trawa

Autor Wątek: Ikari Yui  (Przeczytany 14312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2006, 09:18:12 pm »
Cytuj
Cytat:
Tylko że te słowa zostały wypowiedziane pod koniec, kiedy już Yui była w evie przez dłuższy czas.

Wiesz co to jest retrospekcja? To są słowa wypowiedziane w 2003 do Fuyutsukiego, pod drzewkiem, gdy Shin miał 2 lata. Na rok przed rozpłynięciem się

Jednym słowem przyganiał kocioł garnkowi. Mi zarzucasz że zakładam coś i nie podaje (rzekomo) dowodow, ale TY robisz to samo!!
Cytuj
Gehirn ma powstrzymać ostateczną tragedię, jaką jest 3I, a NERV ma 3I wywołać!

Wiesz Dread doszedłem do wniosku że jest to trochę pokręcone, bo NERV poprzez walkę z aniołami nie dopuszcza do 3Impact.
Gehirn i NERV nie rożnią się wcale tak bardzo, zmieniła siętylko nazwa...
Cytuj
Z tym, że jedna zakłada, że przezyjesz Potop w Arce Noego, a druga zakłada wywołanie Potopu według własnego planu.

Z tym że też masz go przeżyć w Arce.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Ikari Yui
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:01:39 pm »
Swoim zwyczajem wetnę się pomiędzy Freya i Dreada.

Cytuj
Jednym słowem przyganiał kocioł garnkowi. Mi zarzucasz że zakładam coś i nie podaje (rzekomo) dowodow, ale TY robisz to samo!!

Czyli Dread podał dowody, tak samo, jak Ty? A konkretnie to o dowody jakiej tezy prosisz? Że rozmowa Fuyutsukiego i Yui pod drzewem to retrospekcja?

Cytuj
NERV poprzez walkę z aniołami nie dopuszcza do 3Impact.

Nie dopuszcza do "aniołowego" 3I, bo chce wywołać własny, "gendowy" 3I.

Cytuj
Gehirn i NERV nie rożnią się wcale tak bardzo, zmieniła siętylko nazwa...

Zmienił się także cel.

Cytuj
Z tym że też masz go przeżyć w Arce.

Nie, w tym drugim wypadku nie miało być arki. Arka pojawiła się trochę przypadkowo, na skutek działań Yui i Rei. Ale w oryginale to wszyscy mieli się zlać w jedną wielką kupę i tyle. Do arki udało się wejść Yui, Gendo wypadł za burtę, Shinji dostał się tam po znajomości a Rei sama była arką. Kaworu dostał się przypadkiem. Te cztery osoby: Shinji, Yui, Lilith i Adam uniknęły zlania się z resztą ludzkości i dlatego tylko one występują w drugiej części Enda.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2006, 12:54:32 pm »
Cytuj
Jednym słowem przyganiał kocioł garnkowi. Mi zarzucasz że zakładam coś i nie podaje (rzekomo) dowodow, ale TY robisz to samo!!

No to powolutku, jak dziecku:
-jest drzewko
-jest Fuyutsuki
-jest Yui, nawet trzyma dwuletniego Shinjiego
-rozmawiają sobie tak jak w 21 odcinku

A jeśli tego nie łapiesz, to zobacz sobie o czym rozmawiają. Yui mówi, że osoba w Evie będzie bardzo samotna i mówi o tym Fuyutsukiemu. Zadam pytanie, w jaki sposób osoba samotna, wyobcowana może z kimkolwiek rozmawiać? Pytam z kimkolwiek, a już tym bardziej z Fuyutsukim. Że jak? Niby wzięła go ze sobą na Evę? Ale w takim razie gdyby wzięła na Evę, to by nie była samotna.

Wystarczy, czy mam to napisać jeszcze bardziej łopatologicznie?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2006, 08:59:02 pm »
Cytuj
Cytat:
Słowa Yui na końcu Enda, że Eva będzie znakiem dla ludzkości po wsze czasy, że w ten sposób można być nieśmiertelnym, trochę tu nie pasują, jeśli mówimy o wypadku.

Tylko że te słowa zostały wypowiedziane pod koniec, kiedy już Yui była w evie przez dłuższy czas.

Zaprawdę nie widzę retrospekcji, nie przypominam też sobie by te słowa padły pod drzewkiem.
Cytuj
Zadam pytanie, w jaki sposób osoba samotna, wyobcowana może z kimkolwiek rozmawiać? Pytam z kimkolwiek, a już tym bardziej z Fuyutsukim. Że jak? Niby wzięła go ze sobą na Evę? Ale w takim razie gdyby wzięła na Evę, to by nie była samotna.

