Autor Wątek: Ikari Yui  (Przeczytany 14308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« dnia: Lipiec 09, 2006, 11:21:09 pm »
Cytuj
Rozpłynięcie się Yui nie było winą Gendo, lecz jej świadomą decyzją.

....?! No, Dread fantastyczna teoria aż sprawiła że zacząłem sie zastanawiać czy czasem nie przespałem jakiegoś fragmentu któregoś odcinka... Może jednak podeprzesz to zdanie jakimś argumentem??

Cytuj
Reasumując, Shinji przenosi swoje negatywne odczucia na ojca. Staje się on uniwersalnym wytłumaczeniem nienawiści Shinjiego do samego siebie.

Taaa, to prawda dlatego że Shinji jest podobny do Gendo.., więc nie jest to takie trudne.

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2006, 09:47:24 am »
Widzę Frey, że jednak przespałeś i to sporo. Ułatwię.

-rozmowy Yui z Fuyutsukim pod drzewkiem. Zarówno te w serii, jak i w Endzie;
-wypowiedź Fuyutsukiego przed SEELE na początku Enda;
-pośrednio, wizja Shinjiego w 16 odcinku;
-ostatnie słowa Yui.

Yui z Fuyutsukim omawiają dokładnie koncepcję. W 21 odcinku widzimy pierwszą część rozmowy, gdzie dowiadujemy się, że Yui chce być "świnką doświadczalną". W Endzie mamy dalszą część tej rozmowy:
F: Ludzie posiedli moc Boga, by stworzyć Evangeliony, czy to prawdziwy cel?
Y: Tak. Ludzie są śmiertelni, ale Eva może żyć wiecznie mając ludzką duszę.
Yui wykonała pierwotny plan SEELE, ten, że wsiada się do Evy i rozpływa w LCL. To jest też ostateczny cel dla Fuyutsukiego, mówi o tym przed SEELE w Endzie. A w późniejszej rozmowie z Gendo, zaraz po tym, jak klocki znikają mówi:
F: Ludzie chcą żyć, gdy mają jakiś cel. Dlatego ona została w Evie, takie było jej życzenie, prawda?
Mamy jeszcze argumenty pośrenie, czyli wizje Shina. W jednej nawet mamy głost oskarżające Gendo o śmierć żony. Zaraz potem Shinji mówi, że to nieprawda, że mama się uśmiechała. Kolejnym argumentem pośrednim są ostatnie słowa Yui.

Frey, to wynika wprost z serii, to nie jest moja teoria. Wystarczy trochę uważniej oglądać. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Radagajs

Ikari Yui
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2006, 03:54:58 pm »
Być może , ale też Naoko mówi , że zniknięcie Yui było zgodne z jej pragnieniem , więc wypadek mógł być jej dziełem.
Poza tym Fuyutsuki wspominając o "życzeniu" , mówi o jej niechęci do powrotu , niekoniecznie zaś również o samym rozpłynięciu w LCL.
Zresztą po co w takim wypadku Shinji został wtedy przyprowadzony do Geofrontu?

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2006, 07:41:50 pm »
Przypisywanie zasługi Naoko jest herezją, która (jak wiele innych) zrodziła się w umysłach ludzi z evaotaku. Naoko mówi tylko, że życzyła śmierci Yui i że stało sioę tak, jak chciała. Nie wynika z tego wprost, że sama spowodowała "wypadek".
Niechęć powrotu wiąże się z chęcią pozostania. Analogicznie mamy z Shinjim, który z początku też nie chciał wracać. Yui była członkiem SEELE (21 odcinek, rozmowa z Fuyutsukim). Członkowie SEELE według początkowego planu mieli "oddać swe ludzkie formy" i zjednoczyć się ze swoimi Evami (End, rozmowa Gendo i Fuyutsukiego z SEELE). Yui, "dla Shinjiego" decyduje się na ten krok (21 odcinek). Naoko nie zajmowała się Evami. Ona przede wszystkim grzebała w MAGI, Evami zajmowali się Fuyutsuki (także po to Gendo go potrzebował) oraz Yui (też jest genetykiem). Naoko nie wie, że Yui przeżyła w Evie, nie wie też o istnieniu Dummy Systemu. Przczyczyną "wypadku" Yui mogli być Fuyutsuki, Gendo albo sama Yui. Wicekomandor odpada. Ikari jest załamany po jej "śmierci", nawet robi sobie obiekt zastępczy (Naoko, a potem Rei). Yui sama mówi na czym polega życie w Evie. Wie o tym i decyduje się na to.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2006, 10:16:41 pm »
Cytuj
Frey, to wynika wprost z serii, to nie jest moja teoria. Wystarczy trochę uważniej oglądać.

