Autor Wątek: Filmy na podstawie komiksów  (Przeczytany 36850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wste

Filmy na podstawie komiksów
« dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:27:53 pm »
Co o nich sądzicie ? ? ? Z tych co juz wyszly czyli X-men, The Punisher, Spiderman, Daredevil czy rozliczne Supermany i Batmany to nie wiele jest godnych polecenia. Na szczęście niedługo pojawią się dwie dobrze zapowiadające się pozycje. X-men 2, jak na razie zapowiadający się znacznie lepiej od pierwszej części oraz The Hulk w reżyserii tego gościa od "Crounching Tiger, Hidden Dragon" Zapowiadają się ciekawie. Jaki komiks chcielibyście obejrzeć jako film ? ? ?

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline surmik

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:50:02 pm »
Miasto Grzechu? Tylko nie wiem jak by to wygladalo...

Albo serial według Preachera, który reżyserował by David Lynch... Albo Sandmana... :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Kik

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:54:36 pm »
ja osobiście raczej nie czytam komiksów...czasami jakąś mangę...z wymienionych przez Ciebie filmów widziałem jedynie X-men no i ofkors Batmany i Supermany...trudno mi powiedzieć jak to zostało przełożone, czy te ekranizacje były dobre, ale same filmy nie były jakieś nadzwyczajne...jedyne co mi się z tej serii podobało to Spawn - fajny motyw z płaszczykiem ;]
tak jak napisałem - nie czytam raczej komiksów więc nie wiem co chciałbym obejrzeć...na pewno coś fajnego hehe a co jest fajne to nie mam pojęcia ;]

Offline rosiczka

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:04:59 pm »
thorgala, oczywiście. dziwię się, że nikt do tej pory nie wpadł na ten pomysł. byłby pewnie problem z doborem aktora, ale mam wrażenie, że film mógłby byc niezwykły. tylko jakiś dobry reżyser... może lynch właśnie, albo jarmush...albo scorsese... wyobraźcie sobie tylko scenografię...
 to czujne, bezbrzeżne z całych sił - istnienie

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:25:50 pm »
Lynch, Jarmusch, Scorsese - reżyserem Thorgala? Nigga, please! ROTFL

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:28:41 pm »
chcialbym:sin city,preacher,transmetropolitan,wilq :D
z ciekawszych adaptacji warto wspomniec o ghost world,oraz oczywiscie o kruku,tank girl rowniez niczego sobie bylo

czekam na lige extraordynarnych gentelmanow i x-ow,i na batmana rezyserowanego przez nolana
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:33:53 pm »
ja bym bardzo chciał serial na podstawie "House Of Secrets" (Seagle/Christiansen) - przez twórców "Millennium" zrobiony.

I film na podstawie "Face" i "The Eaters" Milligana - reż. najlepiej Darren Aronofsky

Offline rosiczka

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:40:19 pm »
taaa, pewnie by umieli oddac lekko kpiący klimat pewnych działań thorghala, tajemnicze jego zmaganie się ze światem, i takie tam. ale może się nie znam :P
 to czujne, bezbrzeżne z całych sił - istnienie

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:45:05 pm »
lekko kpiacy? Thorgal jest nieskazitelnie moralny i to w nim lubie! Nie ma sie zmieniac w jakiegos twardziela czy cwaniaczka... od tego sa inni bohaterowie, innych komiksow

Offline wste

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:50:58 pm »
Coż. . . Obawiam się, że z Thorgala by wyszedl nowy Conan : )

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Clayman_

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:59:50 pm »
raczej solowe wystepy legolasa:)
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Yoghurt

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2003, 07:52:34 pm »
Na sfilmowanie nadaje się swietnie paniszer (Zresztą sfilmowany, ale z miernym skutnkiem, został, widziałbym jakiegoś rimejka)

Thorgal do sfilmowania? Raczej nie- jak to ładnie ujęli wste i Clay- nic dobrego by z tego nie wyszło :)
obody's perfect but I'm pretty f**kin' close

Offline Kormak

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2003, 08:40:36 pm »
ej ponoć Thorgala kręcą gdzieś tam... takie ploty były, serial rysunkowy czy coś...   ja bym to widział nawety film... taka koprodukcja europejska.
Francuzi głównie, potrafią zrobić film, np. "Braterstwo Wilków".
Jak dla mnie Thorgala mógłby zagrać - uwaga - Żebrowski... serio.

Offline Kik

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2003, 09:18:06 pm »
"braterstwo wilków" akurat nie jest przykładem dobrego francuskiego filmu...znaczy film ogólnie wporządku ale był trochę za długi jak na fabułę...było w nim wiele strasznie nudnych motywów, które równie dobrze możnabyło sobie darować...ale z drugiej strony gdyby go obciąć wyszło by coś na styl Bravehearta czy Patrioty...czyli krótko mówiąc nie był idealny...
sorka za offtopa... ;]

Offline Spajder

Filmy na podstawie komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2003, 09:23:07 pm »
Z kreskówki nic nie wyszło i każdy fan Thorgala winien to wiedzieć. Były kiedyś plany nakręcenia filmu fabularnego, ponoć z Michaelem Praedem w roli głównej. W sumie facet się troszkę zestarzał i nie ma już twarzyczki dziecka, więc to by mogło być ciekawe. Ale wątpię by coś tego wyszło.
Myślę, jak tam wyszłaby XIII, choć Tożsamość Bourna, JFK... chyba to by się powtarzało. A ten serial Largo, to ze scenariuszem Van Hamme to łączy chyba tylko imię głównego bohatera.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything