Autor Wątek: Filmy na podstawie komiksów  (Przeczytany 36823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rosiczka

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2003, 09:47:16 pm »
w braterstwie wilków były niezwykłe zdjęcia. choć film miał sporo wałków, to jednak udało się stworzyć nastrój tajemnicy. a to duzy plus.

thorgal jest moralny, owszem, zawsze prawy i wogóle był moim pierwszym autorytetem. ale jak juz zartuje, to zawsze sarkastycznie, kpiarsko. no co, może nie mam racji...?
jakby się dobrzy ludzie wzięli, to nie wyszedłby conan.
ale może za bardzo wierzę w ludzi.
 to czujne, bezbrzeżne z całych sił - istnienie

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2003, 11:48:15 pm »
ale wyobraz sobie Thorgala w wersji Jarmusha: długie, kilkuminutowe ujęcia, Thorgal stojący w milczeniu, szurający nogami i palący fajkę... w roli Thorgala John Lurie, a Tom Waits jako Aaricia :D

Lynch mogłby nakręcić jeden odcinek - na podstawie "Władcy Gór", akurat mocno pokręcony, coś w sam raz. No może jeszcze "Wilczycę" i "Alinoe"

Offline mykupyku

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2003, 12:42:04 am »
byłoby świetnie gdyby ktos typu jarmush, almodovar, greeneway, lynch nakręcił ekranizację komiksowych bohaterów, tego jeszcze nie było - ale wydaje mi się że w dzisiejszych czasach hollywoodzkiej konematografii za wiele do powiedzenia w takich produkcjach mają producenci/właściciele licencji a nie reżyserzy i scenarzyści
opyright by mykupyku

Offline wilk

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2003, 12:11:31 pm »
Wilczyce i Alinoe spokojnie moglby nakrecic jakis spec od holywoodzkich thrilerow. Te albumy bardzo sie nadaja, wrecz sie prosza o sfilmowanie.

Watpie zeby Sin City wyszlo. Tak to juz z komiksem bywa ze jest mniej bezposredni w odbiorze niz film dlatego pewne sceny ktore przechodza w komiksie, w filmie bylyby niezmiernie trudne do pokazania, jesli w ogole mozliwe. Gdyby powstal film Sin City to zeby odwzorowac klimat musialby byc najlepiej czarno bialy i co rusz widz musialby ogladac mordobicia, pelno krwi, rozwalane szczeki itd. Obawiam sie ze wyszlaby z tego zwykla sieczka.

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2003, 12:47:26 pm »
a moim zdaniem sin city to dobry material na film,oczywiscie czarno bialy,a duza ilosc mordobicia nie musi oznaczac od razu sieczki,przyklad pierwszy z brzegu:fight club
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Błendny Komboj

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2003, 01:49:18 pm »
Oczywiście, zależy od inwencji reżysera, od umiejętności przełożenia historii z jednego medium na drugie. Pierwszy film fabularny, a właściwie filmik, "Oblany ogrodnik" braci Lumiere z 1895 roku, był ekranizacją paska komiksowego!
Z filmów według komiksów najbardziej cenię obydwa Batmany Burtona, choć za ekranizację najbardziej oddającą klimat pierwowzoru uważam "Spider-Mana" Raimiego. Zdarzają się też przypadki, kiedy ekranizacja przewyższa pierwowzór, takim przypadkiem jest wg mnie "Droga do Zatracenia". Obecnie czekam na kolejne ekranizacje komiksów Alana Moore'a; po całkowicie spalonym "From Hell" czeka nas "League of Extraordinary Gentelmen", a w przyszłym roku może nawet "Watchmen" (czytałem w "Empire", że machina produkcyjna już ruszyła i że Willem Defoe będzie grał Rorchacha). To scenarzysta niełatwy do adaptacji, ale bardzo filmowy.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline wilk

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2003, 03:20:29 pm »
Cytat: "Clayman_"
a moim zdaniem sin city to dobry material na film,oczywiscie czarno bialy,a duza ilosc mordobicia nie musi oznaczac od razu sieczki,przyklad pierwszy z brzegu:fight club

Dobra, moze i z tymi mordobiciami to masz racje. Ale to nie zmienia faktu ze przelozyc ten komiks na jezyk filmu byloby trudno. Po pierwsze zauwaz jakie wielkie sa tam przerysowania. Marv jest dwa razy szerszy i wyzszy niz przecietny mezczyzna (doslownie) i ma dlon jak nie przymierzajac cala glowa. Po drugie w Fight Clubie nie ma tyle brutalnosci ile byloby w Sin City. Wyobraz sobie filmowa scene przedstawiajaca np. zyjacego jeszcze Kevina bez rak i nog lub Marva trzymajacego jego glowe... brrrr...

Film wymagalby niemalego talentu od rezysera zeby odpowiednio oddac klimat tego komiksu i zeby ta brutalnosc nie przeslonila calego jego sensu.

OT
Clayman - do Robocopa 3 scenariusz tez napisal Miller :P

Offline Kurczaczek

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2003, 10:01:08 pm »
Najbardziej czekam oczywiście na LXG i Hellboya (potem Ghostrider).

Hulk pewnie bedzie porazka (tyle wywnioskowalem z trailera).

Jeśli chodzi o tytuły nowe superbohaterskie to naj jak na razie był X-men (kontynuacje pewnie skopia), potem Spider- a najslabszy Daredevil.


Jesli chodzi o starocie to of course Batman 1 i 2, oraz Kruk rulez. Pozostale Batmany sucks!

Bardzo dobrym filmem była Droga do Zatracenia- choc malo miala wspolnego z komksem.

Ghostworld
moim zdaniem byl bardzo slaba adaptacja-nie wyszlo.

From Hell- nie czytalem komiksu, wiec mi sie podobal :D.

Chodza plotki, ze powtanie Sandman (prawa ma Warnerbros).

Kiedys czytalem gdzies, ze byly plany na zrobienie czarno-bilaego SinCity!

Krazyly kiedys plotki (pojawil sie tez wstepny plakat) o ekranizacji Kaznodzieji (Preachera), wie cos ktos?
...

Offline rosiczka

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2003, 08:34:00 am »
też nie czytałam from hell, nie wiedziałam że jest... znajdę to jeszcze w empiku...? film był nieciekawy. nawet johnny depp go nie uświęcił.

ech... fight club... najlepszy film na temat schizofrenii, jaki widziałam...w takich filmach to może sobie brad pitt grać, a nie w jakichś syfiastych joe blackach...
 to czujne, bezbrzeżne z całych sił - istnienie

Offline rorkboy

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2003, 09:44:32 pm »
co do Transmeta film jest w planach , rezyserem i odtworca glownej roli chce byc ( i ma poparcie Ellisa ) - Patrick Stewart !
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline pookie

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2003, 10:59:27 pm »
Najlepszym filmem "okołokomiksowym" jest Niezniszczalny. Fantastyczna rzecz.
 for Pookie

Offline Kik

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2003, 11:04:18 pm »
eee...film sam w sobie taki średni..."kolejna produkcja"...ale sam koniec filmu jest naprawdę zaskakujący...niespodziewałem się takiego obrotu sprawy...samo powiązanie to ze światem komiksów też ciekawe...

Offline mykupyku

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2003, 02:06:37 am »
czekam na LXG - koniec lata 2003 i na Hellboya - lato 2004

maja być i ciekaw jestem efektów:

30 dni nocy (firma pana Sama Raimi wykupiła prawa za jedyne 1,2 mln $)
Pistolwhip - wybrano scenarzyste
Queen & Country - Greg Rucka pisze scenariusz, jest producent i kompletuja obsadę
opyright by mykupyku

Offline Gollum

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2003, 09:54:28 am »
Cytat: "rosiczka"
thorgala, oczywiście. dziwię się, że nikt do tej pory nie wpadł na ten pomysł. byłby pewnie problem z doborem aktora, ale mam wrażenie, że film mógłby byc niezwykły. tylko jakiś dobry reżyser... może lynch właśnie, albo jarmush...albo scorsese... wyobraźcie sobie tylko scenografię...

Oczywiście że Thorgala. Ale żaden Scorsese czy Jarmush, bo na pewno spieprzą robotę, dodając jakieś udziwnienia, lecz znawcy filmów zrobionych lekko, jak Spielberg, a ostatnio Jackson.

Offline rosiczka

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2003, 02:49:46 pm »
mniejsza o reżysera. ale thorgal mógłby was wszystkich zwalic z nóg na ekranie.
ale to ryzyko, że wyszedłby kicz... czy ktokolwiek się podejmie...? nie studiuje żaden z was reżyserii...? :D
 to czujne, bezbrzeżne z całych sił - istnienie