Albo trochę bardziej naciągnąć dla własnego celu...
Cytuj
Dlatego ona została w Evie, takie było jej życzenie, prawda?

Cytuj
dowiadujemy się, że Yui chce być "świnką doświadczalną".

Tak o chce być "świnką doświadczalną" ale czy aby na pewno po to by sie rozpłynąć?? Czy insynułuhesz że chciała sprawić bol Gendo, osobie ktorą kocha?? Czy tą "świetlaną przyszłość" chciała pokazać Shinjiemu...?? Mam wątpliwości.
Cytuj
W jednej nawet mamy głost oskarżające Gendo o śmierć żony. Zaraz potem Shinji mówi, że to nieprawda, że mama się uśmiechała.

Nieprawdą jest to że Gendo zabił Yui i jej uśmiech miał to potwierdzić.
Cytuj
Wie o tym i decyduje się na to.

Wie co może nastąpić i podejmuje ryzyko dla Shinjiego. Myślę Dread że naciągasz fakty i manipulujesz nimi by podeprzeć swoją teorię ale ona nie jest raczej dobra...

Offline @

Ikari Yui
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:05:46 am »
Takie samo przypuszczenie jak w teori Dreada znalazło się w RCB:

Cytuj
[Ikari Yui]

Wife of Ikari Gendou. It seems that at the very beginning she belonged to SEELE. She was married to Gendou (originally Rokubungi Gendou), whom she knew since the Kyoto University years, and gave birth to Shinji. After marriage, she worked with Gendou in GEHIRN and spent a lot of effort towards the success of "E Project". Died in an accident during an experiment in 2004. Nevertheless, her soul stayed on within EVA-01. It seems that this accident was actually intended by her will. Age when she died: 27.



Zresztą zgadam się z tą tezą.

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2006, 10:43:46 am »
Frey, przedstaw w takim razie swoją teorię. Kto zabił Yui? Dlaczego mówi o sensie egzystencji w Evie? Dlaczego została, choć mogła wrócić (jak Shinji w 20 odcinku)? Proszę, wyjaśnij mi to w miarę składnie.

Jeszcze raz mówię, to nie jest moja teoria. Moje są teoria Echa, zdanie na temat S2 i interpretacja ostatniej sceny. Podpisuję się jeszcze pod relacją Shinjiego z Asuką w takiej formie, jak było w temacie_którego_nie_ma, bo to też ja opisałem. "Moja teoria" = "teoria stworzona przeze mnie". Istnieje różnica pomiędzy teoriami, które popieram/wyznaję, a teoriami, które sam stworzyłem.

Pod koniec Shinji poniekąd wystapił przeciw ojcu. Ich ostatnia rozmowa ma miejsce w 22 odcinku, gdy Shinji chce iść na odsiecz Asuce. Potem nie widzimy ich już razem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2006, 08:41:50 pm »
Cytuj
Frey, przedstaw w takim razie swoją teorię. Kto zabił Yui? Dlaczego mówi o sensie egzystencji w Evie? Dlaczego została, choć mogła wrócić (jak Shinji w 20 odcinku)? Proszę, wyjaśnij mi to w miarę składnie.

A dlaczego zakładasz że ktoś ją zabił??
Każdy wariant trzeba założyć nawet to że nie wroci do syna i męża. Dlatego trzeba sobie znaleźć sens takiego obrotu sprawy. Ja naprawdę nie widzę jak jej rozpuszczenie się w LCL mogło byc dobre dla Shinjiego i jaką droge chciałaby mu pokazac przez to...
Zakładasz że mogła wrocić ale nie wiesz tego napewno...

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2006, 09:07:51 pm »
Zeszło nam za bardzo na Yui, to wydzieliłem osobny temacik, tak dla jasności.

Cytuj
A dlaczego zakładasz że ktoś ją zabił?

"Zabił" w cudzysłowie, bo ona przecież nie umarła. Ja powiedziałem, że ona sama "wskoczyła" do Evy, że nikt jej nie pomógł i że nie był to wypadek. Ty mówisz, że nie mam racji, więc jest to albo czyjaś wina (tu pytam czyja), albo wypadek. Ku czemu się skłaniasz?

Cytuj
Każdy wariant trzeba założyć nawet to że nie wroci do syna i męża. Dlatego trzeba sobie znaleźć sens takiego obrotu sprawy.

Czyli ze jak, bo coś nie kumam. Ona ten sens widzi na długo przed rozpuszczeniem się, ściślej to na rok przed eksperymentem (2003 rok).

Cytuj
Ja naprawdę nie widzę jak jej rozpuszczenie się w LCL mogło byc dobre dla Shinjiego i jaką droge chciałaby mu pokazac przez to.

Że ona przeżyje 3I, a Shinji i Gendo zrobią to samo. Pamiętaj, że ona wykonywała pierwotny plan Projektu E, jeszcze zanim Gendo wymyślił, że zrobi HCP.

Cytuj
Zakładasz że mogła wrocić ale nie wiesz tego napewno...

Wnioskuję per analogiam. Jej przypadek był prawie identyczny z przypadkiem Shina, a niem ma podstaw, by uważać, że miałoby być inaczej (brzytwa Ockhama), więc wyciągam wniosek, że tak jak Shinji dane było jej powrócić. A powrót zależy od decyzji woli.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2006, 10:14:35 pm »
Cytuj
Ku czemu się skłaniasz?

Ku temu że to był wypadek i że Yui wiedziała że prawdopodobieństwo wystąpienia go jest duże. Dlatego nie chciała by ktoś inny ryzykował, wzieła odpowiedzialność za ewentualny błąd na siebie.
Cytuj
Że ona przeżyje 3I, a Shinji i Gendo zrobią to samo. Pamiętaj, że ona wykonywała pierwotny plan Projektu E, jeszcze zanim Gendo wymyślił, że zrobi HCP.

Czasami sie zastanawiam dlaczego tak bardzo chcesz pokazać że postacie z evy są nieludzkie. Yui była matką i zaprawdę nie uważam że chciała pokazać Shinjiemu jak się rozpływa...Chciała mu pokazać evę -przyszłość, nadzieję- w czekających ludzkość trudnych walkach.
Cytuj
Jej przypadek był prawie identyczny z przypadkiem Shina,

Prawie w tym przypadku to duża rożnica...

Offline Devik Crazystar

Ikari Yui
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2006, 02:01:17 am »
Skoro zakładasz, że wiedziała, iż prawdopodobieństwo wypadku jest duże, jednocześnie zakładając, że nie zabrała Shina, żeby widział, jak się rozpływa, to coś tutaj zgrzyta. Evę mogła mu pokazać kiedykolwiek, a nie w tym konkretnym dniu. Albo więc chciała, żeby widział, jak się rozpływa, albo w ogóle nie zdawała sobie z sprawy z ryzyka, tudzież uważała je za marginalne.

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2006, 02:38:54 pm »
Cytuj
Chciała mu pokazać evę -przyszłość, nadzieję- w czekających ludzkość trudnych walkach.


Tyle, że Eva nie miała być bronią, tylko Arką Noego, którą ludzkość popłynie (tak, "popłynie" to dobre słowo ;) ) w nową przyszłość. Pamiętej, że w czasach Yui Gehirn realizował zupełnie inny plan, niż NERV. Yui dokonała pierwotnego planu Projektu E, czyli bycie nieśmiertelnym.

