

anything