Żaden dowod to to nie jest, gdyż trwa HCP.

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 18, 2006, 09:08:50 pm »
Cytuj
Zaprawdę nie widzę retrospekcji, nie przypominam też sobie by te słowa padły pod drzewkiem.

Współczuję

Polecam ponowne obejżenie ENDa. Pod koniec masz drzewko i Fuyutsukiego, nawet pokazanego normalnie, wyraźnie i to w dodatku młodszego niż w filmie.

Cytuj
Żaden dowod to to nie jest, gdyż trwa HCP.

Nie. Skończyło się. Shinji nawet już się wynurzył z oceanu.

A poza tym Yui nie brała udziału w HCP, nie zlała się w jedną całość z resztą świata i nie skomplementowała się z Fuyutsukim.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Ikari Yui
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 17, 2007, 09:44:16 pm »
Jejku ależ stary temat z pajęczyn wyczyszczę ^_^

Zacząłem znowu oglądać Evę i tak mnie naszło jedno pytanie: dlaczego gdy widzimy "duszę" Yui w Evie-01 ma ona długie włosy (choćby w 16 odcinku)? W mandze zresztą jest tak samo. Czy to Shinji ją sobie taką wyobraża? Nie pamięta przecież jak wyglądała i nie ma żadnych zdjęć ani możliwości rozmowy z Gendo o matce więc może stworzył sobie w głowie jej obraz i my go widzimy? Ale z drugiej strony raz gdy Shinji widzi w fazie matkę (scena z tą czerwoną kulką, którą mały Shinji pokazuje Yui) nie widzi wprawdzie jej twarzy ale widać że ma normalną fryzurę.
Wiem że to raczej niezbyt ważna sprawa te włosy ale jednak zastanawiająca.

Offline @

Ikari Yui
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 17, 2007, 09:47:40 pm »
shin pamięta mamę.

Offline Dino

Ikari Yui
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 17, 2007, 10:25:56 pm »
Ale na cmentarzu w 15 odcinku w rozmowie z ojcem powiedział że nawet nie pamięta jej twarzy. W scenie z czerwoną kulką nie widzi właśnie twarzy Yui. Ale skąd te długie włosy?

Offline Niuniek

Ikari Yui
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2007, 08:09:14 am »
Wydaje mi się, że Shin pamięta ją dość dobrze, choć pewnie nie do końca świadomie.

Przecież pamięta jak wyciskała szmatki - Rei robiła to identycznie i od razu skojarzył.

Znaczy to, że w pewnien sposób pamięta Yui.

To NGE. Tutaj jest coś takiego, jak "pamięć duszy". Shin pewnie "pamięta" mamę duszą. Podobnie jak Rei III kojarzy łzy.
Przynajmniej tak mi się zdaje.

Offline Dino

Ikari Yui
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 18, 2007, 08:34:38 am »
Ale mi w tym momencie chodziło tylko o wygląd. Shinji nie pamięta go dokładnie. Ale odchodząc już od tego co on pamięta a co nie to sprawa tych włosów nadal bez wyjaśnienia. Czyżby twórcy od tak po prostu dali jej długie włosy bo taką mieli zachciankę? A może duszy też rosną włosy i przez te lata kiedy siedziała w Evie jej podrosły?  :lol:

Offline Chemik89

Ikari Yui
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 18, 2007, 08:54:07 am »
bo w długich wyglada bardziej kobieco :p
...
 jeszcze by sie ktos przyczepił że to był facet :]

Offline Dino

Ikari Yui
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 18, 2007, 09:14:19 am »
Mnie tam się właśnie bardziej w tych normalnych włosach podoba ^_^

Offline Błotnik

Ikari Yui
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 18, 2007, 06:19:05 pm »
Wolisz chłopców? :)

Żartuję oczywiście.

Osobiście myślę, że to, iż Yui ma jako duch długie włosy nie ma żadnego znaczenia, poza walorami wizualnymi. Nie udało mi się znaleść jakiejkolwiek konkretnej odpowiedzi na ten temat na żadnym z for, na których bywam, więc chyba będę obstawał przy takiej odpowiedzi.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Dino

Ikari Yui
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 18, 2007, 06:29:03 pm »
Cóż, przecież mówiłem że wiem że to nic ważnego. Jednak skoro to tylko efekt wizualny to pozostaje pytanie dlaczego twórcy się na niego zdecydowali?

Offline Błotnik

Ikari Yui
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 18, 2007, 07:12:42 pm »
Coby było ciekawiej?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

 

anything