Słowa Yui na końcu Enda, że Eva będzie znakiem dla ludzkości po wsze czasy, że w ten sposób można być nieśmiertelnym, trochę tu nie pasują, jeśli mówimy o wypadku. Podobnie, jeśli przyjmiemy, że rozpuszczenie się w Evie jest celem stworzenia Evangelionów.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Ikari Yui
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2006, 10:49:58 pm »
Cytuj
Skoro zakładasz, że wiedziała, iż prawdopodobieństwo wypadku jest duże, jednocześnie zakładając, że nie zabrała Shina, żeby widział, jak się rozpływa, to coś tutaj zgrzyta. Evę mogła mu pokazać kiedykolwiek, a nie w tym konkretnym dniu. Albo więc chciała, żeby widział, jak się rozpływa, albo w ogóle nie zdawała sobie z sprawy z ryzyka, tudzież uważała je za marginalne.

Tylko że nie codzień zdaża się pierwsza proba uruchomienia evy, a Yui wierzyła że się uda...
Cytuj
Tyle, że Eva nie miała być bronią, tylko Arką Noego, którą ludzkość popłynie (tak, "popłynie" to dobre słowo  ) w nową przyszłość. Pamiętej, że w czasach Yui Gehirn realizował zupełnie inny plan, niż NERV. Yui dokonała pierwotnego planu Projektu E, czyli bycie nieśmiertelnym.

SEELE napewno wiedziało że anioły nadejdą, więc wiedziało też że evy będą potrzebne do powstrzymania ich... Tylko czy HCP nie jest tym samym planem??
Cytuj
Słowa Yui na końcu Enda, że Eva będzie znakiem dla ludzkości po wsze czasy, że w ten sposób można być nieśmiertelnym, trochę tu nie pasują, jeśli mówimy o wypadku.

Tylko że te słowa zostały wypowiedziane pod koniec, kiedy już Yui była w evie przez dłuższy czas.

Offline Devik Crazystar

Ikari Yui
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2006, 12:14:12 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Tylko że nie codzień zdaża się pierwsza proba uruchomienia evy, a Yui wierzyła że się uda...
"Ku temu że to był wypadek i że Yui wiedziała że prawdopodobieństwo wystąpienia go jest duże." Ale jednocześnie wierzyła, że się uda... Heh.
Co z tego, że to pierwsza próba uruchomienia Evy? Na pewno takiemu dzieciakowi zrobi różnicę czy ta Eva będzie działać, czy nie i czy po raz pierwszy, cz dziesiąty. A skoro twierdzisz, że zdawała sobie sprawę, że prawdopodobieństwo wypadku jest duże, to, używając Twojej argumentacji, co z niej za matka, że zabiera wtedy ze sobą dziecko?

Offline Dreadorus Maximus

Ikari Yui
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2006, 10:05:08 am »
Cytuj
SEELE napewno wiedziało że anioły nadejdą, więc wiedziało też że evy będą potrzebne do powstrzymania ich...

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE! Seele wiedziało i w ogóle, ale pamietaj, że Yui pracowała w Gehirnie, a nie w NERVie. Gehirn ma powstrzymać ostateczną tragedię, jaką jest 3I, a NERV ma 3I wywołać! To co robiła i w co wierzyła Yui i to, co widzimy w serii to zupełnie inne sprawy.

Cytuj
Tylko czy HCP nie jest tym samym planem?

NIE! Gendo zdecydował, że zrobi HCP dopiero po "śmierci" Yui. Projekt E i HCP to są dwie zupełnie inne sprawy, chociaż obie służą temu, by przezyć. Z tym, że jedna zakłada, że przezyjesz Potop w Arce Noego, a druga zakłada wywołanie Potopu według własnego planu.

Cytuj
Tylko że te słowa zostały wypowiedziane pod koniec, kiedy już Yui była w evie przez dłuższy czas.

Wiesz co to jest retrospekcja? To są słowa wypowiedziane w 2003 do Fuyutsukiego, pod drzewkiem, gdy Shin miał 2 lata. Na rok przed rozpłynięciem się.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.