Autor Wątek: "Obrazy Grozy" Egmontu  (Przeczytany 93214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frigmo

"Obrazy Grozy" Egmontu
« dnia: Lipiec 07, 2006, 02:56:21 pm »
Czytał (i oglądał ) już ktoś Lovecrafta?

Waham się czy kupić... Jakoś nie mogę się dokopać recencji (fakt nie szukałem intensywnie) a tu Merlin złożył mi niemoralną propozycję i potrzebuję porady fachowców :wink:

I rzecz jasna zapraszam do dyskusji na temat innych Obrazów Grozy, a w zasadzie na razie ich zapowiedzi (mam nadzieję że nie zdublowałem tematu - tu szukałem intensywnie :wink: )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 03:58:19 pm wysłana przez CD Jack »

Offline empro

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2006, 04:38:23 pm »
jam czytał i mam jak najbardziej pozytywne wrażenia, może cena lekko przegięta, ale E już przyzwyczaił do drozyzny :)

chętnie zobaczyłbym film oparty na tym komiksie :)

Offline freshmaker

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2006, 06:18:46 pm »
ja przeczytalem i mi sie bardzo podobalo. breccia to wysmienity grafik. wczesniej mialem z nim do czynienia przy okazji trejdow swamp thinga, ale tutaj duzo lepiej widac jego klase. swietna szczegolowa kreska, komiks momentami jest namalowany - raz sa to mroczne bure a raz wielobarwne kompozycje. historia jest ok, pomaga znajomosc ksiazek i zycia lovecrafta.
twarda okladka dodaje uroku, chociaz ostatnio jestem zwolennikiem wydan sc.

jezeli chcesz przyoszczedzic to proboj przez allegro:
http://allegro.pl/item114262344_obrazy_grozy_lovecraft.html
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Gashu

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2006, 06:26:20 pm »
Cytat: "freshmaker"

jezeli chcesz przyoszczedzic to proboj przez allegro:
http://allegro.pl/item114262344_obrazy_grozy_lovecraft.html


Lub też w Merlinie:
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/460101
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Belzebiusz

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2006, 07:38:58 pm »
jeszcze nie czytałem ale stronia graficzna tego komiksu miażdzy. Jak dla mnie jeden z najlepiej narysowanych/namalowanych komiksów jakie widziałem. cudeńko po prostu.

w weekend się zabieram za czytanie :)

freshmaker:
wystarczy znajomość biografii Lovecrafta czy trzeba "kopać głebiej"?
Nie chce mi się pisać...

Offline Gashu

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2006, 08:12:57 pm »
Ok. Co w przypadku, w którym czytelnik nie jest miłośnikiem twórczości Lovecrafta, nie ma fioła na punkcie "wiecznych-przedwiecznych", a stwierdzenia, w rodzaju: "Sandman - najlepszy komiksowy horror" uważa za bzdurne.
Czy komiks przypadnie mu go gustu?

Pytam, ponieważ objerzałem w sieci przykładowe kadry i sam zacząłem zastanawiać się nad zakupem.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2006, 08:26:27 pm »
wystarczy ogolna powierzchowna znajomosc. tak wlasciwie po chwili zastanowienia to mysle ze moze wogole nie jest potrzebna. jest troche informacji z tylu okladki w sumie podstawowych. ja czytalem 2 zbiory opowiadan i kojarze niektore motywy z komiksu np. necronomicon, cthulu itd.

do gasha: jest to taki troche horror-obyczajowy. narysowany wysmienicie. nie trzeba byc maniakiem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline empro

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2006, 09:00:33 pm »
zupełnie nie trzeba byc fanem, wręcz wystarczy miec bardzo mgliste i mętne pojęcie,
ja jakoś nigdy nie zgłębiałem lovecraftowskich powieści, nie znam mitologi cthulu (czy jakoś tak :)) o nim samym wiem niewiele, ale komiks bardzo mi przypadl do gustu,
i fajnie to wychodzi w połączeniu horrou z szaleństwem i obyczajowym właściwie ujęciem tego wszystkiego :)
osobiście polecam :)

Offline Frigmo

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2006, 08:30:06 am »
właśnie tego się obawiałem. Wszyscy są jak na razie są na tak ;) . Cholera kupić to jednak trzeba.

A co do ceny to na merlinowską wprzedaż nałożyło się jeszcze 10 % zniżki za staż w tym sklepie (kiedyś po pijaku jeszcze na studiach coś zamówiłem i już do końca życia będą mnie męczyć ;) ). I chcą mi go sprzedać za 47 żł. A ja mam zasadę że nie kupuje komiksów powyżej 50 zł. Cholerne promocje. ;)

Offline Fomoraig

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2006, 10:37:17 am »
Frigmo - Tutaj  szukana przez Ciebie recenzja ;)  Pisana raczej przez fana twórczości HPL'a :)

Offline Robertos

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:12:09 pm »
Komiks kupilem w dniu premiery  :D ale dopiero teraz mialem czas aby go przeczytac,wrazenia bardzo pozytwne :D ,poprostu podobalo mi sie .Strona graficzna powala , musze baczniej przyjrzec sie temu tworcy rodem z Argentyny (rzecz jasna w innych komiksach ) :) W historie umiejetnie wplecione sa losy jego rodziny .(Znaczy sie Lovecrafta)Musze jeszcze dodac ze jakims specjalnym fanem i znawca tworczosci samotnika z Providence nigdy nie bylem .POLECAM!!!!!! :D

Offline hopatika

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:46:31 pm »
Cytat: "Robertos"
(...) musze baczniej przyjrzec sie temu tworcy rodem z Argentyny (rzecz jasna w innych komiksach ) :) W historie umiejetnie wplecione sa losy jego rodziny.

rysownika?

Offline Robertos

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2006, 04:36:54 pm »
Sorrki za blad, ale to chyba z tego niewyspania bo bylem juz po trzeciej nocce , chodzilo mi o losy rodziny Lovecrafta  :D I klania sie rownierz moj maly starz na forum czyli brak doswiatczenia hehehehe :D

Offline empro

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2006, 04:47:00 pm »
Cytat: "Robertos"
I klania sie rownierz moj maly starz na forum czyli brak doswiatczenia hehehehe :D


i też trochę ortografia :)

Offline Robertos

Lovecraft i inne Obrazy Grozy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2006, 04:49:32 pm »
Jakos w tej dziedzinie nigdy prymusem nie bylem , :D obiecuje poprawe  :D

 

anything